Volná diskuze

Asar
18.7.2014 12:14
D&D 5e přes Fantasy Grounds
Vlákno o hraní D&D 5e přes Fantasy Grounds.

Jaké by měly být kouzelné předměty (ne běžné lektvary a svitky)?

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
Běžnější (v každé jeskyni se jich pár válí)kladné body7
Velmi vzácné - nejspíš z dávno padlé civilizace - ale mocnékladné body18

Jaká by měla být magie?

Hodně vzácná (mágové jsou výjimeční)kladné body16
Celkem běžná (magické univerzity jsou v každém větším městě)kladné body8

Jaký by měl být herní svět?

Laděný spíš evropským středověkem (feudální země a jejich konfliky, hodně cizích postav)kladné body8
Spíš fantasy (konflikt božstev, hodně nestvůr)?kladné body18
Autorská citace #1
18.7.2014 12:17 - ShadoWWW
Nahodil jsem vlákno. QuentinW, Naoki, Nachtrose, kin: potvrďte prosím svůj zájem s tím, kdy byste měli čas hrát.

Já můžu příští týden kdykoliv po 17. hod, ideálně po 18. hodině.

Lepší je imho hrát přes mikrofon než textově, idálně včetně web kamery.
Autorská citace #2
18.7.2014 13:49 - wlkeR
OK, np. S mikrofonem problém nemám, co se webkamery týče, nenapadá mě, k čemu by byla.

Hráče prosím aby dali vědět, jestli chtějí hrát pregeny nebo vlastní postavy.

Jinak jedno upozornění - pokud mě nepřehlasujete, nebudu až na extrémní výjimky používat Contesty. Půjde prakticky vždy o check vs. DC, kde DC bude buď ze seznamu nebo vlastnost(dovednost) + 10. Hází si jen aktivní strana, v případě, že jsou aktivní obě, si hází hráč (a příšera použije hod 10). Jediný contest v pravém slova smyslu schvaluji jen v PvP.)
Autorská citace #3
18.7.2014 14:05 - ShadoWWW
Já si vezmu nějakou předpřipravenou postavu.
Autorská citace #4
18.7.2014 14:58 - Quentin
Taky klidně předpřipravenou. Čas mám každý všední den od šesti + neděle.

A chce to aspoň DM+3+Já, protože nevim, jak to tu ten net bude zvládat, tak aby jste to kvůli mě nerušili, kdybych vypadával.
Autorská citace #5
18.7.2014 16:48 - Nachtrose
Zatim mam jiste volno jen v pondeli. Ut/st/ct se dozvim az v pindeli, podle toho, jak bude mit Evca sluzbu. Cas mi vyhovuje i v 17h i v 18h. A co se postav tyce, nemam problem ani s pre-gen, ani si pripadne udelat...
Autorská citace #6
18.7.2014 22:57 - wlkeR
Příští týden vyrazí do světa (protože Česká pošta je přesvědčena, že bydlím na Slovensku) moje papírová kopie Starter Setu. Rád bych ho měl v rukách než budeme hrát, papírem se listuje snadněji než pdf.)
Autorská citace #7
19.7.2014 08:59 - Nachtrose
No, pokud by jsme i pominuli rolly, HP a dalsi podobne mechaniky, tak roll20.net umoznuje sdilet obrazky i mapy s tokeny PC i NPC a ma podporu i pro google hangouts ( jen to pak chce trochu vetsi monitor.
Autorská citace #8
19.7.2014 10:41 - wlkeR
Woah :o Vyzkoušim.

O hodinu později: oka, první mapa připravena včetně zvuků a maker a všeho XD A jdu se konečně naobědvat a vrátit k překladu >.>
Autorská citace #9
19.7.2014 13:20 - ShadoWWW
K hraní přes Roll20 se ti budou hodit hráčské verze map, kde nejsou zakresleny informace pro DM. (Je to přímo z e-shopu autora.)
Autorská citace #10
19.7.2014 14:57 - Naoki
Já bohužel můžu pouze všední dny od půlnoci a víkendy ráno. Navíc brzo pojedu pryč na týden takže se to všechno zkomplikuje. Kdyžtak se nenechte mnou ovlivňovat
Autorská citace #11
19.7.2014 18:51 - wlkeR
Už jsem to začal kuchat z PDFka a upravovat ve fotošoku, ale díky :)
Autorská citace #12
20.7.2014 11:58 - wlkeR
Pozvolna zadávám do systému pregeny. Doufám, že je budu moct případným hráčům předat, vyplňovat ty deníky je docela otrava.
A musím často odpočívat.
Autorská citace #13
20.7.2014 17:30 - ShadoWWW
Hraní D&D po síti, programy, webkamery atd. (část 1.):

Přes internet jsem se toho nahrál docela hodně. Hlavně 4E v roce 2008. Zkoušel jsem hodně způsobů - Roll20, Fantasy Grounds, Battlegrounds a nakonec i Google Hangouts. No, nakonec mi po všech těch letech přijdou GH jako nejlepší, protože práce s nimi je nejsnazší.

Roll20 má tu super vlastnost, že je zdarma, má obrovskou podporu komunity a dají se tam snadno najít herní skupiny. FG má zase super uživatelksé prostředí, nejlepší simulátor hodu kostkou, co jsem kdy viděl a velkou podporu autorů.

Všechny tyto programy mají "vychytávky", které se ale později ukazují jako docela opruz. Zejména:

- Import obsahu (pravidel, deníků postav, obsahu dobrodružství atd): Naimportovat tam všechno potřebné bývá docela zdlouhavé. Při 10. či 20. dobrodružství už má DM pocit, že nad přípravou dobrodružství tráví už mnohem víc času než samotným hraním a nastává syndrom vyhoření. Pro hráče je zase mnohem pohodlnější mít vytištěný deník před sebou než na monitoru, kde musí sledovat jiné věci.

- Psaní: Mluvit je rychlejší než psát. Když se jen píše, dobrodružství odsýpá mnohem pomaleji. Taky to má nevýhodu, že se vytrácí spontánost a některé vtipné situace nastalé z náhodných hlášek (výkřiků). Při psaní používá člověk autocenzuru. Což je škoda, i když výsledek vypadá "profesionálněji".

- Mikrofon, kamera: Mikrofon mi přijde jako nutnost, už kvůli tomu, že jinak se musí jen psát a to je otrava (viz předchozí bod). RPG je hodně sociální hra a webová kamera přispívá k lepšímu sociální interakci. Stejně jako se v chatu používají smajlíky pro lepší pochopení významu, ale stejně to není nikdy tak autentické jako hovor přes mikrofon, stejně tak hovor přes mikrofon není nikdy tak utentický jak hovor přes webkameru. Kamera je příjemný doplněk hraní RPG přes net. Hraní bez kamery je ale pořád lepší než hraní bez mikrofonu. Kamera má ještě jednu velkou výhodu: hody kostkou.

- Hody kostkou: I když třeba FG má hodně dobře udělaný simulátor hodu kostkou a všechny programy na hraní RPG přes net mají automatické dopočítávání různých výsedků hodů (např. dokážou automaticky seřadit postavy podle hodu na iniciativu, automaticky strhnou tvorovi hozené zranění, automaticky ukážou, jestli útočník zasáhl apod.), tak hráči prostě milují hod fyzickými kostkami. Tomu se nic nevyrovná.
Autorská citace #14
20.7.2014 17:36 - ShadoWWW
Hraní D&D po síti, programy, webkamery atd. (část 2.):
Poté, co jsem vyzkoušel všechny možné programy jsem dospěl k závěru, že Google Hangouts jsou nejlepší. (A dospěli k tomu zjevně i Wizardi, kteří ho používají).

GH sice nenabízí žádné specializované vychytávky pro hraní RPG, ale svou jednoduchostí přispívá k nejautentičtějšímu zážitu. Vyzdvihuje to, co odlišuje stolní RPG od počítačového RPG:

- Když někdo mluví, GH na něj přepnou svůj "focus" (ale dá se vypnout).
- Hody kostkami se provádí kostkami, což je stejně ve výsledku nejlepší.
- Hráči mají své postavy přehledně vytištěné a nehledají nic na monitoru.
- DM může běžně využívat svých tištěných materiálů, což je nakonec stejně lepší než import všeho do PC.
- GH umožňuje kreslit i zobrazovat různé mapy mezi DM a hráči, včetně "fog o war", což je asi největší benefit hraní přes net.
- GH má navíc možnost "živých přenosů" nebo ukládat záznam z hraní. Což může být docela zajímavé pustit si něco zpětně nebo přilákat nové hráče.

Je to prostě jednoduchý nástroj, který se nejvíc podobá klasickému hraní stolních RPG "naživo".
Autorská citace #15
20.7.2014 17:53 - Babaj
premyslim ze bych se k vam na zkousku pridal:-) jen nevim jak to budu mit s casem, stredy, ctvrtky mivam pase.. vic mi to vyhovuje pres vikend... a webkameru nemam .-) navic hody pres simulator mi taky nevadi.. sam pri hrani pouzivam tablet. jen jsem petky videl zatim z rychliku .-)) takze nejaky nebude contest. mi zatim taky nic nerika :-) ale to se da lehce napravit :-)
Autorská citace #16
20.7.2014 19:03 - wlkeR
Webka je integrovaná v monitoru a žonglovat s ním kvůli ověření hodu nebudu :D
Roll20.net využiju hlavně k boji, kde se spíš než popis hodí mapa (nebo je mapa dobrá k dokreslení a představení situace, protože když něco poeticky popisuju, často se zamotám. Postavy tam házím jen tak pro pořádek, abych si vyzkoušel všechny možné features, předpokládám že každý bude mít svojí vytištěnou/na kompu/v tabletu. Nu a ohledně kostek předpokládám, že jste féroví lidi/mimozemšťané a ten sedmý kritičák v řadě bude opravdu náhoda.p
Autorská citace #17
20.7.2014 19:12 - Nachtrose
No, ja ten roll20 navrhnul jenom pro sdileni tech map, je to lepsi, nez to posilat mailem. Benutil jsem wlkeRa tam naimportovat cely starter :-).

Jinek pro uptesneni:tento tyden budu moci v pondeli, utery, ctvrtek a patek. Cas vetsinou po te 17h kdykoli.
Autorská citace #18
20.7.2014 19:33 - wlkeR
<- OCD

Dobře, já osobně bych nejraději ten pátek, aby si nikdo nelámal hlavu prací příští den, ale šlo by i úterý, ikdyž to asi ještě nebudu mít v ruce papírový pravidla. Z mojí bandy se zatím přidá jedna hráčka, takže by nás pomalu mohlo být 5?
Autorská citace #19
20.7.2014 19:50 - ShadoWWW
Úterý i pátek je pro mě OK.

Jinak s tou webkou a házením jsem to myslel tak, že ostatní vidí, že si hráč hází, než že kontrolují, kolik si hodil. :-D
Autorská citace #20
20.7.2014 20:00 - Babaj
tak jo myslim , ze pokud by bylo jeste misto , ze bych se zucastnil.. ty hle metody sice jsou pro mne nove :-) ale myslim ze kdyz mne navedete tak to zvladnu.. po technicke strance :-) jinak postavu si klidne vemu premade.. a nebo i klidne nahazim, nemam potize ani s jednim .-)
Autorská citace #21
20.7.2014 20:01 - Babaj
Patek kdyz tak dobry. utery ... jen tenhle tyden muz ale jinak ne :-)
Autorská citace #22
20.7.2014 20:31 - wlkeR
Já zatim taky nikdy úplně po síti nehrál, až na pár textových her, jednoho z hráčů na Skajpu a MMO v doprovodu TS/Ventu.

Hody kostkou jsou IMO dobře slyšet... Ale dobře, no, jdu si uklidit >.>
Autorská citace #23
20.7.2014 20:48 - Babaj
poznas podle sluchu co padlo?.-)))
Autorská citace #24
20.7.2014 21:39 - Colombo
wlkeR: Blbé je, když ti furt padají hezká čísla a když to ostatní nevidí tak to vypadá, jako kdyby sis to švindloval.
Autorská citace #25
20.7.2014 22:08 - wlkeR
ShadoWWW píše:
Jinak s tou webkou a házením jsem to myslel tak, že ostatní vidí, že si hráč hází, než že kontrolují, kolik si hodil. :-D

Jako mně je to šumák. Win D&D, for all I care.
Autorská citace #26
20.7.2014 22:18 - ShadoWWW
Informace doplněné do záhlaví. Kvůli Quentinovi jsem tam dal od 18 hod.

Co ty Colombo, nepřidáš se?
Autorská citace #27
20.7.2014 22:21 - kin
Taky bych se přidal jestli se ještě vejdu, čas by mi vyhovoval, postavu si klidně udělám .)
Autorská citace #28
20.7.2014 22:28 - Colombo
Ne díky, už tak sem toho nasliboval tolik, že nestíhám.
Autorská citace #29
21.7.2014 01:02 - Naoki
A jak to vůbec funguje to hraní přes GH? Musím vác mít na G+ v přátelích, nebo je to nějaký spešl program?
Autorská citace #30
21.7.2014 08:10 - Babaj
ta technicka zalezitost by mne taky zajimala.. co si mam poridit a jak to nastavit :-)) a kde co jeste postahovat
Autorská citace #31
21.7.2014 08:20 - Colombo
Naoki: Přátelé nejsou nutné, jen musí znát tvé ID, aby tě mohli najít a přidat do konference.
Autorská citace #32
21.7.2014 08:32 - Nachtrose
Babaj: no zaklad je google+ ucet a mikrofon. Pak nejake ty kostky, tuzka, papir... ;-)
Autorská citace #33
21.7.2014 08:37 - Babaj
dobry to mame co dal :-))
Autorská citace #34
21.7.2014 08:45 - Nachtrose
Mozna free ucet na roll20.net, ale ten mozna staci jen pro DM. Pak uz vesmes nic.
Autorská citace #35
21.7.2014 09:02 - Babaj
to jsem vcera taky zvladl.... jen s tim GH mi neni uplne jasy jak to funguje :-))
a jak se to kloubi s roll20 :-) no ale to se asi taky podda .-)
Autorská citace #36
21.7.2014 09:26 - Quentin
Zejtra v šest s tim počítám.
Autorská citace #37
21.7.2014 09:35 - Nachtrose
V GH muzes pri rozhovoru pouzivat ruzne aplikace a roll20 je jedna z nich. Dokonce na roll20 je tusim tlacitko "start as GH".
Autorská citace #38
21.7.2014 09:36 - ShadoWWW
OK. Tak jestli teda všichni mohou, tak zítra v šest. (?) V pátek když tak náhradní termín, kdyby se něco zvrtlo v technice. :)

Co musíte mít:
- Vytvořený účet na Googlu. Pak přes Google kliknete v menu na Domů > Hangouts. Pak Videohovory > Zahájit videohovor. Nainstaluje to nějaké pluginy do prohlížeče, aby to fungovalo. Měli byste mít mikrofon, kamera je nepovinná.
- Vytvořený free účet na Roll20
Autorská citace #39
21.7.2014 09:42 - ShadoWWW
Možná by to chtělo vytvořit 1-2 další postavy. Pokud se připojí všichni, bude hráčů víc než je předpřipravených postav.

Díky tomu možná toho draka dáme, i když autoři říkají, že vrhnout se na draka je jistá sebevražda. :)
Autorská citace #40
21.7.2014 10:32 - Nachtrose
mno... s tim drakem nevim, i pri vsech hracich se budeme pohybovat kolem 0,07 hektopeasanta ;-)
Autorská citace #41
21.7.2014 11:58 - Babaj
je nejaky nastrel predgenerovanych postav? at se muzem porvat :-) a taky nasledne po urvani, na co se pri cteni pravidel zamerit :-))
Autorská citace #42
21.7.2014 12:05 - Naoki
a jaká pravidla můžem používat? jen ty z basic nebo i testování?
Autorská citace #43
21.7.2014 12:18 - Quentin
Když už jsme u toho rvaní, tak já beru cokoliv, co nekouzlí.
Autorská citace #44
21.7.2014 12:18 - ShadoWWW
Dal jsem do záhlaví odkaz na předpřipravené postavy. Je tam
- Člověk bojovník (obranný s obouruční sekerou)
- Člověk bojovník (lučištník s dlouhým lukem)
- Trpaslík klerik
- Hobit tulák
- Půlelf kouzelník

Večer přidám české varianty deníků
Autorská citace #45
21.7.2014 12:21 - Nachtrose
Ja bych asi preferoval toho Greatweapon fightera, ale klidne vemu uplne cokoli. Mozna sekundarne klerika.
Autorská citace #46
21.7.2014 12:27 - Naoki
jelikož se připojím později tak beru co zbyde, i když preferuju tanky a bijce
Autorská citace #47
21.7.2014 12:38 - ShadoWWW
wlkeR: Budem pak potřeboval link na tvou kampaň. Je vlevo v tom panelu, když máš otevřený editor.

Nebo možná ještě líp - když si otvíráš svou kampaň, je tam na té stránc možnost Launch in Google+ Hangout, kde ti to po otevření přímo ukáže link.
Autorská citace #48
21.7.2014 12:50 - Babaj
tak koukam ze bijci jsou vypreferovani :-)) clerik asi taky :-)) Tulaky moc nemusim tak se opru asi do toho elfa :-)
Autorská citace #49
21.7.2014 12:52 - Babaj
hahhaaaaa.. charisma 8 :-)
Autorská citace #50
21.7.2014 12:54 - ShadoWWW
Má první postava v DrD (tehdy verze 1.2) byl hobit zloděj. Pak jsem hrával většinou za kouzelníka, ale vezmu si toho hobita tuláka, když ho nikdo moc nechce, ať jsem 5e konzistentní. :-)

Případně si můžu vzít toho klerika, kdyby chtěl toho zloděje někdo jiný.
Autorská citace #51
21.7.2014 13:12 - Quentin
Tak já asi lučištník.
Autorská citace #52
21.7.2014 13:16 - ShadoWWW
Zatím rozdělení: Babaj: elf kouzelník, Nachtrose: Greatweapon fighter, ShadoWWW: hobit tulák, QuentinW: bojovník lučištník

Naoki, kin, kamarádka: Zbývá ještě klerik, i když třeba pro Naokiho by bylo asi nejlepší vytvořit si svého vlastního bojovníka. Případně si mohu vzít toho klerika já a někdo z vás toho tuláka. Stejně v každém případě se budou muset vytvořit dvě další postavy.
Autorská citace #53
21.7.2014 13:23 - wlkeR
Link: https://app.roll20.net/join/464142/3pVTCQ

Btw, narozdíl od vás sov bejvam po 10. hodině večerní dosti nepoužitelný, takže se pojede 1, max. 2 kapitoly. Navíc, nejdou někteří ve středu do práce?
Autorská citace #54
21.7.2014 13:25 - Quentin
Já zvládám hrát tak do půlnoci, ale desátá je ok. 4 hodiny jsou na skype-session akorát.
Autorská citace #55
21.7.2014 13:30 - wlkeR
Co se pravidel týče - starter/basic, pokud vás stejně jako mě mrzí absence featů v basicu, můžete na vlastní nebezpečí použít ty z posledního playtestu.
Autorská citace #56
21.7.2014 13:31 - ShadoWWW
No jo. My, kterým stačí spát 5 hodin denně, to máme těžký. :) 4 hoďky hry jsou naprosto v pohodě. Co říkáte, kdybychom to nahrávali, případně streamovali přes Twitch?

Vím, že je tu pár lidí, co by se rádi podívali, jak se 5e hraje. Nahrávání bych zařídil ze svého PC. Postup je pro zajímavost zde.

EDIT: Link do hry jsem dal do záhlaví.
Autorská citace #57
21.7.2014 13:34 - Quentin
Já proti nahrávání nic nemám.
Autorská citace #58
21.7.2014 13:55 - Nachtrose
Nemam s nahravanim problem. Ale nahrat a pak uploadnout nekam bude asi lepsi varianta, nez live-stream. Nebo planujes oboji?
Autorská citace #59
21.7.2014 14:46 - ShadoWWW
Budu to streamovat přest twitchový kanál. Je tam výhoda, že okamžitě poté se uloží i záznam a je to tak nejjednodušší. Roll20 má totiž přímou provázanost s Twitchem. Je to sice živě, ale dost pochybuju, že se na to bude dívat nějaký velký počet lidí. Možná jednotky, pokud vůbec někdo. Ještě jsem nikdy nestreamoval, tak jsem zvědavý, jestli to vůbec zprovozním.
Autorská citace #60
21.7.2014 14:47 - Babaj
ja ve stredu do prace jdu :-)) taky bych to moc nead natahoval do rannich hodin :_)) jinak s nahravanim taky nemam problem :-)
Autorská citace #61
21.7.2014 14:51 - Nachtrose
Ja jdu taky do prace, ale nemel bych problem, hrat i do pulnoci, nicmene do 22h je taky fajn, se clovek zase aspon prospi a nemusi den zacinat kyblem kafe ;-)
Autorská citace #62
21.7.2014 15:00 - wlkeR
Co je kafe? :D

Pro sychr jsem do systému naházel i mapy z druhé kapitoly. A protože dává dobrý smysl jít z první rovnou do třetí, dodělám jí dneska nebo zítra. Jen pro klid mojí duše - "Fog of War" funguje tak, že to co je pod fogem vidí jen GM, hráči vidí černo - ať už je to mapa nebo tokeny, correct?
Autorská citace #64
21.7.2014 15:13 - ShadoWWW
Vrabčák: Ha, první nadšenec! Link je v záhlaví diskuze: http://www.twitch.tv/shadowww_d20

EDIT: (Reakce na smazaný post. :))

Píše:
"Fog of War" funguje tak, že to co je pod fogem vidí jen GM, hráči vidí černo - ať už je to mapa nebo tokeny, correct?

jo jo. Roll20 dokonce umožňuje mít připravených několik ploch a mezi nimi přepínat, nebo dokonce každého hráče dát na jinou (např. při rozdělení družiny). Víc o tom ve videu.
Autorská citace #65
21.7.2014 15:34 - Element
ShadoWWW píše:
EDIT: (Reakce na smazaný post. :))
Jee, sorry, po tom co jsem to napsal jsem si vsiml, ze uz je to v zahlavi, tak jsem nechtel byt za lempla :)

Nevim, jestli se s tim vyrovna Guardsman Bob, ze jeden vecer nebudu poslouchat jeho LoL/HS breceni a budu sledovat vas :D
Autorská citace #66
21.7.2014 15:35 - wlkeR
Jj, jen to právě bylo všecko dělaný z GM POV, tk jsem chtěl jen vědět, co vidí hráči.

Ahaha budu po celých internetech, to bude fail XD

BREAKING NEWS: Klerik obsazen
Autorská citace #67
22.7.2014 01:43 - kin
Super, snad si seženu i kameru. Jdu se kouknout co umí rozebrané postavy, abych si nepostavil něco co už tam...je možné použít i poslední playtest? jelikož výběr ze čtyř ořezaných povolání není moc pro 6-7 hráčů :)
Autorská citace #68
22.7.2014 02:10 - ShadoWWW
kin: Než playtest, to máš už lepší použít alfa verzi PHB, která by měla být téměř identická s finálním PHB.
Autorská citace #69
22.7.2014 02:37 - ShadoWWW
Dal jsem do záhlaví překlady českých deníků postav. Sice jen první strany, víc jsem nestihl, ale snad to i tak pomůže. Druhé strany dopřekládám během zítřka, ale nevím, jestli to stihnu do začátku hraní. Nejspíš ne. :-/
Autorská citace #70
22.7.2014 06:04 - kin
shadowww: jsem ani nevěděl že něco takového existuje, díky :)
Autorská citace #71
22.7.2014 09:47 - wlkeR
Jestli někdo přitáhne ke stolu něco, kvůli čemu bych musel listovat v pravidlech, máme jasného tanka.

Oprava: k monitoru.
Autorská citace #72
22.7.2014 10:59 - Babaj
a podle kterych pravidel se pojede prevazne.. ja ted docitam ty basic rules.. a ted si promitam kouzla co znam a zjistil jsem ze se nktera lisi v pojeti basic vs Alfa draft
Autorská citace #73
22.7.2014 11:15 - ShadoWWW
Basic je novější než Alfa.

Pravidla ve Starter setu jsou zas osekaná z Basicu, i když jsou stejná. Takže imho nejlepší je držet se Basicu.
Autorská citace #74
22.7.2014 11:28 - Babaj
Oki basic :-)
konec koncu lepsi +5 nez +4 :-)) aspon umru o kolo pozdeji :-))
Autorská citace #75
22.7.2014 12:56 - Babaj
kudla chtel jsem si vypichnouit kouzla co umim z basic rules...... a uz jsem z toho nestastnej ze to poradne nejde copirovat.. po oznaceni a ctrl c.... mi to vypise napriklad:

Ray of Frost
Autorská citace #76
22.7.2014 12:57 - Babaj
parada tak tady to ani ty ctverecky neudela :_))))
Autorská citace #77
22.7.2014 12:58 - Babaj
proste mi to kopiruje jen nadpisy a text uz jsou jen ctverecky.. neni na to nejaky trik? jak to prepnout aby se to dalo kopirovat?
Autorská citace #78
22.7.2014 13:03 - ShadoWWW
Je to zmršený PDFko. :-/ Trik na to je, ale dost složitý. OCR.
Autorská citace #79
22.7.2014 13:24 - wlkeR
Pen & Paper for the win!

Jinak můj papírový Starter set dorazí pravděpodobně ZÍTRA! Takže nadělám hromadu printscreenů a budu doufat, že se v nich vyznám :D
Autorská citace #80
22.7.2014 13:43 - Babaj
si myslim, ze se nejdriv budem dost seznamovat a delat technictejsi zalezitosti.. takze to podle mne vyjde dobre :_))
Autorská citace #81
22.7.2014 14:19 - ShadoWWW
Aktualizoval jsem překlady deníků pro oba bojovníky a klerika - už jsou obě strany a hlavně zázemí.
Autorská citace #82
22.7.2014 14:29 - wlkeR
Zatím se mi zobrazují čtyři hráči, dvěma z nich už jsem předal kontrolu nad postavami, kdyby to náhodou bylo zapotřebí. Zbytek nemám z nějakého důvodu v nabídce.

(Note to self: get a bigger monitor >.>)
Autorská citace #83
22.7.2014 17:08 - wlkeR
Doobře, pustil jsem to v hangoutu, odkaz:
https://plus.google.com/hangouts/_/g6k7ihvcalmhuujkyllsfqrquqa

Definitivně potřebuju věší monitor.
Autorská citace #84
22.7.2014 20:19 - kin
Ahoj, omlouvám se ale vlezla mi do toho práce a až teď jsem přišel domů k pc, tak jsem se nemohl zúčastnit. Nahrávali jste to? Že bych se alespoň koukl na video :)
Autorská citace #85
22.7.2014 20:40 - shari
ještě se hraje aji nahrává :)
Autorská citace #86
22.7.2014 23:12 - ShadoWWW
TPK. Replay. (V první hodině bohužel chybí zvuk. Jsem se trochu učil, jak to dělat správně.)

Poučení pro příště: never split the party! :-)
Autorská citace #87
22.7.2014 23:14 - wlkeR
TPK!

Moje první po dlouhé době Oo;

Jo, jedna drobnost na kterou jsem si vždycky vzpomněl, ale nebyl čas jí promyslet - pokud myslíte, že někdo udělal něco hodné Inspirace, ozvěte se, já to buď odklepnu (a většinou jo) nebo ne. Sám si na to často vzpomenu až pozdě ("jo, hm, můžeš si dát inspiraci protože jsi před hodinou řek něco vtipnýho" ... fail).

Jinak za dnešní fajn hru mají inspiraci všichni :)
Autorská citace #88
22.7.2014 23:23 - Babaj
k cemu je ta inspirace?
Autorská citace #89
22.7.2014 23:23 - ShadoWWW
Jo, i když to dopadlo pro hrdiny špatně, bylo to zábavné. IMHO nejlepší byli ti "komáři". Ti byli naprosto hustí a vynikající oživení. Díky za hru! Celkově mi přijde, že oproti 4e je tam méně očividných voleb (nejsou tam "powers"), ale zase to otvírá prostor pro nečekané vychytávky. Např. "splachování na všechny způsoby." :-)
Autorská citace #90
22.7.2014 23:25 - ShadoWWW
Inspirace: Za bod inspirace si u nějakého hodu můžeš "koupit" výhodu.
Autorská citace #91
22.7.2014 23:27 - Babaj
ach taak.. jop.. jinak taky mam palec nahoru. :-)
Autorská citace #92
22.7.2014 23:50 - shari
Souhlasím, byla to výborná hra. Komáři byli super, jako skoro zabít skupinku ještě předtím, než vleze do jeskyně, to se povede málokomu. :D Ale nejlepší scénka byla podříznutí toho goblina na latríně. ^^
A... hm... jako... už se mi s mou stálou družinkou povedlo, že jsme po jednom boji skončili v rozmezí 0-4 HP, ale total kill jsem zažila prvně. Ale co už, do příště si vygeneruji několik nových jmen, pro případ, že by Hilda umřela doopravdy. :D
Autorská citace #93
23.7.2014 00:03 - Naoki
Tak jsem dorazil, ale už je konec no :D
Autorská citace #94
23.7.2014 02:22 - ShadoWWW
Pozdě, ale přece. :)

No díval jsem se na ten záznam a je to docela děs (po technické stránce). Zvuk hrůza. Nejhorší je, že když chcete nahrávat zvuk současně z mikrofonu i systémového zvuku, tak správné nastavení není nikde "v základním manuálu pro začátečníky".

Sem to doteď řešil, aby to bylo na pátek OK. Progooglil jsem kde co, zjistil jsem, že aby to bylo nastavené správně, tak se musí nastavit několik různých věcí na několika různých místech a to někdy určitým způsobem, kdy správné nastavení zjistíte jen experimentálně. Fakt hrůza a neintuitivní.

Ale už se mi podařilo nastavit vše tak, jak má být. Záznam systémového zvuku+mikrofonu už funguje bezvadně a přesně jak má, tak v pátek ten záznam už bude mnohem lepší.
Autorská citace #95
23.7.2014 05:38 - Nachtrose
A co se bude vlastne hrat v patek? o.O
Autorská citace #96
23.7.2014 08:06 - Nachtrose
Jinak ten zaver si taky asi budu muset zkouknout na twitchi :-D
Navic osobne mi prislo, ze se to ponekud vleklo a cely dej se misty nejak moc nehybal :-/
Autorská citace #97
23.7.2014 08:39 - shari
Nachtrose píše:
Navic osobne mi prislo, ze se to ponekud vleklo a cely dej se misty nejak moc nehybal :-/

Jo, občas mi připadalo, že všichni čekají, co udělají ti ostatní... Chtělo by to nějakou silnou osobnost, co bude velet a potáhne to. ^^;
Autorská citace #98
23.7.2014 09:02 - ShadoWWW
To je trochu daň za hraní v novém systému s novou skupinou. Člověk pořádně ještě nemá odzkoušené, jak co funguje. Třeba já zpětně, když jsem si ještě jedou pročítal pravidla a sledoval ten záznam, tak jsem si uvědomil, že některé části boje se daly dost urychlit, ale v té chvíli mě to nenapdalo, protože jsem ještě nebyl sehraný se svou postavou. Např. to, že tulák může zaútočit na nepřítele zákeřným útokem, i když nemá výhodu, stačí, že u nepřítele stojí tulákův spojenec. Nebo to, že když u mě stáli 3 protivníci, tak jsem mohl využít akci Dodge a útočili by na mě s nevýhodou.

