Volná diskuze

Asar
18.7.2014 12:14
D&D 5e přes Fantasy Grounds
Vlákno o hraní D&D 5e přes Fantasy Grounds.

Jaké by měly být kouzelné předměty (ne běžné lektvary a svitky)?

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
Běžnější (v každé jeskyni se jich pár válí)kladné body11
Velmi vzácné - nejspíš z dávno padlé civilizace - ale mocnékladné body24

Jaká by měla být magie?

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
Hodně vzácná (mágové jsou výjimeční)kladné body19
Celkem běžná (magické univerzity jsou v každém větším městě)kladné body14

Jaký by měl být herní svět?

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
Laděný spíš evropským středověkem (feudální země a jejich konfliky, hodně cizích postav)kladné body11
Spíš fantasy (konflikt božstev, hodně nestvůr)?kladné body24
25.10.2014 12:58 - shari
A to je právě ten fluff, co dělá moje postavy zbytečný, občas i zavazející. Mají nějakou povahu a nerozhodují se strojově optimálně. Hilda šla s nima, protože je tam nemohla nechat jít samotný, to samý Lora, nechtěla zdrhnout a nechat je tam, proto jen ta 'půlka' pohybu a čekání na zbytek. Jenže tohle jsou očividně ty chyby, kvůli kterým pak skupinka nepřežije. A mně je opravdu proti srsti hrát něco sobeckýho, co když vidí nebezpečí, tak zdrhne a nekouká na to, jestli zbytek to zvládl nebo ne.
25.10.2014 13:05 - wlkeR
Takže to bylo správné rozhodnutí. A ostatní se rozhodli také správně. Jen to blbě skončilo. Stane se.
25.10.2014 13:27 - wlkeR
Update: V pondělí možná budu už kolem 7, záleží na tom, jestli ČD budou "České Dráhy" nebo "Čekej, Debile." Mohli bysme se třeba nějak nezávazně slézt a prodrbat postavy - role, známosti, frakce a tak. Kdo může, samozřejmě. Kdo nemůže, AFK tabulku mam pořád na nástěnce (né, jk.)
25.10.2014 13:29 - Nachtrose
Jak jsem psal drive, na pondeli uz mam nahradny program a asi se to protahne, jelikoz to bude nulta session s vysvetlovanim pravidel a tvorbou postav.
25.10.2014 13:38 - Babaj
pondeli je dobry termin :-)) a urcite to prodrbat bude treba.. ja sam potrebuju upresnit s dm mnohe.. :-)
25.10.2014 15:02 - wlkeR
Nuda + tablet:

Myslím že to bude moje první postava s helmou. Možná druhá (už nevim v čem lítal Marshal).
25.10.2014 17:03 - wlkeR
Mati bude pořádně online až v pondělí, takže jsem zatím vyrobil dočasné parkoviště ke kterému dám DM klíčky každému kdo se přihlásí do kampaně, aby mohl zřídit případný hangout.

Pokud chcete zajímavé náměty na Backgroundy přímo z dobrodružství, stáhněte si ho a mrkněte na stránku 35.

EDIT: Shadoww je GM, kdybych už to náhodou nestih.
25.10.2014 18:30 - Nachtrose
Hmm... jen o tech frakcich vim kulovy. Musi postava k nekomu nalezet?
25.10.2014 18:47 - ShadoWWW
Nachtrose: Přečti si o nich na konci Základních pravidel. Členství ve frakci je důležité, protože tvoří hybné síly konfliktu, o který v dobrodružství jde.
25.10.2014 18:50 - ShadoWWW
Frakce mají podobný motivační význam, co ideály, vady a pouta, ale s nabývajícím významem na vysokých úrovních. Na začáku mají jen minimální (spíš žádný) význam, ale někde od 10. úrovně tvoří už mnohem silnější motivaci než ideály, vady a pouta.
25.10.2014 18:54 - wlkeR
Ale k žádné patřit nemusí, resp. se k jedné může přidat v průběhu (frakce lze i měnit, ale resetne se ti rank). Další features jsou spešl frakční questy a různé benefity.... někde to tu mam... Aha, ono je to někde v tomhle (konkrétně stránka 16 a dál, ale vyplatí se to projít).
25.10.2014 19:40 - Nachtrose
Ne, nehodi se mi zadna frakce.
25.10.2014 20:04 - wlkeR
Tím si hlavu nelámej, stejně kdoví jestli se dožijeme úrovně, na které to bude záležet :D
25.10.2014 23:49 - Babaj
takze postupne zjistuju, ze budu moct i v utery, kdyby nahodou bylo potreba :_)) ja bych jinak potreboval doladit tu mou vojenskou karieru.. jako treba hodnost.. a moznosti co tam jsou za armady.. asi bych volil pravidelnou armadu.. ale nevim jak to v tom svete chodi.. jinak jsem chtel byt oficir _:) ale padlo mi scout :_))))
27.10.2014 09:19 - Babaj



