Volná diskuze

Asar
18.7.2014 12:14
D&D 5e přes Fantasy Grounds
Vlákno o hraní D&D 5e přes Fantasy Grounds.

Jaké by měly být kouzelné předměty (ne běžné lektvary a svitky)?

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
Běžnější (v každé jeskyni se jich pár válí)kladné body11
Velmi vzácné - nejspíš z dávno padlé civilizace - ale mocnékladné body24

Jaká by měla být magie?

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
Hodně vzácná (mágové jsou výjimeční)kladné body19
Celkem běžná (magické univerzity jsou v každém větším městě)kladné body14

Jaký by měl být herní svět?

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
Laděný spíš evropským středověkem (feudální země a jejich konfliky, hodně cizích postav)kladné body11
Spíš fantasy (konflikt božstev, hodně nestvůr)?kladné body24
16.7.2015 14:03 - ShadoWWW
Píše:
ale po te co jsem na 4k6 hodil 1 1 1 4

Nejepičtější včerejší okamžik, zvlášť když se to dělilo na půlku a vzniklo z toho 3. :-D

ByTrit: Chodně jim chyběla tvá schopnost vykrývat svým štítem útoky na postavu vedle tebe.
16.7.2015 14:07 - ByTrit
Hej je mi to jasné podla toho čo tu čítam. Nedalo sa mi kôli práci naozaj sa ospravedlňujem. Nabudúce ale už budem tam kde ma bude treba :)
16.7.2015 14:08 - ShadoWWW
V pohodě, každý někdy nemůže.
16.7.2015 15:07 - wlkeR
Na lv 5 plánuju multiclass do Mnicha, kterej má AC = 10 + DEX + WIS. Obojí si na lv 4 upgradnu na 18/+4.

V 5E je důležité mít na paměti, že CR příšer je velmi slabé vodítko. Obecně platí pro družinu co je mixem fyzického/magického útoku, má tanka, léčitele a DPS a předpokládá rozumnou taktiku a rozumné štěstí na obou stranách. Jakékoli porušení této rovnováhy pošle CR do kytek i o celočíselné hodnoty - například banda fyzického dps proti věcem s rezistem, nebo magiči vs. will-o-wisp. Taktika je pak úplně další vrstva, jak asi nemusím pitvat. (Btw, ono to vlastně bylo velmi jednoduché - stačilo ustupovat do chodby a jejich nižší pohyblivost by jim ty manévry zatrhla. Bohužel mi nějak nedošlo, že jste oba mohli stát v téže chodbě X)

No a štěstí - muška jenom zlatá svinská vrtošivá :D

NICMÉNĚ ať už ty čísla vychází jakkoli, je nutno prostě počítat s tím, že útěk je taky možnost, a smrt se holt sem tam přihodí, zkrátka proto že ty pravidla nejsou tak superhrdinský. Já jsem s tím srovnanej, jediný co mě fakt nebere je skutečnost, že T tankování tohoto druhu bytostně nesnáší, což je taky důvod, proč přišel o práci gladiátora. A proč je na útěku před svým bývalým zaměstnavatelem. A královským vojskem :D
16.7.2015 19:26 - Babaj
trite.. proste kdyz ma nekdo stestia rolne takovy cisla tak by jsi taky mel velky moznosti :-) my co hrajem podle bodu bychom si to dovolit nemohli :_)
16.7.2015 22:44 - ShadoWWW
Je čas na přípravu další části příběhu. ;-)

(obrázek se dá rozkliknout)
17.7.2015 07:01 - Babaj
jakou pripravu.. ted uz jen udelat rozarku tri a cekat v klidu nez nam naskakji tisice expu az ten krystal roztavi.. to pozname lehce _:))) urcite mnoho z nas daji aspon nekolik levelu za takovou armadu :_)))--- mozna ji vypustime az budem na dohled mesta :_))) abychom z toho meli i nejaky divadlo. ale nevim.. zase to jak prochazim davem zombii dujic na dudy a kolem se rozpadaji nemrtvi.. je dobra vize.... :_)))
17.7.2015 07:05 - Babaj
jeste mne napada druha vize.... sovicka leti sec ji perka stihaj... a uz to vidi .. mesto v troskach . dym valici se krajinou a vykriky umirajicich obyvatel zanikaji v mlznem oparu devastovaneho mesta..... Sovicka se otaci a hleda jinou horu osudu k upusteni krystalu :_))
17.7.2015 08:03 - ByTrit
Znie to strašne zaujímavo. škoda že som tam nebol musím si vypočuť aspoň nahrávku.