A taky to, že ještě nevíš, jaké jsou možnosti ostatních postav a čeho jsou schopné. Plus hlavně nová pravidla, která se člověk při hře teprve učí.

To se ale časem poddá. První hra má vždy nejmenší dynamiku.

Spánek rulez! :-)
Autorská citace #99
23.7.2014 09:04 - Quentin
Prvně u sebe musim spravit ten internet. A mikrofon koupim taky novej, jestli to náhodou nebylo tim. Ze začátku jsem se snažil mluvit na ostatní postavy a většina mě ignorovala. Chvilku jsem si připadal trapně, ale pak jsem slyšel v záznamu ten můj přenos a už to chápu :D Nejvíc jsem mikrofon záviděl Shari.

Místy je otravné, že si skáčeme do řeči. Tomu by tipuju dost pomohlo, kdyby jsme měli webkameru všichni. Hrát jen po hlase je chaotičtější, když nevidíš tomu druhýmu ve tváři, že chce něco říct nebo že ještě nedomluvil.

BTW nechcete začít s jinejma postavama? Oživovat ty po TPK působí jako takový levný cheatování :)

Jinak pravidla se zdají být celkem ok. Nevim, jak to bude s powerlvlem na vyšších úrovních, ale od pohledu to vypadá docela dobře. Proficiency a (dis)advantage jsou takové správně jednoduché a funkční mechaniky. A pořád je to samozřejmě dnd a platí rulings over rules. Pochybuju, že by tohle měla být první edice, ve které nejde utéct z boje :D

Nachtrose: U dungeon crawlu je potřeba hodně komunikace. Bez interakcí mezi postavama je to strašně nudná deskovka. Příště bych se pokusil víc mluvit, roleplayovat a plánovat. Včera nám tam chyběla, jak atmosféra, tak pořádná kreativita. Snad jediný, na co si vzpomínám, je Babaj, jak se vzdal a šel vás budit ze Sleepu :)
23.7.2014 09:08 - ShadoWWW
Píše:
Hrát jen po hlase je chaotičtější, když nevidíš tomu druhýmu ve tváři, že chce něco říct nebo že ještě nedomluvil.

Přemýšlel jsem, že možná nejlepší by bylo nejet hlas/video přes Hangouts, ale přímo přes rozhraní Roll20. Takto buď člověk sledoval okno s mapou, nebo okno s hangoutem a občas vznikal chaos, kdo vlastně mluví apod. Kdyby to bylo všechno v jednom okně, bylo by to přehlednější.
23.7.2014 09:12 - Nachtrose
QuentinW píše:
Snad jediný, na co si vzpomínám, je Babaj, jak se vzdal a šel vás budit ze Sleepu :)

Mno... to je tak posledni a co si vzpominam :-D, pak jsem to nezvladnul a zalomil realne. Navic, AC17 tank mi prisel ponekud slaby, obzvlaste kdyz wlkeRovi temer nepadalo mene nez 15... :-/ Asi si budu muset do patku prolezt basic a zkusit slozit neco jine...
23.7.2014 09:13 - Nachtrose
ShadoWWW píše:
Přemýšlel jsem, že možná nejlepší by bylo nejet hlas/video přes Hangouts, ale přímo přes rozhraní Roll20. Takto buď člověk sledoval okno s mapou, nebo okno s hangoutem a občas vznikal chaos, kdo vlastně mluví apod. Kdyby to bylo všechno v jednom okně, bylo by to přehlednější.

Ja mel roll20 v hangoutu. Pres vetsinu obrazovky byla mapa a dole pod ni lidi v hangoutu, jen se mi tam neukazoval fokus na mluviciho, ale to zas tolik nevadilo.
23.7.2014 09:15 - Babaj
ja to v jednom okne mel.. kyz jsi sel pres odkaz do Hangouts a uz nej si spustil Roll20 tak to bylo vse v jednom okne... dole na liste kamery z hangouts a uprosttred bylo cely Roll20.
23.7.2014 09:17 - Babaj
no .. ja pak uz ani nemel problem rozlisit kdo mluvi... spis jsem mel vetsi chaos rozeznavat ty ikonky mna mape kera komu patri :-) ale i to jsem pak zvladl. myslim, ze je to spis o zvyku.
23.7.2014 09:18 - Quentin
Jinak ale dík za hru. A dík shadowwwovi, že zkoumá ten twitch :)

Nachtrose: V PHB stopro bude feat pro heavy armor, ale moc bych na tankování nespoléhal :)
23.7.2014 09:18 - Babaj
spis bych uvital vic grid map.. nejak jsem v tom popisovanem souboji mel problemy s dosahy a plochamy pusobnosti.. koho muzu zamerit , koho ne :-) mozna ze sekerkarum to muze byt jedno ,ale nam prskavkam to rozlozeni hodne pomuze... jednak si musim drzet odstup a jednak plosna kouzla vyzaduji dobre umisteni :-)
23.7.2014 09:20 - ShadoWWW
Nachtrose: aha! Tak v tom byla chyba! :-)

Mikrofony jsou nejlepší ty na USB. Doma mám starý USB mikrofon od Logitechu. Je dobrý v tom, že má stojánek a dost dobré potlačení okolních ruchů. Už jsem ho ale neviděl nikde prodávat.

Na noťasu zas používám nově USB sluchátka+mikrofon Plantronics c325. Ten je hodně dobrý, ale v ČR se myslím neprodává. :-/

U mě byl ještě ten problém, že můj mikrofon zkreslovalo špatné nastavení nahrávání. Píště by to mělo být OK.
23.7.2014 09:24 - Babaj
taky jsem chtel tu postavicku hrat vic do defenzivy. ale kdyz jsem slysel ty caste utoky pres dvacet. od nicotnych goblinu, tak jsem si rikal ze nejaky +3 za mage armor jaksi je plytvanim slotu :-)) ... dalsi zalezitost muj posledni spanek se minul spravnym ucinkem... udelal vic skody jak uzitku.. mam aspon zkusenost kde se vyplati a kde mene.. tam to slo zahrat taky lepe :-)
23.7.2014 09:26 - Element
Ja jsem chvili lurkoval chatu, ale diky tomu, ze strasne dlouho nesel zvuk, tak jsem prisel o ten zacatek a pak jsem vubec nevedel ktera mlati. Navic jsem neslysel predstavovani, takze jsem ani nevedel kdo je kdo :) Poznal jsem jen to devce a Quentina, ale tomu jsem zas misty nerozumel :)

Priznam se, ze jsem to nedokoukal do konce, protoze me pak zacala silene bolet hlava, ale to nebylo z vas :) musim si to dneska dopustit.

Mouchy jsou ciste z toho, ze slo o novy lidi hrajici novy system v novem prostredi, takze imo druha hra by byla vesmirne lepsi.

Zrovna advantage a disadvantage jsou mi hrozne odpudivy. Prijde mi to jako zbytecne prisny postih. V ty hre napr nekdo chtel hazet sekyru a dm rikal jo ok, ale bude to s nevyhodou kvuli krakum a hrac celou tu akci raci zabalil. Normalne by dostal treba postih -2 a ten by vubec neresil a hodil. Ale mozna jsem jen blbe rozumnel, slysel jsem jen ty dve vety a nevim o co tam presne slo.
23.7.2014 09:30 - wlkeR
Moje kostka vás opravdu chtěla zabít (je to ofišl kostka z Encounters - myslím že Dead in Thay, tak se ani nedivím.) Já se přiznám že pro mě bylo peklo poznat kdo na mě mluví, páč jedinej rozeznatelnej hlas byla Shari. Když jsem mrknul na monitor, abych viděl, komu zrovna blikají zelené tečky hlasitosti, ztratil jsem kontakt s poznámkama a musel pak všechno zase dlouho hledat. Takže pro příště pls in-character nepomůže (pokud zrovna není iniciativa a nevím automaticky kdo jedná), zkuste "Sir Dancelot jde skopnout goblina z útesu."

Lidi co měli webkameru mi v tomhle pomohli asi až v poslední části veleboje, kdy už jsem většinu věcí měl v hlavě a mohl se víc soustředit na dění na monitoru (a viděl jsem když mluví ShadoWWW; u ostatních jsem to stejně nepoznal, protože tma nebo blur). Na druhou stranu pohled na pospávajícího Nactrose nebyl moc motivující.

Stirge byly random encounter, na který se normálně hází až od 2. kapitoly dál. Ten owlbear by byl býval vtipnější, ale aspoň jednou se Štěstěna rozhodla do vás nešťouchat desetistopovou tyčí :P

Postavy nebudu resovat - Klarg sám říkal, že vás míní prodat do otroctví, což je myslím veselá příležitost k minidobrodružství. Vyvléknete se z pout, uškrtíte jimi pár gobliních stráží, a hupky dupky do nějaké jiné jeskyně (a že jich tu je!)

S tím asi souvisí nové postavy/noví hráči... Strop počtu hráčů nastavuji na 6, protože jsem zvyklý na 4 a věnovat se tolika lidem, které nepoznám po hlase (nemluvě o tom že občas špatně slyším), zkrátka nedám. Pokud chcete novou postavu, nemám s tím problém. Nechtěné staré postavy budou odpočívat v pokoji v GoGu (gobliním guláši).

And last but not least... XP!!! Každá ze současných postav má 220 XP.
23.7.2014 09:39 - ShadoWWW
Mě se líbilo, jaks mluvil toho goblina. Chvíli jsem tě podezříval, že máš živého goblina přímo u stolu. :D
23.7.2014 10:05 - Nachtrose
Tak jak to teda dopadlo? TPK, nebo "jen" zajeti? Pripadne kdo prezil a kdo ne?
23.7.2014 10:23 - York
S tím skákáním si do řeči - to je o zvyku a sebekontrole. Je celkem dobře vyzkoušené, že v jednom kanálu může pohodlně komunikovat 40 lidí a do řeči si neskákat ;-)

Jinak mi přišlo, že jste měli dost nekvalitní zvuk, ale možná to bylo tím streamováním.
23.7.2014 10:24 - Babaj
prezili jsme vseci, jen s pouty na zapestich, nekolik spinavych otisku bot na zadku a tvari... nekteri maji zachodove koupele.. ale jinak krome cti a asi nejakych veci jsme potlucene celi.. v zajeti.. a patrne nas ceka cesta k otrokarum..

Aspon tak jsem to pochopil.... teda pokud po tobe nebude chtit nahazet tech asi sest death savu :_) co jsi prospal :-))
23.7.2014 10:28 - Babaj
zvuk byl problem... nektzere jsme pak ani neslyseli a nekteri chrceli ,, ale pak se jim to opravilo.. vicemen jsem dobre rozumel Hildegarde, DM, Bralovi.... Erikovi jen na zacatku a pak na konci... Evanovi jen pri predstavovani, kde se nam zacyklil.. pak nekde hluboko uz asi pred jeskyni.. mozna to streemovani nam je odvarilo, to je mozny.. Evana jsem slysel dobre do doby toho nahravani..
23.7.2014 10:28 - shari
QuentinW píše:
Nejvíc jsem mikrofon záviděl Shari.

Nevím, co je na mém mikrofonu k závidění, je to tři a půl roku starý headset, koupený v Tescu asi za tři stovky. :D A ještě jsem si ho musela ve Windows nastavení hodně, hodně zesílit, aby mě bylo vůbec slyšet... >.>
S tím skákáním do řeči se omlouvám, dvě skleničky medoviny jsou očividně moc. Příště koupím tonic. ^^;
Co se webkamery týče... tak tu nemám, musela bych hrát na notebooku a to fakt ne-e. Ale tak... můžu se zkusit po nějaké podívat. Ovšem... když se mi povede si ji sehnat, tak nevim, nevim, zda to v pátek stihnu na šestou, bo se budu muset ještě učesat a tak... O:-)

Nachtrose píše:
Tak jak to teda dopadlo? TPK, nebo "jen" zajeti? Pripadne kdo prezil a kdo ne?

Byli jsme zmláceni do bezvědomí a přidáni na seznam položek na prodej do otroctví. >.>

Já asi nejvěší nedostatek vidím v tom, že jsem si nestihla pořádně přečíst pravidla. :( *shari se omlouvá* Maximálně se vynasnažím, abych to do příště stihla.
23.7.2014 10:32 - Nachtrose
Mno, posledni zaznam mam 2x uspech, 1x neuspech :-) Tak dlouho jsi se mne snazil uspavat, az to nakonec vyslo no... :-P

Kazdopadne pokud je druzina ziva, i kdyz v zajeti, tak bych nejake nove postavy vubec neresil. Stejne se musime dostat pro ty chudaky voly, co jsou v lese uvazani, o voze plnem zasob a materialu ani nemluve. Ukol znel jasne, tak ho musime splnit.
23.7.2014 11:04 - wlkeR
Tak TPK bylo jen proto, že na konci jste byli všichni na 0 hp. Samozřejmě ani goblini nejsou tak blbí, aby si nedomysleli, že na trhu s otroky budete mít vyšší hodnotu než jen tu výživnou. Orgány máte taky ještě všecky, a co se stavu v jakém jste přesně skončili týče... No... Řekněme že to se dozvíte v pátek.) Zatím bych to vystihl slovy "Alive and, well..."

PS V pátek už stopro budu mít dobrodružství (ikdyž pošta se teda vyžívá v tom, že mi ty zásilky posílá po všech čertech). Také si pročtu pořádně backgroundy postav, abych mohl lépe hrát na vaše slabé stránky (hej, je za to Ispirace.)
23.7.2014 11:10 - Nachtrose
wlkeR: teda netusim, kde presne bydlis, ale me z Mephita do Hodonina prijde balik druhy, max. treti den po odeslani.
23.7.2014 11:14 - Babaj
sahni mi na knihu a uvidis ten background :-)))))
23.7.2014 11:17 - wlkeR
Kdyby jen na knihu ;)

No, můj byl odeslanej v pondělí a zatim je furt "přepravován k dodací poště." Ale už se mi stalo že jel do KV kraje z Prahy přes severní Moravu :D
23.7.2014 11:59 - Nachtrose
Pri odeslani v pondeli ho mam vzdy nejpozdejc ve stredu.
23.7.2014 14:25 - Babaj
a kolik tydnu ubehlo mezi tim pondelkem a stredou?
23.7.2014 14:42 - Nachtrose
zadny. i kdyz je pravda, ze zprvu to casteji dorazilo uz druhy den :-/
23.7.2014 15:01 - ShadoWWW
Ještě chci poprosit: mohli bychom v pátek používat ofiko mapy místo těch exportovaných z PDF? Ty exportované mají asi nízké rozlišení nebo celkově nízkou kvalitu a vypadají na mém monitoru rozmazaně.

V pátek zkusím streamovat ve full-hd.
23.7.2014 15:19 - wlkeR
No, ty oficiální jsou zas obrovský a když mám k dispozici jen nějakých 100 mega na vlastní věci, radši jsem je přescaloval. Ale vzhledem k tomu, že tam momentálně nic jinýho neskladuju, to pro vás udělám, no.
23.7.2014 15:21 - Nachtrose
wlkeR: muzes mi naimportovat token z tohoto obrazku prosim?
23.7.2014 15:30 - ShadoWWW
Díky!
23.7.2014 15:42 - ShadoWWW
Můj tulák:

V divočině:

V podzemí:

Ve městě:
23.7.2014 15:44 - wlkeR
Upgradnuta mapa dalšího předpokládaného encounteru a token Ewana. Další požadavky přijímám do 17:00 kdy vypínám fotošok a zapínám Aion :D
23.7.2014 15:51 - Quentin
Já bych bral toho týpka úplně vlevo

Pokud teda neni takovejhle slamák mimo žánr, tak beru toho třetího ;-)
23.7.2014 15:53 - shari
Můžeš mi upgradnout Hildin portrét na toto?
23.7.2014 16:08 - wlkeR
Aight, změněno, vzal jsem tyhle obrázky + Vallovo z charsheetu a máte všichni nové tokeny, yey. Altonovo alty jsem zatím naházel do moře, ale toho si nevšímejte.

Quentin: Umm, pokud se nemýlim, úplně vlevo je ten do oranžova..? -> What slamák?
23.7.2014 16:12 - Naoki
Everyone is getting their own character portraits. And I'm just sitting here... waiting for an opportunity to play
23.7.2014 16:14 - Nachtrose
wlkeR: Dik.
23.7.2014 16:19 - Quentin
Tak mi nech toho vlevo :-)
23.7.2014 16:37 - ShadoWWW
Ten třetí se slamákem vypadá hodně cool a nebezpečně.
23.7.2014 16:40 - Quentin
Toho s cool slamákem si dám od pátýho lvlu :D
23.7.2014 16:48 - wlkeR
Naoki: Ten čas, bohužel... :(

quentin, ShadoWWW: především vypadá že má nízké AC :P
23.7.2014 16:49 - Quentin
wlkeR: Tak to teď máme beztak všichni :)
23.7.2014 17:23 - ShadoWWW
:D
23.7.2014 17:29 - Babaj
a ja jsem na to jeste hrdej.... prinejhorsim se budu branit kapesnickem :-)
23.7.2014 17:37 - shari
Ty ten kapesníček používáš úplně na všechno, co? :D
23.7.2014 17:39 - Nachtrose
Nekdo rucnik, nekdo kapesnicek... On ten kapesnicek vlastne muze byt de facto jen zmenseny rucnik.
23.7.2014 18:56 - wlkeR
"Máš zbraň?" "Ne. Nebo jo, počkej, mam kapesníček."
23.7.2014 19:02 - Babaj
tak jako u pasu mam.. nebo mel jsem kratky mec :-) ale kdo by se tim zabival.. jeste by ji monstra myslela , ze jsem pro ne hrozba :-)
23.7.2014 19:04 - Babaj
a prave naopak.. ten kapesnicek je porad cisty.... k cemu myslite ze pravazne pouzivam prestidigation.... cisteni satstva.... (kapesnicku),uces, ohrivani vody bna caj...
23.7.2014 19:20 - Babaj
malem bych zapomel na Odéér :-)
24.7.2014 08:50 - wlkeR
Teď si říkám, že chybí nějaké shrnutí pro lidi, kteří nechtějí sledovat celý pětihodinový stream...

Tož tedy: družina sestávající ze šlechtice Ewana (Nacht), lidového hrdiny Erika (Quentin), drsného hobita Altona (Shadow) a seržantky Hildegardy (Shari) byla pověřena trpaslíkem Gundrenem Rockseekerem (konečně se dozvídáme, jak se jmenuje), aby dopravila vůz s hornickým vybavením a proviantem do osady Phandalinu pár dní cesty od Neverwinteru. Cestou přibrali cestujícího kouzelníka Valla (Babaj). Velmi překvapivě byli přepadeni. Po celkem rychlé a čisté (jak pro koho, tedy) práci s gobliny dva zabili a dva zajali. Od těch zjistili umístění cragmawské skrýše, kterou se vydali vyčistit ve snaze najít a zachránit Gundrena a jeho eskortu, kteří tam pravděpodobně byli odvlečeni. Po krátkém dobrodružství s gobliní latrínou se většina družiny, patřičně navoněna kvůli vlkům u vchodu doupěte, vydala prozkoumat jeskyni. O dvě spláchnutí a jeden sesuv půdy později byla polovina natolik přizabitá, že se družina rozhodla odpočívat. V noci se až na menší průtrž mračen a pár hladových strig, které málem družinu dorazily, nic zvláštního nestalo.
Druhý den, čerství a odpočatí, vyrazili dobrodruzi zpět na gobliny, kteří přes noc stihli obnovit jednu ze splachovacích nádrží. A samozřejmě ji využili. Po tomto se družina rozdělila na Erika a zbytek, a každá z částí se pod vedením Osudu vydala do jednoho z boss roomů. Skutečnost, že by měli držet pohromadě jim došla až v zápalu boje. Erik doběhl k přátelům se dvěma dalšími gobliny v patách. Bitva byla dlouhá a zuřivá, přesto taktika a kostky družině nepřály. jeden po druhém padali dobrodruzi k zemi, až jako poslední byl vyřazen kouzelník, který si obratnou lží vydobyl trochu času.
Goblini postavy obrali, svázali a připravili k transportu na trh s otroky.
DOKÁŽE SE DRUŽINA VYMANIT ZE ZAJETÍ? NAJDE CESTU DIVOČINOU DO PHANDALINU? A CO JI ČEKÁ TAM? Odpovědi na tyto (možná) a další (téměř bezpochyby) drrrrramatické otázky už tento pátek! Neprošvihněte to!

PS. Do handoutů (podsekce Journal) jsem vložil seznam NPC, který by vám měl být volně k nahlédnutí.
24.7.2014 09:04 - Quentin
Ještě než začneme zejtra hrát, tak bych se chtěl ujistit, že jsme nějak domluvený s tim utíkáním. Jak se utíká z boje?
24.7.2014 10:15 - wlkeR
Myslím že pravidlo jako takové pro to neexistuje, protože disengage je spíš takové taktické. Nicméně jsem k tomu četl ještě pár článků z dob 4E (kde byl útěk hodně nepříjemný, protože většině příšer pak stačila move + charge, aby veškerý náskok zase vyhladily a ještě si zaútočily s +1 bonusem a svojí úplně normální damage, protože prostě byly tak op; o příležitostňáku nemluvě).

Řekněme, že pokud se rozhodnete utíkat jako pravdu utíkat, vyřešíme to přes nějakých pár pravděpodobně Athletics checků, + samozřejmě veselosti vedoucí ke zdržení/zmatení pronásledovatelů. Je to věc ke které se opravdu nehodí iniciativa tak jak je (proto rád používám tu zjednodušenou, tedy "heroes first" pravidlo.) Tady je lehký nástin řešení, samozřejmě to lze provést jakkoli, stačí se domluvit:

1) Útěk lze vyhlásit jen na začátku nového kola (round). Pokud je vyhlášen v jeho průběhu, lze se na něj připravit, ale jen v rámci akcí normálně dovolených pro taktický souboj (disengage a tak).
2) Pro utíkající a pronásledovatele je zrušena iniciativa. Utíkající nějakým způsobem ověří jak rychle utíkají, případně jak se jim daří nepřítele mást/zdržovat. Pronásledující potom ověřují, jak se jim daří, no, pronásledovat.
3) Ranged útoky mají proti utíkajícím výhodu (pokud ji nezruší něco jiného, jako např. vzdálenost, kličkování mezi stromy, plazení se atd).

Sounds good?
24.7.2014 10:18 - Quentin
Bral bych to tak, že pokud dává smysl, že utečeš - nikdo nestojí ve dveřích, nejsi engaged in melee, jsi dostatečně blízko kraje battlegridu - tak jsi prostě utekl.

A pokud tě někdo pronásleduje, tak se to normálně odehraje bez ohledu na grid. Na pláni hážete athletics+con na to, komu dřív dojdou síly. V lese zálěží na stealth nebo survival. Ve městě čistě na kreativitě (skočim do kanálu, volám stráže, podplatim obchodníka, aby mě schoval pod pultem etc.)

rulings over rules

wlker: Jo, vesměs navrhuju to samý.
24.7.2014 10:24 - ShadoWWW
Svou odpověď jsem ještě před wlkeRem napostoval do špatného vlákna. :-/

ShadoWWW píše:

Co se týče utíkání: Pokud s někým bojuješ tváří v tvář, tak to jde dost těžko. Je několik možností:
- Použiješ akci Disengage a pak pomocí pohybové akce se vzdálíš o svůj pohyb, aniž bys tím provokoval příležitostný útok. Nestvůra tě ale může ve svém tahu dohnat.
- Nebo můžeš riskovat příležitostný útok a pak se vzdálit pomocí akce Dash spolu s pohybovou akcí až o dvojnásobek svého pohybu. Pokud má ale nestvůra větší nebo stejně velký pohyb jako ty, tak tě ve svém tahu může dostihnout, i když už nestačí zaútočit.
- Nebo můžeš použít pohybovou akci, někam zalézt a pokusit se schovat pomocí akce Hide a doufat, že tě nestvůra nenajde. Pokud nestvůra poběží za tebou pomocí pohybové akce a neuvidí tě pomocí pasivní Moudrosti, tak tě bude muset hledat pomocí akce Search a už jí nezbyde případná akce na útok (nebo doběhnutí k tobě, pokud svůj pohyb nějak šikovně nerozdělí).

Obecně je blbý, že pokud má postava stejnou neb nižší rychlost než nestvůra, tak jí teoreticky nikdy neuteče (pokud se např. nikde neschová), pokud se jí nestvůra rozhodne pronásledovat. Obecně se doporučuje, že nestvůry, když vidí dobrodruha utíkat (směrem k výhodu), tak hod buď nechají běžet, nebo ho třeba pronásledují jen k východu z jeskyně apod. Je to ale na rozhodnutí DM.

Podle mě by mohlo platit i house rule, např. že postava při utíkání z boje hodí k12 a přičte si počet stop ke svému pohybu, stejně jako nestvůra, kdyby se ji rozhodla pronásledovat. Případně 1k4 v metrů pro SI.

Ale jinak wiz wlkeR
24.7.2014 10:33 - wlkeR
Krátkodosahový útěk - např. k ústí jeskyně, nejbližší příležitosti pronásledovatele zmást/setřást -> taktická pravidla, jak je popsal Shadow. Víceméně by to nemělo zabrat více než 1, max. 2 kola.

Dlouhodosahový útěk - takový, kde jste aktivně pronásledováni na větší vzdálenosti -> "skill challenge," jak jsem ji popsal výše.

Ještě zmíním, že faktorem může být ještě předchozí příprava (pokud se na útěk takticky připravíte například v rámci krátkodosahového), případně rychlost (například výrazně snížená rychlost, např. jedem, ray of frostem, terénem -> nevýhoda, zvýšená naopak -> výhoda atp.) Ale to už je tuna detailů, které si samozřejmě nemusíte pamatovat. Každou konkrétní situaci vyřešíme na místě.
24.7.2014 11:38 - wlkeR
Hurááá pošta dodala krabici, tak se na vás konečně pořádně mrknu. Až mi přestane hořet oběd :D
24.7.2014 11:47 - Babaj
parada :-))))) grats :-)
24.7.2014 12:39 - ShadoWWW
Co kin, přidá se?
24.7.2014 14:23 - wlkeR
Ták jsem si pročetl deníky postav a objevil i krátké minulosti; nijak nebudu hrotit, když budete sem tam ignorovat pravý sloupeček s charakteristickými rysy, ale zatím mlčky předpokládám, že minulosti a osobní questy (na druhé straně těsně před pravidly) platí (v opačném případě křičte).
24.7.2014 15:06 - Babaj
no ja je hraju od zacatku.. tim mysliu uplne .... uz to ze jsem vyrazil primo do Phandalinu melo mou Questovni linii :-)))
24.7.2014 16:04 - wlkeR
Aaano u tebe jsem si toho všimnul a myslím že ještě někdo tam jevil nějaké náznaky. Ale radši se ptám, protože shody okolností, paralelní vesmíry a tak...
24.7.2014 16:08 - Nachtrose
Mno... ja se zrovna moc nechytnul. Utekl mi kvuli ozvene uvod, tak jsem ponekud tapal a vubec mi to celkove moc neslo. Snad to zitra bude lepsi.
25.7.2014 08:51 - kin
Jo jo, přidám se pokud mohu :)

Napadl mě i koncept postavy, Půlorčí hraničář, co kdysi býval lovcem lidí, otrokářem pro různé gobliní a orčí kmeny (jelikož jako půlork to měl lehčí dostat se mezi lidi, někoho unést a prodat), ale jednoho dne zjistil že takhle chytil a prodal svou lidskou matku, uvědomil si co dělal, a zanechal toho. Poslední informace co o ní měl je, že se nachází někde v okolí Phandalvenu, proto sem přišel, aby jí našel a alespoň trochu odčinil to co dělal...a náhodou by mohl být v táboře těch goblinů kde jsou PCčka...stále ještě má mezi zelenokožci pověst otrokáře, proto se tam může volně pohybovat, a mohl by tedy rovnou pomoci utéct postavám jako první krok ke své nápravě...šlo by to takhle?
25.7.2014 09:58 - Babaj
U mne dobry , zvlaste pokud mi doneses z odejmutych veci mou vlastnorucne psanou Knihu v kuzi vazanou.. muzes byt treba splozenec pekla a presto budes andel v ocich mych :-)
A mozna ti pujcim i svuj kapesnicek.
25.7.2014 10:13 - shari
Babaj píše:
A mozna ti pujcim i svuj kapesnicek.

Neboj, ten ti taky seberou. ;)
25.7.2014 10:49 - Babaj
prece by nebrali starci jeho hul :-))
25.7.2014 10:54 - Merlin
kdo chce starce bít, hůl mu vždycky sebere...to je staré moudro
25.7.2014 11:23 - Babaj
takze se nemusim bat, ze bych dostal deku.... dostanu kapesnik :_)
25.7.2014 11:38 - kin
Jinak jsem si našel i takový milý obrázek :)
25.7.2014 11:40 - Merlin
kin: vážně první level? :D:D
25.7.2014 12:02 - Babaj
ten nebozak vypada jak Nacht :_)
25.7.2014 12:33 - Nachtrose
Nacht, myslim, ze to Ewanuv aktualni stav vystihuje vic nez presne :-D
25.7.2014 12:53 - Nachtrose
Jedna dulezita vec: mame momentalne v praci nejaky problem, ktrery je sice v reseni, ale budu tu muset zustat, dokud nebude jiste definitivni stanovisko, zda to bude fungovat a nebo to bude nad nase sily a tudiz prace pro support od dodavatele. Co tim chci rict je, ze neni 100% zaruceno, ze to do 18h stihnu domu, i kdyz mam jeste 5 hodin rezervu. Tak kdyby neco nahodou, byl by vam Ewan hodne vdecen, kdybyjste ho s sebou tahali i v bezvedomi. aspon chvilku... O:-)
25.7.2014 12:55 - ShadoWWW
Ten nebožák potřebuje kapesník a opřít si hlavu o knihu. :)
25.7.2014 13:08 - wlkeR
Dobroš, Shari taky psala že se možná drobet zpozdí. Prostě kdo nebude, setrvá chvilku v blažené nevědomosti.)

Token vložen :)
25.7.2014 17:25 - wlkeR
Nevím úplně jistě, jestli odkazy na hangouts zůstávají stejné, pročež:
https://plus.google.com/hangouts/_/g3ucltn6mv3d6w7hku5an6gxgya
25.7.2014 17:34 - Nachtrose
Az ted vyrazim z prace... sestou nestiham, pul sedmou snad uz jo.
25.7.2014 21:47 - Babaj
ja muzu tak po/pa/ so
25.7.2014 21:56 - Nachtrose
Pristi tyden bych mel byt k dispozici po/ut/ct/pa.
25.7.2014 22:04 - wlkeR
Aight, zde seznam NPC:

Halia Thorntonová: Majitelka hornické směnárny. Dle Liny jedubaba co by si nechala pro měďák koleno vrtat.

Lina Graywindová: Majitelka phandalinské pobočky Lionshieldské obchodní společnosti. Prodává zbraně a jiné podobné věci. Je družině upřímně zavázána za vrácení zboží a vypadá to, že obdivuje jejich přístup.

Sildar Hallwinter: Člověk válečník. Ex-dobrodruh, ale 100% měšťák a kancelářská krysa. V divočině nepoužitelný. Poslán do Phandalinu z Neverwinteru aby zjistil stav místní samosprávy.

Gundren Rockseeker: Trpaslík. Zadal vám úkol dopravit vůz s vybavením a proviantem do Phandalinu. Sám jel napřed, ale byl přepaden a odvlečen gobliny, pravděpodobně do Cragmawského hradu.

