Volná diskuze

Asar
18.7.2014 12:14
D&D 5e přes Fantasy Grounds
Vlákno o hraní D&D 5e přes Fantasy Grounds.

Jaké by měly být kouzelné předměty (ne běžné lektvary a svitky)?

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
Běžnější (v každé jeskyni se jich pár válí)kladné body11
Velmi vzácné - nejspíš z dávno padlé civilizace - ale mocnékladné body24

Jaká by měla být magie?

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
Hodně vzácná (mágové jsou výjimeční)kladné body19
Celkem běžná (magické univerzity jsou v každém větším městě)kladné body14

Jaký by měl být herní svět?

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
Laděný spíš evropským středověkem (feudální země a jejich konfliky, hodně cizích postav)kladné body11
Spíš fantasy (konflikt božstev, hodně nestvůr)?kladné body24
Autorská citace #82
22.7.2014 14:29 - wlkeR
Zatím se mi zobrazují čtyři hráči, dvěma z nich už jsem předal kontrolu nad postavami, kdyby to náhodou bylo zapotřebí. Zbytek nemám z nějakého důvodu v nabídce.

(Note to self: get a bigger monitor >.>)
Autorská citace #83
22.7.2014 17:08 - wlkeR
Doobře, pustil jsem to v hangoutu, odkaz:
https://plus.google.com/hangouts/_/g6k7ihvcalmhuujkyllsfqrquqa

Definitivně potřebuju věší monitor.
Autorská citace #84
22.7.2014 20:19 - kin
Ahoj, omlouvám se ale vlezla mi do toho práce a až teď jsem přišel domů k pc, tak jsem se nemohl zúčastnit. Nahrávali jste to? Že bych se alespoň koukl na video :)
Autorská citace #85
22.7.2014 20:40 - shari
ještě se hraje aji nahrává :)
Autorská citace #86
22.7.2014 23:12 - ShadoWWW
TPK. Replay. (V první hodině bohužel chybí zvuk. Jsem se trochu učil, jak to dělat správně.)

Poučení pro příště: never split the party! :-)
Autorská citace #87
22.7.2014 23:14 - wlkeR
TPK!

Moje první po dlouhé době Oo;

Jo, jedna drobnost na kterou jsem si vždycky vzpomněl, ale nebyl čas jí promyslet - pokud myslíte, že někdo udělal něco hodné Inspirace, ozvěte se, já to buď odklepnu (a většinou jo) nebo ne. Sám si na to často vzpomenu až pozdě ("jo, hm, můžeš si dát inspiraci protože jsi před hodinou řek něco vtipnýho" ... fail).

Jinak za dnešní fajn hru mají inspiraci všichni :)
Autorská citace #88
22.7.2014 23:23 - Babaj
k cemu je ta inspirace?
Autorská citace #89
22.7.2014 23:23 - ShadoWWW
Jo, i když to dopadlo pro hrdiny špatně, bylo to zábavné. IMHO nejlepší byli ti "komáři". Ti byli naprosto hustí a vynikající oživení. Díky za hru! Celkově mi přijde, že oproti 4e je tam méně očividných voleb (nejsou tam "powers"), ale zase to otvírá prostor pro nečekané vychytávky. Např. "splachování na všechny způsoby." :-)
Autorská citace #90
22.7.2014 23:25 - ShadoWWW
Inspirace: Za bod inspirace si u nějakého hodu můžeš "koupit" výhodu.
Autorská citace #91
22.7.2014 23:27 - Babaj
ach taak.. jop.. jinak taky mam palec nahoru. :-)
Autorská citace #92
22.7.2014 23:50 - shari
Souhlasím, byla to výborná hra. Komáři byli super, jako skoro zabít skupinku ještě předtím, než vleze do jeskyně, to se povede málokomu. :D Ale nejlepší scénka byla podříznutí toho goblina na latríně. ^^
A... hm... jako... už se mi s mou stálou družinkou povedlo, že jsme po jednom boji skončili v rozmezí 0-4 HP, ale total kill jsem zažila prvně. Ale co už, do příště si vygeneruji několik nových jmen, pro případ, že by Hilda umřela doopravdy. :D
Autorská citace #93
23.7.2014 00:03 - Naoki
Tak jsem dorazil, ale už je konec no :D
Autorská citace #94
23.7.2014 02:22 - ShadoWWW
Pozdě, ale přece. :)

No díval jsem se na ten záznam a je to docela děs (po technické stránce). Zvuk hrůza. Nejhorší je, že když chcete nahrávat zvuk současně z mikrofonu i systémového zvuku, tak správné nastavení není nikde "v základním manuálu pro začátečníky".

Sem to doteď řešil, aby to bylo na pátek OK. Progooglil jsem kde co, zjistil jsem, že aby to bylo nastavené správně, tak se musí nastavit několik různých věcí na několika různých místech a to někdy určitým způsobem, kdy správné nastavení zjistíte jen experimentálně. Fakt hrůza a neintuitivní.

