Volná diskuze

Asar
18.7.2014 12:14
D&D 5e přes Fantasy Grounds
Vlákno o hraní D&D 5e přes Fantasy Grounds.

Jaké by měly být kouzelné předměty (ne běžné lektvary a svitky)?

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
Běžnější (v každé jeskyni se jich pár válí)kladné body11
Velmi vzácné - nejspíš z dávno padlé civilizace - ale mocnékladné body24

Jaká by měla být magie?

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
Hodně vzácná (mágové jsou výjimeční)kladné body19
Celkem běžná (magické univerzity jsou v každém větším městě)kladné body14

Jaký by měl být herní svět?

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
Laděný spíš evropským středověkem (feudální země a jejich konfliky, hodně cizích postav)kladné body11
Spíš fantasy (konflikt božstev, hodně nestvůr)?kladné body24
31.10.2014 18:42 - wlkeR
Ale jó, jen jsem na lv1 zvyklej na skromnější :D
31.10.2014 18:52 - ShadoWWW
wlkeR: To víš, štěstí začátečníka. :) Ale taky mě už Uctívači jednou dostali i s celým kmenem. Jinak 1. úroveň nemusí značit, že by postava byla úplná začátečnická lama, jen že doteď se nevydala na dráhu D&D dobrodruha. Můžeš být klidně již vojenský vysloužilec středního věku, co už prošel několika válkami, když začínáš na 1. úrovni.

A hejno obřích komárů? To je jak epický úkol "nezapomeň koupit rohlíky" - to je úplně jiná liga, proklatě těžká! :-D

Co se týče Charismatu, tak ten mám 11/+0, ale tato scéna byla variací na Sílu, ne na Charisma. :-))

Babaj: jj :)

P.S. Během večera postnu deník. Už ho mám komplet vymyšlený a téměř hotový.
31.10.2014 19:45 - wlkeR
Já nevim, mně to prostě nějak nesedne. Jako čim je dráha dobrodruha jiná od toho, cos popsal? Jaktože, v herních termínech, nebyly XP za to?

DX
31.10.2014 21:20 - ShadoWWW
Já se většinou řídím settingem. FR je pro mě nejvíc high fantasy setting, co znám. Mezi low fantasy světy řadím spíš Birthright nebo české světy Taria nebo Vukogvazd.

Ohledně samotné fikce: Rozdíl je v tom, že dobrodruzi se velmi často a dobrovolně vystavují nebezpečím, ve kterých jde o život. A nejen to, překonávají hrozby, se kterými by ani zkušení vojáci nebojovali, protože by jim to nestálo za to (za mrzký plat). Nebezpečí na každém kroku je jejich denním chlebem a díky tomu se zlepšují na úroveň, kde by běžný výcvik nebo jen prosté nadání nestačilo. To "běžné" značí rysy rasy a věci kolem zázemí - to jsou více méně běžné schopnosti, které nejsou ničím moc výjimečným. Postavy, jako hrdiny a dobrodruhy, odlišuje jejich výjimečné povolání, pro které se rozhoduje jen málokdo.

Ohledně mechanik: Z hlediska mechanik je to jasné. Postava se začíná rozvíjet v rámci svého nového povolání.
31.10.2014 21:46 - wlkeR
Jakože jsi předtím nebarbaroval dostatečně? XD Ne toe prostě můj osobní problém a nebudu do toho nijak extra rejt. Prostě encounter odpovídající úrovně je jedna obří žába. po tom všem! Ale možná v tom zase hledam moc realismu >.>
31.10.2014 23:35 - ShadoWWW
wlkeR: Fikce je trochu heroičtější*, ale statistiky nezmění. Takže se klidně může stát, že v prvním střetnutí s žábou padne barbar na hubu. ;-)

Kohenův deník.

Co se týče zázemí, tak jsem modifikoval zázemí cizince (outlander). Vzal jsem si jiné dovednosti (Vnímání a Příroda), protože dvě uvedené jsem už měl z povolání. Misto jazyka a zdatnosti s herní soupravou jsem si vzal zdatnost s kovářskými nástroji a se zlodějským náčiním.

--------------
* To proto, že chci vyzkoušet, jak v 5E funguje S&S žánr.
2.11.2014 18:41 - wlkeR
Už zíííítra~ začněte žhavit kostky :P
2.11.2014 19:08 - Babaj
ja jsem uplen nazhavena holka.. skoro az na 38:-))) mam anginu jako remen :-) ale na funkci to nema vliv :-)
2.11.2014 19:30 - Vojtěch
Myslíš funkci rostlináře? (pardon, nedalo se odolat)
3.11.2014 16:40 - Nachtrose
pod cim je zlozena Hoard na roll20?
3.11.2014 17:42 - wlkeR
Jdu zjistit esi jí Mati vyrobil :D
3.11.2014 18:04 - ShadoWWW
Za 5 minut se připojím.
3.11.2014 18:06 - Babaj
kam?
3.11.2014 18:16 - ShadoWWW
Jsem připraven. Ale taky nevím, kam se připojit. :-/
3.11.2014 18:17 - Nachtrose
a to jsem si tam popredu chtel vepsat denik :-/
3.11.2014 18:17 - Babaj
Kdeník. Neník :-)
3.11.2014 18:20 - ShadoWWW
Co toto? To bylo to poslední připojení.
3.11.2014 20:11 - wlkeR
Moje kostky mají rády Neeru :D Hází na ní dobře :P
4.11.2014 07:39 - ShadoWWW
Video se záznamem hry zatím na Twitchi ZDE. Na Youtube se to ještě pořád uploaduje. :-/

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.10182499885559 secREMOTE_IP: 44.222.116.199