Volná diskuze

Asar
18.7.2014 12:14
D&D 5e přes Fantasy Grounds
Vlákno o hraní D&D 5e přes Fantasy Grounds.

Jaké by měly být kouzelné předměty (ne běžné lektvary a svitky)?

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
Běžnější (v každé jeskyni se jich pár válí)kladné body11
Velmi vzácné - nejspíš z dávno padlé civilizace - ale mocnékladné body24

Jaká by měla být magie?

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
Hodně vzácná (mágové jsou výjimeční)kladné body19
Celkem běžná (magické univerzity jsou v každém větším městě)kladné body14

Jaký by měl být herní svět?

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
Laděný spíš evropským středověkem (feudální země a jejich konfliky, hodně cizích postav)kladné body11
Spíš fantasy (konflikt božstev, hodně nestvůr)?kladné body24
23.7.2014 09:13 - Nachtrose
ShadoWWW píše:
Přemýšlel jsem, že možná nejlepší by bylo nejet hlas/video přes Hangouts, ale přímo přes rozhraní Roll20. Takto buď člověk sledoval okno s mapou, nebo okno s hangoutem a občas vznikal chaos, kdo vlastně mluví apod. Kdyby to bylo všechno v jednom okně, bylo by to přehlednější.


Ja mel roll20 v hangoutu. Pres vetsinu obrazovky byla mapa a dole pod ni lidi v hangoutu, jen se mi tam neukazoval fokus na mluviciho, ale to zas tolik nevadilo.
23.7.2014 09:15 - Babaj
ja to v jednom okne mel.. kyz jsi sel pres odkaz do Hangouts a uz nej si spustil Roll20 tak to bylo vse v jednom okne... dole na liste kamery z hangouts a uprosttred bylo cely Roll20.
23.7.2014 09:17 - Babaj
no .. ja pak uz ani nemel problem rozlisit kdo mluvi... spis jsem mel vetsi chaos rozeznavat ty ikonky mna mape kera komu patri :-) ale i to jsem pak zvladl. myslim, ze je to spis o zvyku.
23.7.2014 09:18 - Quentin
Jinak ale dík za hru. A dík shadowwwovi, že zkoumá ten twitch :)

Nachtrose: V PHB stopro bude feat pro heavy armor, ale moc bych na tankování nespoléhal :)
23.7.2014 09:18 - Babaj
spis bych uvital vic grid map.. nejak jsem v tom popisovanem souboji mel problemy s dosahy a plochamy pusobnosti.. koho muzu zamerit , koho ne :-) mozna ze sekerkarum to muze byt jedno ,ale nam prskavkam to rozlozeni hodne pomuze... jednak si musim drzet odstup a jednak plosna kouzla vyzaduji dobre umisteni :-)
23.7.2014 09:20 - ShadoWWW
Nachtrose: aha! Tak v tom byla chyba! :-)

Mikrofony jsou nejlepší ty na USB. Doma mám starý USB mikrofon od Logitechu. Je dobrý v tom, že má stojánek a dost dobré potlačení okolních ruchů. Už jsem ho ale neviděl nikde prodávat.



Na noťasu zas používám nově USB sluchátka+mikrofon Plantronics c325. Ten je hodně dobrý, ale v ČR se myslím neprodává. :-/



U mě byl ještě ten problém, že můj mikrofon zkreslovalo špatné nastavení nahrávání. Píště by to mělo být OK.
23.7.2014 09:24 - Babaj
taky jsem chtel tu postavicku hrat vic do defenzivy. ale kdyz jsem slysel ty caste utoky pres dvacet. od nicotnych goblinu, tak jsem si rikal ze nejaky +3 za mage armor jaksi je plytvanim slotu :-)) ... dalsi zalezitost muj posledni spanek se minul spravnym ucinkem... udelal vic skody jak uzitku.. mam aspon zkusenost kde se vyplati a kde mene.. tam to slo zahrat taky lepe :-)
23.7.2014 09:26 - Element
Ja jsem chvili lurkoval chatu, ale diky tomu, ze strasne dlouho nesel zvuk, tak jsem prisel o ten zacatek a pak jsem vubec nevedel ktera mlati. Navic jsem neslysel predstavovani, takze jsem ani nevedel kdo je kdo :) Poznal jsem jen to devce a Quentina, ale tomu jsem zas misty nerozumel :)

Priznam se, ze jsem to nedokoukal do konce, protoze me pak zacala silene bolet hlava, ale to nebylo z vas :) musim si to dneska dopustit.