Ale už se mi podařilo nastavit vše tak, jak má být. Záznam systémového zvuku+mikrofonu už funguje bezvadně a přesně jak má, tak v pátek ten záznam už bude mnohem lepší.
Autorská citace #95
23.7.2014 05:38 - Nachtrose
A co se bude vlastne hrat v patek? o.O
Autorská citace #96
23.7.2014 08:06 - Nachtrose
Jinak ten zaver si taky asi budu muset zkouknout na twitchi :-D
Navic osobne mi prislo, ze se to ponekud vleklo a cely dej se misty nejak moc nehybal :-/
Autorská citace #97
23.7.2014 08:39 - shari
Nachtrose píše:
Navic osobne mi prislo, ze se to ponekud vleklo a cely dej se misty nejak moc nehybal :-/

Jo, občas mi připadalo, že všichni čekají, co udělají ti ostatní... Chtělo by to nějakou silnou osobnost, co bude velet a potáhne to. ^^;
Autorská citace #98
23.7.2014 09:02 - ShadoWWW
To je trochu daň za hraní v novém systému s novou skupinou. Člověk pořádně ještě nemá odzkoušené, jak co funguje. Třeba já zpětně, když jsem si ještě jedou pročítal pravidla a sledoval ten záznam, tak jsem si uvědomil, že některé části boje se daly dost urychlit, ale v té chvíli mě to nenapdalo, protože jsem ještě nebyl sehraný se svou postavou. Např. to, že tulák může zaútočit na nepřítele zákeřným útokem, i když nemá výhodu, stačí, že u nepřítele stojí tulákův spojenec. Nebo to, že když u mě stáli 3 protivníci, tak jsem mohl využít akci Dodge a útočili by na mě s nevýhodou.

A taky to, že ještě nevíš, jaké jsou možnosti ostatních postav a čeho jsou schopné. Plus hlavně nová pravidla, která se člověk při hře teprve učí.

To se ale časem poddá. První hra má vždy nejmenší dynamiku.

Spánek rulez! :-)
Autorská citace #99
23.7.2014 09:04 - Quentin
Prvně u sebe musim spravit ten internet. A mikrofon koupim taky novej, jestli to náhodou nebylo tim. Ze začátku jsem se snažil mluvit na ostatní postavy a většina mě ignorovala. Chvilku jsem si připadal trapně, ale pak jsem slyšel v záznamu ten můj přenos a už to chápu :D Nejvíc jsem mikrofon záviděl Shari.

Místy je otravné, že si skáčeme do řeči. Tomu by tipuju dost pomohlo, kdyby jsme měli webkameru všichni. Hrát jen po hlase je chaotičtější, když nevidíš tomu druhýmu ve tváři, že chce něco říct nebo že ještě nedomluvil.

BTW nechcete začít s jinejma postavama? Oživovat ty po TPK působí jako takový levný cheatování :)

Jinak pravidla se zdají být celkem ok. Nevim, jak to bude s powerlvlem na vyšších úrovních, ale od pohledu to vypadá docela dobře. Proficiency a (dis)advantage jsou takové správně jednoduché a funkční mechaniky. A pořád je to samozřejmě dnd a platí rulings over rules. Pochybuju, že by tohle měla být první edice, ve které nejde utéct z boje :D

Nachtrose: U dungeon crawlu je potřeba hodně komunikace. Bez interakcí mezi postavama je to strašně nudná deskovka. Příště bych se pokusil víc mluvit, roleplayovat a plánovat. Včera nám tam chyběla, jak atmosféra, tak pořádná kreativita. Snad jediný, na co si vzpomínám, je Babaj, jak se vzdal a šel vás budit ze Sleepu :)
23.7.2014 09:08 - ShadoWWW
Píše:
Hrát jen po hlase je chaotičtější, když nevidíš tomu druhýmu ve tváři, že chce něco říct nebo že ještě nedomluvil.


Přemýšlel jsem, že možná nejlepší by bylo nejet hlas/video přes Hangouts, ale přímo přes rozhraní Roll20. Takto buď člověk sledoval okno s mapou, nebo okno s hangoutem a občas vznikal chaos, kdo vlastně mluví apod. Kdyby to bylo všechno v jednom okně, bylo by to přehlednější.
23.7.2014 09:12 - Nachtrose
QuentinW píše:
Snad jediný, na co si vzpomínám, je Babaj, jak se vzdal a šel vás budit ze Sleepu :)


Mno... to je tak posledni a co si vzpominam :-D, pak jsem to nezvladnul a zalomil realne. Navic, AC17 tank mi prisel ponekud slaby, obzvlaste kdyz wlkeRovi temer nepadalo mene nez 15... :-/ Asi si budu muset do patku prolezt basic a zkusit slozit neco jine...

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.090893983840942 secREMOTE_IP: 52.91.67.23