Volná diskuze

Asar
18.7.2014 12:14
D&D 5e přes Fantasy Grounds
Vlákno o hraní D&D 5e přes Fantasy Grounds.

Jaké by měly být kouzelné předměty (ne běžné lektvary a svitky)?

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
Běžnější (v každé jeskyni se jich pár válí)kladné body11
Velmi vzácné - nejspíš z dávno padlé civilizace - ale mocnékladné body24

Jaká by měla být magie?

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
Hodně vzácná (mágové jsou výjimeční)kladné body19
Celkem běžná (magické univerzity jsou v každém větším městě)kladné body14

Jaký by měl být herní svět?

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
Laděný spíš evropským středověkem (feudální země a jejich konfliky, hodně cizích postav)kladné body11
Spíš fantasy (konflikt božstev, hodně nestvůr)?kladné body24
18.8.2015 16:41 - wlkeR
Já mám konečně na cestě headset, doufám, že bude kvalitní :)
20.8.2015 00:09 - Babaj
TAK PRISTI TYDEN NEMUZU VE STREDU...
20.8.2015 00:27 - ShadoWWW
Já můžu kdykoliv kromě středy.
20.8.2015 06:59 - Babaj
tak at to rozlousknem nez bu de patek pristiho tydne.... takze pondeli 24.8. 18,00?
20.8.2015 07:48 - ByTrit
Ja môžem kedykolvek takže pondelok je ok.
20.8.2015 10:03 - Asar
Pondelok je super aj pre mna.
20.8.2015 14:47 - wlkeR
Pondělí ok, a headset prej funguje taky :) Takže jen nainstalovat TS a FG...
25.8.2015 07:39 - wlkeR
Tak, k hádce ohledně Phantasmal Force: jak jsem už nahodil do chatu, pokud by jakákoli změna stavu (v našem případě blinded, ale vemte si, že stejně snadno lze nahodit skoro libovolný efekt) měla být sundatelná jenom Investigací, bylo by to kouzlo nechutně OP, vzhledem k třeba Blindnes (lv 2, sunda to Con save kterej je zadarmo na konci kola, zatimco tady je nutne pouzit akci; nekdy se to vyplati, ale vetsinou ne) a to nemluvě o DoT efektu a mnohem větší variabilitě.
Ve flavor termínech - dává smysl, aby se tvor mohl iluze zbavit i jinak nez Investigaci, pokud je dostatecne interaktivni - pytel na hlave si sundam, provazy pretrham a tak. Muze to treba taky zabrat akci, coz je imo porad dobrej pomer cena/vykon. Lavovyho jezirka nebo mostu se holt cil nijak nezbavi, ale stejne jako ma hrac svobodu pri vymysleni efektu, mel by mkt DM svobodu pri vymysleni jak se jich zbavit.
25.8.2015 13:36 - Babaj
no vidis a takhle to nefunguje.. protoze si nemuze sundat
neco co tam neni... to mas stejny jakos neexistujicim mostem.. on se porad bude pokouset ho prejit a podivovat ses proc porad z nej pada.... ale rekne si vzdy neco cim si to vysvetli treba byl moc kluzky. nebo ho sfoukl vitr.... a pujde to zkusit klidne znova abude si davat pozor aby neuklouzl... to je stejny jakos tim pytlem... on se ho snazi sundat . ale nedarise muto-.. ikdy ho uciti ze ho drzi pevne.. tak ho nesunda... (protoze tam neni) ale on si mysli ze je bud tak pevny neb kluzky.... PROSTE NA ILIZE JE TREBA MIT PREDSTAVOVOST PROTO TO MALOKDO HRAJE PROTOZE V TOM SILU NEVIDI..
25.8.2015 13:37 - Babaj
proto to tak plati na neinteligentni tvory,, tem vetsinou ani nenapadne ze neco nehraje. a zkousi i klidne znova jine moznosti nez to prozkoumat...
25.8.2015 14:32 - wlkeR
Jenže s mostem nelze za normálních okolností žádným jiným způsobem interagovat! Tam ti při pochybách opravdu nebývá než prověřovat jeho pravost/iluzornost. Jenže s jinými předměty se interagovat dá, a naopak mi přijde nesmyslný, aby s nima interagovat nešlo.

Suma sumárum - pravidla v tomhle neříkají ani tak, ani tak. Vzhledem k balancování bych tu interakci umožnil. Ale nejvyšší pravidlový soudce je v tomhle případě ShadoWWW (kerej navíc může tweetnout R&D týmu :)
25.8.2015 14:47 - Babaj
osobne si myslim ze zbytecne tomu pricitas velkou silu :_))) ktera tam az tak velka neni... srovnej to treba se spankem.. pravym Op kouzlem :-)))
25.8.2015 14:50 - Babaj
myslim ze jsme vcera nezahrali nic v tomhle ohledu spatne.. mozna chybelo vic toho RP jak se obr vyporadava se skretem na zrbete ktery mu na hlavu nasadil belky pytel plny vos a vcel a silene se obrovi vysmival jeho nemohoucnosti..... je pravda ze tohle se odehravalojen ve fantazii obra... takze my bychom z toho meli krasnou pantomimu s revem obra :-)) ale pekny Rp prvek hloupeho obra jak se snazi strhnout z hlavy neco co tam nema :_)
25.8.2015 15:11 - ShadoWWW
wlkeR píše:
kerej navíc může tweetnout R&D týmu :)

Už se stalo. :)
25.8.2015 15:29 - Babaj
to je dobre. :_) sam jsem na to zvedavej :-))) jen mam zkusenosti ze se k tomu zase vyjadri jen hraci a ne tvurci :-)))
25.8.2015 15:40 - ShadoWWW
No, zatím mi z R&D týmu napsali vždycky tvůrci (nikdo jiný tam ani není). :-D

P.S. Proto asi ta zkratka R&D - Research and Development.
25.8.2015 16:05 - wlkeR
Spánkem, který i se solidním hodem uspí 1 orka.

Ne, srovnal jsem to schválně právě s Blindness, která nemá DoT efekt a ještě se jí lze většinou snadněji zbavit.
25.8.2015 19:24 - Babaj
NJN ALE BLINDNES.. JESTLI JSI SI VSIMNUL :-) NIKDO NEHRAJE.. PROTOZE JE HROZNE. REKL BYCH .. klate aji s caps... prilis slabe kouzlo :-)
25.8.2015 21:55 - wlkeR
Challenge accepted :D vybavim jim nějaké NPCčko, pošlu ho na družinu a uvidíme, jak tě budou mít rádi :P
25.8.2015 22:30 - Babaj
klidne :-))) mojim zrakem a usima je rozarka :-))

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.073457956314087 secREMOTE_IP: 18.220.13.70