Volná diskuze

Asar
18.7.2014 12:14
D&D 5e přes Fantasy Grounds
Vlákno o hraní D&D 5e přes Fantasy Grounds.

Jaké by měly být kouzelné předměty (ne běžné lektvary a svitky)?

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
Běžnější (v každé jeskyni se jich pár válí)kladné body11
Velmi vzácné - nejspíš z dávno padlé civilizace - ale mocnékladné body24

Jaká by měla být magie?

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
Hodně vzácná (mágové jsou výjimeční)kladné body19
Celkem běžná (magické univerzity jsou v každém větším městě)kladné body14

Jaký by měl být herní svět?

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
Laděný spíš evropským středověkem (feudální země a jejich konfliky, hodně cizích postav)kladné body11
Spíš fantasy (konflikt božstev, hodně nestvůr)?kladné body24
29.10.2014 21:35 - ShadoWWW
Na živly budou zaměřeny produkty na jaře příštího roku a objeví se i živlomág. Viz vedlejší téma.
29.10.2014 22:00 - Nachtrose
Tak dlouho ale hrani asi odkladat nebudeme ;-) ( i kdyz by tu porad byla moznost zamenit si class... )
29.10.2014 22:08 - wlkeR
Tak tam je jasně řečeno, že je to k dalšímu příběhu po Tyranii. Pokud si správně vzpomínám, v rámci Encounters jako takových to ani nejde čerpat z nových materiálů - Tyranny podporuje jen PHB, resp. Basic. V další sezóně to asi bude PHB + to nový.
30.10.2014 09:49 - Babaj
ShadoWWW: mel bych na tebe dotaz.. kdyz uz to mas tak nadhetrne rozpracovany a urcite to mas i v nejakym formatu kde by se s tim dalo nejak pekne hybat.. nemohl by jsi mi udelat na zakazku. seznam klerickych kouzel i s obsahem(popisem)kouzel prvniho a druheho stupne? vic jich asi beztak ted neuziju.. nejak se s tema pdfkama nemam rad :-)) coz o to ja je rad mam ale ony mne neposlouchaji :-)
ceska nebo anglicky je mi to celkem jedno, zalezi co by se ti lepe delalo. At te moc nezatizim :-) mel by jsi u tempuse kladny body :_)
30.10.2014 10:56 - ShadoWWW
Babaj: Večer ti to vyrobím. Ale jinak mohl bys to udělat i svépomocí v překladu pomocí CTRL+C a CTRL+V metody z Acrobat Readeru třeba do Wordu, kdyby se ti chtělo. Ale musel bys to pak znovu naformátovat.
30.10.2014 11:57 - Babaj
ty pokusy uz jsem mel,, ale pak mi to vychazelo asik jako max dve kouzla na stranku :_))) tak husty manual jsem zase nejak nemel to srdce tisknout :_))
30.10.2014 18:49 - wlkeR
Lehká nekromancie, ale náhodou mi na fejsbuku naskočilo tohle video o... špatných rozhodnutích :D
30.10.2014 20:19 - ShadoWWW
Babaj: Tady to máš (byla to otázka 10 minut). A teď mě nechte, jdu dál tvořit svého barbara. :)
30.10.2014 22:20 - wlkeR
Co je na barbarovi k tvoření? Oo;
Staty: Síla 16, Odolnost 16, Dex co to dá, zbytek 8.
Gear: Obouručák, olej na svaly, bederní rouška (případně Perlička na zuby, ale ta je optional a stejně bude až v DMG).
30.10.2014 22:26 - Babaj
shadowww. dekuju.. pro nekoho deset minut . pro jineho diplomova prace se statnici :-))))
30.10.2014 22:41 - wlkeR
Jjjo. Moje umělecké skilly mají ještě co dohánět.

