Volná diskuze

Asar
18.7.2014 12:14
D&D 5e přes Fantasy Grounds
Vlákno o hraní D&D 5e přes Fantasy Grounds.

Jaké by měly být kouzelné předměty (ne běžné lektvary a svitky)?

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
Běžnější (v každé jeskyni se jich pár válí)kladné body11
Velmi vzácné - nejspíš z dávno padlé civilizace - ale mocnékladné body24

Jaká by měla být magie?

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
Hodně vzácná (mágové jsou výjimeční)kladné body19
Celkem běžná (magické univerzity jsou v každém větším městě)kladné body14

Jaký by měl být herní svět?

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
Laděný spíš evropským středověkem (feudální země a jejich konfliky, hodně cizích postav)kladné body11
Spíš fantasy (konflikt božstev, hodně nestvůr)?kladné body24
1.9.2014 22:00 - ShadoWWW
PAX byl zase zábavný a skvělý jako vždycky! :-D Líbilo se mi, jak Chris použil v zápletce pár motivů z předchozích ročníků. I když bylo vidět, že v některých situacích nevěděl, jaká jsou v 5e pravidla. Třeba u kritického zásahu používal pravidla z betaverze. Ale to nevadí. Jak se říká, rulings before rules.

A ten konec ultimátního boje: "Strhne si masku a ... vidíš, že je to tvá sestra, kterou jsi nechal tenkrát dole v jeskyni."
- "Rád tě vidím, sestro!" :-))))

Nebo ten kulisář, co tam naběhl s foťákem, aby se vyfotil s Morgan Webb. :D Hraní na PAXu zraje jako víno. :)
2.9.2014 10:51 - ShadoWWW
Dnes bohužel nebudu stíhat začátek. Pokusím se přijít co nejdřív. Počítám, že budu mít zpoždění tak hodinu.
2.9.2014 16:32 - wlkeR
Pokud během té doby budeš nahazovat novou postavu, nemám nic proti. :D

Jen jsem teda zvědav, jestli se iternety přestanou kousat.

Update: Internety jsou rychlý asi jako za dob 56 kbps modemu =_= Snad se vzchopí.
2.9.2014 17:52 - wlkeR
2.9.2014 22:20 - ShadoWWW
Za dnešek +200 ZK.
2.9.2014 23:16 - Nachtrose
Tak v dnesni hre jsem si zazil horke chvilky...
3.9.2014 00:14 - Babaj
prihratych vas tam bylo vice :-)))
3.9.2014 11:11 - Babaj
tedy dalsi slezina

8.9.2014
pondeli v 18,00-18,30

ja mohu...
3.9.2014 11:25 - Nachtrose
Ewan bohuzel toto pondeli nebude moci :-(
3.9.2014 11:51 - shari
Tak Ewan bude mít průjem, no... :D


Mně pondělí vyhovuje.
3.9.2014 11:56 - Babaj
safra jeste vcera ewan toto pondeli mohl :-))) no uvidime jeste na ostatni
3.9.2014 12:12 - Nachtrose
Ja mam pocit, ze jsem se vcera k pondelku nevyjadroval o.O nebo to bylo tim horkem? Pri nejhorsim si Ewan bude lecit popaleniny...
3.9.2014 12:26 - ShadoWWW
Já můžu.
3.9.2014 12:31 - Babaj
Ewane, mysim ze od tebe jsem vcera slysel ze to posunem ,bo pondelky jsou asi jediny den v tydnu kdy se pravidelne muzem schazet :-)
3.9.2014 12:39 - Nachtrose
Jo, zaclo to ale tim, ze jsem s nadsenim vital wlkeru navrh opustit pondelky, nacez byla vase reakce, ze uterky ani ctvrtky by to neslo, tak jsem odmavnul, ze to teda "jenom" posunem o tu pulhodinu, jelikoz ve stredu a patek ( a o vikendech ) zase nemuzu v 99,9% pripadu ja a pondeli tim padem zustava jediny den, kdy jsme schopni se s jistou pravidelnosti schazet vsichni. Toto nadchezejici pondeli se vymyka z me pravidelnosti diky tomu, ze si pritelkyne bude neco vybavovat, tudiz jede do prace az v utery rano a v pondeli bude chtit byt se mnou.
3.9.2014 18:45 - wlkeR
Nějak se domluvte, klidně si dejte i nějaký práh typu "když nás bude jen X, tak toho draka nedáme." Ale sólovat se dá, jen musíte mít štěstí jak blbec :D
4.9.2014 08:34 - shari
Tak mě napadlo... co si tu hru maličko houserulovat a hrát na 1 a 20 u všeho? (včetně skill checků a podobných, kde se to normálně nebere) Mohly by nastat velmi zajímavé situace a jelikož víme, co padá wlkeRovi, tak by ani kdyby nám padaly pořád 20, tak bychom nebyli moc OP. :D
Samozřejmě jen, když budou všichni zúčastnění souhlasit.
Plosím, plosím...
4.9.2014 09:51 - Nachtrose
Shari: Já Ti nejak nevím... při hraní 4e jsem si strašne odvyknul hrát na natural 1 a o to víc jsem na to alergický, že v jednom hacku, co hraju jako postava, jsou možnosti buď si při fatálu zlomit zbraň, nebo se zranit plným rollem. Přijde mi to ještě o něco horší, než kdyby mne někdo ( Quentinovima slovy ) ošukal do ucha...
Ale zase by šel na 5e myslím hezky naroubovat Gamemastery Critical Hit a Fumble deck...
4.9.2014 09:59 - shari
Ale nééé, takhle jsem to nemyslela. V souboji už 1 a 20 přece funguje: 1 = auto-miss, 20 = auto-hit + crit. Případé epické promáchnutí v souboji by mohlo maximálně dodat fluff, aby všichni přítomní mohli lehnout smíchy. ;)

Jenže u skill-checku (vnímání, zastrašování, a podobně) tohle nefunguje, tam i když hodíš 20 a máš míň než je požadovaná hodnota, tak máš i tak smůlu. A stejně je to u jedničky, sice nevím, kdo by nastavil tak nízkou hodnotu a vyžadoval roll, ale stát se může cokoliv... Nemyslela jsem tím, že když hodíš 1 na perception, tak oslepneš, ale spíš máš je retard-moment. :)

Nejsem si jistá záchrannými hody, tak daleko jsem se v pravidlech ještě nedostala... ^^;
4.9.2014 10:09 - Nachtrose
Tak Ewan se zvlada strapnovat i bez jednicek :-D Co se tyka nat20 v savech, znam ktomu moc hezkej obrazek, kterej ale nikdy neumim najit :-/ Nicmene treba pri death save nat 1 a 20 funguji, to sama dobre vis ;-)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.084137916564941 secREMOTE_IP: 18.212.87.137