Ma zbroj je mym stitem, je mou virou a je mym prokletim ve spaseni cestou pres bitevni pole.



Me jmeno je Samuel Helder a Illuskane by na mne nebyli prilis hrdi.Coz hodlam zmenit.
Ma vojenska kariera zacala slibne. Uz od mladi jsem v sobe pocitoval touhy po niceni a desrukci, coz nelibe nesli sousede a vesmes posleze i cela vesnice. Nebylo se cemu divit a netrvalo dlouho co jsem musel vybirat mezi zalarem, sibenici ci vojenskou sluzbou. Ani jedno nebylo dle meho gusta, a ma neobliba v autoritach mi naznacovala problemy i v armade.. Ke svemu udivu jsem zjistil , ze se mezi temito kovem ,kuzi a potem zapachajicich muzich citim velmi dobre. A navic jsem si jich vazil.Postupem casu jsem se vypracoval nejen mezi muzi ocele ale iv prizni samotneo Tempuse. Nevim co ve mne vidi, ale patrne ma povaha ho pritahuje a zacal ke mne promlouvat. Spolecne jsme pak jakoby splynuli v jedno. on muj pan a ja jeho jedna z tisicu pazi.. Vzdy je proc valcit a tak je vzdy jak sytit jeho vasne. Nakonec jsem to dopracoval az do specialniho batalionu.. Byly nam nabizeny ty nejnebezpecnejsi ukoly. Ty diverzni mne bavili nejvic. Nekde neco znicit, spalit a rychle pryc... Neni divu ze ted tady sedim sam, trochu osmahly, unaveny z nekolikadeniho behu, temer bez vybavy.. nebyl cas svlikat zbroj. V patach nam na zada dychalo mnoho mecu . Odhodili jsme co se dalo a pelasili o zivot..Rozdelili jsme se, abychom zvysili nase sance..Snad se druhe skupine podarilo predat zpravy o splneni ukolu a ze vez branici prusmyk uz nestoi... Prijemna vzpominka na padajici kamene zdi a vlny prachu z nich se zvedajici mne bude hrat jeste dlouho v srdci.
Ale mrzi mne, ze batalion je rozprasen... Musim podat zpravu v posadce a taky se zpet dovybavit... Takze jeste jeden korbel za zatoulany tolar a musim vyrazit...
27.10.2014 17:11 - wlkeR
Um... víš že si to NEMUSÍŠ házet... XD

Jinak jsem se vydlábnul na knihovnu a jel dom dřív, takže kol té půl 7. spustím nezávazný character-creation pokec.
27.10.2014 17:15 - Babaj
ja to hazel a vychazelo to docela dobre. i ten scout se tam hodi :-))) i ty bondy a charaktery.... jeden mi bude ale problem delat hrat :-))))) ale tak snad se ho zhostim :_))
27.10.2014 18:23 - wlkeR
27.10.2014 19:09 - ShadoWWW
Kolem osmé se připojím.
27.10.2014 21:06 - wlkeR
Začínáme příští pondělí, 18:00. Očekávejte srážky, případné bouřky.

Slunce v duši.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.087274074554443 secREMOTE_IP: 44.221.43.88