31.10.2014 09:46 - ShadoWWW
Kdybyste ještě někdo chtěl nějak vytvořit svůj seznam kouzel, tak napište, jak ho chcete, a já ho vytvořím.

wlkeR: Super obrázek! ;)
31.10.2014 09:50 - Vojtěch
To vedle Dragonborna je asi trpaslík, ale vypadá to jako cool Cthulhu ^^
31.10.2014 10:34 - Merlin
Vojtěch píše:
To vedle Dragonborna je asi trpaslík, ale vypadá to jako cool Cthulhu ^^

taky mne to hned napadlo..nebo doktor Zoidberg :)
31.10.2014 11:46 - Babaj
:-))) csss ja s epoznal hned :-)
31.10.2014 12:21 - ShadoWWW
Trocha klasického meče a magie.



Je potřeba k mé postavě, lidského barbara Kohena ještě něco dodávat? :-)
31.10.2014 12:24 - ShadoWWW
Tak dobře. Trochu tu svou postavu rozvedu. :-)

Ghost of old tiefling warlock píše:
Between the time when the Realmspace was struck by The Spellplague and the rise of the deities Baal and Tiamat in The Sundering, there was an age undreamed-of. And unto this Kohen, destined to bear the jeweled crown of Black Lion upon a troubled brow. It is I, his chronicler, who alone can tell thee of his saga. Let me tell you of the days of high adventure.


Běžím ve sněhu mezi stromy hustého hvozdu. Něco mě pronásleduje, ale nevidím co. Nohy mi slábnou a mou kůži bičují větve stromů.
"Kohene," zašeptá ženský hlas. Nese se vzduchem jako ledový vítr přes holé, černé stromy. "Kohene!"
Přede mnou stojí zády mladá žena. Je to Ketra? Dostihnu ji, ale když se otočí, je to někdo jiný.
Její kůže je rudá jako čerstvá krev. A její hlava není lidská, ale jsou to tři dračí hlavy!
"Tiamat," syknu zděšením.
"Pamatuješ si mě," řekne s líným úsměvem. "Pamatuji si tě také, Kohene. Jdu si pro tebe se svými služebníky."
Zvedne ruce. Jsou to dračí pařáty a její drápy svírají mé hrdlo. "Jdeme si pro tebe, Kohene. Jdeme si pro t–"
"NÉ!"


Sen se rozpadne na tisíc střepů, a je pryč. Sedím na slamníku v potemnělém pokoji a po tváři mi stéká studený pot. Chvíli si nemůžu vzpomenout, kde jsem, ani jak jsem se sem dostal. Ve vedlejším pokoji sebou někdo vrtí, nejspíš jsem ho probudil, jak jsem zařval.
Opatrně natáhnu ruku po straně postele a nahmatám svůj meč zasunutý v pochvě. Potom povolím své svaly a uvolním se a vracím se ve svých vzpomínkách.
Poslední týden trávím na statku nedaleko Stínového lesa. Během dne se věnuji kovářské práci, rodině, která tu žije, spravuji farmářské náčiní. Na oplátku mám kde spát a co jíst. Vedu si dobře a rodina mi je vděčná.
Ale věci se zhoršují. Toto je třetí noc v řadě, co jsem měl stejnou noční můru. Něco to znamená a já se obávám, že vím, co to znamená.
Na chodbě za dveřmi se ozvaly kroky. Zatnu svaly, tasím svůj obouruční meč a v tichosti čekám.
"Kohene?" zašeptá dívčí hlas.
Běta. Odložím meč a zhoupnu své nohy z postele. "Pojď dál."
Dveře se se zaskřípěním otevřou a místnost zaplní světlo ze svíčky. Běta je nejstarší dcerou statkáře. Drží lampu, která osvětluje její kudrnaté, černé vlasy a prostou vlněnou noční košili.
"Ahoj," řekne s úzkostným úsměvem. "Měls špatný sen?"
Pročísnu si rukou své dlouhé vlasy. "Nebyl dobrý," zabručím a sehnu se pro sandály. "Teď už asi zůstanu vzhůru. Brzy bude ráno."
Běta se dívá, jak si obouvám sandály. Sleduje mé divoké černé vlasy, vlnící se svaly a vášnivé modré oči.
"Kohene," promluví konečně a na její půvabné tváři se objeví starost, "před kým utíkáš?"
"Kdo říká, že utíkám?" vydechnu nakvašeně. Běta při pohledu na mou tvář polkne, ale trvá si na svém.
"Při práci se stále díváš na severovýchod," zašeptá. "Vždycky máš při sobě svůj meč. A když procitneš, voláš někoho jménem Ketra a mluvíš o… o smrti…"
Chvíli na ni zírám a ona zírá na mě. Nakonec učiním rozhodnutí, kterému jsem se chtěl vyhnout.
"Posaď se," zašeptám. "Nic z tohoto neopakuj své rodině."
Běta položí olejovou lampu na blízký stůl a najde si židli. "Je to špatné, že?" ptá se tiše.
Přikývnu, temné vzpomínky přichází zpět. "Je to špatné," potvrdím jí.