??? Barten: Obchodník ve Phandalinu, kterému máte vůz předat.

Klarg: Gobr. Vůdce místní pobočky cragmwaských goblinů.
25.7.2014 22:07 - shari
Taková drobná poznámka na okraj... díky výslovnosti některých hráčů jsem měla pocit, že jsme potkali toto:
25.7.2014 22:08 - Babaj
ten mne ale o dustojnost nepripravil :-))
25.7.2014 22:09 - ShadoWWW
Já můžu od pondělí do čtvrtka
25.7.2014 22:26 - Quentin
Já zase všechny dny krom soboty, pokud nebude krize v práci.

Jinak tahle hra byla určitě lepší než minulá.
25.7.2014 22:28 - Nachtrose
S tou vyslovnosti je to stejne legrační. Takovej valecnik se strendž 17... ;-)

Jinak neni tohle trochu broken?:

Heavy Armor Master
Prerequisite: Proficiency with heavy armor
You can use your armor to deflect strikes that
would kill others. You gain the following
benefits:
• Increase your Strength score by 1, to a
maximum of 20.
• While you are wearing heavy armor,
bludgeoning, piercing, and slashing damage
that you take from an attack is reduced by an
amount equal to your Constitution modifier.

Sila se mi o 1 zvedne na lvl 4 tak jako tak, tak proc si sakra k tomu nevzit i rezistenci na zreneni? o.O
25.7.2014 22:31 - Quentin
Tohle je hrozně broken feat. Z něj jsme si dělali srandu ještě pár týdnů po playtestu. Ví se už na jisto, že to prošlo do vydání?
25.7.2014 22:37 - Babaj
jinak mi to prislo dnes naky kratky :-))) na to jaky silacky reci byli na zacatku :-)) parit az do rana :-))))
25.7.2014 22:37 - Nachtrose
Quentin: co jsi to tam resil s tim g+ chatem aby jsi videl nase kamery? ja to mam takhle:

https://www.dropbox.com/s/fu6vyg18ca04w0p/Untitled-2.png
25.7.2014 22:41 - kin
Tak to ještě zprovozníme? :D Já můžu do rána .)
25.7.2014 22:46 - Quentin
Nachtrose: Jasně, já taky. Jen když nejsme nikde na mapě a neni potřeba koukat na roll20, tak mám radši to defaultní hangout okno, kde se ti přes celou obrazovku zobrazí ten, co zrovna mluví. A k tomu se dá nechat ten g+ chat zapnutej.
25.7.2014 23:03 - Colombo
Já čuměl na sebe, to mi přišlo takové... nejpříjemnější.
25.7.2014 23:29 - ShadoWWW
1. část (před přestávkou)
2. část (po přestávce)

Jinak ten zvuk není ještě pořád ideální. Můj mikrofon to snímalo skvěle, ale vás občas ne úplně dobře. Mám ještě podezření, že je to kvůli reprákům/mikrofonu, že se vzájemně ruší. Zkusím to příště se sluchátky a sluchátkovým mikrofonem. Je zvláštní, že to blbne hlavně přes Hangout. V jiných programech je to OK.

Dnes mi to přišlo taky lepší než minule. Je to možná i větší sehraností. A taky mi to dnes přišlo ňáký krátký. Ale bavic jsem se celou dobu. :)

P.S. Mám pocit, že to blbne kvůli tomu, že Hangouts nějak automaticky nastavují hladiny snímání zvuku a nedělají to úplně dobře. Blbý je, že během hry vás slyším normálně v pohodě a až v tom streamu to zní blbě. Zvuk je ale imho lepší než minule.
25.7.2014 23:33 - kin
Jinak musím říct že mě hangouts a roll20 příjemně překvapili, velmi zajímavý a dobrý prográmek na hraní přes net.
25.7.2014 23:39 - Nachtrose
Vzhledem k tomu, ze jsem neusnul jako posledne, tak to rozhodne bylo lepsi :-D Zacinam se trochu s tou postavou szivat, ale stale plati, ze jsem RP amater, tak to bude asi hodne tim. Uvidime, jak to pujde dal.
25.7.2014 23:40 - ShadoWWW
Já jedu brzo ráno do Jeseníků. Ale já stejně nejsem zvyklý spát. Půjdu tak v jednu a v 6 vstanu.
25.7.2014 23:46 - Nachtrose
Zvuk se pokazil nekde kolem 3:20, do te doby sel jak jsem ho slysel doma.
25.7.2014 23:47 - wlkeR
Fakt? Tak to jsem rád, já si přišel dneska nějakej polomrtvej a bylo mi fajn, že si víceméně vystačíte sami.) Dorazil mě ten lag, nejdřív obrazovej, následovanej 50% ztrátou zvuku. Máme do baráku bezšňůrovej net, který dost podléhá náladám počasí. Dneska sice nelilo ani nebouřilo ani tak, ale jestli ty lidi co maj na střeše anténu a dělaj zateplení s ní hejbnou, tak jsem úplně v háji :D
25.7.2014 23:56 - kin
Mě to s vámi dost bavilo, a přišlo my to takové správně nerdy hrát to takhle po netu...těším se na další hru :) (a navíc je super hrát zase jednou postavu .)
26.7.2014 11:32 - Babaj
no pravidla jsou stale dost derava... muzete mi nekdo rict na kery spell list patri kouzlo Faerie Fire ? neni ani an clerickym ani wizardskym a popis kouzla tam je a zadny dalsi kouzlici povolani tam neni..
26.7.2014 11:56 - wlkeR
Netuším, ale historicky je kouzelnický, takže tak.

Ono je v tom děr spousta, jako to dobrodružství je děravý tak, že pořád nemůžu uvěřit, že se na něm podílel člověk nad kterym každoročně žasnu u přímýho přenosu z PAXu (tedy Chris Perkins).
26.7.2014 12:16 - Babaj
takze se ho muzu naucit?
26.7.2014 12:36 - wlkeR
Určitě.
26.7.2014 13:50 - Nachtrose
A neni spis druidsky? I kdyz... co by tam pak delalo bez druida, ze?
26.7.2014 14:04 - wlkeR
Já myslim, že jsem ho vídal u sorcky, takže wiz ho má automaticky taky. Plus je to elf, já nemám námitek.
26.7.2014 19:00 - Element
Ja jsem jako posluchac mel hlavne problem, ze nektery jsem neslysel, treba quentina a kdyz jsem si to zesilil, tak mi zase nekteri strasne rvali.

Mozna na zacatku udelat nejakej check dokolecka a sjednotit hlasitost.

A nedaly by se k tem webkam priradit jmena postav? :)
26.7.2014 19:02 - wlkeR
Já taky pořád nevim komu která postava patří, nemluvě o tom, že nestíham koukat na kamery (a když se přidá lag, je obraz zkázy dokonalý).
27.7.2014 08:51 - wlkeR
No, jasně, od pondělka do pátku máme bejt na nějakém pracovním školení v Praze, ale páč se nikdo neobtěžoval mi k tomu poslat mail nebo říct něco podrobnějšího, budu do odvolání tady.

Takže v pondělí můžu na 90%, ve zbytku týdne pravděpodobnost pozvolna klesá.
27.7.2014 09:10 - shari
tak já se také přidám se svým rozvrhem:
Po/Út/Pá - můžu určitě (za předpokladu, že se neobjeví nečekaný průjem v práci)
St/Čt - můžu možná
27.7.2014 12:25 - Babaj
tak jak koukam tak spolecny den vidim jako PO .
27.7.2014 16:09 - kin
Pondělí můžu :)
27.7.2014 16:36 - Quentin
Uz zitra? To se mi moc nehodí, ale snesl bych to, když budem hrát jako minule třeba do devíti.
27.7.2014 18:25 - wlkeR
Kratší session není problém :)
27.7.2014 19:44 - Quentin
Tak na mě se ani neohlížejte, zítra tu možná budou spravovat ten net.
27.7.2014 21:15 - ShadoWWW
Já zítra můžu, kratší session je OK.
27.7.2014 21:18 - ShadoWWW
Faerie fire - V playtestu ho měl bard a druid. Ale ve finální verzi to může být jinak.
28.7.2014 08:48 - Babaj
takze posledni verdikt? DNES V SEST?
28.7.2014 08:56 - Quentin
Ja nakonec nemůžu, ale kdyby jste hrali, tak aspoň napisu, co Erik v mezičase dělá.
28.7.2014 09:44 - Nachtrose
Ja jsem rozhodne k dispozici, tak jen staci potvrdit termin.
28.7.2014 09:50 - wlkeR
Z mojí strany pořád není problém.
28.7.2014 09:52 - shari
Já budu teda počítat s tím, že na šestou mám být doma a kdyby to náhodou odpadlo, najdu si jinou zábavu.
28.7.2014 17:50 - wlkeR
Divný, jeden ze starejch odkazů funguje, druhej ne. Nicméně:
https://plus.google.com/hangouts/_/g37wyc32m2wj4piqpmc4wikd3qa
28.7.2014 21:24 - ShadoWWW
Konečně je ten video záznam kvalitní. Aspoň já to poprvé slyším v záznamu stejně dobře jako při hře. Ještě jsem ke konci snížil hlasitost svého mikrofonu, ale i předtím je to imho dost dobré, mnohem lepší než předtím. Je tedy jasné, že bude mnohem lepší používat mikrofon se sluchátky.

Jak se to zdá vám?

1. část
2. část
28.7.2014 21:25 - ShadoWWW
QuentinW: Zapíchli jsme to před tím panstvím s Rudými cejchy. Příště začneme s nimi.
28.7.2014 21:28 - Nachtrose
Zaznam je ted dobry, jen jak Rikal Quentin, tak v te prvni casti jsi vuci ostatnim relativne nahlas. Ale to poladime priste ;-)
28.7.2014 21:44 - ShadoWWW
Už jsem se to snažil pak poladit. Blbý je, že ten sluchátkový mikrofon má implicitně jinak nastavenou citlivost než ten stolní, takže to bylo silnější než ten stolní. Ale zkusím projít tu druhou část, kde jsem zkoušel různá nastavení svého mikrofonu.
29.7.2014 07:03 - Nachtrose
wlkeR: tak kolik za vcera? ;-)
29.7.2014 07:16 - Babaj
V praci mi tahle kalkulacka nepouti zvuky a taky jsem rad ze spusti lisku :-)) musim vydrzet az domu , abych ti to mohl skritizovat :-))))
29.7.2014 07:17 - Babaj
nacht vyhlizi trojku?:_))) to je jeste brzo :-)))
29.7.2014 07:44 - Nachtrose
Babaj: samozrejme. Je to dalsich 8-12HP navic. A jak jsme vcera videli, tech neni nikdy dost ;-)
29.7.2014 08:48 - wlkeR
Nó, je vás hodně, takže:
Moby: 90 XP každý
Questy: n/A

Dobrodružství nepracuje s RP XP, takže na této frontě bohužel.
29.7.2014 08:50 - Quentin
RP se odměňuje v podobě inspirace, kterou pak v boji využiješ k získání XP :)
29.7.2014 09:01 - wlkeR
Tak, anebo přímo poskytneš výhodu/automatický úspěch na check.
29.7.2014 09:02 - Nachtrose
wlkeR píše:
Nó, je vás hodně, takže:
Moby: 90 XP každý
Questy: n/A

Dobrodružství nepracuje s RP XP, takže na této frontě bohužel.

To jsou dnes suchoty... :-D

Každopádně, kdy je další hra? Tento týden jsem ještě k dispozici dnes, ve čtvrtek a v pátek, ten příští v po, út, čt. Po/út/čt je u mne vesměs standartní rozvrh, pátky mám teď volno jen proto, že má Evča služby.
29.7.2014 09:11 - wlkeR
Já myslím že už dříve jsme se shodli, že tenhle tejden jenom pondělí. Samozřejmě pokud se situace změní, měl bych bejt k dispozici.
29.7.2014 09:11 - ShadoWWW
Já mám čas kdykoliv mimo pátek. Ale kdybyste měli všichni čas v pátek, tak klidně hrajte. Příští týden nejspíš kdykoliv.
29.7.2014 09:23 - wlkeR
Update NPC a questů, snad jsem na moc věcí nezapomněl:

Halia Thorntnová: Dle Altonových informací bývalá členka Redbrands, nicméně to nepotvrdila. Velice odměřená, nedává na sobě nic znát. Oslovuje každého "zlatíčko" "miláčku" apod.
QUEST: Najít ve skrýši Redbrandů ukradené písmenosti z archivu směnárny.

Lenka Kameníková: Žena hostinského.
QUEST: Požádala Valla aby svým bystrým mystikohledem objevil zmizelou ženu a děti Redbrandy zavražděného řezbáře.

Kelyna Olšová: Teta Altona. Velmi pohostinná, zná všechny drby v okolí. Vychloubá se každému skvělou partií, kterou si našel její synovec, a spekuluje, kdy bude svatba a děti.
QUEST: Její známý druid (jménem Redot), co se momentálně potuluje kolem Hromostromu (asi) by mohl znát umístění Cragmawského hradu.

Sestra Garaela: Tajnůstkářská elfka dvou tváří - většinou laskavá, ale když se naštve, tak se sakra ale jako fakt naštve.
QUEST: V lesích u zaječího žije banshee s věšteckými schopnostmi. garaela dala Vallovi dar pro ni, aby se zeptal pokud možno na umístění knihy kouzelníka Něžna Úklonky.

Misc. QUEST: Radnice vypsala 100 zl odměnu za vyhlazení skupiny orků od vyverní skály.
29.7.2014 09:41 - shari
wlkeR píše:
Kelyna Olšová: Teta Altona. Velmi pohostinná, zná všechny drby v okolí. Vychloubá se každému skvělou partií, kterou si našel její synovec, a spekuluje, kdy bude svatba a děti.

Co do děsivosti to úrovně Neara nedosahuje, ale mám pocit, že mi to děláš schválně... T-T

Co se mého času na hraní týče, tak to, co jsem psala výše, platí pro většinu týdnů, pokud nenastane nějaká nečekaná událost:
po/út/pá - můžu určitě
st - tak 50%, záleží na tom, jak bude chtít hrát moje druhá skupina
čt - obvykle ne, ale kdyby to byl jediný den, co můžou ostatní, tak se to dá zařídit (ne pokaždé teda)
so/ne - nevim, to se mění, dejte datum a já řeknu, jestli jo nebo ne :)
29.7.2014 10:04 - ShadoWWW
Alton má za to, že jeho teta toho moc namluví a lidi si rádi kde co přibarví, nafouknou, domyslí, vymyslí..., Alton ale ví, že Kelyna má dobráckou povahu.

A taky je příliš velký dobrodruh na to, aby se někde usadil.
29.7.2014 10:09 - shari
ShadoWWW: však jo. :) Jen mám stále v živé paměti, jak jedna moje klerička upadla do bezvědomí (bo jsem nemohla hrát ten den) a aniž by to vědomí znovu získala, byla provdána za největšího úchyla ve všech světech, na kterých se kdy hrálo! A zabít ho nešlo... Chudinka z toho měla trauma... T-T
29.7.2014 10:17 - ShadoWWW
Tak tomu říkám pech :D
29.7.2014 11:06 - wlkeR
I used to be an ass.

I think I still am.

PS Družina tě neměla obalovat bahnem a převlíkat za sochu. U lizardmanů to JE svatební oblek.
29.7.2014 11:29 - Nachtrose
...jak asi skonci Erik, jestli by se neukazal ani priste?
29.7.2014 11:32 - Quentin
Erika příště ani nepoznáte :D
https://www.youtube.com/watch?v=kkAYze6ae18
29.7.2014 11:37 - Nachtrose
Coz o to... my ho temer nespoznali uz ted v te zastere ;-)
29.7.2014 13:05 - wlkeR
Jinak pokud jste někdo přesvědčen, že se k vaší postavě chovám nepatřičně, neváhejte se ozvat. Zatím celou hru beru jako takový vtipný oneshot a nemůžu se udržet, abych čas od času (čtěte: nepřetržitě) do někoho nerýpnul. Budu se snažit ovládat u Shari, ale tam už je to záležitost tradice, takže nevím nevím :D
29.7.2014 13:20 - Quentin
Já se dokážu dostatečně zesměšnit i sám, děkuji.
29.7.2014 13:25 - Babaj
jinak ja tak nejak tradicne muzu v PO/pa/ so.... ctv jen na domluve
29.7.2014 13:27 - shari
wlkeRe, v pohodě. Pokud Hildu nebudeš vdávat nebo jinak zneužívat, tak to přežiju. Zesměšňování mi nevadí. (v tom případě se ale 'neutrální dobro' stane velmi relativním pojmem) :D
29.7.2014 13:30 - Babaj
vsak on uz te vdal ne? myslim nejaky Anton si te odvezl .-)
29.7.2014 13:31 - Babaj
ted uz se prej ceka na deti... pry nejaky Trphopove to maji byt :-)
29.7.2014 13:33 - wlkeR
Zdejší alkoholy mají rozličné účinky, zejména pro ne-místní ;) Doporučuji Bear Beer :D

Babaj: Trobiti? Hobaslíci?
29.7.2014 14:56 - wlkeR
Hm, měl bych na vás jednu misc. prosbu: protože dobrodružství v Basicu se dají hrát jakou součást Encounters, našemu klubu by prospělo, kdybych to hlásil jako hraní v klubovně. Pokud někdo máte DCI číslo (třeba i z Magicu), mohli byste ho poskytnout pro dobrou věc? Stačí 4 lidi.
29.7.2014 15:00 - ShadoWWW
Není problém. DCI hráčské číslo nemám. Jak se dá vlastně sehnat? Myslel jsem, že se shání právě nějak přes ten klub.
29.7.2014 15:04 - Nachtrose
Já tuším DCI mám, jen kde si to ověřím, když si ho nepamatuju? o.O
29.7.2014 18:35 - wlkeR
Jj, přes klub, nemám problém ho vystavit. Ověřuje se přes Wizards Event Reporter, jestli jsi dost aktivní, abys byl v databázi (ne/funguje to tam nějak vtipně).
29.7.2014 19:29 - ShadoWWW
Jsem pro. :) Rád se přihlásím.
29.7.2014 19:48 - Nachtrose
Ja s tim taky problem nemam.
30.7.2014 06:55 - Babaj
no moje dc z magiku uz roky aktivni neni _)) tak ani nevim kde bych ho nasel opet.. par turnaju jsem s nim absolvoval. vcetne videnskeho mistrovstvi a podobne. ale to uz je let :-)
30.7.2014 08:37 - wlkeR
To nevadí, DCI čísla se nedeaktivují. Sarino mam, takže s váma třema by to na report stačilo (myslím, že jsou za to i nějaké internets-based perky, na úplné vyjádření si asi budem muset počkat ještě do ofišl vyhlášení Encounters 20. srpence).
30.7.2014 08:40 - Babaj
zkusil jsem to zaurgovat u wizardu na suportu tak uvidim jak mi odpovi :-))) to me cislo ma .. odhaduju mozna vic jak patnactiletou tradici :-)) tak nevim nevim :-))
30.7.2014 10:37 - wlkeR
Um, ono stačí říct jméno (ideální stav je s minimem diakritiky) a dá se to dohledat v organizátorskym softwaru. Komunikace s Wizards Customer Service je dle mé zkušenosti dobrodružství epické úrovně spojené s cestou do Far Realm >.<
30.7.2014 11:44 - Babaj
no jaksi mi chybi ten organizatorsky soft :_))) a to co jsem stahl z toho linku u tebe mi to nic takovyho bez registrace nenabizi
30.7.2014 11:58 - wlkeR
Nachta už jsme našli, takže kdyžtak hoď do SZ jméno a já tě vyhledam. Nebo to klidně může počkat, až budem zase hrát a prohrábnu vás dle jmen na googlu (pokud jste googlu nelhali, v kterémžto případě se styďte!!)
30.7.2014 12:08 - Babaj
ja a lhat? copak to mam napsany na cele?
30.7.2014 12:10 - Babaj
jsem Surio Mario Martinez Chuliez Ferdinando.... a bydlim tak kde je spousta ruznobarevnych cmoudiku a nikdo nikam nestehuje se.
30.7.2014 12:41 - Babaj
takze kdy dalsi?....... kdyz jsme se dival, tak tento tyden tusim ze pripadal jedine patek kde nemohl jen jeden.. dalsi termin asi pondeli?
30.7.2014 12:44 - Nachtrose
Jj, nechal bych to už asi na pondělí.
30.7.2014 12:47 - wlkeR
OK, pondělí. Doufám že rutinní prohlídka auta netrvá dýl než 5 hodin :)
30.7.2014 12:58 - Babaj
prohlidka ne ,ale pak jeji oprava .. ano :-))
30.7.2014 12:59 - Quentin
V pondělí dáváme projekt, ale vypadá to, že tam budu i v neděli, tak bych to mohl stihnout.
30.7.2014 14:30 - wlkeR
No, už loni říkali že ho mám moc zachovalé a musí se to řešit přídavnou technikou =___=
31.7.2014 14:30 - kin
V poho, moje DCI číslo je: 6107 077 748
31.7.2014 14:44 - wlkeR
Super, díky. 3 down, 1 to go.

S trochou štěstí bych pro lidi z okolí Prahy/Varů mohl dodat ofišl deníky, desky, samolepy a kdovíco v těch kitech ještě je, ať z toho taky něco máte. Ale záleží dost na distribuci, do konce prázdnin jsem odříznutý minimálně od 1 kanálu :/ A druhej domlouvám teprv teď.
31.7.2014 14:56 - ShadoWWW
Mně se na nových Encounters líbí ty věci kolem frakcí.
31.7.2014 15:22 - shari
wlkeR píše:
pro lidi z okolí Prahy/Varů

T-T
31.7.2014 15:25 - wlkeR
Nebo pokud se dáte dohromady kolem Brna, pošlu toho kus Shari. Ale jak říkam, pokud to dorazí. Wizards Customer Service mě dnes zase jednou dostal do nálady, kterou by mohl mít mindflayer po návštěvě psychiatrické léčebny.
1.8.2014 10:13 - Babaj
hmmm tak moje dc je asi ztraceno ani wizrdi ho nenasli :_))) asi to nebudu resit a zalozime nove :-)
jen ted presne nevim jak a kde:-)
1.8.2014 14:09 - wlkeR
Mám asi 200 prázdnejch formulářů, protože Wizardi jsou optimisti a posílají mi 5 kusů s každým eventem :D
4.8.2014 07:45 - Babaj
takze dnes je den D3 ?.-))) za se v 18,00?:_))
4.8.2014 08:19 - Nachtrose
Ja s tim pocitam.
4.8.2014 08:20 - ShadoWWW
Já taky.
4.8.2014 08:34 - shari
Cože? Už dneska? OK...
4.8.2014 08:44 - wlkeR
Jj.
4.8.2014 09:04 - Babaj
uz ani nevim kd mi to rikal, ze analitici ziji v jinem svete a prostoru _.)) a sem si chodi jen tak obcas hodit ockem :_))
4.8.2014 13:40 - Babaj
Píše:
Update NPC a questů, snad jsem na moc věcí nezapomněl:

Halia Thorntnová: Dle Altonových informací bývalá členka Redbrands, nicméně to nepotvrdila. Velice odměřená, nedává na sobě nic znát. Oslovuje každého "zlatíčko" "miláčku" apod.
QUEST: Najít ve skrýši Redbrandů ukradené písmenosti z archivu směnárny.

Lenka Kameníková: Žena hostinského.
QUEST: Požádala Valla aby svým bystrým mystikohledem objevil zmizelou ženu a děti Redbrandy zavražděného řezbáře.

QUEST: Její známý druid (jménem Redot), co se momentálně potuluje kolem Hromostromu (asi) by mohl znát umístění Cragmawského hradu.

Sestra Garaela: Tajnůstkářská elfka dvou tváří - většinou laskavá, ale když se naštve, tak se sakra ale jako fakt naštve.
QUEST: V lesích u zaječího žije banshee s věšteckými schopnostmi. garaela dala Vallovi dar pro ni, aby se zeptal pokud možno na umístění knihy kouzelníka Něžna Úklonky.

Misc. QUEST: Radnice vypsala 100 zl odměnu za vyhlazení skupiny orků od vyverní skály.

slo by to opet vypichnout do zahlavi ,at to nemusime hledat v tratolisti plynulych slov?
4.8.2014 13:56 - ShadoWWW
updatováno
4.8.2014 17:55 - wlkeR
Mám ten pocit, že link na hangout je pokaždý jiný...
https://plus.google.com/hangouts/_/g3g2rzwwscasyzpkbagmbkmlema
4.8.2014 22:39 - ShadoWWW
5.8.2014 00:11 - wlkeR
XP XP XP XP XP XP!
A pro každého tu máme 175 XP.
5.8.2014 06:28 - Babaj
safra do petky daleko :_)))
5.8.2014 06:45 - Nachtrose
Kuchnem draka a mame to ;-)
5.8.2014 09:01 - Babaj
tak firebal je az od pateho levelu... snad mi do te doby neshnije :-) pergamen :_))
5.8.2014 09:04 - Babaj
skoda ze nejsou bonusy za splnene Q(exp):-)) treba zachrana zeny rezbare a jeji drobotiny :-))
5.8.2014 09:23 - wlkeR
Ano, za to bylo celých 100 XP ;) Pro celou družinu samozřejmě. Tož v 6 lidech se to už hodně rozředí :(

Toť holt cena za easymode.
5.8.2014 09:46 - ShadoWWW
Máte někdo přehled, kolik máme aktuálně celkově ZK na osobu, abych to nemusel dohledávat?
5.8.2014 10:09 - Nachtrose
595xp
5.8.2014 10:32 - ShadoWWW
díky
5.8.2014 12:37 - Babaj
to je nejak malo... vzdyt vcera jsem mel na sheetu napsany expy pres petset.. a s 175 to bude pres setset neli 700.. az budu doma tak tam kouknu.. ale 595 je malo
5.8.2014 12:57 - Nachtrose
500? ja mel 420 o.O

/edit: tady je od wlkeRa 220 za prvni den, druhy den chybi, 90 za treti a ted za ctvrty 175.
5.8.2014 13:13 - Babaj
jj taky jsem to dvakrat prochazel abych se dopidil a jak jsi to vypsal.. muzu dodat akorat stranky..
220.. str 6
90.... str 12
175.... str15

ale za to druhe bylo kopec expu ... a rikal je na netu tusim.. podivam se doma kolik mma poznaceno.. ale delam si jen soucet.. takze dilci neuvidim:_(
5.8.2014 13:35 - Nachtrose
Nevidim na twitchi archivni hry. podle chatlogu ze hry jme dostali level na konci druheho sezeni a pokud jsou spravne me pocty, tak tu chybi vypsanych 110xp.
5.8.2014 14:08 - ShadoWWW
Nachtrose píše:
Nevidim na twitchi archivni hry

Dobrý postřeh. Teď jsem to kontroloval a fakt tam ty starý nejsou. :-( Asi to zálohují jen po nějakou omezenou dobu. :-(

Naštěstí se to dá nativně přehrát na YouTube, který nic nemaže. Takže založím YouTube kanál, kam to budu přehrávat.

Taky jsem si všiml, že se nenahrával můj hlas. Je to nejspíš tím, že prve jsem zapnul sreamovací program a pak teprve připojil sluchátka s mikrofonem. A zatímco Windowsy je normálně načetly, tak streamovací program ne a místo toho nahrával můj hlas ze stolního mikrofonu, který jsem měl ale vyplý. Poučení pro příště: zapojit sluchátka před tím, než zapnu streamovací program (a pro jistotu to ještě překontrolovat).
5.8.2014 14:27 - Babaj
no doma mam zapsany 530..
a mam pocit ze i ten druhy kotel byl za 220 coz odpovida tomu co mam zapsany...
220+220+90=530
a ted 175
takze musime nechat na Dm ,aby dorozhresil ten druhy balicek a tim nas sjednotil
5.8.2014 14:41 - Nachtrose
Tak jeste by mohlo pomoci, co maji zapsano ostatni...
5.8.2014 14:42 - Nachtrose
ShadoWWW: pro priste se zapnou o hodinu drive, projit vsechna nastaveni, zkontrolovat to, pro jistotu to projit znova a jeste aspon jednou skontrolovat ;-)
5.8.2014 14:46 - shari
no, já mám zapsáno 220 z prvního dobrodružství... a to je asi tak všechno... ^^;
5.8.2014 14:49 - Nachtrose
Shari: ale ze jsme na urovni dva jsi zaznamenala, zejo? ;-)

/edit: btw. nemelo Ti to pridat kouzla? Mam pocit, ze jsi vcera porad spominala, ze mas jenom dve seslani...
5.8.2014 15:50 - shari
jo, úroveň jsem si zvýšila, protože wlkeR někde řekl, že máme úroveň 2... ale expy jsem nějak zapomněla počítat, no...
5.8.2014 17:12 - Nachtrose
Je mi jasny, ze tady toto mame jeste na dlouho, ale planuje se treba pak zacit/pokracovat v Tyranii draku? Kdyz uz teda wlkeR shanel ta DCI cisla?
5.8.2014 17:36 - wlkeR
Bohužel, tohle papírování si nenechávám u sebe. Můžu to spočítat zpětně, ale bfff.

Tyranny: Um, ne jako DM, protože už teď to budu hrát v klubu jako hráč.(
5.8.2014 20:52 - wlkeR
No, a kdy nás sedm sejde se zas?
5.8.2014 20:53 - Nachtrose
pondeli? jinak tento tyden mam volnej uz jenom ctvrtek.
5.8.2014 21:54 - ShadoWWW
Pondělí mi vyhovuje.
6.8.2014 10:33 - Babaj
pondeli dobry
6.8.2014 11:08 - shari
Pondělí zdá se býti v pořádku.
6.8.2014 11:11 - Quentin
Pondělí ok.
6.8.2014 12:57 - wlkeR
Pondělí 11. tedy, zase od 6.

Jináč předesílám že 17. - 19. si budu užívat krásy jihočeské krajiny a univerzity :D
10.8.2014 21:23 - Nachtrose
Se zitrkem pocitam, ale od 15. do 23. ( minimalne ) jsme na dovolene.
10.8.2014 21:26 - ShadoWWW
Se zítřkem taky počítám, ale zítra mě čeká výměna základovky na PC, takže možná pojedu přes noťas. Pokud pojedu přes noťas, tak nebudu nahrávat, protože nebudu mít připojené dva monitory.
10.8.2014 22:03 - wlkeR
Počítam s váma, pletichy jsou spleteny, jen si udělám časovou osu <3
10.8.2014 22:03 - Quentin
Pondělí ok.
11.8.2014 06:51 - kin
Já se omlouvám, kamarád se stěhuje z Plzně a dnes má "goodbye" grilovačku, tak budu tam. Hák se tedy omlouvá a přijde příště.
11.8.2014 10:41 - Babaj
a jaky je konecny versikt s tem expikama? podarilo se najit to mluvene slovo, ktere padlo pri louceni po druhem sezeni?
11.8.2014 14:02 - shari
Hm... včera jsem wlkeRovi psala, že já s dneškem počítám, ale nevím, zda s tím počítají v práci. Podle posledního e-mailu, co jsem dostala, s tím nejspíš nepočítají. T-T Absolutně netuším, jestli to stihnu nebo ne.
11.8.2014 14:10 - Quentin
Mě nedošlo, že musí jít káťa brzo spát, protože vstává v půl třetí, takže to asi zapíchnu dost brzo.