Mouchy jsou ciste z toho, ze slo o novy lidi hrajici novy system v novem prostredi, takze imo druha hra by byla vesmirne lepsi.

Zrovna advantage a disadvantage jsou mi hrozne odpudivy. Prijde mi to jako zbytecne prisny postih. V ty hre napr nekdo chtel hazet sekyru a dm rikal jo ok, ale bude to s nevyhodou kvuli krakum a hrac celou tu akci raci zabalil. Normalne by dostal treba postih -2 a ten by vubec neresil a hodil. Ale mozna jsem jen blbe rozumnel, slysel jsem jen ty dve vety a nevim o co tam presne slo.
23.7.2014 09:30 - wlkeR
Moje kostka vás opravdu chtěla zabít (je to ofišl kostka z Encounters - myslím že Dead in Thay, tak se ani nedivím.) Já se přiznám že pro mě bylo peklo poznat kdo na mě mluví, páč jedinej rozeznatelnej hlas byla Shari. Když jsem mrknul na monitor, abych viděl, komu zrovna blikají zelené tečky hlasitosti, ztratil jsem kontakt s poznámkama a musel pak všechno zase dlouho hledat. Takže pro příště pls in-character nepomůže (pokud zrovna není iniciativa a nevím automaticky kdo jedná), zkuste "Sir Dancelot jde skopnout goblina z útesu."

Lidi co měli webkameru mi v tomhle pomohli asi až v poslední části veleboje, kdy už jsem většinu věcí měl v hlavě a mohl se víc soustředit na dění na monitoru (a viděl jsem když mluví ShadoWWW; u ostatních jsem to stejně nepoznal, protože tma nebo blur). Na druhou stranu pohled na pospávajícího Nactrose nebyl moc motivující.

Stirge byly random encounter, na který se normálně hází až od 2. kapitoly dál. Ten owlbear by byl býval vtipnější, ale aspoň jednou se Štěstěna rozhodla do vás nešťouchat desetistopovou tyčí :P

Postavy nebudu resovat - Klarg sám říkal, že vás míní prodat do otroctví, což je myslím veselá příležitost k minidobrodružství. Vyvléknete se z pout, uškrtíte jimi pár gobliních stráží, a hupky dupky do nějaké jiné jeskyně (a že jich tu je!)

S tím asi souvisí nové postavy/noví hráči... Strop počtu hráčů nastavuji na 6, protože jsem zvyklý na 4 a věnovat se tolika lidem, které nepoznám po hlase (nemluvě o tom že občas špatně slyším), zkrátka nedám. Pokud chcete novou postavu, nemám s tím problém. Nechtěné staré postavy budou odpočívat v pokoji v GoGu (gobliním guláši).

And last but not least... XP!!! Každá ze současných postav má 220 XP.
23.7.2014 09:39 - ShadoWWW
Mě se líbilo, jaks mluvil toho goblina. Chvíli jsem tě podezříval, že máš živého goblina přímo u stolu. :D
23.7.2014 10:05 - Nachtrose
Tak jak to teda dopadlo? TPK, nebo "jen" zajeti? Pripadne kdo prezil a kdo ne?
23.7.2014 10:23 - York
S tím skákáním si do řeči - to je o zvyku a sebekontrole. Je celkem dobře vyzkoušené, že v jednom kanálu může pohodlně komunikovat 40 lidí a do řeči si neskákat ;-)

Jinak mi přišlo, že jste měli dost nekvalitní zvuk, ale možná to bylo tím streamováním.
23.7.2014 10:24 - Babaj
prezili jsme vseci, jen s pouty na zapestich, nekolik spinavych otisku bot na zadku a tvari... nekteri maji zachodove koupele.. ale jinak krome cti a asi nejakych veci jsme potlucene celi.. v zajeti.. a patrne nas ceka cesta k otrokarum..