Jsem Kohen, barbar z Beoruniny Studny. Mým domovem je temná horská země, kde je život drsný a plný nebezpečí, země, ve které se rodí hrdinové.
Před dvěma lety jsem byl hrdina. Můj kmen Černý lev zaútočil na velkou pevnost a já jsem sehrál hlavní roli při jejím dobývání. Bylo mi dvacet let a byl jsem mocným válečníkem.
Potom byl můj otec zabit v hádce. Vraha jsem zabil, ale jeho kmen mi slíbil odplatu. Nakonec mě vyhnali mí vlastní lidé a opustil jsem Beoruninu Studnu. Sám.
Stříbrné pomezí je kraj na jih od Beoruniny Studny. Zasněžená pustina, kde žije kmen známý jako Rudý tygr. Tento kmen válečníků má Černého lva v lásce, často uzavírají spojenectví proti společným nepřátelům. Měsíce jsem se potuloval po Stříbrném pomezí ve společnosti Rudotygřích nájezdníků, bojoval jsem proti banditům otrokářům.
Minulou zimu byla unesena dcera vůdce Rudého tygra. Skupina Uctívači Dračího spáru měla v úmyslu ji obětovat své dračí bohyni v jejich hlavní pevnosti. Zachránil jsi ji, ale zaplatil jsi za to strašlivou cenu.
O vůdci Uctívačů Dračího spáru se říká, že je nesmrtelný. Jeho tajní agenti infiltrují ostatní národy a berou zajatce, které obětují své bohyni Tiamat. Nosí dračí masku, díky níž má nesmírnou magickou moc. Žádný jiný čaroděj nebyl tak obávaný, jako on. Jeho nejbližší spolupracovníci a vůdci jednotlivých skupin kultu si říkají Nositelé purpuru.
Vkradl ses do jejich pevnosti a zapálil jsi ji, díky čemuž jsem dostal vůdcovu dceru, Ketru, do bezpečí. Nato vůdce kultu rozpoutal proti mně temné síly magie.
Vůdce vyslal jednoho Nositele purpuru, aby se svou skupinou zaútočili na mé spřátelené nájezdníky. Rozprášili nás, ale než mě zajali, shodil jsem Nositele purpuru z koně a pomohl jsem Ketře na něm ujet.
Když Ketra ujížděla do noci, Uctívači Dračího spáru mě stáhli na zem. Čtyři měsíce jsem strávil jako vězeň v táboře otroků poblíž jejich zničené pevnosti. Byl jsi mučen, bičován, bit a proklínán, a čekal jsem na příležitost k útěku, příležitost, která přišla teprve před měsícem během prudké bouře.
Rozedřel jsem svá pouta o skálu a osvobodil se. S pouhým železným řetězem jako zbraní jsem zabil strážce a vojáka a uprchl v lijáku z otrockého tábora.
Válečník, psanec a nyní otrok na útěku. Cestoval jsem sám skrz hvozdy, vysoké hory a zamrzlé řeky. Bojoval jsem s hladovými vlky, abych získal trochu syrového masa k snědku. Černí lvi neumírají snadno.