:/
11.8.2014 14:13 - Babaj
aspon nam do oho nebue delat sum :-)) posledne ten zaver byl rekneme obtiznej :-)
11.8.2014 14:13 - Babaj
nebo vy spite v jednom pokoji co hrajes?.-))
11.8.2014 14:15 - Quentin
Jj, máme jen jeden pokoj.
11.8.2014 17:49 - wlkeR
Dnešní pokračování, ve kterém se uvidí co se uvidí.
11.8.2014 21:50 - wlkeR
2 down, 4 to go >:3
11.8.2014 22:02 - ShadoWWW
Díky za hru. I když má postava umřela, přesto jsem se bavil. :-) Do příště vymyslím něco krutopřísného. :)
12.8.2014 07:01 - Babaj
To mate s toho, ze nasledujete Hrdinu z lidu misto toho ,aby jste dali na zdravy univerzitni rozum :-)
Ji nak taky diky za hru :-)
12.8.2014 08:19 - wlkeR
Nu. A teď tu máme XP. Dva Rudocejši (co se s nima vlastně stalo?) a jeden ívilní kouzelník = 80 XP pro každého zúčastněného, ať je v tom ještě větší binec :)
12.8.2014 08:55 - kin
Co co co? On někdo umřel? O_o
12.8.2014 09:19 - Nachtrose
Jo, sestra Hilda. :-( A pak jeste nakej druhoradej zlodejicek...
12.8.2014 09:51 - Babaj
ty dva jsme asik pridali Hakovi do spolecnosti jeho otrokarske skupiny na hlidani .-) takze kolik xp pro koho?.. chces rict ze treba Evan a ja jsme nedosali nic .. presto ze jsme zahrali podle mne spravne a jediny kdo to zbuntoval dostane 80.. a chudaci co dali prednost selskemu rozumu pred akademickym to rovnou odnesli i smrti,:-))) tomu rikam chyba v matrixu .-))
12.8.2014 10:16 - Quentin
Vcera jsem poprve zazil, co zak s popisoval. Taktický hráč by neměl píčovat do srábků, že mu kazí strategii, protože právě managování jejich připosraných postav je součást té taktické výzvy.

Takže sice ten wipe je čistě naše chyba (shari, já a shadowww), ale vaše postavy mají do hrdinů daleko :D
12.8.2014 10:21 - wlkeR
Myslel jsem tím 80 pro všechny kdo včera hráli. Normálně jsem pro plošné XP/levelování, ale po pročtení pravidel Encounters jsem usoudil, že "kdo hraje, ten expí" přístup může taky fungovat.
12.8.2014 10:23 - Babaj
to mas pravdu druhy level napovida ze do hrdinu je daleko :-) a neplet si hrdina a sebevrah :-)) to jsou dve rozdilne kategorie :-)
12.8.2014 10:37 - Quentin
Možná je to jen nějaké nedorozumění, protože jsem zase nestihl začátek hry. Měl jsem dojem, že ty gobři unesli nějaké dítě. Proto jsem tam šel i v té bouři.

Z hráčského pohledu to nebyla ani volba, mám tohle chování napsané na character sheetu.

Podstata vašeho failu spočívá v tom, že když už družina něco odhlasuje (3vs2), tak máš zatnout zuby a jít, protože dělení skupiny dycky končí nějak takhle.
12.8.2014 10:44 - Babaj
s tim nesouhlasim... to bylo tvoje rozhodnuti .. hilda a anton se nechali stahnout... uz jsem zazil dvakrat(hrac) bouri s vichrici a dokazu si predstavit co tam kolem bourilo.. navic.. (Val) zazil tu bouri co jsme preckali pred prichodem do Phandalinu.... takze vim ze budem bojovat o zivot s zivlem a to nemusim ani chodit pohromade s e skupinou abych vedel ze mam mizive sance na uspech... navic nebyl duvod jit.... jak jsme rikal.... pokud ho zabili tak mu stejne nepomuzem a pokud ne tak s nim maji nejake plany a ty mu dopreji vice casu pri zivote aby to pockalo do rana..... navic v tehle borkovichrici ani oni moc daleko asi nepoputovali.. stopy jsme nemeli zadne... ja vyhodnotil ze jit tam pohromade nebo po castech je smrtirci riziko at zu se rozdelime nebo ne... bojovat s zivlem a jeste s nima? to uz ani tady nerozebiram..
12.8.2014 10:49 - Quentin
Tohle všechno stranou - kdyby jsme šli všichni, tak jsme přežili a dítě zachránili :)
12.8.2014 10:50 - Babaj
a konec koncu jsem se Evadnem drzel puvodniho zameru ktery jsme si na farme odhlasovali a neprisel zadny jiny podnet ktery by mel zamer zmenit.. az na tu vichricibouri a to ze rude plaste budiou asi pohromade.....
12.8.2014 10:51 - Babaj
a to je jen kdyby.... to jeao by jsi rekl.. kdybych podat tu sportku tak jsme ted milionar.. kdyz uz znam nedelni vytezna cisla,
12.8.2014 10:54 - Babaj
taky jsme se mohli polamat o padajici stromy.. a nebo nas zaasahne letici goblini ve vichrici.. mimochodem, jsem tohle cekal spis nez ze najdete tu jejich diru :-))
12.8.2014 11:00 - Nachtrose
Mozna si to vybavuju spatne, ale nebyl v te dire nakinec jen Gobr a Skloberla? Nejak jsem totiz nepostrehnul popis Kaprika.

Quentin píše:
Takže sice ten wipe je čistě naše chyba (shari, já a shadowww), ale vaše postavy mají do hrdinů daleko :D

Takovych hrdinu jsou ale plne hrbitovy. A odsud uz nikomu nepomuzeme.
12.8.2014 11:00 - wlkeR
No, v tomhle ohledu mám pro vás možná dobrou zprávu, protože díky vaší, ehm, diverzi a pokročilému zranění přeživšího gobra se Kapříkovi podařilo utéct a je živ a zdráv (zatím). Očekávejte šťastné shledání in 3, 2, 1...

Toliko řečeno, vyrazit do toho počasí bylo bláznovství, když vám tak jako tak nešlo o krk (jako těm co utíkali). Původně jsem se těšil na malý playtest pravidel vyčerpání, ale kouzelníkovi padlo 1 na Survival, tak jsem je nechal utábořit dřív než na to došlo. Nicméně cesta zpět ve vichřici si vybere svou daň na Erikovi - na druhou stranu uznávám argumentaci ohledně hraní lidového hrdiny -> Erik má na příští hru inspiraci.

EDIT: Kapřík ležel v bezvědomí a svázaný za kamenem, aby jej v nejhorším případě mohl za rukojmí použít kouzelník. Tak daleko jste se v průzkumu bohužel nedostali.
12.8.2014 11:09 - Babaj
nacht jeste narazi ,, nebo ne.. to tezko rici.. ale mne tam jeste chybel nekdo :_))) sampion areny :-)) E.... nevim ted jak ho ti dva pacholci pojmenovali
12.8.2014 11:11 - wlkeR
Jj, Bernarda jste nepotkali ;) Zatím.
12.8.2014 11:18 - ShadoWWW
Moje postava splnila svůj cíl a rozdala si to se Skloberlou na férovku.

Smrt Brala nebyla hrdinská, vypilovaná taktickými orgiemi, ale to mě na 5e baví. Smrt může číhat klekoliv a hrdinů jsou plné hřbitovy. Něco jako ve Hře o trůny.

Rozmýšlím se mezi těmito postavami:
- tiefling černokněžník, elf čaroděj, nebo hobit bard (ikonická postava 5e :D).
12.8.2014 11:21 - Babaj
Thiefling warlok by byla moje volba temer jasna :-)) ale ja umrit nehodlam.. takze u mne dobry :-))

Muhehehehee
12.8.2014 11:23 - wlkeR
ShadoWWW: A sundala ho na život přesně kritičákem :D
In the end, he did have you killed, tho :/
12.8.2014 11:28 - Nachtrose
O Bernardovi nevim. Musel jsem si tou dobou odskocit :-( Nejake zrnuti?
12.8.2014 12:04 - wlkeR
Bernardo: Jakýsi důležitý člen Redbrands, varoval je před vpádem družiny a organizoval útěk. Ostatní se ho víceméně straní, ale respektují jeho zdatnost. Prý býval gladiátorem někde v cizině.
12.8.2014 12:07 - Babaj
nastesti je pod One hit kill Berlou takze to pujde :_))))))
12.8.2014 12:09 - Babaj
nsadime na nej Evana :_))
12.8.2014 12:13 - Nachtrose
Na koho? Brnarda?
12.8.2014 12:41 - Babaj
jo a Eriku nebylo to 3:2 .. Hak taky zustal.. se zacpou goblinem a dvema picmochy :-))) takze nas bylo vic..:_))

Nachte ano na Bernarda :-))
12.8.2014 12:44 - Nachtrose
Prekousnu hi v puli jak zizalu ;-) A nase skupibka se nam i navzdory stratam stale rozuusta.

Warlock me taky celkem zaujal. Zvlaste pak The Old Ones pact.
12.8.2014 13:07 - Babaj
hmmm.. koukam ze ferie fire opravdu neni na wizardskem spell liste... a to se mi dost libilo.. si oznacit oponenty.. pekne nasvitit a pak bychom vsichni na takove meli vsichni vyhodu... hmmmm.. no co na to? jeste jsem to nepouzil mam se za to naucit nejake jine kouzlo z wizard listu?
12.8.2014 13:29 - wlkeR
Jak jsem říkal, pro mě za mě ho mít můžeš. Nad Cure Wounds bych se pozastavil, ale tady ani ne.
12.8.2014 13:29 - shari
ShadoWWW píše:
tiefling černokněžník

nad něčím podobným jsem taky přemýšlela. Možná ještě tiefling klerik. :3 (i když teda klerik v 5e je na dvě věci...)
12.8.2014 13:39 - Nachtrose
No jo, kdyz do heavy armoru projde 90% utoku, tak je nekde neco spatne :-)
12.8.2014 13:51 - wlkeR
My dice hate you <3

Což je skvělý námět na tričko, díky.

jestli já budu mít tieflinga, bude to monk. Protože ty možnosti unarmed striku = EPIC WIN.
12.8.2014 13:56 - Merlin
monk je zvrhlost
12.8.2014 14:16 - Babaj
oki tak ja si ho necham.. a budu to brat jako vnuknuti samotne Oghmy ... :-)
12.8.2014 15:00 - wlkeR
Monk je zvrhlost, ano, ale je na pořadníku až za dragonborn paladinem (protože jsem jedinej hráč ochotnej aspoň trochu investovat do healu) a half-elf barbarian/warlockem (because why not?)
12.8.2014 15:36 - ShadoWWW
Ono takový drow warlock by byl taky obzvlášť vypečený. :) Na mnicha jedině gnóma s růžovou lucerničkou. To by byl masér. :)
12.8.2014 19:54 - Nachtrose
ShadoWWW: masár je spíše paladin. You know... lay on hand ;-)
13.8.2014 16:11 - wlkeR
Jjo:

- Kin: Uprav Háka dle ofišl PHB pls.

- ShadoWWW, Shari: Až budete vědět s čim chcete přijít do našeho veselého cirkusu, vyřešme nějaký to propojení s dobrodružstvím. Možná bysme mohli doladit i Háka.
14.8.2014 10:15 - Babaj
jinak uz dopredu .. predhazujem termin... pondeli 25.8.2014 na sest.. At muzete dopredu informovat praci .. pozustale a jine okolnosti :_)
Za mne.. ja muzu
14.8.2014 10:20 - Quentin
ok
14.8.2014 10:52 - Nachtrose
25.8. Je dobry i u mne.
14.8.2014 11:42 - ShadoWWW
u mě ok
14.8.2014 11:49 - kin
Já akorát v pondělí slavím s rodinou narozeniny, takže to by bylo opět bez Háka. Ale když bude datum zbytku vyhovovat, tak si klidně jen zkouknu záznam .)
14.8.2014 13:54 - Quentin
Mám pocit, že jsem minule zacheatoval. Napsal jsem do chatu /roll 20 místo /roll d20, takže jsem tam měl zůstat ležet. Asi si taky napíšu novou postavu :D
14.8.2014 14:46 - wlkeR
Znám svý překlepy, tak raději používám fyzický kostky.

Tož bránit ti v tom nebudu.
14.8.2014 18:31 - Nachtrose
Jinak ja bych mel mit volno pondeli, utery a ctvrtek, pokud by jsme tedy chteli cekat na Haka.
14.8.2014 18:33 - Nachtrose
@Quentin/Eric: ja bych to uz asi neresil. Odehrali jsme to uz v navaznosti na to, tak bych to nechal byt. Jako trest muzes treba vratit tu inspiraci ;-)
15.8.2014 13:17 - York
QuentinW píše:
Napsal jsem do chatu /roll 20 místo /roll d20

;-)
18.8.2014 20:36 - Nachtrose
Dnes jsem si temer koupil PHB5, ale nakonec me cena o 30% vetsi nez u Sparkle presvedcila, ze jeste chvilku pockam...
19.8.2014 22:02 - wlkeR
Tak školu jsem přežil, v pondělí nastupujeme do práce a tématem týdne je "vize naší školy za 5 let a co pro to míním udělat." Takže asi neočekávejte dobrou náladu XD
20.8.2014 07:43 - Babaj
ted nevim co vic ti naladu pokazi :-)))
24.8.2014 08:59 - ShadoWWW
Zítra hrajem?
24.8.2014 09:59 - Nachtrose
osobne s tim pocitam.
24.8.2014 11:10 - Quentin
jj
24.8.2014 14:48 - kin
Ok, to budu moct taky .)
24.8.2014 15:38 - shari
Já můžu.

Shadowww, co máš za postavu? Ať si nevyrobíme stejnou. :)
24.8.2014 15:48 - ShadoWWW
Vytvořil jsem si dvě postavy - tieflinga černokněžníka a elfa čaroděje (sorcerer). Kdyby sis chtěla něco z toho udělat, tak si vezmu to druhé.
24.8.2014 15:53 - shari
U mě zatim vede Asmo... eeehhh... tiefling klerik, takže to asi je v pohodě. :)
Můžem být sourozenci. :D
24.8.2014 20:45 - wlkeR
shari píše:
Můžem být sourozenci. :D

This is gonna be a HELL of fun.

EDIT: Ha teď koukam že mě zmátly závorky a psal jsem do threadu s překladem. Anywho, noobové nechť mají stejné XP jako jejich zesnulé polovičky, krom XP z poslední hry ve které umřely. League rules-ish.
25.8.2014 09:33 - shari
hm... tak mě napadá... máme někde nějaký zkrácený seznam bohů, co působí v tom světě/oblasti kde hrajem?
25.8.2014 09:38 - ShadoWWW
shari: Jasně, mrkni do Basic D&D, strana 108.
25.8.2014 09:54 - shari
Shadowww, dík. :)

btw, co s tim sourozencem? Jdem do toho? :D
25.8.2014 10:08 - ShadoWWW
jo, klidně. :) Mé zázemí je ale o tom, že můj otec se spřáhl s peklem a zbyla po něm jen díra ve stropě. :) A tento jeho závazek postihl i jeho potomky, kteří se z obyčejných lidí proměnili v tieflingy.
25.8.2014 10:39 - Babaj
a je po bratrstvi :_))
25.8.2014 10:56 - shari
já jsem Shadowwwovi poslala zprávu ohledně toho zázemí... akorát nevím, jestli se mi to povedlo... ^^;
25.8.2014 15:45 - wlkeR
A zprávu o tom všem pro DMa asi spolkla Abyss >.>

Jináč po dnešním dni ve škole mam hlavu jak škopek, takže to možná bude trochu zvláštní. Začínáme v 6, žejo? Radši si nastavim budík...
25.8.2014 15:52 - shari
Zprávu pro DMa jsem chtěla napsat až poté, co se s Shadowwwem domluvím, abych ti nepsala třikrát opravu... :<
25.8.2014 15:53 - ShadoWWW
Počítám s tou šestou. Shari: jo, můžeš být sourozenci, tak, jak jsi to naznačila v PM. Jedu teď pryč, tak informace o své postavě dodám až těsně před hrou.
25.8.2014 17:15 - wlkeR
Roll20 mi momentálně hází Error 503. Snad se dá brzy dokupy.

Možná se maličko zdržím, peču koláč.

Update: Roll20 je online, koláč v troubě.
Link: https://plus.google.com/hangouts/_/gucdopy576csfuzsfrfhl3lvdaa
25.8.2014 18:06 - Babaj
tak zadkujte . kolac je prej uz uplne v troube :-)
25.8.2014 18:29 - Quentin
Káťa je nemocná a snaží se tu usnout, tak dneska to řvaní radši vynechám :)
Sorry.
25.8.2014 22:07 - ShadoWWW
dnes: 195 zk / osobu
25.8.2014 22:16 - Nachtrose
Takze pro priste: rozhodujeme se mezi:
- cestou do Zajeci, kde mame vyhledat Banshee o radu a pak dalsi questy cestou do Phandalinu ( Vyverni skala atd... )
- stopovanim goblinu s drobnou nadeji, ze by snad ve skrysi mohla byt Ewanova rodinna sekyra.
26.8.2014 09:21 - shari
áááááh! Já věděla, že jsem se chtěla na něco zeptat!
Lora má momentálně healing boost 2 + level kouzla. Kouzlo Cure wounds je první úroveň, tudíž HB = 3. Mam ale dojem, že jsem četla/slyšela, že jde použít i místo slotu v druhé úrovni - když to udělá, zvýší se HB na 4?
26.8.2014 09:32 - ShadoWWW
jo, pokud na jeho seslání použiješ slot 2. úrovně, pak se to bere jako kouzlo 2. úrovně.
26.8.2014 10:44 - Babaj
pokud myslis na tento aspekt tveho vyberu domeny? :
D is c ip l e o f L if e
Also starting at 1st level, your healing spells are more
effective. Whenever you use a spell o f 1st level or higher
to restore hit points to a creature, the creature regains
additional hit points equal to 2 + the spell’s level.

pak ano ..
cure wounds seslane za 1 slotove misto bude mit bonus3..
a kdyz totez kouzlo sesles z druheho slotu tak bonus bude 4..

jak rika shadowww :_))
26.8.2014 12:19 - shari
Ano, jedná se o Discople of Life. :)
Nebyla jsem si jistá jen těmi sloty.
Děkuji moc.
26.8.2014 15:09 - Babaj
tedy aby jsi mela presnejsi verzi.. tey podle mne. v tvem pripade .. seslani cure wounds za stavu tvoji wisdom +3:

seslano v prvnim slotu: 1d8+3+3
seslano v druhem slotu: 2d8+3+4
26.8.2014 15:24 - shari
No tak Cure wounds samotný je 1d8 + modifier, mě šlo o to, jak se mění ten HB, co mám z Disciple of Life.
A... hm... kde se v tom druhém slotu vzala 2d8? O.o (já si ty pravidla snad budu muset fakticky přečíst)
26.8.2014 15:35 - wlkeR
Protože to se říká v popisu kouzla XD

Jo, přečti si je :D
26.8.2014 16:20 - ShadoWWW
když to vezmu z překladu:
Píše:

Zhoj zranění
Zaklínání 1. úrovně
Vyvolání: 1 akce
Dosah: Dotyk
Složky: V, P
Trvání: Ihned
Tvor, kterého se dotkneš, si obnoví počet životů rovný
1k8 + tvá oprava sesílací vlastnosti. Toto kouzlo
nijak nepůsobí na nemrtvé ani výtvory.
Na vyšších úrovních. Sešleš-li toto kouzlo použitím
pozice kouzla 2. či vyšší úrovně, za každou další úroveň
pozice nad 1. se zvýší léčení o 1k8.

Vyznačeno tady i v PDF tučně. :-)
26.8.2014 16:34 - shari
Aha, no, tak daleko jsem se ještě nedostala, bo na vyšší úrovni nejsem ani den. :D
26.8.2014 19:30 - wlkeR
Excuses.

Anywho, koukam tu tak na materiály k Encounters co jsem zrovna vyzved (a už stihnul potrhat, člověk co designoval ty složky očividně nepočítal s baličským umem lidí co to, hm, balili). Co takhle výhledově dát Tyranii?
26.8.2014 20:02 - Nachtrose
Nedohrajeme nejprve tohle? Pak muzeme pokracovat v cemkoli, ja s tim problem nemam. Naopak, budu vdecny, kdyz budeme pokracovat v hrani.
26.8.2014 20:21 - wlkeR
Proto říkam výhledově. Samozřejmě vás nejdřív zabiju Starter setem :D
26.8.2014 21:17 - ShadoWWW
Já jsem pro
27.8.2014 08:46 - Nachtrose
Takze to abych ten Hoard ani radeji jeste neotviral, az si ho vyzvednu ;-)
27.8.2014 09:28 - Nachtrose
Jeste me tak napadlo: nejblizsi pondeli je u nas svatek, takze Evca jeste nebude v praci. To znamena, ze bud se hrani presune na jiny den, nebo se Ewan tentokrat nezucastni. Navic... volne tam mam pak jen utery :-/
27.8.2014 09:29 - ShadoWWW
Já mám příští týden volno kdykoliv.
27.8.2014 15:48 - wlkeR
Já~á zrovna koukam že příští pondělí jsem odpo v Praze, takže mimo komp. Ostatní dny by měly bejt bez problému.
27.8.2014 17:02 - Nachtrose
Tymora se na mne usmala :-)
27.8.2014 17:37 - wlkeR
Btw, jsou nějaká NPC/Questy co vám chybí v seznamu a chtěli byste je shrnout?
27.8.2014 17:44 - shari
wlkeR píše:
Samozřejmě vás nejdřív zabiju Starter setem :D

Třetí postavu už nenahazuju... >.<

wlkeR píše:
Btw, jsou nějaká NPC/Questy co vám chybí v seznamu a chtěli byste je shrnout?

Máme nějaké NPC/Questy, co tam chybí? O:)
27.8.2014 17:59 - Nachtrose
Bernardo, Ewanova sekera a ten druhej Gobr?
27.8.2014 19:56 - wlkeR
Bernarda jsem určitě psal, ale vidim, že buď to Shadow nenahodil, nebo jsem to zas nějak neodeslal.

Sekera je q osobního rázu, to si pamatuj sám.

Mosk: Gobr co utekl z redbrandské skrýše s kouzelníkem Glasstaffem [citation needed]. Je poněkud starší a především při poslední potyčce s družinou utrpěl lehké zranění. Zmizel kamsi na sever.

Drupy: Goblin co utekl Hákovi z háku.

Asd: Druhý goblin co utekl Hákovi z háku.
28.8.2014 14:15 - ShadoWWW
Borci, tak mám plán, jak dostaneme toho zelenýho draka na lopatky... Stačí někde naexpit na 12. úroveň a pak... :-D
28.8.2014 14:24 - shari
ShadoWWW píše:
Stačí někde naexpit na 12. úroveň a pak...

...pak sehnat kouzelníkovi obranu proti dračímu dechu. :D
28.8.2014 14:26 - Vojtěch
Bacha, aby ten hajzl neměl penicili... eee... jeskynní plíseň.
28.8.2014 14:36 - shari
Na druhou stranu... známe wlkeRovy a naše kostky, že? Já bych se do toho nepouštěla ani na té 12. úrovni... :)
28.8.2014 14:39 - ShadoWWW
Všiml jsem si, že by to šlo už na 9. úrovni. Jediný problém, že kouzelník musí hodit na k20 aspoň devítku. Šance tu tedy je. Otázka ale zní: obětuje se kouzelník pro tuto šanci? :D (Protože známe naše kostky, že...)
28.8.2014 14:58 - Babaj
jako by tu byla rec o mne beze mne :-)))
28.8.2014 15:08 - shari
ShadoWWW píše:
Otázka ale zní: obětuje se kouzelník pro tuto šanci?

To je fakt, náš kouzelník je srab... to spíš naučíme našeho lidového hrdinu kouzlit, než donutíme kouzelníka, aby se přiblížil k drakovi. :D
28.8.2014 16:12 - Babaj
pozor :-)))))) neplest si opatrnost se zbabelosti :-))) falesnych hrdinu jsou plny hrbitovy... coz muzou prokazat i nasi hrdinove :-)
28.8.2014 18:55 - wlkeR
DRAGON HUGS!

(OMG z toho musim udělat tričko)
30.8.2014 22:36 - Babaj
takze ojedinele opet muzu v utery.. kdyz mate ted to pondeli tak zasoleme.. jinak muzu PO, Ut , PA ,SO kdyz by na to prislo..

takze zkusime nastrelit Utery?

2.9.2014
30.8.2014 23:23 - shari
S úterkem (ani případně pátkem) problém nemám.
Ve středu nevím a ve čtvrtek nemůžu určitě.
31.8.2014 09:48 - wlkeR
Úterý není problém.
31.8.2014 10:01 - wlkeR
A kdo se bude v pondělí nudit - zatím funguje PAX Acquisitions Incorporated!
31.8.2014 10:51 - Nachtrose
Utery dobry. Cas predpokladam standartnich 18h.
31.8.2014 21:48 - ShadoWWW
Úterý dobrý. A taky už vím, co budu dělat v pondělí večer. Díky wlkeRe. :)
1.9.2014 22:00 - ShadoWWW
PAX byl zase zábavný a skvělý jako vždycky! :-D Líbilo se mi, jak Chris použil v zápletce pár motivů z předchozích ročníků. I když bylo vidět, že v některých situacích nevěděl, jaká jsou v 5e pravidla. Třeba u kritického zásahu používal pravidla z betaverze. Ale to nevadí. Jak se říká, rulings before rules.

A ten konec ultimátního boje: "Strhne si masku a ... vidíš, že je to tvá sestra, kterou jsi nechal tenkrát dole v jeskyni."
- "Rád tě vidím, sestro!" :-))))

Nebo ten kulisář, co tam naběhl s foťákem, aby se vyfotil s Morgan Webb. :D Hraní na PAXu zraje jako víno. :)
2.9.2014 10:51 - ShadoWWW
Dnes bohužel nebudu stíhat začátek. Pokusím se přijít co nejdřív. Počítám, že budu mít zpoždění tak hodinu.
2.9.2014 16:32 - wlkeR
Pokud během té doby budeš nahazovat novou postavu, nemám nic proti. :D

Jen jsem teda zvědav, jestli se iternety přestanou kousat.

Update: Internety jsou rychlý asi jako za dob 56 kbps modemu =_= Snad se vzchopí.
2.9.2014 17:52 - wlkeR
2.9.2014 22:20 - ShadoWWW
Za dnešek +200 ZK.
2.9.2014 23:16 - Nachtrose
Tak v dnesni hre jsem si zazil horke chvilky...
3.9.2014 00:14 - Babaj
prihratych vas tam bylo vice :-)))
3.9.2014 11:11 - Babaj
tedy dalsi slezina

8.9.2014
pondeli v 18,00-18,30

ja mohu...
3.9.2014 11:25 - Nachtrose
Ewan bohuzel toto pondeli nebude moci :-(
3.9.2014 11:51 - shari
Tak Ewan bude mít průjem, no... :D

Mně pondělí vyhovuje.
3.9.2014 11:56 - Babaj
safra jeste vcera ewan toto pondeli mohl :-))) no uvidime jeste na ostatni
3.9.2014 12:12 - Nachtrose
Ja mam pocit, ze jsem se vcera k pondelku nevyjadroval o.O nebo to bylo tim horkem? Pri nejhorsim si Ewan bude lecit popaleniny...
3.9.2014 12:26 - ShadoWWW
Já můžu.
3.9.2014 12:31 - Babaj
Ewane, mysim ze od tebe jsem vcera slysel ze to posunem ,bo pondelky jsou asi jediny den v tydnu kdy se pravidelne muzem schazet :-)
3.9.2014 12:39 - Nachtrose
Jo, zaclo to ale tim, ze jsem s nadsenim vital wlkeru navrh opustit pondelky, nacez byla vase reakce, ze uterky ani ctvrtky by to neslo, tak jsem odmavnul, ze to teda "jenom" posunem o tu pulhodinu, jelikoz ve stredu a patek ( a o vikendech ) zase nemuzu v 99,9% pripadu ja a pondeli tim padem zustava jediny den, kdy jsme schopni se s jistou pravidelnosti schazet vsichni. Toto nadchezejici pondeli se vymyka z me pravidelnosti diky tomu, ze si pritelkyne bude neco vybavovat, tudiz jede do prace az v utery rano a v pondeli bude chtit byt se mnou.
3.9.2014 18:45 - wlkeR
Nějak se domluvte, klidně si dejte i nějaký práh typu "když nás bude jen X, tak toho draka nedáme." Ale sólovat se dá, jen musíte mít štěstí jak blbec :D
4.9.2014 08:34 - shari
Tak mě napadlo... co si tu hru maličko houserulovat a hrát na 1 a 20 u všeho? (včetně skill checků a podobných, kde se to normálně nebere) Mohly by nastat velmi zajímavé situace a jelikož víme, co padá wlkeRovi, tak by ani kdyby nám padaly pořád 20, tak bychom nebyli moc OP. :D
Samozřejmě jen, když budou všichni zúčastnění souhlasit.
Plosím, plosím...
4.9.2014 09:51 - Nachtrose
Shari: Já Ti nejak nevím... při hraní 4e jsem si strašne odvyknul hrát na natural 1 a o to víc jsem na to alergický, že v jednom hacku, co hraju jako postava, jsou možnosti buď si při fatálu zlomit zbraň, nebo se zranit plným rollem. Přijde mi to ještě o něco horší, než kdyby mne někdo ( Quentinovima slovy ) ošukal do ucha...
Ale zase by šel na 5e myslím hezky naroubovat Gamemastery Critical Hit a Fumble deck...
4.9.2014 09:59 - shari
Ale nééé, takhle jsem to nemyslela. V souboji už 1 a 20 přece funguje: 1 = auto-miss, 20 = auto-hit + crit. Případé epické promáchnutí v souboji by mohlo maximálně dodat fluff, aby všichni přítomní mohli lehnout smíchy. ;)

Jenže u skill-checku (vnímání, zastrašování, a podobně) tohle nefunguje, tam i když hodíš 20 a máš míň než je požadovaná hodnota, tak máš i tak smůlu. A stejně je to u jedničky, sice nevím, kdo by nastavil tak nízkou hodnotu a vyžadoval roll, ale stát se může cokoliv... Nemyslela jsem tím, že když hodíš 1 na perception, tak oslepneš, ale spíš máš je retard-moment. :)

Nejsem si jistá záchrannými hody, tak daleko jsem se v pravidlech ještě nedostala... ^^;
4.9.2014 10:09 - Nachtrose
Tak Ewan se zvlada strapnovat i bez jednicek :-D Co se tyka nat20 v savech, znam ktomu moc hezkej obrazek, kterej ale nikdy neumim najit :-/ Nicmene treba pri death save nat 1 a 20 funguji, to sama dobre vis ;-)
4.9.2014 10:13 - Quentin
No, popravdě. V družinách, kde tě DM zesměšňuje při každym neúspěchu, se docela vyplatí mu tuhle pravomoci omezit jen na natural 1 :D

Jinak jsem samozřejmě pro. Hlavní důvod pro používání d20 je právě 1 a 20.
4.9.2014 11:44 - wlkeR
Počkat, my na to nehrajeme? ^^;
4.9.2014 12:50 - shari
Ano, jednou mi na nějaký skill padla dvacítka a někdo mě upozornil, že na skill checkách to neplatí a musim tu celkovou hodnotu vypočítat... >.>
4.9.2014 13:10 - ShadoWWW
shari: Striktně podle pravidel to není automatický win/loss. Na druhou stranu... ono prakticky není možné, abys na 1 uspěla a na 20 neuspěla. (Jako jo, existují i DC větší než 20, ale ve hře se prakticky nevyskytují.)

