Volná diskuze

Asar
18.7.2014 12:14
D&D 5e přes Fantasy Grounds
Vlákno o hraní D&D 5e přes Fantasy Grounds.

Jaké by měly být kouzelné předměty (ne běžné lektvary a svitky)?

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
Běžnější (v každé jeskyni se jich pár válí)kladné body11
Velmi vzácné - nejspíš z dávno padlé civilizace - ale mocnékladné body24

Jaká by měla být magie?

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
Hodně vzácná (mágové jsou výjimeční)kladné body19
Celkem běžná (magické univerzity jsou v každém větším městě)kladné body14

Jaký by měl být herní svět?

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
Laděný spíš evropským středověkem (feudální země a jejich konfliky, hodně cizích postav)kladné body11
Spíš fantasy (konflikt božstev, hodně nestvůr)?kladné body24
9.6.2015 19:12 - Babaj
ja si myslim , ze problem je v tom , ze precenujes zatizenost concentraci... kdyz to mam srovnat s s tim zvykanim potravy... je koncentrace na trvani kouzla mnohem snazsi cinnost... Vzdyt pritom jdou sesilat i dalsi mocna kouzla....

Problem je tady.. ackoliv je soustredeni se na dane kouzlo ne prilis zatezujici.. se srovnanim s tim zvykanim... tak jsou pripady kdy te ledasco donuti toto vlakno prerusit.... Sek mecem... uder tela do dna lodky pri silne vlne... leknuti se... stejne tak ti to prerusi i obno zvykani potravy....

ovsem rozdil je v tom,, ze zvykat zacnes potom znovu a navazes tam kd ejsi prestal... koncentraci uz nenavazes.....

proto ani neuvazuji koncenraci v popisu pri short restu, je tak nenarocna , ze i zvykani je proti ni narocny svalovy proces:-)

A to si nedelam srandu .. jen matematikovi se musi podat axiomy tak, aby je zacal vnimat :-)
10.6.2015 08:56 - ShadoWWW
V neděli jsem dostal od dvouleté dcery omylem do oka takovou ťafku, že dnes je první den, co jakž takž vidím. :-/ Už podruhé. Rozhodl jsem se nosit sluneční brýle jako fyzický štít. ;)
10.6.2015 09:00 - Babaj
jeste lepsi je stit na oblicej co jsme museli pri nekterych pokusech nosit pri cvikach v Chemii :_))))
10.6.2015 09:37 - ShadoWWW
To by se mě děti bály. ;-)
10.6.2015 09:39 - Babaj
nebaly.. to je cire plexi a takova celenka na ktere to je upevneny.. naopak si myslim ze slunecni bryle jsou horsi :-)))
10.6.2015 09:45 - Babaj
http://www.prommcz.cz/prilby/424/ochranny-stit-220-x-290mm-430900


:-))
10.6.2015 09:47 - Babaj
jsem koukal ze jsi dokoupil dost modulu do FG :_))) neuvazujes i o modulu pro 4ky?:-))
10.6.2015 09:58 - Babaj
tak jsem patral po netu... at se doptam taky treti strany a tady mas i odpoved samotneho tvurce .... concentrovat se muzes... v jakemkoliv restu dokud nejdes spat :_))


https://www.reddit.com/r/DnD/comments/32x8sm/5e_short_rests_and_concentration/

jsou tam odkazy na odpovedi i od mikla maerse... :

Igor Ruffinengo @IgorRuffinengo

@mikemearls Howdy, Mike! Just one question: can I start a short rest while keeping concentration on a spell like Hex? Thank you!

Follow
Mike Mearls @mikemearls

@IgorRuffinengo as long as you don't sleep
8:02 PM - 19 Sep 2014
10.6.2015 09:59 - Babaj
proste jen matematika nestaci.. je treba mit selskou matematiku....

5 samYc.....
6slepYc.....


:-)))
10.6.2015 10:00 - ShadoWWW
4E nejsou ofiko podporované kvůli licenci, takže se pro ně moduly koupit nedají. 5E je první ofiko podporovaná edice (3E a PF díky OGL ale taky, i když neofiko). 4E moduly bastlili fanoušci z PDFek, ale bohužel nemohli uveřejnit odkazy ke stažení na fórech, protože kvůli licenci se hned mazaly.

Naštěstí po dlouhém úsilí jsem jich většinu objevil. Jak ale píšu - jsou neofiko od fanoušků a můžo obsahovat chyby. Když si ty soubory 4E modulů rozbalíš do C:UsersuzivatelAppDataRoamingFantasy Grounds II, kde uzivatel je tvé uživ. jméno ve Win 7 či vyšších, tak v 4E kampani uvidíš ty 4E moduly.

EDIT: Nějak se tam nezobrazují některá zpětná lomítka, ale snad je to jasné.
10.6.2015 10:13 - Babaj
v p=ohode, ja mel za to ze to maji ofiko... kdyz tam porad pri updatech ctu jak to updatuji... ja jedu na charakter builderu.. ale zajimalo mne jak si s tim poradili ve FG... o delat ctverky postavy s tim volnym pristupem ve FG si neumim ani predstavit :_))
10.6.2015 10:18 - ShadoWWW
Oni tam zapracovávají 4E věci, co nespadají pod licenci. Tj. vše mimo samotných textů. Vyzkoušej ty neofiko mody a uvidíš ;)
10.6.2015 11:14 - wlkeR
Arright, pro příští reference upraveno.
10.6.2015 11:36 - Babaj
:-)) Dosahl jsem velkeho Pirrhova vitezstvi.... v pondeli asi Melech prevezme pohrebni ustav... se vsim vsudy :_))) bude in memoriam prohlasen za prukopnika v soustredenosti :_))
10.6.2015 11:59 - wlkeR
Ne, převezme tankování.
10.6.2015 12:34 - Asar
Ako je to s tym zajtrajskom? O kolkej sa planuje zaciatok?
10.6.2015 12:54 - wlkeR
Jináč děcka, mam toho dost v práci (konkrétně asi budoucí ex-práci) a údržbu 3 dračáků najednou nedám, takže DDEX2 sérii odsouvám na neurčito.
10.6.2015 12:59 - Asar
To su tie stvrtky? :( Sakra prace...ta neviem teraz, mozem dalej pokracovat pondelky s vami alebo ako?
10.6.2015 13:02 - Babaj
a proc jsi nebyl ted v pondeli.... chybely nam prskavky :-))
10.6.2015 13:05 - Asar
Z rovnakeho dovodu ako som prosil o presunutie zaciatku stvrtkovych hier na tento tyzden :) bol som v Parizi

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.059221982955933 secREMOTE_IP: 3.145.151.141