Střípky

York
8.4.2016 10:35
Typografie, sazba, design
Rady a návody jak správně vysázet text.

Fonty z překladů

InD intro: masters, vrstvy, vlákna, styly
InD intro: importy

______

InD gang: ShadoWWW, sirien, Exi, pilchowski, Pan Bača, Aegnor, Chyba, York...?
PS gang: ShadoWWW, Exi, Chyba, pilchowski...?
Ill gang: ShadoWWW, sirien, Chyba, pilchowski...?
HLFC gang: ShadoWWW, Exi, sirien, Aegnor, ...?
24.3.2022 10:21 - sirien
Selekce textu je divná, ale má nějakou logiku, IMO záměr. Na tu extrakci z obrázků která vypadá velmi užitečně se moc netěš, protože to je cloud service (nemusel by být, ale tlak na platby).

Co v tom videu není je to že v tichosti opravili kus totálně nefunkční kaskády stylů tabulek, konkrétně vztah cell style - paragraph style. (Klíčový table style - cell style je nicméně nadále zjebanej... Ale tak po těch letech aspoň něco.)

Obecně ve skutečnosti nejde o model - ty upgradey mi přijde že se zpomalovaly a zmenšovaly průběžně co pamatuju a víc a víc registruju i nadávání v profi sféře - A to až na hranu experimentování s alternativními programy v posledních letech (což je hodně co říct, protože technology lock je extrémně silnej v téhle oblasti - zákaznický řetězec, tvůrčí komunity, vlastní legacy dřívější tvorby, tech mastery... - takže nějaké věci některé lidi už zjevně zdeptaly fakt hodně .)
18.4.2022 15:57 - sirien
Pro tip: Pokud pracujete s interactive nebo nějakými jinými fun nastaveními a přijde vám, že vám velikost .indd souboru roste nechutnou rychlostí, tak to uložte do legacy CC4, zavřete, otevřete z CC4 a přeuložte zpátky do CC6. Dělá to zázraky.

(Zrovna teď mám 10MB soubor, po jedné rozkopírovávací operaci z něj je najednou úplně WTF bezdůvodně 20MB soubor. Přeuložim do CC4, v CC4 to má 0.8 MB. Otevřu z CC4 a přeuložim zpátky do CC6 - jsem zpátky na původních 10MB. Proč má i zkomprimovanější verze toho samého souboru 10x víc než jeho legacy CC4 verze se ptejte v Adobe, já nemám nejmenší tušení...)
18.4.2022 16:00 - York
sirien píše:
Proč má i zkomprimovanější verze toho samého souboru 10x víc než jeho legacy CC4 verze se ptejte v Adobe

.indd si ukládá obrázky (takže se rychlejš načítá), .idml ne. Legacy CC4 asi jede na idml.

edit: Jinak to samý, ale rychlejš, by mělo zařídit i "save as".
18.4.2022 19:07 - sirien
...až na ten drobný detail že můj soubor žádné obrázky neobsahuje...
18.4.2022 19:29 - York
Nemyslim tvoje obrázky, ale ty, který si InDesign vyrábí sám. Například náhledy stránek.
19.4.2022 11:36 - sirien
nudíte se?

Vymyslete si pro interactive PDF složitý tlačítkový schéma příliš rozsáhlý na to, abyste ho kdy mohli reálně uklikat manuálně, sežeňte si kamaráda co umí s JavaScriptem... a můžete strávit dlooooouuuuuhé a dlouhé hodiny přemýšlením nad tím, kde je ksakru chyba, proč to nefunguje nebo proč to pro všechny bohy začalo dělat něco, co absolutně nedává smysl.

Trailer: kromě tradičních "má to jít do n, ne do n-1", "hej, vymyslel sem to celý ještě úplně jinak" nebo "uups, sorry, funguje to, jen tam nesmim mít neverending loop..." se těšte na perly jako "WTF? V .indd zdrojáku je to nastavený správně a úplně stejně jako tenhle button co sem naklikával manuálně, proč ten nastavenej manuálně funguje a ten nastavenej scriptem ne?" nebo "proč se chování dokonale stejně nastavených buttonů náhle změní s jejich pozicí na stránce a půlka jich začne dělat něco, vlastně docela cool, jen úplně nežádoucího a navíc něco co pro PDF button ani nejde nastavit aby dělal?"
19.4.2022 13:52 - Aegnor
Jako ano, musím říct že některé bugy byly docela funky. "A pravej sloupec se rozhodl že ignoruje tyhlety tlačítka co má ovládat, a čím níž jsem, tím víc jich ignoruje" je mezi těma top.

Trochu mi ten Love-Hate vztah, kterej jsem si vybudoval, bude chybět. :D
22.4.2022 23:26 - sirien
York píše:
Jinak to samý, ale rychlejš, by mělo zařídit i "save as".

zkoušel jsem a... nope. Ano, má to efekt, ale výrazně menší.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.1155481338501 secREMOTE_IP: 3.239.4.127