Proč je to automatika u útoků a ne u dovedností či záchran? Protože útoky a obrany rostou více méně všem stejně, takže kdokoliv hodí 20, tak uspěje stejně spravedlivě. U dovednostní a záchran to neplatí. Když investuješ své omezené možnosti do určité dovednosti, tak bys měla mít výraznou převahu nad tím, kdo do dané dovednosti neinvestoval. Nejen z hlediska pravděpodobnosti (že se ti spíš podaří určitá činnost, než někomu jinému), ale i to, že dokážeš udělat něco, co někdo jiný, kdo není v dané dovednsoti zdatný, to prostě nedokáže. Nikdy.

S čím to přirovnat? Třeba ke kovářství? Když budeš chtít vyrobit hřebík, tak mistr to má za chviličku a ty se na tom nadřeš celé hodiny, ale výsledek bude více méně stejný (jen časová náročnost jiná). Když ale vyková prvotřídní zbroj, tak pro tebe je to prostě nemožné, pokud se nezačneš kovářství věnovat a nedosáhneš v něm mistrovství.

Na nízkých úrovních to ještě není vidět, ale na vysokých (>15) už to může hrát roli. (Tam se právě postavy stávají mistry.)

Ale některé skupiny i přesto zavádí pravidlo, že 20 je vždy úspěch a 1 vždy neúspěch. Hlavně proto, že to zpravidla ušetří čas na počítání a vyvolá to okamžitou radost (nedo zklamání). Některé hry na tom dokonce mají založena další pravidla.

U záchran bych byl s tímto pravidlem ale opatrnější. Tam to může hrát vážnější roli.
4.9.2014 13:12 - shari
Ale i mistr kovář se může majznout do prstu a zprasit hřebík... :<

A navíc... my máme šanci dostat se na lvl 15 a víc? :D
4.9.2014 13:15 - ShadoWWW
5e to má ještě tak, že u některých speciálních činností musíš míš zdatnostní bonus (tedy mít k hodu dovednost nebo pomůcku), abys mohla uspět, i když DC je nastavené tak, že by mohla uspět i postava bez zdatnosti. Například při otevírání zámku paklíčem musíš mít zdatnost se zlodějským nářadím, abys mohla zámek odemknout, i když je DC například 20 a mohla by teoreticky uspět i postava bez zdatnosti.
4.9.2014 13:16 - Quentin
Tak ono nejde jen o to, že je to automatický hit/miss. Důležité je, že je to extra, crazy, good, funny, brutal, whatever hit/miss. Prostě když padne 1 a 20, tak se nic nepočítá a rovnou vymejšlíte nejextrémnější variantu.

Shadowww: Třeba s tím zámkem: 20 = nebylo zamčeno, jen zarezlá klika
4.9.2014 13:18 - shari
Tak to měla, myslím, i 3.5 a 4e, že u některých věcí je musíš mít trénované, abys měl vůbec šanci, tam je pak logický, že by 1 a 20 nešlo - už jen proto, že na to ani nelze hodit. (např to kovářství)
Ale na věci typu schování se, diplomacie, akrobacie, vnímání by to šlo, můžeš mít náhlý moment osvícení a provést něco geniálního, i úplnou náhodou. :)
4.9.2014 13:20 - ShadoWWW
QuentinW: Však jo. Proto mi to přijde jako jedno z těch dobrých domácích pravidel.
Shari: jj, souhlasím.
4.9.2014 13:57 - wlkeR
ShadoWWW píše:
(Jako jo, existují i DC větší než 20, ale ve hře se prakticky nevyskytují.)

Fákt? :D To jsou mi novinky...

shari píše:
Ale na věci typu schování se, diplomacie, akrobacie, vnímání by to šlo, můžeš mít náhlý moment osvícení a provést něco geniálního, i úplnou náhodou.

Nebo něco geniálně zprasit. Jak se stalo mému paladinovi, mít op Diplomacy nemusí vždycky stačit, i když jí podepřeš vlastní výřečností - stačí jedna špatná představa o úmyslech druhé strany a všecko je v (nehezkém místě).

Já osobně mám 1/20 rád. Je to šance 5% na každé, což už je podle jistých měřítek statistická bezvýznamnost. Takže proč jí nepřiřadit vtipné situace?
8.9.2014 15:37 - Nachtrose
Je aby to nezapadlo, tak pripominam, ze Ewan dnes nemuze.
8.9.2014 15:38 - kin
A já jsem opět v práci v dobu hry...
8.9.2014 15:57 - shari
A co ostatní? Jestli budem jen já a pradlenka, tak to nemá moc cenu...
8.9.2014 16:58 - Babaj
mas neco proti domacim pracem?:-)
8.9.2014 17:01 - Babaj
mel by byt minimalne jedste shadow ne?
tvuj vypeceny bratr :-))
8.9.2014 17:31 - shari
bratr má odolnost na oheň, vypečený je maximálně tak Ewan. :P
8.9.2014 17:37 - Babaj
odolnost... css akorat by se dele pekl :-)))
8.9.2014 17:39 - wlkeR
Já můžu, ale mam po hlasivkách ze školy + přednášky + kroužku XD
8.9.2014 17:44 - Babaj
tak kdyz dorazi treti tak by to snad slo .. co rikate?
8.9.2014 18:10 - wlkeR
8.9.2014 19:45 - Nachtrose
shari píše:
bratr má odolnost na oheň, vypečený je maximálně tak Ewan. :P

Do křupava... ;-)
8.9.2014 21:35 - ShadoWWW
Dnes +240 ZK
8.9.2014 22:16 - Nachtrose
Sakra... :-/ btw. Sekyra se nenasla?
8.9.2014 22:41 - ShadoWWW
Nachtrose: Do hradu jsme se nedostali, ale už přesně víme, kde je a jak se tam dostat. Teď zvažujem, jestli nejít prve na draka, když je doslova na dosah. :)
9.9.2014 06:47 - shari
ShadoWWW píše:
Teď zvažujem, jestli nejít prve na draka, když je doslova na dosah

Moment... KDO přesně to zvažuje? :D
9.9.2014 06:59 - Babaj
na draka?... ja pro vas peru. siju... uspavam.... a vy mne nechavate ve stychu.. a s vama mam jit na draka :_)) ja nevim jestli radeji neutecu k mamince na univerzitu :-)))
9.9.2014 08:51 - shari
ShadoWWWe, prosímtě... jak je ten tvůj slavný Tajemný Výšleh v originále? Vůbec nevím, co si pod tím mám představit, takže to nemůžu ani najít. :(
9.9.2014 09:06 - ShadoWWW
shari: eldritch's blast - základní kouzlo černokněžníků :) Ale já ho mám díky černokněžnickým schopnostem trochu upravený oproti základní verzi.
9.9.2014 09:21 - shari
Dík.
Tak jako, o Eldritch Blast vím, ale opravdu mě nenapadlo si to spojit s Tajemným výšlehem. Aspoň už vim, co tam pořád castíš. :D
9.9.2014 13:14 - Babaj
presneji receno te tim zabijel :_)))))
9.9.2014 14:07 - Babaj
jeste mam jednu malickost ktera mi nedala vcera spat :_))
porad se mi honilo hlavou kde jsem udelal ve svem odhadu casu takovou velkou chybu... na invisible mam 1 hodinu concentrace.... a skryval jsem se.. takze muj pohyb byl na polovine coz dela porad nejakych 6 ctverecku... obcas jsem prosel po necem neschudnem tak prumerovyl bych to na 5.. coz i kdybych ztravil 5 minut chuzi mi udela 250 ctvercu a tolik jsem ani neusel s bidou polovinu zvlastte co zaver byl pomalu beh :-)))... zastavil jsem se u pavouku, a asi cca 7-8zborenim a nejake to okynko nyvic... i kdybych se do kazdeh dival celou dlouhou minutu je to cca 10 minut... takze si porad rikam kde jsem probendil zbyvajici 3/4 hodinu :-))... neni to zadna vytka. spis mi jde o sladeni se.... nerad bych se v budoucnu setkal s necim podobnym kdyz treba pujdu sekat draka a budu si myslet ze mma jeste okouzlenou zbran,, droakozabijecim kouzlem a ono uz tam ani nebylo.-)))
9.9.2014 16:05 - ShadoWWW
Babaj píše:
takze si porad rikam kde jsem probendil zbyvajici 3/4 hodinu :-))

Boucháním na dveře, než si toho někdo všimnul. :-D
9.9.2014 16:47 - wlkeR
ShadoWWW píše:
Boucháním na dveře, než si toho někdo všimnul. :-D

Lol.

Um, hele, já jsem sice matematik(ář), ale strašně nerad věci počítam. Prostě jsem se kouknul, jak dlouho to kouzlo trvá a řek si "ok, zvládl bych za hodinu prošmejdit centrum vesnice?" Odpověď byla ano, protože se psem mi to trvá obejít tak 20 min a ty se plížíš a zastavuješ a <škrt>značkuješ patníky</škrt>. Takže jsem si prostě řek "skončí to až dokončí průzkum, pokud se kór někde nesekne."

Samozřejmě pokud půjde o život, budu se jednak víc držet pravidel a jednak dám včas vědět, že kouzlo končí. Ale samozřejmě máš plné právo si to trvání hlídat sám :D
10.9.2014 08:20 - Babaj
v pohoide jak rikam budu se muset asik ptat trosku casteji at mam taky prehled jak mi tam cas plyne... :-)

JInak kdy mame dalsi termin?
10.9.2014 09:26 - Nachtrose
Pondeli ( 15.9. ) by za mne slo. Mame sice svatek, ale Evca ma sluzbu, takze jsem (s)volny ke hre.
10.9.2014 09:34 - ShadoWWW
15.9. u mě OK.

Babaj: Nemusíš se ptát. Předpokládej, že je to tak, jak chceš. To je právě to skvělé na hrách na hrdiny - že si můžeš vymýšlet, co tě napadne. DM tě když tak zarazí. :)
10.9.2014 09:42 - Babaj
no ja chtel aby uplynulo tak maximalne pul hodky.. a nebylo to tak... pravda ja se zeptal... koho jineho nez vypravece a koordinatora,, jak zni realita... misto abych vypravece postavil do sve reality... nejsem zvykly handrkovat se s vypravecem.. muzu polemizovat ,ale slovo ma vypravec..
10.9.2014 09:44 - Babaj
ja treba taky nechtel mit vytetovane ,, lhar .. ale mam.. tak k cemu by byl vypravec kdyby si kazdy hrac delal jen to co se mu libi.. budem kroutit realitou hraci proti sobe?
10.9.2014 22:18 - wlkeR
Já bych řek, že je to prostě tim, že se zas až tolik neznáme. Mam nějakej styl, kterej sice piluju, ale ta setrvačnost je obrovská. Další bod je že na vás pořádně nevidim (kamery jsou většinu času laglý) a zkrátka stav je daleko od ideálna. Rád bych splnil všechna vaše přání. Ale dálkovou empatii fakt nemám, takže dokud nedostanu bullet-point seznam, asi to bude takové nějaké všelijaké XD
10.9.2014 23:08 - Babaj
vsak, jsme v e fazi seznamovani asladovani :-))) ja necekal ze vse pujde jak se mi libi.. ja si taky hlavne chtel i vyzkouset jiny metody nez na jaky jsme zvykli v nasi uzavrene skupine :-)
11.9.2014 12:15 - Babaj
takze v pondeli 15.9.214 v 18,00

zatim muze shadow, Babaj, Nacht? kdo jeste?
11.9.2014 12:24 - shari
sharka může taky
11.9.2014 15:26 - wlkeR
Můžu.
Ale další pondělí jsem v Budějovicích.
15.9.2014 08:04 - Babaj
nu a co Kin a Quentin? :_)) drak prede dvermi a Lidovy hrdina nikde :_)
15.9.2014 13:44 - shari
Dlabou na nás. Jsou zlí. :'(
15.9.2014 17:06 - wlkeR
Caute, byl jsem pozvan na veceri, tak se mozna malicko zdrzim, snad ne dyl jak do 7.
15.9.2014 20:44 - wlkeR
XP 250 na hlavu.
Další hra tenhle/příští čtvrtek? Jak jste na tom?
15.9.2014 20:44 - ShadoWWW
Pro mě OK (oba).
15.9.2014 21:13 - ShadoWWW
Nalezeno: zlatý náhrdelník 200 zl
(EDIT: změněno)
15.9.2014 21:35 - wlkeR
200, našel jsem si to.
16.9.2014 07:10 - Babaj
tak tento ctvrtek uvidim az ve stredu vecer.. pristi bych mel mit ok
16.9.2014 07:23 - shari
Ani tento, ani příští čtvrtek netuším. Tušit budu pravděpodobně až v ten čtvrtek.

Jak jste nakonec dopadli?
16.9.2014 07:29 - Nachtrose
Jeste jsme utloukli dva pavouky a dve(?) zombie a rozpustili to. Jedna orci navnada si stihla zlomit vaz sama, druha uspesne poslouzila v pavucine.
16.9.2014 12:05 - kin
tento čtvrtek nemohu, příští klidně .)
16.9.2014 12:54 - Babaj
tak jak to vidim, tak to nehrotme a nechme to na pristi ctvrtek.. aspon si na to budem moci zaridit dopredu cas.. co Shari?
18.9.2014 14:57 - wlkeR
Tákže čtvrtek 25. od těch 6?
18.9.2014 15:16 - Babaj
OKI .. budu tam,, nebo tu.. ani nevim kde :-)
18.9.2014 15:32 - ShadoWWW
já taky budu tam i tady. :)
18.9.2014 17:00 - Nachtrose
Za Ewana zatim 50:50. Vyskytla se moznost, ze Evca prijde z prace jiz ve ctvrtek. Tak uvidim. Hnef jak budu na 100% vedet, ozvu se.
19.9.2014 22:41 - wlkeR
A protože Quentin ani Kin už se moc nehlásí, sehnal jsem dalšího hráče. Naposledy u mně hrál anglického džentlmena, který měl v clothu vyšší AC než naše paladinka, co si nacheatovala nejlepší zbroj ve hře, protože jsem "neřekl kterou plátovku mam přesně na mysli, tak proč ne godplate, že." :D Tak uvidíme.
22.9.2014 09:40 - Nachtrose
wlkeR vedle píše:
Nacht: a nechceš to masterovat ty, co? (Slovy jedné z mých hráček: "Hodím si na Diplomacii proti DMovi. ... Ha! 20! Teď mi to MUSÍŠ dovolit!")

At to neprasime tam:je sice zabavne, ze se me na to snazite ukecat, ale jednak nejsem tak dobry DM a druhak ( a to hlavne ) je g+ jedine misto, kde si momentalne muzu zahrat postavu. Takze asi tak...
23.9.2014 19:51 - wlkeR
Nachtrose píše:
g+ jedine misto, kde si momentalne muzu zahrat postavu

Same :/

Ale možná ukecam ještě Matiho (new guy.)
23.9.2014 20:38 - Nachtrose
wlkeR píše:
Ale možná ukecam ještě Matiho (new guy.)

Na DM-ovani?
23.9.2014 20:45 - Babaj
:-)) takze na ctvrtek tezke zmeny?:_)))
23.9.2014 20:58 - Nachtrose
Babaj píše:
:-)) takze na ctvrtek tezke zmeny?:_)))

jestli narazis na zmenu DM, tak ne, to jen probirame moznosti po dohrani LMoP a zacatku HotDQ.
24.9.2014 18:44 - wlkeR
Těžké změny možná ve složení vašeho týmu, plus jsem si přečetl jeden hezký článek k hraní příšer z dobrodružství, takže mwahahaha.

Jináč ano, jiný DM by se týkal případné Hordy. Má to tak jako tak masterovat v Chodově, takže why not. Mé osobní nepreference k DMení jsou holt ty, že když mám celej den v práci na starost bandu spratků, nepotřebuju mít večer na starost bandu.... éé.... lemme rephrase that. Dobrodruhů. Pište si, děti, dobrodruhů. XD
24.9.2014 18:57 - ShadoWWW
XD
24.9.2014 21:38 - Babaj
ted nevim... as bych se mel urazit ze?:-))))
25.9.2014 07:30 - Merlin
Babaj píše:
ted nevim... as bych se mel urazit ze?:-))))

ty? ne :)
25.9.2014 07:37 - shari
wlkeR píše:
Těžké změny možná ve složení vašeho týmu, plus jsem si přečetl jeden hezký článek k hraní příšer z dobrodružství, takže mwahahaha.

Včera jsme dojeli dobrodružství, kde se nás DM (ne ten náš stálý, jeden hráč na chvilku převzal otěže) celou dobu pokoušel zabít/zesměšnit/dát nám na pr**l/udělat z nás debily a podobně. (jeho slovy po skončení: "Když já chtěl, aby vám [moje postava] dal na pr**l.")
Proto se předem omlouvám, pokud budu nevrlá, až se wlkeR začne začne zas pochechtávat u třetího+ kritičáku na nás. >.< (jak víme, na wlkeRovy kritičáky nemusíme nikdy dlouho čekat)
25.9.2014 07:51 - Nachtrose
Dnesek teda plati. Tradicne v 18h?
25.9.2014 07:54 - shari
Já s tím počítám, ale asi dorazím o chvilku později.
25.9.2014 13:16 - Babaj
ja jsem kvuli dnesku nakrkl asi dvanact dalsich :_))) tak doufam ze to dnes neodpadne :-)))
25.9.2014 15:22 - wlkeR
Já su notorický rejpal, ale ty kritičáky si nevymejšlim já, anobrž moje kostka. Kterou jsem někam... éé ne, tady je :D

Dneska jsem měl ještě jako bonus na obličeji válečnou barvu od Rapanuiců co navštívili náš ústav, ale bohužel to svědilo jak blbec a drolilo se, takže přicházím v míru :D
25.9.2014 17:43 - Babaj
tak to aby jsi pomaloval i tu kostku :-)
25.9.2014 17:44 - shari
Babaj píše:
tak to aby jsi pomaloval i tu kostku :-)

A nejlépe u dvacítky zamaloval tu nulu, že? :D
25.9.2014 17:45 - Babaj
proc ne tu dvojku?
25.9.2014 17:47 - Babaj
A shari... mas dnes chut na sex?

Ja bych jen nerad aby te opet rozbolela hlava :-) jako posledne :-)
25.9.2014 17:49 - wlkeR
25.9.2014 17:52 - shari
byla jsem nemocná >.<
25.9.2014 22:25 - wlkeR
+310 XP
25.9.2014 22:29 - ShadoWWW
Dnes to byl skoro TPK, a nakonec nás jako obvykle zachránila kouzla. :) Tradičně spánek a pak hodně efektivní "pasťové kouzlo" (nevím, co to bylo, ale bylo to hodně efektivní, jak z filmu Saw). :D
25.9.2014 22:43 - shari
No jak se tam na trpoše vyřítila ta horda goblinů, tak jsem už vážně myslela, že je po nás. ^^;

Poznámka pod čarou: na Sirienově tvrzení o tom, že nejlepší klerik je ten, co neumí healit, přeci jen něco bude. Chce to víc útočných kouzel. :D
25.9.2014 22:59 - Nachtrose
ShadoWWW:

PHB píše:
Spike Growth
2nd-level transmutation
Casting Time: 1 action
Range: 150 feet
Components: V, S, M (seven sharp thorns or seven
small twigs, each sharpened to a point)
Duration: Concentration, up to 10 minutes
The ground in a 20-foot radius centered on a point
within range twists and sprouts hard spikes and thorns.
The area becomes difficult terrain for the duration.
When a creature moves into or within the area, it takes
2d4 piercing damage for every 5 feet it travels.
The transformation of the ground is camouflaged to
look natural. Any creature that can’t see the area at the
time the spell is cast must make a Wisdom (Perception)
check against your spell save DC to recognize the
terrain as hazardous before entering it.
25.9.2014 23:08 - ShadoWWW
jó, sem si říkal, že jsem to někde viděl. (česky ostny) Ale z popisu to nevypadá tak brutálně, jako v akci.
25.9.2014 23:24 - Nachtrose
ShadoWWW: ona sance, ze narazis na 10+ goblinu hezky sesikovanych pohromade je vetsinou dost mala ;-)
26.9.2014 07:13 - wlkeR
Kromě fakt těsnýho dungeonu.

Největší hlína byl ale stejně ten olej XD

Jináč dobře že jste šli oklikou přes Thundertree, těch pár tvorů co dorazilo před váma (Klarg) mělo vtipnější plány co s váma. Ale pak je to číhání omrzelo.p Nicméně zvažte co teď, hned můžu říct, že hned na začátku na vás mám připraveno překvapení.)
26.9.2014 07:19 - shari
wlkeR píše:
Největší hlína byl ale stejně ten olej XD

A ocet s okurkama! :D

Tak my jsme ani jinudy jít nemohli, bo jsme nevěděli, kde ten hrad je. A Klarg? takže tam někde čeká Ewanova sekera? :)
26.9.2014 07:26 - Nachtrose
wlkeR píše:
Nicméně zvažte co teď, hned můžu říct, že hned na začátku na vás mám připraveno překvapení.

Odejit domu se vyspat a pak se zase vratit asi moc smysl nema, zejo...
26.9.2014 08:49 - shari
Nachtrose píše:
Odejit domu se vyspat a pak se zase vratit asi moc smysl nema, zejo...

Pokud nechceš, aby se tam ti goblini přemnožili na úroveň větší než původní, tak radši ne. ;)
26.9.2014 09:16 - Nachtrose
A asi nebude ani dost casu se trochu vydychat, coz by se mi ale celkem hodilo. Jsem tak nejak vypalil vsechny sve resources... :-/

@wlkeR: at nezapomenu - Ewan si vytahne svuj ostep z toho goblina, co ho jim zapichnul ( a nebo vezme novy, pokud je v te zbrojnici nejaky... )
26.9.2014 09:25 - ShadoWWW
Taky bych rád příště začal krátkým odpočinkem.
26.9.2014 09:29 - Nachtrose
Jenze hodinovy kratky odpocinek uprostred nepratelske pevnosti moc nejde. O co to bylo jednodussi ve 4e kde stacilo 5 minut :-)
26.9.2014 09:33 - ShadoWWW
Pětiminutový krátký odpočinek byl zase noční můrou každého DM. :)

Takto si člověk musí víc rozvrhnout své zdroje a navíc je v tom výhoda, že mohou být ty zdroje silnější. Zakempit by se dalo. Třeba ve střílně nebo venku pod širákem pod schody. :)
26.9.2014 09:43 - Nachtrose
Ve strilne to uz zkouseli goblini a jak dopadli... Spankem sice nedisponuji, ale sucheho listi je kolem dostatek.
26.9.2014 10:06 - ShadoWWW
Mohli bysme se případně na hodinu schovat do těch sudů.

26.9.2014 10:08 - shari
A to by nám wlkeR uznal jako odpočinek? :D Případně myslíš, že by jeho kostky nezařídily, aby nějaký z goblinů dostal chuť na nakládané okurky? :D
26.9.2014 10:09 - ShadoWWW
Píše:
Případně myslíš, že by jeho kostky nezařídily, aby nějaký z goblinů dostal chuť na nakládané okurky?

Tak co, odnesou si jeden sud. A my ostatní mu zamáváme. :-)
26.9.2014 10:41 - Babaj
zadny odpocinek.. bude se svetit :_))
26.9.2014 17:31 - wlkeR
Ha, tak konečně vidim co vidíte vy :D Musim spravit ty jmenovky >.>

Note to self: not enough dead PCs. Fix asap.
26.9.2014 20:45 - wlkeR
Btw, Mati (Ulf) souhlasil že by byl ochotný vést HotDQ. Volunteers?
26.9.2014 20:53 - Nachtrose
Nemam problem. Jedina podminka je nejprve dohrat LMoP.
26.9.2014 22:11 - Babaj
parada :-))
27.9.2014 11:24 - wlkeR
Jj, tak je to domluveno.
28.9.2014 13:17 - Babaj
tak jaky teda mame na vyber terminy.. tenhle tyden to bude asi fuska co?

u mne to vypada ze bych mohl po, ut, pa , so ...... pristi tyden .. o zatim predbezne vypada na po/ctv/pa/so

tak nahodte i ty svoje .-)) at to dame nejak dokupy :-)
28.9.2014 13:42 - wlkeR
Vesměs kdykoli, jen po/st mam do pozdě (a čt musim zase končit dřív).
28.9.2014 14:09 - ShadoWWW
já mohou kterýkoliv den, ale nejdřív od 18:00
28.9.2014 15:15 - Nachtrose
Za me pondeli pass, patek taky, ostatni snad zjistim zitra v praci :-/
28.9.2014 16:08 - Nachtrose
Btw. Wlkere, dokazes odhadnout, kolik sezeni nam to jeste zhruba zabere?
28.9.2014 16:40 - wlkeR
Mhm. Záleží na tom kdy se seberete a půjdete do posledního dungeonu, kterej samotnej je na 1 - 3, podle toho jak moc se tam budete chtít placatit. JAK se do něj dostat, je, eh... dost závislé na tom, co uděláte příští hru.

Gundren má mapu. Goblini mají Gundrena. K čemu ta mapa je jste se asi už dovtípili (if not, read the adventure title). Ale jestli se k ní dostanete, toť otázka.

Další cesta existuje, ale musíte buď wajpnout zeleného draka v Thundertree aby vás tam Redot odvedl, nebo risknout prohledávání přibližně těch míst, což pravděpodobně zabere obrovské množství času, o spoustě random encounterů nemluvě.
28.9.2014 16:49 - Nachtrose
Mne jde jen o to, ze to asi taky povedu jak ukazkovku pro 5e, tak at vim, kdy to muzu zacit cist ;-). A premyslim, ze si pujcim i tu "pernikovou chaloupku" i kdyz o ni kluci uz slyseli :-)
28.9.2014 19:31 - wlkeR
Nó, ono je to vesměs jedno, touhle dobou už jediný co jsem na LMoP nechal původní jsou počty mobů. :D
29.9.2014 07:51 - Babaj
koukam ze se nam nabizi i pekne utery?... co na to nacht, sarka aaaaa, Mati? od 18,00?
29.9.2014 07:53 - Babaj
popripade Kin a quentin?:_)) aby porad nemuseli mit domaci vezeni :_)
29.9.2014 07:54 - shari
Mně je to tak nějak jedno. Já můžu kterýkoli den, jen středy mívám tak 50/50.
29.9.2014 08:16 - Nachtrose
Utery, zitra, zatim vidim tak 50:50. Ale presneji to budu vedet koncem smeny v praci ( tj dnes 14-15h ).
29.9.2014 18:02 - Nachtrose
Ok, zitra jsem k dispozici.
29.9.2014 18:40 - Babaj
tak jeste Ulf :-))
a budeme kompletni
29.9.2014 18:51 - wlkeR
Ulf říká že ok, takže zítra od 6.
29.9.2014 19:52 - ShadoWWW
ok
30.9.2014 17:51 - wlkeR
30.9.2014 18:38 - ShadoWWW
Dnes to bohužel z rodinných důvodů nedávám. :-(
1.10.2014 08:11 - Babaj
:-) uz vim proc Elfove nemaji radi trpasliky :-)) jejich chamtivost je skoro charakterova vlastnost :_)) vsak pockej az ti ty lzi a hbite prsty prokouknu :-)
1.10.2014 13:18 - Nachtrose
Tak náš nejposlednější velký úlovek:

1.10.2014 15:01 - Babaj
kdyz na nej koukam jsem rad ze jsem ho ani jednou netrefil :-))
1.10.2014 15:35 - ShadoWWW
Nechcete někdo prosím shrnout, co se minule dělo?
1.10.2014 15:38 - Nachtrose
Damakos mel prujem a kontaminoval jim kompletni zasobu nakladanych okurek.
1.10.2014 15:59 - shari
Nachtrose píše:
Damakos mel prujem a kontaminoval jim kompletni zasobu nakladanych okurek.

Áno, zhruba tohle si Damakos pamatuje. :D
Ale asi taky slyšel, jak jsme zabíjeli toho sovodvěda. Možná i bojový pokřik pár gobrů a hobgoblinů a Ewanův nadšený jásot nad znovunalezením své sekyry.
No a pak si určitě všiml, jak Val světil oltář a Lora mu asistovala, páč toho chudák o svěcení moc nevěděl.
1.10.2014 16:01 - ShadoWWW
Nesnáším okurky! :)
Píše:
Ewanův nadšený jásot nad znovunalezením své sekyry

Super!
1.10.2014 16:02 - Nachtrose
Jo, jestli jsem spravne koukal mapu, tak vam ve svatyni delal oder misto kadidla.
1.10.2014 16:14 - shari
Okurky byly o místnost vedle, to ho jen wlkeR zapomněl přesunout. (doufam) A i kdyby ne, Val stejně říkal, že tu svatyni nejdřív čistí. :D
1.10.2014 16:17 - Babaj
.. jasne ,, jsem ted namisto svadledky a pradlenky, uz i uklizecka :-))
1.10.2014 16:17 - Babaj
a vlastne ted uz i svetice :-)
1.10.2014 16:23 - Nachtrose
Oghma podle FRwiki:

1.10.2014 16:30 - Nachtrose
Babaj: a je ti jasny, ze Val ma tim padem ale nejsirsi uplatneni z cele druziny?
1.10.2014 17:49 - Babaj
to je pravda.. ted co jsem si zamaval i mecem jsem i švihák :-))
1.10.2014 19:23 - wlkeR
Oghma, god of the misplaced buttock...

Well, whatevs. XP award už jsem zapomněl (myslim že 275, ale fakt nepamatuju), o zážitky se s tebou určitě všichni podělí v pondělí. Jen já budu trochu na palici páč budu větší část dne sólovat psa.
1.10.2014 21:35 - Nachtrose
Jinak jak jsme se vcera dohadovali o Bluffu, tak ted jsem si vsimnul, ze tam je skill Deception(Cha).
1.10.2014 22:43 - Babaj
takze podle petek jsou deceptikoni lhari a podvodnici... :-))
1.10.2014 23:30 - Vojtěch
Aehm... to byli vždycky ;)
2.10.2014 07:21 - Babaj
Tak tedy .. Dalsi termin

6.10.2014 pondeli 18:30

Slavnostni naladu a kravatu... vysvetil se oltar Oghmy.. ted je na rade zachrana mistni knihovny. Takove centrum vedeni a je tak poskvrneno..
2.10.2014 07:23 - Nachtrose
Za mne dobry.
2.10.2014 07:26 - Babaj
Pouziju Brka toho sovoveda k sepsani tech potrhanych knih.. takze se pripravte ze se tu na chvilku(tak 86let) zdrzime :-)
2.10.2014 07:26 - Babaj
kdo si to tu zacal hrat s ohnem? ...... pomooc .... Horiiiiiii
2.10.2014 07:27 - Babaj
Trpaslik se tvari zadumcive ....
2.10.2014 07:52 - Nachtrose
V mysli vyvstávají trpaslíkova první slova: "Umím vytvořit oheň..."
2.10.2014 08:04 - Babaj
ohen vytvori spravenim "mendingem" ohniste :_))
2.10.2014 08:09 - Nachtrose
No, druid ma i cantrip "Create fire"
2.10.2014 08:44 - Babaj
tak tohle vsechno zvladne i me prestidigation :-)) ale spraveni ohniste mi prislo "Ftipny" :-)))))
2.10.2014 12:15 - Babaj
jinak tedy ty spike... neco co daval ulf.. meli pokryt zemi od pointu.. tam v dosahu kde nemaji total cover. aspon ppodle toho jak je definovano sesilani.
2.10.2014 15:19 - wlkeR
Vysvěcen? Afaik jsi akorát začal. Zatím se rozhoduju co udělá ta armáda přede dveřma. nebo jestli si na to rozhodování hodím kostkou :D
(Not enough people died last session. The DM demands a human sacrifice!)
2.10.2014 15:50 - Babaj
zase nas vali, tam zadny dvere nejsou :_))) nastesti... a jedny dvere co tam byli smuchlal Ulf do batohu :-))
2.10.2014 17:26 - ShadoWWW
Zapomínáš na ty tajné dveře.
2.10.2014 21:34 - wlkeR
Muhehehe.
6.10.2014 08:44 - Babaj
tech bych si samozrejmne pr prohledavani vsiml :_)) no ni?
6.10.2014 08:59 - Nachtrose
Btw. Dnesni hra od 18-18:30h plati?
6.10.2014 09:05 - shari
Co jsem pochopila z mé včerejší krátké debaty s wlkeRem, tak ano.

