Volná diskuze

Asar
18.7.2014 12:14
D&D 5e přes Fantasy Grounds
Vlákno o hraní D&D 5e přes Fantasy Grounds.

Jaké by měly být kouzelné předměty (ne běžné lektvary a svitky)?

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
Běžnější (v každé jeskyni se jich pár válí)kladné body11
Velmi vzácné - nejspíš z dávno padlé civilizace - ale mocnékladné body24

Jaká by měla být magie?

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
Hodně vzácná (mágové jsou výjimeční)kladné body19
Celkem běžná (magické univerzity jsou v každém větším městě)kladné body14

Jaký by měl být herní svět?

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
Laděný spíš evropským středověkem (feudální země a jejich konfliky, hodně cizích postav)kladné body11
Spíš fantasy (konflikt božstev, hodně nestvůr)?kladné body24
17.6.2015 13:25 - ByTrit
WlkeR: Postava čo je v expedíciách nemôže mať nahádzané vlasnosti? Takže keď som postupoval podla PHB a nahádzal Orsikovi vlastnosti klasicky zo 4d6 a vybral tri najvyššie tak je to zle?
17.6.2015 13:34 - wlkeR
Nu, teoreticky jí nemůžeš použít v ofišl Expeditions programu. Pointa je ta, že Expedice jsou veřejnej program a jako takovej se snaží bejt maximálně "férovej" - tzn. všichni jdou ke stolu se srovnatelnejma postavama, distribuce magických předmětů je řešená na 2 stránkách směrnic a tak podobně a tak dále. DM má právo postavu přezkoumat a, pokud má podezření že je naházená neférově, může hráči buď dát standard array nebo ho prostě ze hry vyrazit. Ale tak já nemam důvod to řešit, pokud ty hody nejsou extrémně dobrý, tak, aby zastínily právě ty "férový" postavy samy o sobě.
17.6.2015 13:46 - ByTrit
Jasné chápem. Takže na expedície sú niekde oficiálne pravidlá ktoré to zakazujú.

Edit: Jasné už som ich aj našiel. Dobre dík naštudujem a budem vedieť do budúcna.
17.6.2015 14:26 - ByTrit
A keď už si predstavil postavu tak predstavím aj Orsika lebo v tej krčme to nebolo ozaj bohviečo.

Orsik je trpaslík bojovník a bývalý vojak ktorý slúžil svojmu královy ako pešiak pri obrane svojho královstva. Keď bola jeho armáda porazená tak Orsik utiekol pred istou smrťou a vzal si do hlavy že bude pomáhať každej dobrej bytosti ktorú stretne aby odčinil hrôzy napáchané za jeho pôsobenia v armáde. Je láskavý ale moc toho nenahovorí a ako každý trpaslík si rád vypije.

(Ja viem že je to strašné klišé ale je to moja prvá postava a vôbec prvá skúsenosť s tabletop RPG tak ma nelynčujte :D )
17.6.2015 15:07 - Asar
Ja asi vezmem svojho Deep Gnome roguna. V podstate co je dolezite o nom vediet je, ze je velmi zvedavy (dovod pre ktory vlastne opustil svoj domov v podzemi) a strasne zbabely. Takze neocakvajte od neho hrdinske kusky sebaobetovania sa :P



Co sa tyka FG, tak asi budem potrebovat pomoc s tym. Nehral som este cez to a z prace pojdem asi tak ze budem rad ak stihnem prist na net pred pol siedmou.
17.6.2015 15:11 - ShadoWWW
Asar píše:
Co sa tyka FG, tak asi budem potrebovat pomoc s tym.


S tím se počítá. Nemusíš nic vědět. Pomůžu vám se připojit a nastavit všechno (včetně interaktivního deníku postavy) přesně tak, jak potřebujete.
17.6.2015 15:26 - wlkeR
*četl Johnny Depp gnóma*
17.6.2015 17:49 - Asar
Je mi luto ale nakoniec nemozem sa dnes zucastnit...este stale trcim v praci a neviem kedy skoncim :/
17.6.2015 17:59 - Babaj
tak to nahod v praci :_))
17.6.2015 18:00 - Babaj
bulisy mulisy..... Ashar se vraci :-)
Bulisy mulisy ...OO pardon..
17.6.2015 18:04 - wlkeR
Já jsem rdy. Myslim.

Strašnej nezvyk nemít stůl plnej papírů XD
17.6.2015 18:09 - Babaj
aspon mas mistoi kamprskat kavu :-)
17.6.2015 18:11 - Babaj
Shadowwe.. mma jeden magickej predmet k procleni..... Vipjate.. kde zase vezis:-))
17.6.2015 18:11 - ShadoWWW
wlker: založíš prosím Google+ hangout link?
17.6.2015 18:11 - Babaj
a kde to vlastne jsme.... ze ty jsi se zase vyspal?
17.6.2015 18:19 - ShadoWWW
Na cestě. Ale nemám video chat. :(
17.6.2015 18:21 - wlkeR
https://plus.google.com/hangouts/_/g4vl5fbksfikv5tann43xmizwya

Áááá já nevim jak to udělat mimo rozhraní Rollu XD
17.6.2015 21:27 - wlkeR
"Hrušky by se mohly hodit."
17.6.2015 23:02 - ShadoWWW
:-D

Ten Sneak Attack je krutopřísná schopnost na 1. úrovni. Nejvíc epic moment byl ale pro mě tento:

(Skrytý hod na Lékařství přes Kostkovou věž, kterým padlo hustodémonsky krutopřísné maximum, aniž by o tom hráč věděl, a se super hláškou, která s tím nesouvisela.) :)
17.6.2015 23:09 - ShadoWWW
Bylo mi líto Orsika, kterému to prostě nepadalo. I to se někdy stává.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.065771102905273 secREMOTE_IP: 3.145.156.46