Volná diskuze

Asar
18.7.2014 12:14
D&D 5e přes Fantasy Grounds
Vlákno o hraní D&D 5e přes Fantasy Grounds.

Jaké by měly být kouzelné předměty (ne běžné lektvary a svitky)?

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
Běžnější (v každé jeskyni se jich pár válí)kladné body11
Velmi vzácné - nejspíš z dávno padlé civilizace - ale mocnékladné body24

Jaká by měla být magie?

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
Hodně vzácná (mágové jsou výjimeční)kladné body19
Celkem běžná (magické univerzity jsou v každém větším městě)kladné body14

Jaký by měl být herní svět?

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
Laděný spíš evropským středověkem (feudální země a jejich konfliky, hodně cizích postav)kladné body11
Spíš fantasy (konflikt božstev, hodně nestvůr)?kladné body24
20.10.2014 09:42 - shari
Já měla pocit, že wlkeR to v pondělí na 18:00 nestíhá. To už jsem zas mimo? O.o
A nejspíš budu mimo i večer, 16 hodin v autě/busu přes víkend plus dneska 8 hodin v práci mým zádům nedělá moc dobře. A kabel od sluchátek mi k posteli nedosáhne. :( Ale zkusim zprovoznit notebook, to by mohlo jít... :D
20.10.2014 10:41 - Babaj
Sarka,lezici,spici... :_)
20.10.2014 17:28 - wlkeR
Už v 6? Njn. Já říkam 6 a myslim půl 7... Ale tak v 6 nahodim link, uvidíme kdo jak přijde :)
20.10.2014 17:49 - wlkeR
20.10.2014 23:12 - wlkeR
The party is ded.
20.10.2014 23:15 - ShadoWWW
TPK. Takže hledá se DM pro nové dobrodružství. :) Quentine?
20.10.2014 23:46 - shari
Jelikož to už dohrávat nebudem, jaký měl ten trpoš důvod nechat nás zabít?
20.10.2014 23:55 - wlkeR
No, dohrajem, ale až po Hoard of the Dragon Queen.)

Ale esi to chceš vědět, tak mi napiš na fejsbuku, zbytek si to prej nechá na "dohrávku" (esi se jí dožije).
21.10.2014 00:13 - Quentin
Sorry, sobotní hry mi na vedení prozatím stačí víc než dost :o)
21.10.2014 00:27 - ShadoWWW
Quentin, Kin: Můžete se také znovu připojit jako hráči. Pojede se zase od 1. úrovně.
21.10.2014 07:41 - shari
Chápala bych to, kdybychom si tu smrt přivodili sami nějakou chybou, například kdybychom tam bez odpočinku a s půlkou HP naběhli. Ale wipe jen proto, že NPC se rozhodlo, mi přijde hodně overkill. (Ano, NPC se rozhodlo poslat na nás něco, proti čemu jsme neměli šanci, pokud by to házelo něco jiného než jedničky.) A útěk? A nebylo tak trochu jedno, jestli nás zabije lebka nebo houbičky?
21.10.2014 07:44 - Vojtěch
Že by Demi-Lich? :)
21.10.2014 07:56 - Nachtrose
Vojtěch píše:
Že by Demi-Lich? :)


Flaming skull, ale stacil. A to na zacatku Wave Echo cave je vyrazne napsano, ze to je mineno pro druzinu lvl 4 postav a lvl 3 to budou mit tezky... Ale Warlockova samovrazda byla omluvitelna ;-)
21.10.2014 08:23 - shari
Nachtrose píše:
A to na zacatku Wave Echo cave je vyrazne napsano, ze to je mineno pro druzinu lvl 4 postav a lvl 3 to budou mit tezky...

Což jsem třeba já nevěděla, bo jsem si nechtěla kazit dobrodružství spoilery. A pochybuju, že to věděly postavy.
21.10.2014 08:28 - Merlin
Tak IMHO se "dělá" snadněji TPK ve hře přes net, kde s hráči není žádná vazba...nicméně hráči jsou frustrováni stejně.
21.10.2014 08:56 - Nachtrose
Sharka: ja to taky cetl az dodatecne, pac mi to s Gundrenem prislo jako hodne WTF.
21.10.2014 09:05 - ShadoWWW
Tak on tam ten spoiler toho, že jde o smrtící bytost, byl. Když (CP) trpaslík utíkal a volal: "Utečte!" Pak tam byl taky jeden varovný duch. :)

Ale jo, já taky, navyklý na Čtyřky (souboje jako sport), bych bojoval. V tom jsou Pětky zrádné. Zlom nastal ve chvíli, kdy trpaslík zmizel za jedovatými spórami, kam se hráčským postavám moc nechtělo. To ještě nevěděly, že se na ně řítí ještě větší zlo.

Ono to bylo dáno i celkovým kontextem, kdy se trpaslík nezapojil ani do předešlého boje, který jsme zvládli (teda až na mého Damakose, ale to byla spíš moje chyba). Kdyby se trpaslík víc zapojoval do předešlých bojů a vypadal drsně, a pak by se vyřítil s hláškou: "Zdrhejte za mnou, jestli je vám život milý!!!" vyznělo by to jinak. Ale když on zdrhal skoro pořád, tak to se pak těžko odhaduje. :)

Něco jako Gandalf v Pánovi prstenů, který si vždy poradil s každým bojem a byl v družině za hustodémonsky krutopřísného drsňáka, tak když pak narazili na Balroga a Gandalf zařval: "Fly, you fools!" tak nebylo nad čím přemýšlet...

Čili větší důraz na nebezpečí by příště možná (!) pomohl. Přece jen už hráči budou zkušenější. :)
21.10.2014 09:18 - ShadoWWW
:-)
21.10.2014 16:49 - wlkeR
Nu, ono to všechno má určitý důvod, který dokonce to dobrodružství samo nabízelo, jen já jsem ho vzal trochu do extrému... a nikdo se o něj ani nijak extrémně nezajímal. (A když už čtete spoilery, pokud si přečtete poslední místnost Cragmaw Castle, bude vám spousta věcí asi O HODNĚ jasnější.)

Na každý pád co se obtížnosti týče, vzhledem k tomu jak EZ pro vás byly bitvy v třeba Cragmaw Castle, kdy jsem i pospojoval několik místností najednou, tak jsem nijak extra neřešil že nemáte lv 4, protože jste prostě věci zvládali dobře, +/- 1 DPS. Co se toho trainu týče, sám za sebe jsem v těch místech co vy nikdy nebyl (ta druhá cesta je mnohem víc easy, musím říct) a fakt jsem ho nabral dřív než jsem věděl, co tam bude. Úniku bylo (I was trying to be VERY ominous for SEVERAL rounds) a to i nehoubičkovými způsoby, a co se motivace NPCčka týče... buď viz. výše, nebo příště :)
21.10.2014 17:34 - shari
wlkeR píše:
vzhledem k tomu jak EZ pro vás byly bitvy v třeba Cragmaw Castle, kdy jsem i pospojoval několik místností najednou

To bylo kvůli druidovi a jeho trnům a OP healům. Hádej, který člen výpravy včera chyběl.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.11228394508362 secREMOTE_IP: 44.213.80.203