Ovšem já se asi (určitě) zpozdím, neboť jeden z našich manažerů (nebo co to je) naplánoval celofiremní tlachání do šesti. ( = on bude tlachat a zbytek firmy ho bude ignorovat, ale musíme tam být)
6.10.2014 09:12 - ShadoWWW
Já přijdu.
6.10.2014 11:04 - Babaj
jj ja s tim pocitam :_)... Shari tak si vem notebook a muzes poslouchat managera pres sluchatka :_))
6.10.2014 11:18 - shari
No to budu poslouchat přes sluchátka, ale v práci, bo z domova se nepřipojím.
6.10.2014 16:27 - Nachtrose
6.10.2014 16:42 - shari
ještě mu napovídej...
6.10.2014 18:00 - wlkeR
Jj, od půl hrajeme.
6.10.2014 18:30 - wlkeR
https://plus.google.com/hangouts/_/gswnspkhykfbdt2nvuielqd3fua

Zajímavý, ještě před čtvrt hodinou bylo čtvrt.
12.10.2014 14:16 - ShadoWWW
V sobotu ráno mě má roční dcera omylem škrábla do rohovky. Práce na počítači je pro mě ještě pár dní nemožná. I tuto zprávu píšu jen s obrovským vypětím a více méně po paměti. Na konci týdne by to už mělo být OK: V pondělí se ale hry nezúčastním. ShadoWWW
12.10.2014 17:30 - wlkeR
5. Domácí vězení. Odpovídá.
12.10.2014 20:04 - Babaj
no rohovka neni zadna sranda. drzim psti at se ti to co nejdriv zahoji...

domaci vezeni :_)))))
skoda ze jste prisli o dalavu :_))
12.10.2014 22:13 - wlkeR
Vpoho, já místo toho dostal certifikát za tvorbu krátkého animovaného por...pořadu pro dospělé. Nutno dodat že obsah není moje vina, já byl jen kameraman/střihač XD
13.10.2014 06:59 - Babaj
a kde se nad tim por... radem da onanovat?:_))
13.10.2014 17:40 - wlkeR
Mám ho na flešce, ale chtěj to vidět úplně všichni, takže za chvíli bude úplně všude... >.>
13.10.2014 18:10 - wlkeR
Dnešní hra. Udělejte si pohodlí, já si jdu sehnat rum s čajem.

EDIT: Jo a ještě jsem byl donucen péct koláč, takže asi párkrát odběhnu.
13.10.2014 22:38 - wlkeR
175 XP

ShadoWWW, můžeš nahodit link na ty HD mapy? Nemůžu ve svých najít nejnovější dungeon.
14.10.2014 08:46 - Babaj
TAK DALSI TERMIN VYHLASEN NA:

PONDELI 20.10.2014 18:00

Pisu schvalne vyrazne , aby to bylo k precteni i pro bytosti se zranenim rohovky ... at srusta ...
14.10.2014 14:00 - ShadoWWW
HD mapy

jj, tak v pondělí. Už se těším. :)
14.10.2014 17:32 - wlkeR
Super, díky. Změnil jsem mapu a hodil na ní všecky tokeny včetně NPC. Teda krom monster, na to nemam energii.
15.10.2014 07:01 - Babaj
tak to jsi nesnidal BeBe dobre rano :-)
15.10.2014 18:03 - wlkeR
Snídal, byly ale nějaké navlhlé :(
20.10.2014 09:27 - Nachtrose
Dnešek platí? A v kolik začínáme?
20.10.2014 09:36 - ShadoWWW
Platí. Začátek v 18:00. Viz #636.
20.10.2014 09:42 - shari
Já měla pocit, že wlkeR to v pondělí na 18:00 nestíhá. To už jsem zas mimo? O.o
A nejspíš budu mimo i večer, 16 hodin v autě/busu přes víkend plus dneska 8 hodin v práci mým zádům nedělá moc dobře. A kabel od sluchátek mi k posteli nedosáhne. :( Ale zkusim zprovoznit notebook, to by mohlo jít... :D
20.10.2014 10:41 - Babaj
Sarka,lezici,spici... :_)
20.10.2014 17:28 - wlkeR
Už v 6? Njn. Já říkam 6 a myslim půl 7... Ale tak v 6 nahodim link, uvidíme kdo jak přijde :)
20.10.2014 17:49 - wlkeR
20.10.2014 23:12 - wlkeR
The party is ded.
20.10.2014 23:15 - ShadoWWW
TPK. Takže hledá se DM pro nové dobrodružství. :) Quentine?
20.10.2014 23:46 - shari
Jelikož to už dohrávat nebudem, jaký měl ten trpoš důvod nechat nás zabít?
20.10.2014 23:55 - wlkeR
No, dohrajem, ale až po Hoard of the Dragon Queen.)

Ale esi to chceš vědět, tak mi napiš na fejsbuku, zbytek si to prej nechá na "dohrávku" (esi se jí dožije).
21.10.2014 00:13 - Quentin
Sorry, sobotní hry mi na vedení prozatím stačí víc než dost :o)
21.10.2014 00:27 - ShadoWWW
Quentin, Kin: Můžete se také znovu připojit jako hráči. Pojede se zase od 1. úrovně.
21.10.2014 07:41 - shari
Chápala bych to, kdybychom si tu smrt přivodili sami nějakou chybou, například kdybychom tam bez odpočinku a s půlkou HP naběhli. Ale wipe jen proto, že NPC se rozhodlo, mi přijde hodně overkill. (Ano, NPC se rozhodlo poslat na nás něco, proti čemu jsme neměli šanci, pokud by to házelo něco jiného než jedničky.) A útěk? A nebylo tak trochu jedno, jestli nás zabije lebka nebo houbičky?
21.10.2014 07:44 - Vojtěch
Že by Demi-Lich? :)
21.10.2014 07:56 - Nachtrose
Vojtěch píše:
Že by Demi-Lich? :)

Flaming skull, ale stacil. A to na zacatku Wave Echo cave je vyrazne napsano, ze to je mineno pro druzinu lvl 4 postav a lvl 3 to budou mit tezky... Ale Warlockova samovrazda byla omluvitelna ;-)
21.10.2014 08:23 - shari
Nachtrose píše:
A to na zacatku Wave Echo cave je vyrazne napsano, ze to je mineno pro druzinu lvl 4 postav a lvl 3 to budou mit tezky...

Což jsem třeba já nevěděla, bo jsem si nechtěla kazit dobrodružství spoilery. A pochybuju, že to věděly postavy.
21.10.2014 08:28 - Merlin
Tak IMHO se "dělá" snadněji TPK ve hře přes net, kde s hráči není žádná vazba...nicméně hráči jsou frustrováni stejně.
21.10.2014 08:56 - Nachtrose
Sharka: ja to taky cetl az dodatecne, pac mi to s Gundrenem prislo jako hodne WTF.
21.10.2014 09:05 - ShadoWWW
Tak on tam ten spoiler toho, že jde o smrtící bytost, byl. Když (CP) trpaslík utíkal a volal: "Utečte!" Pak tam byl taky jeden varovný duch. :)

Ale jo, já taky, navyklý na Čtyřky (souboje jako sport), bych bojoval. V tom jsou Pětky zrádné. Zlom nastal ve chvíli, kdy trpaslík zmizel za jedovatými spórami, kam se hráčským postavám moc nechtělo. To ještě nevěděly, že se na ně řítí ještě větší zlo.

Ono to bylo dáno i celkovým kontextem, kdy se trpaslík nezapojil ani do předešlého boje, který jsme zvládli (teda až na mého Damakose, ale to byla spíš moje chyba). Kdyby se trpaslík víc zapojoval do předešlých bojů a vypadal drsně, a pak by se vyřítil s hláškou: "Zdrhejte za mnou, jestli je vám život milý!!!" vyznělo by to jinak. Ale když on zdrhal skoro pořád, tak to se pak těžko odhaduje. :)

Něco jako Gandalf v Pánovi prstenů, který si vždy poradil s každým bojem a byl v družině za hustodémonsky krutopřísného drsňáka, tak když pak narazili na Balroga a Gandalf zařval: "Fly, you fools!" tak nebylo nad čím přemýšlet...

Čili větší důraz na nebezpečí by příště možná (!) pomohl. Přece jen už hráči budou zkušenější. :)
21.10.2014 09:18 - ShadoWWW
:-)
21.10.2014 16:49 - wlkeR
Nu, ono to všechno má určitý důvod, který dokonce to dobrodružství samo nabízelo, jen já jsem ho vzal trochu do extrému... a nikdo se o něj ani nijak extrémně nezajímal. (A když už čtete spoilery, pokud si přečtete poslední místnost Cragmaw Castle, bude vám spousta věcí asi O HODNĚ jasnější.)

Na každý pád co se obtížnosti týče, vzhledem k tomu jak EZ pro vás byly bitvy v třeba Cragmaw Castle, kdy jsem i pospojoval několik místností najednou, tak jsem nijak extra neřešil že nemáte lv 4, protože jste prostě věci zvládali dobře, +/- 1 DPS. Co se toho trainu týče, sám za sebe jsem v těch místech co vy nikdy nebyl (ta druhá cesta je mnohem víc easy, musím říct) a fakt jsem ho nabral dřív než jsem věděl, co tam bude. Úniku bylo (I was trying to be VERY ominous for SEVERAL rounds) a to i nehoubičkovými způsoby, a co se motivace NPCčka týče... buď viz. výše, nebo příště :)
21.10.2014 17:34 - shari
wlkeR píše:
vzhledem k tomu jak EZ pro vás byly bitvy v třeba Cragmaw Castle, kdy jsem i pospojoval několik místností najednou

To bylo kvůli druidovi a jeho trnům a OP healům. Hádej, který člen výpravy včera chyběl.
21.10.2014 17:41 - Nachtrose
sharka píše:
To bylo kvůli druidovi a jeho trnům a OP healům. Hádej, který člen výpravy včera chyběl.

Nezapomen na kouzelnika a spanek. Ktery tak uplne na nemrtve nezabira...
21.10.2014 17:44 - Babaj
no mezi nama tohle neodhadl dobre Dm a ani hraci _:)
21.10.2014 17:49 - Babaj
poslat na nas npceckem killici potvoru po te ,co pred nekolika koly, nam Ikacknul wight jednoho clena vypravy a druhym dvoum snizil maximalni pocet zivotu pod polovinu.. je dost husty :-) navic na vyber bylo akorat slepa ulicka v mistnosti.. tzvana hrobka a nebo unik pres smrtici mrak ,kterym probehne tak polovina skupiny..... kovarna jaksi uz byla v oblezeni prichazivsi lebky a jejich zombiich nochsledu.... proste ... ooc nam naznacit ze poleti koule ,, je jaksi mimo reakci postav... ale nechci se k tomu vracet.. mohli jsme se pokusit schovat, nebo opravdu proste jen zdrhata probehni kdo muzes :-). To jak ma reagovat lebka.. to bohuzel nevi ani hraci ani postavy.. a ani to nezjisti .-) a pokud ano tak stejne pozde :-)
a spolehat se na to ze by nas nehledala kdyz nas uvidi jak zabihame do mistnosti . se spolehat moc neda :-)) navic do mistnosti ze ktere neni vychod... teda aspon podle toho jak jsme to odhadovali.
21.10.2014 17:55 - shari
Poučení je: nehrát klerika. Je 100% potvrzeno, že v 5e je naprosto k ničemu. Takže příští dobrodružství budu hrát jen v případě, že se mi podaří vyrobit si solidního rangera nebo fightera. (a pokud mě pozvete teda)
21.10.2014 18:33 - Babaj
zvana jsi byla, jsi a budes :_)) a oteze klerika za tebe vemu na sva bedra ja...
takze smele do klerika nebo fightera.. atg se uvolnis :_)
21.10.2014 18:35 - Nachtrose
Sharka: ranger i fighter jsou fajn. I kdyz asi zalezi na specializaci. Kdyztak to muzeme poresit bud tady, nebo v PM, nebo na jinem kanale ( g+, fb... )
21.10.2014 18:43 - shari
Ještě si musím nastudovat pravidla pro souboj, ale zatím mám předběžně vybrané great weapon fighter, dual-wield ranger nebo archery ranger. Tihle vypadají na prvních třech úrovních dobře, a nemá moc smyslu si číst ty schopnosti moc dopředu, bo dál než na čtvrtý level se stejně nedostanem.
21.10.2014 19:22 - wlkeR
Complete spoiler mých úprav dobrodružství od originálu (Protože tenhle týden abstinuju od Aionu, možná mě to odnaučí ty trainy.)
21.10.2014 19:50 - Babaj
to ledasco vysvetluje... zakerne to bylo az moc :-))))
21.10.2014 20:22 - wlkeR
Ponaučení pro příště:

PS tohle by rovnou mohla být dobrá ilustrace pro Damakův Tajemný výšleh. *cough*
21.10.2014 21:59 - Nachtrose
Ja jen myslim, ze to dobrodruztvi bylo psano tak jak bylo umyslne, aby totiz zanechavalo stopy na tu "tajnou" linii v pozadi, aby meli postavy JAK vubec vytusit, ze se tam jeste neco dalsiho deje...
21.10.2014 22:23 - Babaj
njn tech stop bylo malo a nebo tak dobre nezretelny ze to hraci nepostrehli .-))
21.10.2014 22:25 - Babaj
ale ono je to i tim ze nejsme na sebe zvykli :_)))
21.10.2014 23:37 - Anduriel
Sry že se vám cpu do interní diskuze, ale chtěl jsem vám poděkovat že sdílíte zážitky a postřehy z hraní. Zrovna s družinou LMOP hrajeme a nápady z Wlkerova blogu jsou... inspirující :)

Nechtěli by jste sem hodit nějaký ucelenější připomínky? Wlker na blogu třeba popsal že postavy umírají. Jak jste to řešili? Narážím na mechaniku záchraných hodů, umíralo se proto, že nevycházeli hody, nebo protivníci útočili i na vyřazené postavy? Ptám se proto, že mi v 5 edici přijde poměrně jednoduché srazit char na 0 hp, ale skutečně ho zabít už je dost obtížné (pokud teda nepřijde TPK). Tak by mě zajímal jak to bylo u vás, dík :)
21.10.2014 23:52 - ShadoWWW
Já si ten spoiler přečtu až někdy. Ale musí to být krutopřísný, když Nachtrose s Babajem otočili. :)

Anduriel: Na začátku se umíralo kvůli rozdělení družiny. (Silácké řeči typu: "Vy jděte tam a my půjdem tam. To zvládnem!") Pak se taky umíralo na smolně padající kostky. Pak na různé vedlejší chyby (jako když si léčivé lektvary vzala postava, co opustila družinu). Ale většinou když se sešlo víc špatných věcí najednou.

Má poslední smrt byla smolná v tom, že mi jistá nestvůra snížila životy na 0 a neuspěl jsem v záchranném hodu, který mi tím snižil celkové životy na 0 = smrt namístě.

Když se drží všichni pohromadě a je v družině klerik s dobrou kostkou, tak by ke smrtím nemělo docházet.
21.10.2014 23:57 - Nachtrose
Anduriel: mam pocit, ze postavy umreli snad uplne na vsechno. failed save, criticaly failed save, utok pri bezvedomi, kriticky utok pri bezvedomi a pak jeste bonus instakill od hnusky jeji specialni abilitou :-D
21.10.2014 23:59 - Nachtrose
ShadoWWW píše:
Já si ten spoiler přečtu až někdy. Ale musí to být krutopřísný, když Nachtrose s Babajem otočili. :)

nejsem si jistej,zda to chapu spravne...
22.10.2014 12:43 - Babaj
co nechapes to obraceni nebo neco ze spoilu?:-))
22.10.2014 12:55 - Nachtrose
Jak/co jsem mel obratit. Myslim, ze mam na to porad stejnej nazor.
22.10.2014 13:10 - Babaj
ja taky napsal ze to ledasco vysvetluje... jen to dost zavanelo tim ,ze jsme nemeli dost informaci tento vysledek nejak ovlivnit :-))
22.10.2014 13:11 - Babaj
a mozna prave t melo nas nakopnout :-)))) jenze to bychom to museli i prezit :_))
22.10.2014 18:16 - shari
Ten spoiler je tak nějak jen popis toho, co se stalo a proč. Ale chybělo mi tam porovnání typu "tady to ještě bylo podle originálu" a "tady se to oddělilo".
22.10.2014 18:16 - wlkeR
Inu, ano. Snažil jsem se zařadit nějaké drobnosti, co by vás třeba trkly.
1.
1.
1.
1.

Toliko řečeno, Mati znova potvrdil že odmasteruje Hordu, jen si to musí přečíst (však neva, jak jsem říkal, příští pondělí jsem stejně mimo.)

Shari: No, jsou tam vypsané jenom rozdíly a jejich kontext... Tzn. všechno ostatní bylo podle originálu (+/- pár míst kde jsem si něco blbě přečetl nebo si spletl baráky, např. v Thundertree).
22.10.2014 18:21 - shari
wlkeR píše:
Shari: No, jsou tam vypsané jenom rozdíly...

Takže jsme hráli něco úplně jinýho? :D
22.10.2014 19:32 - Babaj
parada :-)))... jinak budu muset jit do featu.. aby to co chci hrat bylo hratelny :-) doufam ze to mati povoli :_)
22.10.2014 20:10 - Nachtrose
Ja taky zvazoval jit cloveka sorcku s featem... ale jeste ho nemam nastudovanyho :-/
22.10.2014 20:55 - wlkeR
Definuj úplně XD
Ne jako, proti tomu dobrodružství mám určité výhrady:
- Je velmi "dramatizované." Spousta klíčových událostí tady (imo) nesmyslně čeká, až se hrdinové uráčí pohnout zadkem tím směrem. Například Gundren může trávit celé týdny (!!!) pohozený v bezvědomí u Grola jen proto, že se družina nejdřív rozhodne oběhat Thundertree atd, což dobrodružství aktivně podporuje rozdáním vedlejších questů pregen postavám.
- Minimálně pracuje s frakcemi, a když tak dost nesmyslným způsobem. V dobrodružství je zahrnuta vždy právě jedna postava náležející určité frakci jako jsou Harpeři apod. Každá má quest, za jehož splnění "si vyvolí postavu která nejvíce splňuje požadavky jejich frakce a nabídnou jí členství." Jako vážně, to je jak veletrh škol na kterym rovnou můžete dělat přijímačky, jen o tom celou dobu nevíte. Jako je tam nějaká zástěrka vlastní agendy, ale prostě mi to celé přišlo velmi umělé.
- Nemá tipy na scaling. Většina dobrodružství (HotDQ určitě) je pro 4 postavy a prezentuje tipy jak si poradit s více či méně kusy. Tady jsem nic takového nenašel, až na tu zmínku o 4. úrovni v poslední kapitole. Gamebook-playtest se ukázal být dost zavádějícím, protože sólo člověk prostě řeší problémy jinak - nebyl jedinej mob proti kterýmu bych nejdřív nevypálil celou škálu stealth-persuasion-deception-intimidate (a toho illusion cantripu - Arcane Initiate feat ftw) než došlo na důležitost +4 Dex a dual wieldu.

Podtrženo sečteno - od začátku jsem věděl, že "as-written" jsou události jedině v den startu dobrodružství. Jak plynul čas, přemýšlel jsem co se zatím mohlo stát na klíčových místech, která přibývala jak je postavy navštěvovaly nebo se o nich dozvěděly (např. Gundrenův osud se měnil prakticky od začátku, příběh draka a jeho kultu v Thundertree opravdu odstartoval kdy měl, protože tam mi ta "dramatizace" nesmyslná nepřišla.) Frakční questy jsem vynechal, protože jsem předem věděl že půjde o oneshot. Jen Zhentarim mam prostě rád a navíc přispívali pletichami, tak jsem dokonce rozšířil jejich řady. Souboje jsem nemodifikoval vůbec, protože jsem z vlastní zkušenosti znal obrovskou moc zavřených dveří a, popravdě řečeno, byl trochu frustrován tím že Val ze všech dělá Sněhurky.

Neříkám že jsem to vedl úžasně, ale sám jsem s příběhem celkem spokojen (až na ten předčasný konec, no, stane se).

Jináč co se Matiho týče, myslím že schvaluje skoro všechno. Dokonce čím šílenější tím lepší (je to ten člověk co vyrobil postavu anglického džentlmena cestujícího po různých světech, který měl v clothu vyšší AC než paladinka v magické Godsteel armor.) Featy jsem si včera prošel a chci jich taky spoustu, ale Dragon Breath, bichezz! ;P
23.10.2014 06:31 - ShadoWWW
Vedls to dobře. Já mám zkušenosti, že když se hra vede "as-written", tak působí strašně omezeně.
23.10.2014 08:02 - Babaj
jop vedl jsi to dobre, sice jsem nektere naschvalnosti nenesl libe, ale kdyz jsem si na to zvykl tak uz to bylo dobry :). Nerikam ze by nebylo co zlepsovat, ale vicemene hodnotim palcem nahoru :)
23.10.2014 10:05 - Babaj
kurnik at nad tim premejslim jak muzu.. tak mele caster kje dost v pecku... jednak neni trenovana constituce, takze ty concentracni kouzla pro meleky je kolova zalezitost :-)) ti co tu concentraci muzou dobre hodit zase nejsou casteri :-))) a kdyz to vemu ze zkusenosti co jsem prozil kde se prumerne dmg prumerne pohyboval okolo 15-20 je skoro nemozne kouzlo udrzet :_)) chjo na nejakou dobrou sanci tohle vyrovnat jsou treba 3 featy :-).. a to nepocitam ze obrany se zvedat moc nebudou dmg ano.. takze s vysim levelem je jeste horsi kouzlo udrzet :-)
23.10.2014 10:06 - Babaj
takze mele castri asi ani nemohou spolehat na concentracni kouzla.. tak nejak potom nechau ze war clerici maji domenoky jen na koncentraci :_))) kdyby jim dali aspon moznost si potrenovat constitucni savy :_)
23.10.2014 12:16 - Arled
Omlouvám se, že vám zasahuji do této převelice zajímavé a přínosné diskuse. Ale měl bych jeden dotaz na vaše postřehy z hraní.

sharka píše:
Poučení je: nehrát klerika. Je 100% potvrzeno, že v 5e je naprosto k ničemu. Takže příští dobrodružství budu hrát jen v případě, že se mi podaří vyrobit si solidního rangera nebo fightera. (a pokud mě pozvete teda)

Mohla by jsi to trošku rozvést? Tedy proč si to myslíš? Začali jsme taky hrát 5e a stále mi přijde klerik jako jedno z nejuniverzálnějších a do družiny nejnutnějších povolání. Je pravda, že nad některými věcmi, o kterých teď například psal Babej jsem zatím nepřemýšlel.
23.10.2014 12:44 - shari
hm... hrála jsem Life domain klerika, to znamená healing boost = Proficiency bonus + lvl kouzla. (min. 3) Ale i s tímhle ty healy byly celkem k ničemu. (5-6 HP obnova proti 10-20 ztracených jedním úderem)
Počet kouzel je denně velmi omezený a na rozdíl od wizarda, warlocka nebo druida (mám dojem, že si je obnovovali všichni tři) není možnost si část je po boji obnovit. Tudíž když vás ráno něco přepadne a vy jen tak tak vyváznete, klerik je po zbytek dne k ničemu.
Pokud chci svoje neobnovitelné daily sloty šetřit na healy, protože zbytek družinky dostává dmg za 10-20 jednou ranou, tak jediné útočné kouzlo je Sacred Flame, což je nejneužitečnější věc vůbec.
Jediný způsob, jak bojovat, je tedy zbraní na blízko. Ale AC 18 (později pak 16, bo nás okradli) je velmi nedostatečné, počet životů je ideální pro IK. Klerik v bezvědomí = klerik k ničemu.
Vemte si raději druida. Ten má lepší healy než Life domain klerik.
23.10.2014 13:18 - Babaj
no neni to az tak tragicky.. ted studuju toho klerika. pokud se bavime o tretim levelu.. tak ten heal za 5-6 :-) je podstrelenej vzdyt kazde lecici kouzlo ma u tebe bonus +5 k hodum a to nepocitam ze ikdyz pouzijes kouzlo tak v nem mas aspon wisdom, takze minimum k poctu kostek za lvl kouzla mas aspon +8 :-) pocet kouzel je ale vuci poctu zasahu mocnster ve velek nevyhode .-)) a opravdu sharka hazela asik dost mizerne :-) bo dost casto to bylo dmg za 22 a leceni za 10 :-) a kouzlo pryc :_).. dobra zachrana je taky ta preserve life.. zvlaste co to hodis na umirajiciho.. hned je na 15 ti zivotech.... mluvim stale o tretim lvlu klerika..

ja ted budu hrat opravdu mizerneho lecitele ty bonusy nebudu mit :-)) ale nechci opravdu stat a hazet paprsek s minimalni uspesnosti
23.10.2014 13:26 - Arled
Díky za Tvé postřehy. Máš pravdu, že v 5e je léčení (alespoň na začátcích) slabší. Klerik, obzvláště Life domain, bude ale podle mě na léčení stále nejsilnější. Máš pravdu, že druid se zaměřením na cirkle of the land si může obnovit jednou během short restu lvl/2 spell slotů, což je alespoň něco, ale nevím zda jej to dělá lepším healerem.
Musím říci, že jste dostávali opravdu velký dmg. Zatím tedy jsme tak daleko jako vy, ale 10-20 jednou ranou je dost.
Máš pravdu, že většina kleriků asi půjde do někoho bušit zbraní, ale s tím jejich AC se jim ani nedivím. Tobě přijde AC 18 málo? V naší družince je AC 18 nejvíc. A ač je to možná málo, tak to o moc výš nepoleze...
23.10.2014 13:40 - Nachtrose
Mno... i s AC 19 zasahli protivnici temer pokazde. Bud wlkeR podvadel, nebo nas ta kostka vazne nemela rada :-P To same se sacred flame. Creepa haze REF save proti DC 13 a jelikoz ma vetsinou bonus z DEX, tak to da. A to by mela failnout asi v 55% pripadu i s bonusem. Sharcina uspesnost vsak byla velmi hluboko pod timto cislem. Tresnicka na dortu pak byka, kdyz se SF vyhnul spici goblin...
23.10.2014 13:45 - Arled
Dobře, zdá se, že si přestanu stěžovat na Andurielovi kostky.
23.10.2014 14:12 - Babaj
to by jsi mel,, jinak na tebe poslem ty Wolkerovi :-)))
23.10.2014 14:19 - Babaj
jinak to je dalsi zalezitost taky jsem se snazil nejak vymyslet jak ty kouzla na concentraci hrat v prvni linii a nakonec jsem to vzdal. zvlaste po te co nimi doslo ze cim vyssi level,, tim snaze te protivnici trefi.... a cim vyssi level.. tim vyssi dmg do tebe ---> cim vyssi level horsi ustani concentrace.... ikdyz obetuju feat na war castera a dalsi feat na udelani constituce obrany jako trenovane... proste jak te nekdo trefi tak ti kouzlo konci.. navic muzes mit jen jedno koncetracni kouzlo najednou... ono toho nakouzleni s poctem seslani je opravdu malo.. a cim vyssi level do toho narves nezohledni jeho vydrz, akorat nasrani ,ze hned prvni male skrabnuti ho vyrve z hlavy... no uvidim jak to bude fungovat . ale asi vsechny domenovky u mne asi zajsou prachem zapomneni, bo jsou concntracky :-) sice dobre ale .. uvidim vyzkousim jak to bude fungovat.. beztak si je budu muset nechat na leceni :_)))) prost ze sebe udelam masinu na martial skil podporu rezniku :-)
23.10.2014 14:51 - ShadoWWW
Babaj: Postavy sesílající koncentraci se musí držet zpátky. V 1. linii bez zdatnosti k záchranným hodům na Odl je to čím dál horší. IMHO ty koncentrační kouzla by sesilatel měl sesílat na spojence vepředu a sám stát v pozadí.
23.10.2014 15:00 - Babaj
targrget self.....
a hodlam hrat walecneho klerika.. i v domenach vychazi z toho ze se nakouzli a jde do boje.. jaksi ale systemove nepochopili, ze to je picovina.... cekal bych aspon ze mu v te domene aspon nauci constituci jako trenovanou. ale ne misto toho ma +10 na zasah na jeden utok v rozmezi long restu.. mozna shortu. at tomu nekrivdim..... fakt potrebny :-)))) a vzhledem k jinym utilitam v jinych domenach uplna kravina :-) asppon ze to muzu pouzit po hodu _:)

tim chci rist. ze war clerik je koncipovan jit nakouzlen do mele souboje a ne se stranit jinde. ale uz nema sanci krom vysokeho Ac udrzet si to kouzlo na sobe.. takze vyznam ma akorat shield of faith... kde mas +2 do ac...
23.10.2014 15:02 - Babaj
jo a jonak mi dnes utkvelo na ocich ono pravidlo co mne zvedlo ze zidle kdyz jste rikali, ze se da prochazet i pres hostile creatury.... tak mate stesti ze to neni az tak pravda.. jen pres ty nestvury co jsou o dve tridy vyssi nebo mensi :-)) coz mi dava smysl :_)
23.10.2014 15:35 - wlkeR
704: Ye, taky jsem se k tomu už prokousal.

AC 16+ je dost. Většina low-level příšer má bonus na útok mezi +3 do +5 (které už jsou CR 2+), takže pořád musej hodit spoň 11+. A Nacht kecá, hlavně když nahodil Dodge tak ho nezasáhlo skoro nic, když mi náhodou nepadlo 16 a 15 po sobě (a příšera měla naštěstí +4). (PS také jsem se dočetl že nasazení štítu je vždycky akce, stejně tak jeho sejmutí.) Ale ano, moje kostka je ívil <3

Ono vůbec není moc chytré lézt do přední linie bez pořádné Con co zajistí životy navíc. +2 je, řekl bych, minimum.
24.10.2014 07:32 - Babaj
nastesti?? .-)
24.10.2014 07:33 - Babaj
delas jako kdyby aspon v encountru nekdo neprisel o zivot tak to neni ani encounter :_)) , ale z pohledu hracu je to presne naopak :-))
24.10.2014 13:15 - wlkeR
Naštěstí říkám čemukoli co naruší stalemate. Popravdě řečeno v okamžiku, kdy Nacht přestal řešit co bude ve svém kole vůbec dělat, jsem celkem zoufale hledal nějaké smysluplné občerstvení, takže jsem si každé kolo (!) házel na random encounter, ale kostka mrcha vás chtěla unudit k smrti.
24.10.2014 14:28 - ShadoWWW
Jak to vidíte příští týden? Já můžu jakýkoli všechní den od 17:30.
24.10.2014 14:32 - Babaj
to pondeli zase vypada dobre.. u mne aspon... utery pase. streda pase.. ctvrtek pase.. patek dobry , sobota dobry ..nedele pase..
24.10.2014 14:32 - Babaj
taky zalezi kdy muze DM :_))))
24.10.2014 15:07 - Nachtrose
wlkeR píše:
takže jsem si každé kolo (!) házel na random encounter

a muzes mi rict presne proc? protoze jsme za pouziti systemovych nastroju zvladali ten encounter lepe, nes wipe za dve kola, nebo ze ses nudil, nebo ze tank konecne tankoval, nebo ze jsem se nudil ja?