Wlker: takže sa teoreticky môžeš dostať až na AC 20. Môže toto spraviť nejakým spôsobom aj bojovník? (okrem toho že by našiel lepšie brnenie/štít) (bez multiclass)
17.7.2015 08:54 - Babaj
jj ja mam s clerikem tusim 21-22.. ale je fakt ze mam ful plate stit. cloak of protection.. a je mozne si pomoci jeste kouzly.. bojovnik ale myslim ma lepsi featy na to.
17.7.2015 09:26 - ByTrit
Pozrel som príručku a bojovník na to featy ozaj nemá:D takže jedine nájsť lepšie vybavenie prípadne si pomôcť kúzlami
17.7.2015 09:43 - ShadoWWW
Ještě si můžeš zvýšit Obratnost místo získání odbornsoti (featu). A pak jsou na to taky nějaké kouzelné předměty. ;-)
17.7.2015 09:47 - ByTrit
Jasné ale nie každá zbroj berie obratnosť do úvahy :)
17.7.2015 10:17 - Babaj
na obratnost prd pokud chces tezkou zbroj tak je ti jen na dex savy a na nic jineho :_)ja myslel spis ne featy.. to bylo blbe receno. ale nevim jestli nejaky zamereni tam taky u bojovnika nezvysovalo obranu.. ale to je tusim jen jedno na vyber a ty jsi si vzal ten stitovaci tusim... taky dobry :_) vse neco stoji :_)) takze predmety jsou dobra volba :_)
17.7.2015 10:37 - ShadoWWW
Jo, to je fakt s tou Obratností. (Ještě nikdy jsem nehrál postavu, která by měla ty über cool těžký zbroje. ;-))
17.7.2015 10:59 - Babaj
se koukni na sama a jeho ducharinu :-)))))) Vira je moje zbroj :_)) teda symbol jsem ted presunul na cerny draci stit.. :-))
17.7.2015 18:29 - wlkeR
ByTrit píše:
takže sa teoreticky môžeš dostať až na AC 20.

Teoreticky.

Bojovník má tu výhodu, že + k abilitám dostává o něco častěji. Imo je kožená zbroj + high Dex OP, ale zakovat se úplně není taky zcela od věci, jak dokazuje Sam.

In other news: Mati se, tuším, teď někdy bude vracet ze špitálu, takže hned jak ho odchytím, začnu vyzvídat, jestli je jeho stroj už provozuschopnej. Taky jsem ukecával Shari aby se přidala do ShadoWWWrunu jako healer - myslím, že jsem jí lehounce nalomil, tak se koukejte přidat - nějaká medovinka do její schránky v Brně by třeba bodla :P
18.7.2015 09:42 - ByTrit
Kožená zbroj? tá je len +11 okovaná kožená +12 to mi nepríde moc op keď si k tomu môžeš pripočítať max +5 dex (ak teda nemáš nič čo by ti zvyšovalo dex vysoko nad 20)

ShadoWWWrun už ale dlho nepotrvá nie? ShadoWWW spomínal že to vidí tuším na jedno dve sedenia :)
18.7.2015 15:07 - wlkeR
Já myslím že myslel současnou zápletku. Ale toe jedno.

S +4 Dex máš AC 16 (jo, myslim okovanou, jsem línej to psát), když sundáš trochu DPS a vemeš do jedný ruky štít, tak 18. Což je hezký číslo, když si vemeš, že většina hnusek těch prvních pár úrovní nemá k útoku víc jak těch +6, a mnohem častější je +3 až +5.
18.7.2015 21:42 - ShadoWWW
Jo, myslel jsem současné dobrodružství. Jestli bude zájem, můžem pak pokračovat.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.085668087005615 secREMOTE_IP: 18.118.1.158