Volná diskuze

Asar
18.7.2014 12:14
D&D 5e přes Fantasy Grounds
Vlákno o hraní D&D 5e přes Fantasy Grounds.

Jaké by měly být kouzelné předměty (ne běžné lektvary a svitky)?

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
Běžnější (v každé jeskyni se jich pár válí)kladné body11
Velmi vzácné - nejspíš z dávno padlé civilizace - ale mocnékladné body24

Jaká by měla být magie?

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
Hodně vzácná (mágové jsou výjimeční)kladné body19
Celkem běžná (magické univerzity jsou v každém větším městě)kladné body14

Jaký by měl být herní svět?

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
Laděný spíš evropským středověkem (feudální země a jejich konfliky, hodně cizích postav)kladné body11
Spíš fantasy (konflikt božstev, hodně nestvůr)?kladné body24
17.3.2015 09:32 - ShadoWWW
Tiše závidím. Vy dva na válečných ořích a já tiše vzadu na jezdeckém. Ale když někoho potkáme, tak to bude jak v té písničce:
- "A co ty, barbare, tam vzadu, vystrkuješ na nás bradu?!"
- "A já Kohen vystupuju," *příjezd koněm před vás a sesednutí* "svým mečem pěkný den vinšuju."
A vy se pak můžete přidat: "A my taky vystupujem, pěkný den útoky vinšujem."
A nepřítel se pak může přidat: "Ohnivé ruce jsou toho příčina, že je má tvář opálena."
Náš čaroděj může přidat: "Kdybys do boje nechodil, nebyl by ses tak opálil."
(...)
17.3.2015 09:54 - Babaj
:_))) neboj .. ja prej z kone nemuzu plne bojovat :-) tak budu taky sesedat :_)) leda bych vyuzil rozjezdu,, soupnul lancem do brizka nejakou tu dirku a pak az sessedl :_))
17.3.2015 10:02 - ShadoWWW
Babaj: Mrkni na statistiky válečného koně.



Když jseš na válečném koni, můžeš se rozjet proti nepříteli a nařídit koni, ať zaútočí Zadupávací ztěčí a nepřítele srazí. Když se mu to povede, tak ještě kopyty. Pak je ten správný čas na sesednutí. :)
17.3.2015 10:09 - Babaj
njn.. skoda ze nemam vic utoku jako valecnik- jeste bych stacil zautocit lancem :_))) ja teda jednu bonusovkui jako utok mam.. ale to musim provest utocnou akci... coz by se asi jako povel k zadupavani nepocitalo :-)
17.3.2015 10:16 - ShadoWWW
Babaj: Právě výhoda v 5e je, že kůň má své vlastní akce. Akorát když na něm sedíš, tak máte společnou iniciativu. A mluvit můžeš i mimo svůj tah. (Navíc kůň se ovládá spíš nohama-patama než hlasem.) Takže kůň přijede k nepříteli (tj. jeho pohyb) zaútočí Zadupávací ztečí (tj. jeho akce). Ty sesedneš (tvůj pohyb, třeba jen částečný), vezmeš zbraň a zaútočíš (tvá akce) a pokud ti zbyl pohyb, můžeš ještě nasednout. :)
17.3.2015 10:18 - wlkeR
Btw, můj kůň bude od příští hry oficiálně fiend, a můžu s nim až na 1 míli komunikovat telepaticky. Myslim že mu v dalšim městě necham udělat podkovy se znakem Kelemvora, aby mohl taky razítkovat. A pak zaplatim pohřeb 4 podkovářů.
17.3.2015 10:21 - ShadoWWW
jj, paladinův oř je hodně dobrý. Říká se, že je to nejužitečnější přítelíček, jakého můžeš v 5e mít. (I když já myslím, že pseudodrak mu konkuruje. :))
17.3.2015 10:21 - wlkeR
Shadow: háček je v tom, že dokud ho jezdec ovládá, nemá takej oř možnost útoku. Resp. se o tom fedou stále debaty, ale ofišl stanovisko jsem ještě neviděl. Aby moh útočit, musí to udělat z vlastní iniciativy, a o tom rozhoduje DM.