ShadoWWW: pondeli odpiskal wlker s tim, ze je pryc, tak mam jiny program. utery a ctvrtek mam zatim volne.
24.10.2014 15:26 - Babaj
no ctvrtek bych s .. mozna se skripanim zubu mozna mohl ale je to na krev :-)
24.10.2014 15:32 - shari
Čtvrtek se mi nejspíš nehodí, definitivně to zjistím asi až ve středu. S úterkem problém nemám. A ani s odložením na další týden problém nemám. :)
24.10.2014 15:49 - Nachtrose
sharka píše:
A ani s odložením na další týden problém nemám. :)

Bude vic casu poladit a nastudovat nove postavy ;-)
24.10.2014 15:51 - ShadoWWW
Nachtrose píše:
Bude vic casu poladit a nastudovat nove postavy ;-)

Munchkin... ;-)
24.10.2014 15:54 - Nachtrose
Ja mam celkem jasnou predstavu, podle ceho chci tu postavu ladit, ale takovym sprostym slovem bych to nenazval :-p

24.10.2014 17:01 - Babaj
to ja mam taky v celku jasno:-)).... :_)) jen to musim hodit na papir :_) nebudu to sice hrat tak jak jsem si to predstavoval, ale nasel jsem si cesticku, kterou vyzkousim :-)
24.10.2014 17:26 - shari
Já se momentálně rozmýšlím, jestli postavu dělat spíš fluffově (=brát to, co dává největší smysl v rámci backgroundu a povahy) nebo mechanicky (=brát to, co dává největší bonus a stále ještě se to vejde do backgroundu a povahy).
24.10.2014 18:00 - Nachtrose
Já zase ještě přemýšlím, jak moc doslovně tu inspiraci brát ( = jestli to hrát za holku ).
24.10.2014 19:43 - Babaj

Ma zbroj je mym stitem, je mou virou a je mym prokletim ve spaseni cestou pres bitevni pole.
24.10.2014 20:51 - Nachtrose
Jaký to teda předběžně máme setup?

Babaj - Human War Priest
Nachtrose - Human dragon sorcerress
wlkeR - ? Paladin
Sharka - Human fighter(?)
ShadoWWW - ???
24.10.2014 20:53 - shari
spíš to vidim na toho rangera a rasu ještě nevim
24.10.2014 20:53 - Nachtrose
I když tak na to koukám... k té mé předloze by se spíš hodila nějaká Elemental Chaos/plane bloodline, ne draconic o.O
24.10.2014 20:54 - Nachtrose
sharka píše:
spíš to vidim na toho rangera a rasu ještě nevim

Hobit? ;-)

případně trpaslík:

Ale jeden z mych nejoblibenejších rangerských obrázků je Půlelfí dívka:

24.10.2014 21:36 - wlkeR
Gotta love ranger in high heels.

Nacht o X postů výše: O zabití vás to nebylo. Mělo to být oživení souboje a zároveň plot device, jak vám nastínit rozmístění mobů v jeskyni, aniž byste jí museli prolejzat. Ono když výsledek souboje je jasnej (zbejvá už posledních pár zásahů) tak to i zkrátím, ale tady jsem tak dlouho přemýšlel JAK, protože těch skeletonů bylo pořád HODNĚ, až se to nakonec dogrindilo.
Tady v DMovi soupeří dvě zásadní věci: první je aby se něco dělo a hráči se bavili. Když se něco stane čistou rutinou - a že to rutina byla: ray of frost, sacred flame, fire bolt, dodge, rinse and repeat - tak s tím chce něco udělat, ale tady se skeletoni neměli ani jak hnout a jejich (neexistující) inteligence jim nedovolila nijak sofistikovaněji manévrovat. Sakra když už je to fakt zlý, měl by nechat prostě hrdiny vyhrát s šmitec. Ale druhá věc, více systémová, mu v tom brání: moby pořád mají šanci zasáhnout, dát damage a trochu vyplýtvat zdroje (hp), což ve svém následku činí dobrodružství zajímavějším. Pokud dá někde "WIN" button, tak 1) přijde o možnost zajímavého zvratu (double crit, třeba) a 2) třeba ochudí i hráče o radost z toho, že jejich past sklapla a oni si mohou pokosit moby.
Samozřejmě tyhle zásahy pečlivě zvažuji. U skeletonů mi přišlo zajímavé obrátit stůl a nechat družinu v pasti, hlavně páč ostatní byli víceméně v dokonalém bezpečí a jeden nebo dva ghůlové by s tím trochu zamíchali. Na druhou stranu jsem si řekl, že o tom, jako o spoustě jiných věcí, nechám rozhodnout kostku. Ta řekla, že vás ty potvory prostě neslyšely a tudíž zůstaly kde byly. Poslední encounter byl podobného rázu, jenom tam byl příběhový důvod a vůbec jsem se nestaral o to, jestli jde nebo nejde o overkill. Cesty ven byly, takže tak.

Takových DM rad byly popsány stohy papírů a webovek, a páč toho čtu celkem dost, ani nevím, odkud to mám. Nicméně moje rulzz:
1) Nenech hru zabřednout do rutiny a nudy.
2) Pokud plánuješ overkill, zajisti a) únikovou cestu, b) osobu která se obětuje.
3) Pokud jsi na pochybách, hoď do hry něco absurdního.

-------
Jáá asi budu řešit víc story než mechaniku. Nakonec dragonborn paladin (bg: outlander, guild: zhentarim) si o to přímo říká. Není to tak super jako můj předchozí SPY Paladin, co měl nejvyšší stealth ze družiny obsahující 2 rangery, ale meh. Jdu si trénovat svůj přízvuk :P

Jináč v pondělí jsem mimo, úterý+ by neměl být problém. Matiho se zeptam.
24.10.2014 22:29 - ShadoWWW
Sharka: Na tvém místě bych šel po fluffu.
ShadoWWW: člověk barbar
25.10.2014 01:04 - Babaj
utery je beze mne
25.10.2014 03:46 - shari
ShadoWWW: jako... je pravda, že fluffově je víc zajímavé tu postavu tvořit, ale mně se dost často stává, že když jdu po fluffu, tak je potom ta postava (téměř) k ničemu. Například Idora nebo Lora.

----------------------------------------------

Snad mi neukousnete hlavu, ale konečně jsem se uklidnila natolik, že si troufnu se k tomu dobrodružství vyjádřit, aby to nebylo příliš pocitově zabarvené. Mám z něj dost ambivalentní pocity. Po většinu času jsem se výborně bavila, občas se tam vyskytly momenty, kdy jsem měla chuť odejít.
Nevím, wlkeRe, jak moc jsi to myslel vážně, ale když si DM během každé hry (a občas i několikrát!!!) stěžuje, že kostky nechtějí postavy dostatečně zabít, tak je to pro hráče velmi demotivující. Obzvlášť, když postavy každý souboj jen tak tak přežijí. Taky se dost často stávalo, že jsi ignoroval, když se hráči (nejen já) na něco ptali. Opět nevím, jestli to bylo záměrně a ty dotazy ti přišly pitomé, nebo ses zrovna zamyslel nad něčím jiným, ale v kombinaci s výše uvedeným je to dost náladu zabíjející.

Docela mi to připomíná kolegovo vyprávění zážitků z Mass Effect 3. Omlouvám se, pokud někomu vadí to srovnání, ale mě osobně ta podobnost přímo bije do očí. Já tu hru nehrála, ale ten kolega řekl něco ve smyslu: "Hra byla výborná, akce, zápletky, prostě všechno super. Ale posledních deset minut bylo totální WTF a už si od nich nic nekoupim." (ne že bych si od wlkeRa něco kupovala, ale snad chápete)

-----------------------------------

wlkeR píše:
Cesty ven byly

S tímhle tak úplně nesouhlasím. Z hlediska DMa a hráčů možná jo, ale koukl ses na to z pohledu postav? Těch alternativ tam fakt moc nebylo. Jak už zmínil ShadoWWW, postavy neměly nejmenší důvod věřit trpošovi, že to, co se na ně žene, je fakt průser, protože se choval jako totální srab už od začátku. Taky jsi dvakrát velmi úspěšně ignoroval můj dotaz ohledně cestičky prošlapané skrz houbičky a tudíž možného snížení obtížnosti při průchodu zpátky, (což by postavy měly mít šanci vidět) takže rozhodování bylo ve smyslu "buď nás zabijou houbičky nebo se zkusíme postavit něčemu, čeho se bojí někdo, kdo se bojí všeho". Takže jo, cesty ven byly, ale měly postavy dost informací, aby to vyhodnotily? Ani ne.
25.10.2014 10:20 - wlkeR
Píše:
kostky nechtějí postavy dostatečně zabít

Sorry, to je něco jako moje DM-mantra. Nemyslím ji nijak zle ani vážně, podobně jako jsem nemyslel vážně ani afk-table. Vím že moje social skills jsou někde u dna a můj šálek humoru asi pochází od něčeho z Far Realm, ale pomáhám si sám a takhle to dopadá. Je to jedna z věcí, který se asi nezbavím, takže opakuji: spoustu věcí jen tak plácám. Většinou dodám "né" nebo "jk," ale občas zapomenu. Nicméně vždycky se můžete zeptat, jestli to myslím vážně.

Píše:
Opět nevím, jestli to bylo záměrně a ty dotazy ti přišly pitomé, nebo ses zrovna zamyslel nad něčím jiným, ale v kombinaci s výše uvedeným je to dost náladu zabíjející.

No - ne a jo. Když mi dotaz přijde pitomý, tak na něj většinou odpovím "vážně?" ale pokud ho přejdu bez odpovědi, tak jsem ho opravdu neslyšel (nevím, jestli je to porucha nebo co, ale řeči z repráku/sluchátka skoro nerozumím) nebo jsem zrovna přemýšlel nad něčím jiným a než jsem to dovymyslel, existence nějakého jiného dotazu mi zapadla kamsi. Ideální řešení je chat + upozornění, že tam tu zprávu mám, pokud se zrovna hrabu v knížce (což je většinu času) a nevnímám monitor. Úplně ideálně v době kdy neřeším nic jiného.
Tohle je kolosální nevýhoda online hraní a webkamera jí moc neřeší (krom toho že od doby co je nepoužíváte mi konečně přestal lagovat zvuk, yay): když hrajete s lidmi u stolu, nemusíte být psycholog aby vás trklo, že když na vás někdo zírá, tak jej/ji pravděpodobně ignorujete kvůli něčemu důležitému. Mluvě o komunikaci, na psychologii nás učili že už nevímkolik % komunikace jede nonverbálně, ale část to nebyla malá. A docela u tohohle druhu zábavy chybí, bych řekl.

Píše:
koukl ses na to z pohledu postav?

Učím v 6. třídě 10 dětí druhým rokem, 6 hodin týdně a snažím se nahlížet své hodiny jejich očima. Úspěšnost 0%. 2. ročník gymnázia, čítající 4 lidi, učím druhým rokem rovněž 6 hodin týdně a snažím se poznat co během hodin zažívají a cítí. Úspěšnost možná 1%. Podtrženo sečteno, vciťovat se v každém okamžiku do motivací lidí, které znám až na výjimky minimálně, v 8 hodin večer bez vyhlídky na nějakou solidní úspěšnost je něco, co absolutně nedávám. Jsem DM, mým popisem práce je posouvat akci a příběh dopředu, pokud to nedělají samy postavy nebo z jiného důvodu, a zajistit řešitelnost situace.

Teď nedávno jsem koukal na zajímavý video... Ale protože jich bylo moc, už ani nevím kde hledat zdroj. Abych se moc nezakecal, pointa byla, že dokud člověk má na koho svalit svou vinu, dopustí se lecjakých hnojů (v jednom známém experimentu 90% lidí bylo ochotno pustit do testovaného člověka napětí snad i 450 V a opakovat to navzdory křiku z druhé strany zdi, dokud byli přesvědčováni, že to tomu člověku pomáhá a veškerou zodpovědnost na sebe bere výzkumný pracovník). Point is: vy jste něco udělali, umřeli, a čím? DM na vás poslal OP příšeru. DM nedal dostatek indicií. TO JE NORMÁLNÍ. Já mám to samé: knížka řekla tohle, kostky tamto. Zamotávám se do téhle hádky jen abych dokázal že to nebyla moje vina. Ale ona to byla moje vina a vaše vina - jsme v tomhle příběhu společně, nemá smysl plakat nad rozlitým mlíkem a je třeba vzít mop, vytřít podlahu a zajistit, aby se to příště nestalo.

Plastová uzaviratelná nádoba na mléko:
- Pokud DM nezodpověděl urgentní dotaz, přeruš hru a polož jej tak, aby bylo zřejmé, že jej nemohl přeslechnout nebo ignorovat z důvodu řešení jiné (i)relevantní záležitosti.
- Pokud není jasné východisko, přeruš hru a zjisti, nemáš-li nějaké znalosti k řešení situace. Pokud ne, pořád můžeš využít svoji akci k jejich hledání (Perception, "Knowledge," atd).
- Pokud hrozí nedorozumění jakéhokoli druhu, které by mohlo výrazně ovlivnit hru, PŘERUŠ HRU a vyjasni jej, dokud je čas. Snaž se při tom vyvarovat rewindů, zejména těch delších než 1 kolo.
- ???
- PROFIT!

99% D&D je o komunikaci, což je věc, která se strašně ráda vysekává na nejrůznějších blbinách, od ztišeného mikrofonu po 5 lidí mluvících naráz. Pokud máte pocit, že někde komunikace vázne, řešte to VY a HNED, než až se NĚKDO JINÝ, kdo případně bude vypadat jako blbeček páč se zeptá na něco zřejmého, no bóže, probere v hořícím autě napůl cesty z útesu.
25.10.2014 11:01 - Babaj
v tomhle musim dat Wolkerovi za pravdu.. indicii bylo dost..tim myslim na posledni fatalni colaps... (opominu li ty indicie na dejovou drticku, tam byla uplna absence , nebo jsem si ji nevsim)... ten utek jsme zvazovali velmi realne... aspon ja.. indicie na kosticky, zelene svetlo.. a uz jen ten fakt ze mame poradne nalozeno z pred par kol... udrzelo mne tam vicemene jen to, ze jsem uz pak nechtel dal delit skupinu ,kdyz jsi misto pelaseni hodila searing light do zomika a jen se posunula... tam byl zvrat posledniho mozneho pokusu o utek.. musim rict ze jsem naucenej z nasich her ,se na hru divat pomerne realisticteji nez na to co hra muze nastavit a prinest... (4ky to rochu kazi bo tam pokud se pohybujes v bodech na encounter mas sanci na uspech temer vzdy), tim chci rict ,ze zvazit zaludnost situace a mnohdy utect nebo se stahnout, nebo souboj radeji obejit, je to nejdlezitejsi ... kdyz si predstavim svet okolo Newerwintru... urcite se kolem pohybuji bytosti o ktery je lepsi ani nezavadit. a radeji se jim obloukem vyhnout.. Take proto jsem tenkrat u te bourkove pronasledovacky malem vyprskl, kdyz jsem slysel argument proc tam jit, ze je to Hrdinske :_)))

ja osobne za vipe take davam selhani sam sobe, ze jsem vas nedokazal stahnout do uteku, bo spravne utikat bylo.. a ano taky jsem se nechal unest myslenkou ze by na nas neposlal neco co bychom nedokazali zvladnout..

Ale to je minulost... ja citim sice zklamani ze jsem to nedokoncil .. ale na druhou stranu to beru jako zkusenost.. navic nemuzem preci jen vyhravat, bez horkosti obcasne porazky by ta hra byla nudna :-))

takze sup sup ... utrit rozlity mliko a jdeme dal :_)
Nova hra , nove nadeje..
25.10.2014 11:20 - wlkeR
Radši pro lidi co četli spoiler...

S indiciemi ohledně "Gundrena" to bylo těžké, protože vzhledem k tomu co byl, a že je to jeho přirozenost, jsem těžko mohl dělat velký jasný boty. Nicméně snaha byla:
- ooc: několikrát jsem zmínil existenci toho živočišného druhu, byť v kontextu jiné družiny.
- nijak vás neurgoval k pronásledování či vyšetření možné přítomnosti jeho spojenců, naopak vás od té činnosti zrazoval (zejména zakryl narychlo smyšlenou historkou očividné stopy jezdce a vojáků-hobgoblinů co prošli těsně kolem vstupu do dolů).
- zásadně se nepletl do nebezpečných podniků, pokud tím nemohl nějak uškodit vám. Díky svým schopnostem dokonce fingoval zranění a otravu, aby vás donutil zbytečně vyplýtvat léčení (pokud by někdo zkontroloval zapastění těch dveří, nic by nenašel, ale bohužel).
- přestože u sebe neměl mít po svém "uvěznění" nic, disponoval sadou paklíčů.
- mluvě o věznění, byl zavřen, byť "v bezvědomí," v místnosti, ze které existoval zřejmý východ. Nebyl ani svázaný, nic. To samozřejmě z důvodu aby se mohl okamžitě zapojit do boje, kdyby goblinoidi měli šanci na vítězství.
25.10.2014 11:50 - shari
Babaj píše:
kdyz jsi misto pelaseni hodila searing light do zomika a jen se posunula...

Ano, posunula jsem se směrem pryč a čekala, že uděláte to samé, ale vy jste zůstali. Ale očividně cokoliv udělam, od tvorby postavy přes její hraní až po sepsání pocitů ze hry, je blbě, takže se bavte.
25.10.2014 11:58 - Babaj
pravda... podivil jsem se nad pposlednim bodem.. ale mavl jsem rukou.. pravda, byl v bezvedomi a asi ho tam pohodili aby se nepletl nez se s nami vyridi.. bod jedna jsem nezaznamenal. bod dva a tri pripisukju statusu NPc.. trojka beru to jsem prehlid
_:)) jinak body dva a tri by meli byt asppon na pasivni insight.. bo hreaci s nim nejsou stale jako postavy.
25.10.2014 11:58 - Babaj
sharko, neni to blbe :_) a nebud takova vztahovacna _:))
25.10.2014 12:01 - shari
Před chvilou jsi dost jasně naznačil, že družinka wajpla kvůli mně, takže vztahovačnost do toho netahej.
25.10.2014 12:02 - Babaj
kdybychom hrali vsichni stejne a vsichni vzdy zahrali to uplne nejlepsi v dane situaci.... proc bychom to hrali... to bychom byli stroje... to koreni hry je, ze kazdy tam hraje jistou osobnost a v tom to prave tkvi.. a taky necekam ze vsichni a vsechno bude tak jak se mi libi.. on ani zivot takovy neni.. ale je treba se poucit a jit dal :_)
25.10.2014 12:03 - Babaj
ja chtel jen naznacit.. ze vinu neseme vsichni...... ne jen ty
25.10.2014 12:19 - wlkeR
Jediný blbě, co je opravdu blbě, je vědomě blbě. Dokud to "blbě" činíš s nejlepším možným úmyslem, pak i to "blbě" je vlastně aspoň trochu dobře.

Lidi si z nějakého důvodu myslí, že blbost je objektivní. Jasně, objektivní je třeba když napíšeš 1+1=0 a už nedodáš mod 2. Ale "blbost," která není v rozporu s jasně definovanými a všeobecně přijímanými pravidly blbost není.
25.10.2014 12:25 - shari
nevede úspěšně k cíli = blbě
25.10.2014 12:31 - Babaj
vsechny cesty vedou do rima.. tedy i k cili
25.10.2014 12:45 - Nachtrose
Co se PCs tyce, tak mi to prislo, ze Lora proste chtela nejak pomoci Ewano, ktery se ocividne rozhodl spachat sebevrazdu, kdyz to chtel zadrzet, aby ostatni prchli. Z pohledu hrace mozna suboptimalni rozhodnuti, z pohledu postav smutny, ale OK. Zvlaste kdyz se veme do uvahy, ze chvili pred tim stratila bratra a mozna nechtela jen stratit nekoho dalsiho. Stale mela "Nadeji".
25.10.2014 12:58 - shari
A to je právě ten fluff, co dělá moje postavy zbytečný, občas i zavazející. Mají nějakou povahu a nerozhodují se strojově optimálně. Hilda šla s nima, protože je tam nemohla nechat jít samotný, to samý Lora, nechtěla zdrhnout a nechat je tam, proto jen ta 'půlka' pohybu a čekání na zbytek. Jenže tohle jsou očividně ty chyby, kvůli kterým pak skupinka nepřežije. A mně je opravdu proti srsti hrát něco sobeckýho, co když vidí nebezpečí, tak zdrhne a nekouká na to, jestli zbytek to zvládl nebo ne.
25.10.2014 13:05 - wlkeR
Takže to bylo správné rozhodnutí. A ostatní se rozhodli také správně. Jen to blbě skončilo. Stane se.
25.10.2014 13:27 - wlkeR
Update: V pondělí možná budu už kolem 7, záleží na tom, jestli ČD budou "České Dráhy" nebo "Čekej, Debile." Mohli bysme se třeba nějak nezávazně slézt a prodrbat postavy - role, známosti, frakce a tak. Kdo může, samozřejmě. Kdo nemůže, AFK tabulku mam pořád na nástěnce (né, jk.)
25.10.2014 13:29 - Nachtrose
Jak jsem psal drive, na pondeli uz mam nahradny program a asi se to protahne, jelikoz to bude nulta session s vysvetlovanim pravidel a tvorbou postav.
25.10.2014 13:38 - Babaj
pondeli je dobry termin :-)) a urcite to prodrbat bude treba.. ja sam potrebuju upresnit s dm mnohe.. :-)
25.10.2014 15:02 - wlkeR
Nuda + tablet:

Myslím že to bude moje první postava s helmou. Možná druhá (už nevim v čem lítal Marshal).
25.10.2014 17:03 - wlkeR
Mati bude pořádně online až v pondělí, takže jsem zatím vyrobil dočasné parkoviště ke kterému dám DM klíčky každému kdo se přihlásí do kampaně, aby mohl zřídit případný hangout.

Pokud chcete zajímavé náměty na Backgroundy přímo z dobrodružství, stáhněte si ho a mrkněte na stránku 35.

EDIT: Shadoww je GM, kdybych už to náhodou nestih.
25.10.2014 18:30 - Nachtrose
Hmm... jen o tech frakcich vim kulovy. Musi postava k nekomu nalezet?
25.10.2014 18:47 - ShadoWWW
Nachtrose: Přečti si o nich na konci Základních pravidel. Členství ve frakci je důležité, protože tvoří hybné síly konfliktu, o který v dobrodružství jde.
25.10.2014 18:50 - ShadoWWW
Frakce mají podobný motivační význam, co ideály, vady a pouta, ale s nabývajícím významem na vysokých úrovních. Na začáku mají jen minimální (spíš žádný) význam, ale někde od 10. úrovně tvoří už mnohem silnější motivaci než ideály, vady a pouta.
25.10.2014 18:54 - wlkeR
Ale k žádné patřit nemusí, resp. se k jedné může přidat v průběhu (frakce lze i měnit, ale resetne se ti rank). Další features jsou spešl frakční questy a různé benefity.... někde to tu mam... Aha, ono je to někde v tomhle (konkrétně stránka 16 a dál, ale vyplatí se to projít).
25.10.2014 19:40 - Nachtrose
Ne, nehodi se mi zadna frakce.
25.10.2014 20:04 - wlkeR
Tím si hlavu nelámej, stejně kdoví jestli se dožijeme úrovně, na které to bude záležet :D
25.10.2014 23:49 - Babaj
takze postupne zjistuju, ze budu moct i v utery, kdyby nahodou bylo potreba :_)) ja bych jinak potreboval doladit tu mou vojenskou karieru.. jako treba hodnost.. a moznosti co tam jsou za armady.. asi bych volil pravidelnou armadu.. ale nevim jak to v tom svete chodi.. jinak jsem chtel byt oficir _:) ale padlo mi scout :_))))
27.10.2014 09:19 - Babaj

Ma zbroj je mym stitem, je mou virou a je mym prokletim ve spaseni cestou pres bitevni pole.

Me jmeno je Samuel Helder a Illuskane by na mne nebyli prilis hrdi.Coz hodlam zmenit.
Ma vojenska kariera zacala slibne. Uz od mladi jsem v sobe pocitoval touhy po niceni a desrukci, coz nelibe nesli sousede a vesmes posleze i cela vesnice. Nebylo se cemu divit a netrvalo dlouho co jsem musel vybirat mezi zalarem, sibenici ci vojenskou sluzbou. Ani jedno nebylo dle meho gusta, a ma neobliba v autoritach mi naznacovala problemy i v armade.. Ke svemu udivu jsem zjistil , ze se mezi temito kovem ,kuzi a potem zapachajicich muzich citim velmi dobre. A navic jsem si jich vazil.Postupem casu jsem se vypracoval nejen mezi muzi ocele ale iv prizni samotneo Tempuse. Nevim co ve mne vidi, ale patrne ma povaha ho pritahuje a zacal ke mne promlouvat. Spolecne jsme pak jakoby splynuli v jedno. on muj pan a ja jeho jedna z tisicu pazi.. Vzdy je proc valcit a tak je vzdy jak sytit jeho vasne. Nakonec jsem to dopracoval az do specialniho batalionu.. Byly nam nabizeny ty nejnebezpecnejsi ukoly. Ty diverzni mne bavili nejvic. Nekde neco znicit, spalit a rychle pryc... Neni divu ze ted tady sedim sam, trochu osmahly, unaveny z nekolikadeniho behu, temer bez vybavy.. nebyl cas svlikat zbroj. V patach nam na zada dychalo mnoho mecu . Odhodili jsme co se dalo a pelasili o zivot..Rozdelili jsme se, abychom zvysili nase sance..Snad se druhe skupine podarilo predat zpravy o splneni ukolu a ze vez branici prusmyk uz nestoi... Prijemna vzpominka na padajici kamene zdi a vlny prachu z nich se zvedajici mne bude hrat jeste dlouho v srdci.
Ale mrzi mne, ze batalion je rozprasen... Musim podat zpravu v posadce a taky se zpet dovybavit... Takze jeste jeden korbel za zatoulany tolar a musim vyrazit...
27.10.2014 17:11 - wlkeR
Um... víš že si to NEMUSÍŠ házet... XD

Jinak jsem se vydlábnul na knihovnu a jel dom dřív, takže kol té půl 7. spustím nezávazný character-creation pokec.
27.10.2014 17:15 - Babaj
ja to hazel a vychazelo to docela dobre. i ten scout se tam hodi :-))) i ty bondy a charaktery.... jeden mi bude ale problem delat hrat :-))))) ale tak snad se ho zhostim :_))
27.10.2014 18:23 - wlkeR
27.10.2014 19:09 - ShadoWWW
Kolem osmé se připojím.
27.10.2014 21:06 - wlkeR
Začínáme příští pondělí, 18:00. Očekávejte srážky, případné bouřky.

Slunce v duši.
27.10.2014 22:03 - wlkeR
Tak, povídka to není a asi ani nebude, ale krátký popis a charakteristiky Daraaze. Očekávejte poněkud chladného a sobeckého tvora, který je nicméně velice zodpovědný a neštítí se ničeho aby ochránil "své" věci a lidi.
27.10.2014 22:08 - Babaj
pondeli u mne dobry :-))) jinak koukam Darazz bude mit verneho posluchace.. tedy asi jen v jeho ocich.. zvlaste co bude pri te sebechvale ukazovat sve valecnicke umeni...
27.10.2014 22:32 - wlkeR
Zrovna přemýšlím, co si myslím o Tempovi...
29.10.2014 14:13 - wlkeR
Tak asi nic, než jsem to dovymyslel, přemohl mě polštář.

Kdy bude ta ShadoWWWova povídka?
29.10.2014 15:10 - Nachtrose
Nejak jsem to nedokazal narychlo v knize dohledat: jak je to v 5e s Metal armor vs Arcane spells?
29.10.2014 15:30 - Babaj
nijak.. taky jsem nenasel omezeni :-)
29.10.2014 15:38 - Nachtrose
Hmm... jen skoda, ze by stala featy jen fashion zalezitost v podstate bez mechanickeho dopadu :-/
29.10.2014 16:43 - wlkeR
PHB, str. 144 píše:
If you wear armor you lack proficiency with, ... you can't cast spells.
29.10.2014 16:48 - Nachtrose
Mne slo spise o to, zda tam nani neco jak 3.x-kove spellfailure pri noseni kovoveho armoru. Ale jak rikam, davat do toho 2 featy jen kvuli vzhledu dratenky nebudu. Dragon sorcerer ma AC 13+DEX ( max ? ), chain shirt AC 13+DEX ( max 2 ).
29.10.2014 16:50 - noir
Nacht: Trpoš to má bez featů, ne?
29.10.2014 16:57 - wlkeR
Nope. Zrovna to byl systém bych řek na houby.