Aspon tak jsem to pochopil.... teda pokud po tobe nebude chtit nahazet tech asi sest death savu :_) co jsi prospal :-))
23.7.2014 10:28 - Babaj
zvuk byl problem... nektzere jsme pak ani neslyseli a nekteri chrceli ,, ale pak se jim to opravilo.. vicemen jsem dobre rozumel Hildegarde, DM, Bralovi.... Erikovi jen na zacatku a pak na konci... Evanovi jen pri predstavovani, kde se nam zacyklil.. pak nekde hluboko uz asi pred jeskyni.. mozna to streemovani nam je odvarilo, to je mozny.. Evana jsem slysel dobre do doby toho nahravani..
23.7.2014 10:28 - shari
QuentinW píše:
Nejvíc jsem mikrofon záviděl Shari.

Nevím, co je na mém mikrofonu k závidění, je to tři a půl roku starý headset, koupený v Tescu asi za tři stovky. :D A ještě jsem si ho musela ve Windows nastavení hodně, hodně zesílit, aby mě bylo vůbec slyšet... >.>
S tím skákáním do řeči se omlouvám, dvě skleničky medoviny jsou očividně moc. Příště koupím tonic. ^^;
Co se webkamery týče... tak tu nemám, musela bych hrát na notebooku a to fakt ne-e. Ale tak... můžu se zkusit po nějaké podívat. Ovšem... když se mi povede si ji sehnat, tak nevim, nevim, zda to v pátek stihnu na šestou, bo se budu muset ještě učesat a tak... O:-)

Nachtrose píše:
Tak jak to teda dopadlo? TPK, nebo "jen" zajeti? Pripadne kdo prezil a kdo ne?

Byli jsme zmláceni do bezvědomí a přidáni na seznam položek na prodej do otroctví. >.>


Já asi nejvěší nedostatek vidím v tom, že jsem si nestihla pořádně přečíst pravidla. :( *shari se omlouvá* Maximálně se vynasnažím, abych to do příště stihla.
23.7.2014 10:32 - Nachtrose
Mno, posledni zaznam mam 2x uspech, 1x neuspech :-) Tak dlouho jsi se mne snazil uspavat, az to nakonec vyslo no... :-P

Kazdopadne pokud je druzina ziva, i kdyz v zajeti, tak bych nejake nove postavy vubec neresil. Stejne se musime dostat pro ty chudaky voly, co jsou v lese uvazani, o voze plnem zasob a materialu ani nemluve. Ukol znel jasne, tak ho musime splnit.
23.7.2014 11:04 - wlkeR
Tak TPK bylo jen proto, že na konci jste byli všichni na 0 hp. Samozřejmě ani goblini nejsou tak blbí, aby si nedomysleli, že na trhu s otroky budete mít vyšší hodnotu než jen tu výživnou. Orgány máte taky ještě všecky, a co se stavu v jakém jste přesně skončili týče... No... Řekněme že to se dozvíte v pátek.) Zatím bych to vystihl slovy "Alive and, well..."

PS V pátek už stopro budu mít dobrodružství (ikdyž pošta se teda vyžívá v tom, že mi ty zásilky posílá po všech čertech). Také si pročtu pořádně backgroundy postav, abych mohl lépe hrát na vaše slabé stránky (hej, je za to Ispirace.)
23.7.2014 11:10 - Nachtrose
wlkeR: teda netusim, kde presne bydlis, ale me z Mephita do Hodonina prijde balik druhy, max. treti den po odeslani.
23.7.2014 11:14 - Babaj
sahni mi na knihu a uvidis ten background :-)))))
23.7.2014 11:17 - wlkeR
Kdyby jen na knihu ;)

No, můj byl odeslanej v pondělí a zatim je furt "přepravován k dodací poště." Ale už se mi stalo že jel do KV kraje z Prahy přes severní Moravu :D

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.076993942260742 secREMOTE_IP: 54.234.136.147