Jj, pseudodrak op!
17.3.2015 10:27 - ShadoWWW
wlkeR: O pár stran dřív jsem postoval oficiální odpověď Mikea Mearlse na twitteru...
Mike Mearls píše:

@mikemearls Can a rider on his warhorse use its hooves to attack instead of his own Attack action?

@ShadoWWW I believe so, if the horse is trained for combat


Takže jo, válečný kůň může zaútočit místo tvého útoku. Což ale vyžaduje, abys měl buď víc útoků v kole, nebo útok v rámci bonusové akce, pokud chceš ještě zaútočit i ty. Takže ta má odpověď Babajovi výš není úplně správně.
17.3.2015 10:54 - wlkeR
Achták, jo, děravá hlava.
17.3.2015 11:09 - Babaj
kdyz to ctu tak mne napada ze vlastne pouziju atack acton a misto mecem zamavam konem? to bych pak mohl vyuzit te bonusovky co mam.. tam se pise: if you take attack action on your turn, you can take bonus attack.....
17.3.2015 11:31 - ShadoWWW
Babaj: Striktně doslova máš pravdu, ale pokud platí, že válečný kůň může nahradit tvůj útok svým útokem, když na něm sedíš, pak bych to bral jako tvůj útok pomocí koně.

Paladinův oř je v tomto vymezený jasněji a volněji, v tom je jeho výhoda.

Koně byly ale problém i v 4E. Jak na nich jezdit se hráči poprvé dozvěděli paradoxně až v dodatkové knize Adventurer's Vault.
17.3.2015 13:03 - wlkeR
Hej lidi, teď mi došlo, že ty sini určo nešli pěšky. Takže máme 3-4 koně zdarma, a pokud ten poslední nezdrh koňmo (celkem nepravděpodobné, vzhledem k tomu, že se na dvoře utábořila karavana), tak nejen 4, ale taky šanci, že se možná vrátí, páč cestovat v tomhle počasí pěšky...
17.3.2015 13:07 - Babaj
myslis ze se vrati aby dovedl vice koni?:-)
no vratit by se mozna mohl i pro tu pozvanku ... bez ni se asi na tu party nedostane.. takze nestahovat na noc spodky.. kdyz tak jen na pul zerdi :_)
17.3.2015 14:11 - ShadoWWW
Co dát příště nějakou expedici, ve které bychom si já a Babaj vzali jiné postavy, aby ostatní členové družiny dorovnali úroveň? Zároveň by to mohlo pěkně příběhově vysvětlit, kde se doteď flákali. :) A do regulérního tažení (tj do té hospody, kde teď přespáváme) by dorazili pozdě v noci za silné bouřky, kdy se strachujeme, co se s nimi děje a jestli se jim něco nepřihodilo. :)
17.3.2015 15:55 - wlkeR
Sounds legit. Asi nejvhodnejsi expedici by bylo Courting of Fire, Outlaws of the Iron Route nebo Tales Trees Tell (ale tam mi asi po pul hodine Sarka sekne mikrofonem.)
17.3.2015 16:09 - Babaj
prrijde na to jaky microfon to bude:_)
17.3.2015 16:20 - ShadoWWW
Dobře, opráším na pondělí Dalvena, elfa kouzelníka na 2. úrovni.

EDIT: Upravil jsem záhlaví a přidal anketu o dobrodružství.
17.3.2015 16:55 - wlkeR
Já myslel, žes umřel na 1. ;)

Taky si řekněte, jestli to chcete zvládnout sami, nebo s váma pošlu pocket healera (Monk1/Cleric1).
17.3.2015 17:01 - ShadoWWW
To snad né! To už si nepamatuju. Chudák. ;-( Snad vyhrabu jiného chudáka. Příruční lékárničku netřeba, to zvládnem! (Teď si vzpomínám, že naposledy to říkal právě Dalven.)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.079650163650513 secREMOTE_IP: 3.133.86.172