A holy crab, ta dragon sorcka je hustá.
29.10.2014 17:08 - Nachtrose
Noir: nevim, ale trpos mi na tuhle postavu stejnak nesedne.

wlkeR: jak jsem psal uz drive, dragon sorcka je to jen z nouze. Ke konceptu se se hodi vic, nez chaos magic.
29.10.2014 17:09 - shari
Nachtrose píše:
davat do toho 2 featy jen kvuli vzhledu dratenky nebudu

tak si upleť košili z šedýho provázku :D
29.10.2014 17:26 - wlkeR
A z tebe jsme vlastně ten koncept taky ještě nevytáhli, co?
29.10.2014 17:48 - Nachtrose
wlkeR: jestli to bylo na mne, tak obrazek mas o par stran ve predu. V pondeli jsem nemohl, to jsme resily postavy do nasi domaci hry.
29.10.2014 17:52 - wlkeR
Achták, Chandry se ti zachtělo :D No zrovna tam bych tu Wild Magic viděl spíš než Dragon... Ale whatevs.
29.10.2014 18:07 - Nachtrose
No, wild je v 5e strasne random, se skutecne nevypocitatelnymi efekty, zatim co Chandra je pyromancer, k cemu mi rudy/bronzovy drak pasuje lepe. I nektere dalsi class features. Ale ano, supiny a kridla mi tam trochu vadi. Proto bych preferoval nejakeho Elemetal plane sorcerera, ale neni v nabidce :-/
29.10.2014 19:39 - wlkeR
Hele, a nechceš zneškodnit své problémy tim, že si přefluffuješ Light klerika?
Výhody: tuna DPS kouzel, lepší hp, proficiency s chainem
Nevýhody: Sacred Flame XD
29.10.2014 19:43 - Nachtrose
Nene, firebolt se mi libi vic :-P
29.10.2014 21:12 - wlkeR
Hm, docela mě zaráží nepřítomnost elemental sorcky, ale na druhou stranu na to prostě neni dost kouzel. Možná v nějakym supplementu.
29.10.2014 21:35 - ShadoWWW
Na živly budou zaměřeny produkty na jaře příštího roku a objeví se i živlomág. Viz vedlejší téma.
29.10.2014 22:00 - Nachtrose
Tak dlouho ale hrani asi odkladat nebudeme ;-) ( i kdyz by tu porad byla moznost zamenit si class... )
29.10.2014 22:08 - wlkeR
Tak tam je jasně řečeno, že je to k dalšímu příběhu po Tyranii. Pokud si správně vzpomínám, v rámci Encounters jako takových to ani nejde čerpat z nových materiálů - Tyranny podporuje jen PHB, resp. Basic. V další sezóně to asi bude PHB + to nový.
30.10.2014 09:49 - Babaj
ShadoWWW: mel bych na tebe dotaz.. kdyz uz to mas tak nadhetrne rozpracovany a urcite to mas i v nejakym formatu kde by se s tim dalo nejak pekne hybat.. nemohl by jsi mi udelat na zakazku. seznam klerickych kouzel i s obsahem(popisem)kouzel prvniho a druheho stupne? vic jich asi beztak ted neuziju.. nejak se s tema pdfkama nemam rad :-)) coz o to ja je rad mam ale ony mne neposlouchaji :-)
ceska nebo anglicky je mi to celkem jedno, zalezi co by se ti lepe delalo. At te moc nezatizim :-) mel by jsi u tempuse kladny body :_)
30.10.2014 10:56 - ShadoWWW
Babaj: Večer ti to vyrobím. Ale jinak mohl bys to udělat i svépomocí v překladu pomocí CTRL+C a CTRL+V metody z Acrobat Readeru třeba do Wordu, kdyby se ti chtělo. Ale musel bys to pak znovu naformátovat.
30.10.2014 11:57 - Babaj
ty pokusy uz jsem mel,, ale pak mi to vychazelo asik jako max dve kouzla na stranku :_))) tak husty manual jsem zase nejak nemel to srdce tisknout :_))
30.10.2014 18:49 - wlkeR
Lehká nekromancie, ale náhodou mi na fejsbuku naskočilo tohle video o... špatných rozhodnutích :D
30.10.2014 20:19 - ShadoWWW
Babaj: Tady to máš (byla to otázka 10 minut). A teď mě nechte, jdu dál tvořit svého barbara. :)
30.10.2014 22:20 - wlkeR
Co je na barbarovi k tvoření? Oo;
Staty: Síla 16, Odolnost 16, Dex co to dá, zbytek 8.
Gear: Obouručák, olej na svaly, bederní rouška (případně Perlička na zuby, ale ta je optional a stejně bude až v DMG).
30.10.2014 22:26 - Babaj
shadowww. dekuju.. pro nekoho deset minut . pro jineho diplomova prace se statnici :-))))
30.10.2014 22:41 - wlkeR
Jjjo. Moje umělecké skilly mají ještě co dohánět.

31.10.2014 09:46 - ShadoWWW
Kdybyste ještě někdo chtěl nějak vytvořit svůj seznam kouzel, tak napište, jak ho chcete, a já ho vytvořím.

wlkeR: Super obrázek! ;)
31.10.2014 09:50 - Vojtěch
To vedle Dragonborna je asi trpaslík, ale vypadá to jako cool Cthulhu ^^
31.10.2014 10:34 - Merlin
Vojtěch píše:
To vedle Dragonborna je asi trpaslík, ale vypadá to jako cool Cthulhu ^^

taky mne to hned napadlo..nebo doktor Zoidberg :)
31.10.2014 11:46 - Babaj
:-))) csss ja s epoznal hned :-)
31.10.2014 12:21 - ShadoWWW
Trocha klasického meče a magie.

Je potřeba k mé postavě, lidského barbara Kohena ještě něco dodávat? :-)
31.10.2014 12:24 - ShadoWWW
Tak dobře. Trochu tu svou postavu rozvedu. :-)

Ghost of old tiefling warlock píše:
Between the time when the Realmspace was struck by The Spellplague and the rise of the deities Baal and Tiamat in The Sundering, there was an age undreamed-of. And unto this Kohen, destined to bear the jeweled crown of Black Lion upon a troubled brow. It is I, his chronicler, who alone can tell thee of his saga. Let me tell you of the days of high adventure.

Běžím ve sněhu mezi stromy hustého hvozdu. Něco mě pronásleduje, ale nevidím co. Nohy mi slábnou a mou kůži bičují větve stromů.
"Kohene," zašeptá ženský hlas. Nese se vzduchem jako ledový vítr přes holé, černé stromy. "Kohene!"
Přede mnou stojí zády mladá žena. Je to Ketra? Dostihnu ji, ale když se otočí, je to někdo jiný.
Její kůže je rudá jako čerstvá krev. A její hlava není lidská, ale jsou to tři dračí hlavy!
"Tiamat," syknu zděšením.
"Pamatuješ si mě," řekne s líným úsměvem. "Pamatuji si tě také, Kohene. Jdu si pro tebe se svými služebníky."
Zvedne ruce. Jsou to dračí pařáty a její drápy svírají mé hrdlo. "Jdeme si pro tebe, Kohene. Jdeme si pro t–"
"NÉ!"

Sen se rozpadne na tisíc střepů, a je pryč. Sedím na slamníku v potemnělém pokoji a po tváři mi stéká studený pot. Chvíli si nemůžu vzpomenout, kde jsem, ani jak jsem se sem dostal. Ve vedlejším pokoji sebou někdo vrtí, nejspíš jsem ho probudil, jak jsem zařval.
Opatrně natáhnu ruku po straně postele a nahmatám svůj meč zasunutý v pochvě. Potom povolím své svaly a uvolním se a vracím se ve svých vzpomínkách.
Poslední týden trávím na statku nedaleko Stínového lesa. Během dne se věnuji kovářské práci, rodině, která tu žije, spravuji farmářské náčiní. Na oplátku mám kde spát a co jíst. Vedu si dobře a rodina mi je vděčná.
Ale věci se zhoršují. Toto je třetí noc v řadě, co jsem měl stejnou noční můru. Něco to znamená a já se obávám, že vím, co to znamená.
Na chodbě za dveřmi se ozvaly kroky. Zatnu svaly, tasím svůj obouruční meč a v tichosti čekám.
"Kohene?" zašeptá dívčí hlas.
Běta. Odložím meč a zhoupnu své nohy z postele. "Pojď dál."
Dveře se se zaskřípěním otevřou a místnost zaplní světlo ze svíčky. Běta je nejstarší dcerou statkáře. Drží lampu, která osvětluje její kudrnaté, černé vlasy a prostou vlněnou noční košili.
"Ahoj," řekne s úzkostným úsměvem. "Měls špatný sen?"
Pročísnu si rukou své dlouhé vlasy. "Nebyl dobrý," zabručím a sehnu se pro sandály. "Teď už asi zůstanu vzhůru. Brzy bude ráno."
Běta se dívá, jak si obouvám sandály. Sleduje mé divoké černé vlasy, vlnící se svaly a vášnivé modré oči.
"Kohene," promluví konečně a na její půvabné tváři se objeví starost, "před kým utíkáš?"
"Kdo říká, že utíkám?" vydechnu nakvašeně. Běta při pohledu na mou tvář polkne, ale trvá si na svém.
"Při práci se stále díváš na severovýchod," zašeptá. "Vždycky máš při sobě svůj meč. A když procitneš, voláš někoho jménem Ketra a mluvíš o… o smrti…"
Chvíli na ni zírám a ona zírá na mě. Nakonec učiním rozhodnutí, kterému jsem se chtěl vyhnout.
"Posaď se," zašeptám. "Nic z tohoto neopakuj své rodině."
Běta položí olejovou lampu na blízký stůl a najde si židli. "Je to špatné, že?" ptá se tiše.
Přikývnu, temné vzpomínky přichází zpět. "Je to špatné," potvrdím jí.

Jsem Kohen, barbar z Beoruniny Studny. Mým domovem je temná horská země, kde je život drsný a plný nebezpečí, země, ve které se rodí hrdinové.
Před dvěma lety jsem byl hrdina. Můj kmen Černý lev zaútočil na velkou pevnost a já jsem sehrál hlavní roli při jejím dobývání. Bylo mi dvacet let a byl jsem mocným válečníkem.
Potom byl můj otec zabit v hádce. Vraha jsem zabil, ale jeho kmen mi slíbil odplatu. Nakonec mě vyhnali mí vlastní lidé a opustil jsem Beoruninu Studnu. Sám.
Stříbrné pomezí je kraj na jih od Beoruniny Studny. Zasněžená pustina, kde žije kmen známý jako Rudý tygr. Tento kmen válečníků má Černého lva v lásce, často uzavírají spojenectví proti společným nepřátelům. Měsíce jsem se potuloval po Stříbrném pomezí ve společnosti Rudotygřích nájezdníků, bojoval jsem proti banditům otrokářům.
Minulou zimu byla unesena dcera vůdce Rudého tygra. Skupina Uctívači Dračího spáru měla v úmyslu ji obětovat své dračí bohyni v jejich hlavní pevnosti. Zachránil jsi ji, ale zaplatil jsi za to strašlivou cenu.
O vůdci Uctívačů Dračího spáru se říká, že je nesmrtelný. Jeho tajní agenti infiltrují ostatní národy a berou zajatce, které obětují své bohyni Tiamat. Nosí dračí masku, díky níž má nesmírnou magickou moc. Žádný jiný čaroděj nebyl tak obávaný, jako on. Jeho nejbližší spolupracovníci a vůdci jednotlivých skupin kultu si říkají Nositelé purpuru.
Vkradl ses do jejich pevnosti a zapálil jsi ji, díky čemuž jsem dostal vůdcovu dceru, Ketru, do bezpečí. Nato vůdce kultu rozpoutal proti mně temné síly magie.
Vůdce vyslal jednoho Nositele purpuru, aby se svou skupinou zaútočili na mé spřátelené nájezdníky. Rozprášili nás, ale než mě zajali, shodil jsem Nositele purpuru z koně a pomohl jsem Ketře na něm ujet.
Když Ketra ujížděla do noci, Uctívači Dračího spáru mě stáhli na zem. Čtyři měsíce jsem strávil jako vězeň v táboře otroků poblíž jejich zničené pevnosti. Byl jsi mučen, bičován, bit a proklínán, a čekal jsem na příležitost k útěku, příležitost, která přišla teprve před měsícem během prudké bouře.
Rozedřel jsem svá pouta o skálu a osvobodil se. S pouhým železným řetězem jako zbraní jsem zabil strážce a vojáka a uprchl v lijáku z otrockého tábora.
Válečník, psanec a nyní otrok na útěku. Cestoval jsem sám skrz hvozdy, vysoké hory a zamrzlé řeky. Bojoval jsem s hladovými vlky, abych získal trochu syrového masa k snědku. Černí lvi neumírají snadno.

"Kde jsi vzal svůj meč?" zeptala se Běta a její hnědé oči se rozšířily.
"V hrobce na severu. Schoval jsem se v ní před hladovými vlky a našel jsem meč mezi pozůstalostí mrtvého náčelníka. Náčelník se snažil vzít si meč zpátky, ale bojoval jsem s ním ohněm a zvítězil jsem."
Běta se zamračila: "Myslela jsem, žes říkal, že náčelník, jenž meč vlastnil, byl mrtvý."
Nevesele jsem se zašklebil: "Byl. Musel jsem zničit jeho chodící mumii."
Dívka se zděsila a rychle změnila téma. "Hm, dobrá, co budeš dělat teď, Kohene?"
Pokrčil jsem rameny, jako kdyby na budoucnosti nezáleželo. "Rozhodl jsem se zamířit na jihovýchod do Hlubiny. Viděl jsem už dost z této části světa, a co jsem se doslechl, Hlubina vypadá jako město, které by se mi mohlo líbit."
Běta na mě pohlédla s překvapením. "Mečové pobřeží je země zlodějů a banditů!" vykřikla. "Drahokamů si cení víc než lidských životů!"
"To se mi na ní líbí," říkám a usmívám se. "Mečové pobřeží zní úžasně."
Běta obrátila oči v sloup. "Stále jsi mi neodpověděl," řekla. "Před kým utíkáš?"
Můj úsměv zmizel. Tuto část jsem nechtěl zodpovědět. "Věřím, že sny mohou předvídat budoucnost. Mé sny mě varují, že Tiamat a její kult nabírá na síle a přichází mě zabít."
Dívka zbledla. "Tiamat?" zašuškala. "Tiamat jde po tobě?"
Přikývnul jsem a vstal jsem, abych si připnul svůj opasek s mečem kolem pasu. "Však to nebude dlouho trvat a ona nebo její stoupenci mě najdou. Za úsvitu odejdu na jihovýchod, než bude pozdě."
Běta klopýtavě vstala. "Nemusíš odcházet. Mohla bych ti pomoci s nimi bojovat…"
Zavrtím hlavou. "Proti Tiamat či jejím uctívačům bys neustála ani minutu. Já možná taky ne."
"Co potom tedy budeš dělat?" ptá se.
Zvažoval jsem své možnosti. Statek leží podél obchodní stezky. Navečer zastavila u farmy karavana. Karavany vždycky potřebují stráže a já bych se k nim mohl přidat na dlouhé cestě na jihovýchod do Hlubiny. Můj plán byl jasný.

Po cestě do Hlubiny jsem se spřátelil s vojenským vysloužilcem Samuelem Helderem, slovo dalo slovo a v Hlubině jsme zakalili v místní hospodě spolu s několika dalšími správnými týpky a upekli plán, kam vyrazíme na dobrodružnou výpravu a trochu si přilepšit. Má kapsa je po celonoční pitce zas prázdná jak spižírna po dlouhé zimě.

31.10.2014 12:46 - Nachtrose
ShadoWWW: mas spatne obrazek :-P

31.10.2014 17:41 - wlkeR
ShadoWWW píše:
... Můj kmen Černý lev zaútočil na velkou pevnost a já jsem sehrál hlavní roli při jejím dobývání. ... Skupina Uctívači Dračího spáru měla v úmyslu ji obětovat své dračí bohyni v jejich hlavní pevnosti. ... Vkradl ses do jejich pevnosti a zapálil jsi ji, díky čemuž jsem dostal vůdcovu dceru, Ketru, do bezpečí. ... S pouhým železným řetězem jako zbraní jsem zabil strážce a vojáka a uprchl v lijáku z otrockého tábora. ...

Srsly, how the Hell are you 1st level? XD Páč víš co, kdyby tě po tomhle všem zabilo, já nevim, hejno OBŘÍCH KOMÁRŮ, bylo by to vážně velmi trapné :D

ShadoWWW píše:
Sleduje mé divoké černé vlasy, vlnící se svaly a vášnivé modré oči.

Teď jsem FAKT zvědavej na to Charisma score :D
(A možná jak s tím bude interagovat "Chandra")

Eheh sorry že reju, trochu nadrženej na hru, nic ve zlym.
31.10.2014 18:37 - Babaj
:-))) nahodou moc hezkej background :-)) asi proto ze jsem si v nem zahral i ja :-)))
31.10.2014 18:42 - wlkeR
Ale jó, jen jsem na lv1 zvyklej na skromnější :D
31.10.2014 18:52 - ShadoWWW
wlkeR: To víš, štěstí začátečníka. :) Ale taky mě už Uctívači jednou dostali i s celým kmenem. Jinak 1. úroveň nemusí značit, že by postava byla úplná začátečnická lama, jen že doteď se nevydala na dráhu D&D dobrodruha. Můžeš být klidně již vojenský vysloužilec středního věku, co už prošel několika válkami, když začínáš na 1. úrovni.

A hejno obřích komárů? To je jak epický úkol "nezapomeň koupit rohlíky" - to je úplně jiná liga, proklatě těžká! :-D

Co se týče Charismatu, tak ten mám 11/+0, ale tato scéna byla variací na Sílu, ne na Charisma. :-))

Babaj: jj :)

P.S. Během večera postnu deník. Už ho mám komplet vymyšlený a téměř hotový.
31.10.2014 19:45 - wlkeR
Já nevim, mně to prostě nějak nesedne. Jako čim je dráha dobrodruha jiná od toho, cos popsal? Jaktože, v herních termínech, nebyly XP za to?

DX
31.10.2014 21:20 - ShadoWWW
Já se většinou řídím settingem. FR je pro mě nejvíc high fantasy setting, co znám. Mezi low fantasy světy řadím spíš Birthright nebo české světy Taria nebo Vukogvazd.

Ohledně samotné fikce: Rozdíl je v tom, že dobrodruzi se velmi často a dobrovolně vystavují nebezpečím, ve kterých jde o život. A nejen to, překonávají hrozby, se kterými by ani zkušení vojáci nebojovali, protože by jim to nestálo za to (za mrzký plat). Nebezpečí na každém kroku je jejich denním chlebem a díky tomu se zlepšují na úroveň, kde by běžný výcvik nebo jen prosté nadání nestačilo. To "běžné" značí rysy rasy a věci kolem zázemí - to jsou více méně běžné schopnosti, které nejsou ničím moc výjimečným. Postavy, jako hrdiny a dobrodruhy, odlišuje jejich výjimečné povolání, pro které se rozhoduje jen málokdo.

Ohledně mechanik: Z hlediska mechanik je to jasné. Postava se začíná rozvíjet v rámci svého nového povolání.
31.10.2014 21:46 - wlkeR
Jakože jsi předtím nebarbaroval dostatečně? XD Ne toe prostě můj osobní problém a nebudu do toho nijak extra rejt. Prostě encounter odpovídající úrovně je jedna obří žába. po tom všem! Ale možná v tom zase hledam moc realismu >.>
31.10.2014 23:35 - ShadoWWW
wlkeR: Fikce je trochu heroičtější*, ale statistiky nezmění. Takže se klidně může stát, že v prvním střetnutí s žábou padne barbar na hubu. ;-)

Kohenův deník.

Co se týče zázemí, tak jsem modifikoval zázemí cizince (outlander). Vzal jsem si jiné dovednosti (Vnímání a Příroda), protože dvě uvedené jsem už měl z povolání. Misto jazyka a zdatnosti s herní soupravou jsem si vzal zdatnost s kovářskými nástroji a se zlodějským náčiním.

--------------
* To proto, že chci vyzkoušet, jak v 5E funguje S&S žánr.
2.11.2014 18:41 - wlkeR
Už zíííítra~ začněte žhavit kostky :P
2.11.2014 19:08 - Babaj
ja jsem uplen nazhavena holka.. skoro az na 38:-))) mam anginu jako remen :-) ale na funkci to nema vliv :-)
2.11.2014 19:30 - Vojtěch
Myslíš funkci rostlináře? (pardon, nedalo se odolat)
3.11.2014 16:40 - Nachtrose
pod cim je zlozena Hoard na roll20?
3.11.2014 17:42 - wlkeR
Jdu zjistit esi jí Mati vyrobil :D
3.11.2014 18:04 - ShadoWWW
Za 5 minut se připojím.
3.11.2014 18:06 - Babaj
kam?
3.11.2014 18:16 - ShadoWWW
Jsem připraven. Ale taky nevím, kam se připojit. :-/
3.11.2014 18:17 - Nachtrose
a to jsem si tam popredu chtel vepsat denik :-/
3.11.2014 18:17 - Babaj
Kdeník. Neník :-)
3.11.2014 18:20 - ShadoWWW
Co toto? To bylo to poslední připojení.
3.11.2014 20:11 - wlkeR
Moje kostky mají rády Neeru :D Hází na ní dobře :P
4.11.2014 07:39 - ShadoWWW
Video se záznamem hry zatím na Twitchi ZDE. Na Youtube se to ještě pořád uploaduje. :-/
4.11.2014 14:24 - ShadoWWW
Tak už je to i na Youtube.
4.11.2014 15:03 - Nachtrose
A ja doplnim, jak jsem rikal: pristi tyden jen utery a ctvrtek.
4.11.2014 16:47 - wlkeR
Já mam čas furt, jen ve středy to bývá velmi divoké XD
4.11.2014 16:50 - ShadoWWW
Já mohu v úterý i ve čtvrtek.
4.11.2014 17:05 - Babaj
ja jen v ten ctvrtek a i to mne asi sezerou :-))
4.11.2014 17:06 - Babaj
ikdyz dnes se dovim jestli i ten ctvrtek bude realnej :-)
4.11.2014 20:22 - wlkeR
Co tenhle štvrtek místo tamtoho?
5.11.2014 13:24 - Babaj
to z je jedno jestli ted nebo za tyden :-)))
5.11.2014 13:45 - ShadoWWW
Já bych byl spíš pro příští. U nás je teď skoro celá rodina nemocná (kromě mě), tak kolem nich musím běhat. :)
5.11.2014 16:56 - wlkeR
Hmm, podle Alnaga jsem lepší DM než hráč, páč zatímco se mi povedlo splnit většinu DM zásad, zapomněl jsem svázat koně a pověsit ho na strom.

Hele, a co takhle ve volném čase (pondělí) vyexpit pár záložních postav na Expedicích? (Aneb když nepřemýšlím aspoň o 10 postavách zároveň, mám pocit, že nedostatečně hraju D&D.)
5.11.2014 18:18 - Babaj
:-))))))
5.11.2014 18:20 - wlkeR
Tak si nahazuju záložní postavu a krafu u toho se Shari...
Já: "Cože? Dudy stojí 30 zlatých? To je krádež za bílého dne!"
Shari: "Tak hraj ženskou a budeš je mít zdarma."

Zval jsem jí ať jde hrát taky, ale porát je náko inertní :<
5.11.2014 19:00 - ShadoWWW
:-)))

Příští týden můžu kdykoliv. Shari by se určitě jako posila hodila. Ať mrkne na ten videozáznam ze hry, ať vidí, jak vypadá nová družinka a dobrodružství. ;)
5.11.2014 19:09 - shari
wlkeRe... po tlamě dostaneš...

ShadoWWW: Shari nehraje právě proto, že si nemyslí, že by byla nějakou posilou.
5.11.2014 21:15 - wlkeR
Nojo, měl jsem přemýšlet než jsem vytočil jedinýho healera pro mýho lowbie tempa XD

Shari zkus toho rangera, DPS je v týhle konstelaci prakticky failproof.
5.11.2014 22:22 - Babaj
mela by si vzit proven wariora :-)) abych ji nemusel prehlizet jako Neeru :-))
6.11.2014 07:21 - shari
Ale nevytočils mě, jen jsem byla večer unavená, tak jsem šla off...

A k tomu rangerovi... nenapadá mě žádná backstory a ztrátu paměti se mi tam dávat fakt nechce. ^^;
6.11.2014 11:13 - Babaj
tak bud clekou draciho kultu a tento masakr ti otevrel oci a ted nam chces pomoci :-)
6.11.2014 11:15 - shari
wtf? jaký masakr?
6.11.2014 11:23 - Babaj
co ja vim co ma kult za lubem a ted masakrovali obyvatele v .. safra vypadlo mi misto .. kde jsme.. zelenoneco :-)
6.11.2014 11:25 - ShadoWWW
Greenest
6.11.2014 14:41 - wlkeR
Mestecko South... Ee, Greenest je v oblezeni draky a kultisty. A background si muzes nahazet.p
9.11.2014 16:40 - Nachtrose
Tak asi muzete klidne hrat jiz zitra. Ja nebudu mit volno nejblizsi 3 pondelky :-/ ( 10., 17. i 24. )
9.11.2014 19:34 - ShadoWWW
Můžem to udělat ad-hock. Každý napište, jak máte kdo čas následující týden a třeba se něco najde. Já můžu kdykoliv od 18 hod., jen to musím vědět aspoň den dopředu.
9.11.2014 19:54 - wlkeR
Zítra mám hru se svojí družinou, můžete se přijít podívat nebo si zahrát za draka :D
9.11.2014 22:54 - wlkeR
Jinak ve volném čase v rámci D&D AL nabízím:
- Secrets of Sokol Keep: Hospoda U Šklebivého goblina poslední dva dny žije záhadně zhasnuvším majákem na ostrově u Sokolské tvrze. Může to nějak souviset s pověstmi o pokladu, který tam má být zakopán? Nebo v tom mají prsty duchové chrámu, na jehož rozvalinách byla tvrz postavena?
- Shadows over the Moonsea: Podél pobřeží Měsíčního moře záhadně mizí jedna vesnice za druhou. Domy hoří, vesničané nikde. Jediný přeživší je sebevražedný šílenec mluvící o "očích drakolicha." Dalším místem v cestě je rybářská víska na ostrově, jejíž obyvatelé se až na výjimky zcela izolují od světa. Kolují historky o prastaré kletbě a přízračných lodích. Co za tím vším skutečně vězí?

V případě extrémního zájmu defiance in Phlan, o kterém ale nemůžu napsat nic poutavého, páč jsem ho ještě nehrál. Další jsou in progress.

Dobrodružství Expeditions můžete hrát s novými postavami lv 1 nebo s libovolnou postavou v D&D Adventurers' League. Jen pls tak aby to moc nepotrhalo děj (odskočit si teď z hořícího Greenestu do Phlanu by bylo lehce ... divné.)
10.11.2014 06:14 - ShadoWWW
Já bych si rád v nějakém mezičase zahrál ten Secrets of Sokol Keep.
10.11.2014 10:54 - Babaj
ja jsem pro kazdou spatnost... ale ty terrminy... ted to bude trochu honicka ale pondelky bych zatim mel mit volny.. jete soboty by byli volnejsi a obcas patek :_)
jinak tento tyden muzu zcela vyjimecne i v utery
10.11.2014 11:50 - Nachtrose
Utery je u mne tento tyden spatny, ty ostatni by to snad i slo. Takze pokud se sejdete v utery a ve ctvrtek ne, hrajte klidne bezemne. Mam to ted nabity :-/
10.11.2014 13:15 - Babaj
tenhle tyden se pocita se ctvrtkem :_) pokud vim :_)
10.11.2014 13:42 - Nachtrose
Já se asi picnu, tak teď je uterý dobrý a čtvrtek spíše špatný... Mám to tento týden poněkud divoké o.O Jsem zvédav, kolik krát se to ještě bude měnit :-/
10.11.2014 18:04 - wlkeR
Čtvrtek platí, snad s výjimkou že by byl barák rozkopanej natolik, že by nic nefungovalo, ale to asi ještě nenastane. Pak to bude týden takové různé, tak uvidíme.
10.11.2014 18:50 - Babaj
ctvrtek byl ale nachte domluveny uz od zacatku.... bylo to bud pondeli a nebo ctvrtek ppodle toho jak budes moct a ty jsi napsal ctvrtek dobry pondeli spatny.. ted nejak nechapu cemu se divis :-)) to ja mam ctvrtky blby. ale udelal jssem si cas :-)
10.11.2014 19:45 - Nachtrose
Babaj: ja vim, jen jsou veci, co si tak nejak zijou vlastnim zivotem, vecpou se kam chteji a nejdou tak uplne odmitnout. Ctvrtek mel puvodne byt v pohode. Uvidime, jak to dopadne. Kdyztak bezemne no :-(
10.11.2014 20:26 - ShadoWWW
Počítám se čtvrtkem.
12.11.2014 12:04 - Babaj
uz si pomalu zacinam ostrit hrany stitu :_))
12.11.2014 18:45 - wlkeR
Doufám, že nikoho nenapadne vystěhovat ještě větší část mého pokoje, protože jestli ano, budu velmi rozladěn >.<
13.11.2014 15:57 - wlkeR
Juch, internety fungují! V 6 nahodím link.
13.11.2014 16:36 - Babaj
parada :-)
13.11.2014 21:43 - wlkeR
Rozvrh: 17. 11. Secrets of Sokol keep, start 17:00 (může být přesunuto, může se zúčastnit kdokoli s lv 1 postavou*.)
27. 11. Encounters, start 18:00.

*Zatím sestava: ShadoWWW CC, Babaj tank, Mati lučištník
Maximum lidí je 7, kdo chce zkusit, hlašte se :)
13.11.2014 21:58 - ShadoWWW
Po dlouhé době aktualizováno záhlaví.
13.11.2014 22:11 - ShadoWWW
Záznam z dnešního hraní na Twitchi.
14.11.2014 13:34 - wlkeR
Teďnevím kde jsem ráno četl recenzi na Encounters, kde podle všeho chybí některé docela důležité věci:
- práce s frakcemi. Expedice jí obsahují, Encounters navzdory vší slávě ne. Navrhoval bych, aby každý z Encounters kdo je členem frakce navrhnul, jak se tato angažuje v příběhu a jaké mohou být relevantní questy.
- závěr. Protože jde o první 3 kapitoly rozsáhlejšího dobrodružství, postrádají Encounters jakýkoli závěr, byť jen ve formě souhrnu. Nemáte někdo přístup ke skenu dobrodružství? V nejextrémnějším případě, pokud bude zájem o pokračování, bych tu knížku mohl nějak oblejsknout já.
14.11.2014 13:52 - ShadoWWW
wlkeR: Možná ti napoví tato recenze (sám jsem ji ale nečetl kvůli spoilerům). Sken bude, ale později.
17.11.2014 12:46 - wlkeR
Zajímavé! Na radu autora jsem tedy přečetl jenom závěr a teda jsem neodolal a nahlédnul do komentáře k frakcím. Co se práce týče, té se neštítím nikdy, a různé "final bosse" rozbíjím velmi rád. I dobrodružství. Zmíněnou Keep on the Shadowfell jsem odehrál skvěle, mohu-li se poklepat sám na rameno.p

Jináč dnešek platí, jen Sharka nakonec nebude.
17.11.2014 15:39 - ShadoWWW
Já dnes budu ale moct až od 18 hod.
17.11.2014 16:52 - wlkeR
Np, v 5 to prostě otevřu a lidi si budou moct povídat, kreslit atd.
18.11.2014 07:20 - Babaj
tak boj o preziti jsme nakonec dokoncili s primerenyma elfima ztratama :-)) kdy dalsi?
18.11.2014 13:15 - ShadoWWW
Včerejšek byl fajn, i když bych si už měl udělat pro své postavy šablonu kondolence. ;-) Mechaniku hodů proti smrti jsme otestovali dokonale. ;)

Příjemně mě překvapila promyšlenost toho dungeonu a těším se na další hru! Co zas příští pondělí?
18.11.2014 13:36 - ShadoWWW
Jednomu borcovi v Římě se už podařilo v tamním obchodě koupit DMG, i když oficiální datum vydání je až za víc jak týden pro WPN a pro ostatní obchody ještě později.

Každopádně dobrá zpráva pro Babaje: DMG obsahuje některá nová taktická pravidla a zejména pravidla pro marking.

Mimo jiné dále obsahuje třeba pravidla pro tvorbu magických předmětů postavami v rámci doby oddechu mezi dobrodružstvími nebo pravidla pro "magy" (spell points), které mohou nahradit systém pozic kouzel. Jsou tam i pravidla pro krátký "pětiminutový" odpočinek a důkladný "hodinový" odpočinek a z toho vyplývající důsledky.

Blbý je, že hned několik věcí se do DMG už nedostalo. Např. vykovaní (warforged), pravidla pro vlastní panství, pravidla pro bitvy armád nebo systém pro měření zdraví jiný než "životy" (HPčka). Pravidla, která to z nejrůznějších důvodů do DMG nedala, by se měla objevit v sérii článků Unearthed Arcana, která bude od začátku příštího roku navazovat na Legendy a znalost.
18.11.2014 16:27 - wlkeR
Asi jsi nějak ublížil mojí kostce :<

Sokol Keep je zatím asi moje nejoblíbenější Expedice, v závěsu jsou Shadows. Což bude nejspíš proto že Dues jsem nedohrál a to následující mám pořád rozjetý. S pondělkem nemám problém, ale řekněte si co chcete hrát.
18.11.2014 22:01 - wlkeR
Dohrál jsem Dues for the Dead, příběh de facto s výjimkou konce žádnej (a i ten se z drtivé většiny odehrává v zákulisí), ale flavor dungeonu fakt super vymazlenej. Takže