Volná diskuze

Asar
18.7.2014 12:14
D&D 5e přes Fantasy Grounds
Vlákno o hraní D&D 5e přes Fantasy Grounds.

Jaké by měly být kouzelné předměty (ne běžné lektvary a svitky)?

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
Běžnější (v každé jeskyni se jich pár válí)kladné body11
Velmi vzácné - nejspíš z dávno padlé civilizace - ale mocnékladné body24

Jaká by měla být magie?

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
Hodně vzácná (mágové jsou výjimeční)kladné body19
Celkem běžná (magické univerzity jsou v každém větším městě)kladné body14

Jaký by měl být herní svět?

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
Laděný spíš evropským středověkem (feudální země a jejich konfliky, hodně cizích postav)kladné body11
Spíš fantasy (konflikt božstev, hodně nestvůr)?kladné body24
18.6.2015 15:37 - Babaj
a v neposleni rade sugesce a telepatie :_))
18.6.2015 17:31 - wlkeR
Žejo, a ta Němčina je skoro Infernal XD
18.6.2015 19:59 - Asar
Stvrtok?? Oh hell, no neviem ako. Stvrtky mam Edge of Empire kampan od osmej (sme sa tak dohodli s tou partiou lebo walker vravel, ze stvrtky nebude moct GMovat). No uvidime buduci tyzden ci GM bude moct. Ma porazi uz :D
19.6.2015 10:16 - wlkeR
No a já asi budu happy že nové lidi přebral ShadoWWW, páč to stejně vypadá tak, že o prázdninách se budu buď učit novej práci nebo shánět místo, takže na hraní nebude moc pomyšlení.

Tbh jsem docela rád že hrajeme v domácím settingu. Ty publikované mají sice spoustu výhod, ale zároveň spustu nevýhod - mezi nimi zejména balancování (hra je jako pokemoni, který na vás v průběhu cesty házej zásadně adekvátní soupeře, ať už protihráče nebo kusy divočiny) a, přestože třeba Expedice zaměstnávají široký spektrum autorů, uniformita. Taková Expedice prostě musí začít questem a pak má 3-5 "scén" co se mají zahrát během 2 hodin, tečka. Pokud jsou tam odkazy na jinou Expedici, je to bonus, ale ne pravidlo.
19.6.2015 10:56 - ShadoWWW
Publikované věci mi přijdou super pro začátek, nebo jako inspirace v průběhu tažení. Cítím u nich ale stejný problém jako wlkeR. Mám to štěstí, že hrávám s velmi kreativními hráči s nápady, se kterými dobrodružství moc nepočítá. Přišlo by mi škoda na těch nápadech nestavět, a když se na nich staví, tak se dobrodružství stává domácím a už se obvykle ubírá svým vlastním životem.
19.6.2015 11:06 - ByTrit
Inak plánuje sa niekedy hrať aj nejaké velké vydané dobrodružstvo? (Hoard of the Dragon queen alebo princes of the apocalypse alebo čokolvek z tých ofiko vydaných) A tak že by sa podla možností prešlo od začiatku dokonca?
19.6.2015 11:52 - wlkeR
Hoard už je v průběhu, ale řekl bych, že tam máme plný stav. Princes jsem zběžně prolétnul Encounters verzi a nijak zvlášť mě neoslnila.
19.6.2015 12:05 - ByTrit
Tak nemusia to byť len tieto dve to bol len príklad:) kludne čokolvek z toho čo už vyšlo prípadne vyjde (ako out of the abyss). Chcel by som si strašne zahrať niečo dlhé a epické a najlepšie od začiatku dokonca len o to mi ide :))
19.6.2015 12:22 - wlkeR
Tak pokud vím, ostatní publikované věci moc dlouhé a epické nejsou. Ale na druhou stranu já je moc nesleduju - vyvolil jsem si Tyranii jako příběhovou kostru kampaně, a vzhledem k tomu, že knihy+Expedice mají dost matroše na hru až do nějaké 16. úrovně, tak nic dalšího nesháním.

Otázka je, co se svojí hrou plánuje ShadoWWW - uvážíme-li, že žádá konzistentnost házení na životy po aspoň 5 úrovní, tak třeba má s našimi maličkostmi dlouhodobé úmysly :D
19.6.2015 12:25 - ByTrit
Hej ak by ShadoWWW mal plán na dlhú kampaň tak by to bolo úplne super :)
19.6.2015 13:41 - ShadoWWW
Co se týče stávajícího dobrodružství, tak jsem připravený na dlouhodobější tažení.

Co se týče publikovaných dobrodružství, tak nejvíc se mi líbí Lost Mine in Phandelver. Klidně ho povedu, ale většina současných hráčů ho už hrála, takže spíš je to výzva pro nové hráče. Pokud se najdou aspoň 3 hráči (mimo mě), co by si chtěli zahrát přes FG, tak ho můžu vést.
19.6.2015 14:24 - wlkeR
Ale tak ten není až tak epický, že.

Teda, ne že by se tam nedalo epicky umřít.

Hue. Hue. Hue.
19.6.2015 20:46 - ShadoWWW
Teď nevím: hraje se i v pondělí, nebo ne?
19.6.2015 23:10 - wlkeR
Mati se ještě neozval, takže ne. Pokud se nenabízíš ty. Já budu celý pondělí řešit známky dětí, který dneska řekly "OMFG ON JE ČERVEN." Takže nic se mnou za DM screenem nedoporučuju.
20.6.2015 13:37 - Asar
Ja len taka otazka dalo by sa to dat na stredy? Buduci tyzden je uz dohodnuty na stvrtok, ale od toho dalsieho myslim.
20.6.2015 15:09 - ShadoWWW
Mně osobně je to jedno, klidně se přizpůsobím. Jen to potřebuji vědět dopředu.
20.6.2015 15:18 - wlkeR
Za mně ok.
21.6.2015 14:55 - ByTrit
Mne je to celkom jedno ja môžem cez týždeň kedykolvek
23.6.2015 14:23 - Asar
Awesome, teda ratam s tym, ze od buduceho tyzdna hrame v stredy :D Inak este stale neviem ci tento stvrtok budem moct alebo nie. GM zo Star Warsu sa stale neozval ci moze ci nie. Takze je dost mozne, ze tam uvidite prskat aj mojho H-Elfa.
23.6.2015 15:18 - ShadoWWW
Z hlediska herního světa bych vás chtěl poprosit, abyste odpověděli na tři otázky v anketě v záhlaví. Podle odpovědí budu dál směřovat tažení a budovat herní svět. (Nápadů je hafo, ale tyto tři otázky bych měl rád zodpovězené vámi, abych věděl, co a jak rozvíjet.)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.10167098045349 secREMOTE_IP: 18.190.152.38