"Kde jsi vzal svůj meč?" zeptala se Běta a její hnědé oči se rozšířily.
"V hrobce na severu. Schoval jsem se v ní před hladovými vlky a našel jsem meč mezi pozůstalostí mrtvého náčelníka. Náčelník se snažil vzít si meč zpátky, ale bojoval jsem s ním ohněm a zvítězil jsem."
Běta se zamračila: "Myslela jsem, žes říkal, že náčelník, jenž meč vlastnil, byl mrtvý."
Nevesele jsem se zašklebil: "Byl. Musel jsem zničit jeho chodící mumii."
Dívka se zděsila a rychle změnila téma. "Hm, dobrá, co budeš dělat teď, Kohene?"
Pokrčil jsem rameny, jako kdyby na budoucnosti nezáleželo. "Rozhodl jsem se zamířit na jihovýchod do Hlubiny. Viděl jsem už dost z této části světa, a co jsem se doslechl, Hlubina vypadá jako město, které by se mi mohlo líbit."
Běta na mě pohlédla s překvapením. "Mečové pobřeží je země zlodějů a banditů!" vykřikla. "Drahokamů si cení víc než lidských životů!"
"To se mi na ní líbí," říkám a usmívám se. "Mečové pobřeží zní úžasně."
Běta obrátila oči v sloup. "Stále jsi mi neodpověděl," řekla. "Před kým utíkáš?"
Můj úsměv zmizel. Tuto část jsem nechtěl zodpovědět. "Věřím, že sny mohou předvídat budoucnost. Mé sny mě varují, že Tiamat a její kult nabírá na síle a přichází mě zabít."
Dívka zbledla. "Tiamat?" zašuškala. "Tiamat jde po tobě?"
Přikývnul jsem a vstal jsem, abych si připnul svůj opasek s mečem kolem pasu. "Však to nebude dlouho trvat a ona nebo její stoupenci mě najdou. Za úsvitu odejdu na jihovýchod, než bude pozdě."
Běta klopýtavě vstala. "Nemusíš odcházet. Mohla bych ti pomoci s nimi bojovat…"
Zavrtím hlavou. "Proti Tiamat či jejím uctívačům bys neustála ani minutu. Já možná taky ne."
"Co potom tedy budeš dělat?" ptá se.
Zvažoval jsem své možnosti. Statek leží podél obchodní stezky. Navečer zastavila u farmy karavana. Karavany vždycky potřebují stráže a já bych se k nim mohl přidat na dlouhé cestě na jihovýchod do Hlubiny. Můj plán byl jasný.

Po cestě do Hlubiny jsem se spřátelil s vojenským vysloužilcem Samuelem Helderem, slovo dalo slovo a v Hlubině jsme zakalili v místní hospodě spolu s několika dalšími správnými týpky a upekli plán, kam vyrazíme na dobrodružnou výpravu a trochu si přilepšit. Má kapsa je po celonoční pitce zas prázdná jak spižírna po dlouhé zimě.

31.10.2014 12:46 - Nachtrose
ShadoWWW: mas spatne obrazek :-P

31.10.2014 17:41 - wlkeR
ShadoWWW píše:
... Můj kmen Černý lev zaútočil na velkou pevnost a já jsem sehrál hlavní roli při jejím dobývání. ... Skupina Uctívači Dračího spáru měla v úmyslu ji obětovat své dračí bohyni v jejich hlavní pevnosti. ... Vkradl ses do jejich pevnosti a zapálil jsi ji, díky čemuž jsem dostal vůdcovu dceru, Ketru, do bezpečí. ... S pouhým železným řetězem jako zbraní jsem zabil strážce a vojáka a uprchl v lijáku z otrockého tábora. ...


Srsly, how the Hell are you 1st level? XD Páč víš co, kdyby tě po tomhle všem zabilo, já nevim, hejno OBŘÍCH KOMÁRŮ, bylo by to vážně velmi trapné :D

ShadoWWW píše:
Sleduje mé divoké černé vlasy, vlnící se svaly a vášnivé modré oči.

Teď jsem FAKT zvědavej na to Charisma score :D
(A možná jak s tím bude interagovat "Chandra")

Eheh sorry že reju, trochu nadrženej na hru, nic ve zlym.
31.10.2014 18:37 - Babaj
:-))) nahodou moc hezkej background :-)) asi proto ze jsem si v nem zahral i ja :-)))

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.10512089729309 secREMOTE_IP: 3.234.253.152