Volná diskuze

Asar
18.7.2014 12:14
D&D 5e přes Fantasy Grounds
Vlákno o hraní D&D 5e přes Fantasy Grounds.

Jaké by měly být kouzelné předměty (ne běžné lektvary a svitky)?

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
Běžnější (v každé jeskyni se jich pár válí)kladné body11
Velmi vzácné - nejspíš z dávno padlé civilizace - ale mocnékladné body24

Jaká by měla být magie?

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
Hodně vzácná (mágové jsou výjimeční)kladné body19
Celkem běžná (magické univerzity jsou v každém větším městě)kladné body14

Jaký by měl být herní svět?

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
Laděný spíš evropským středověkem (feudální země a jejich konfliky, hodně cizích postav)kladné body11
Spíš fantasy (konflikt božstev, hodně nestvůr)?kladné body24
12.8.2014 10:50 - Babaj
a konec koncu jsem se Evadnem drzel puvodniho zameru ktery jsme si na farme odhlasovali a neprisel zadny jiny podnet ktery by mel zamer zmenit.. az na tu vichricibouri a to ze rude plaste budiou asi pohromade.....
12.8.2014 10:51 - Babaj
a to je jen kdyby.... to jeao by jsi rekl.. kdybych podat tu sportku tak jsme ted milionar.. kdyz uz znam nedelni vytezna cisla,
12.8.2014 10:54 - Babaj
taky jsme se mohli polamat o padajici stromy.. a nebo nas zaasahne letici goblini ve vichrici.. mimochodem, jsem tohle cekal spis nez ze najdete tu jejich diru :-))
12.8.2014 11:00 - Nachtrose
Mozna si to vybavuju spatne, ale nebyl v te dire nakinec jen Gobr a Skloberla? Nejak jsem totiz nepostrehnul popis Kaprika.

Quentin píše:
Takže sice ten wipe je čistě naše chyba (shari, já a shadowww), ale vaše postavy mají do hrdinů daleko :D


Takovych hrdinu jsou ale plne hrbitovy. A odsud uz nikomu nepomuzeme.
12.8.2014 11:00 - wlkeR
No, v tomhle ohledu mám pro vás možná dobrou zprávu, protože díky vaší, ehm, diverzi a pokročilému zranění přeživšího gobra se Kapříkovi podařilo utéct a je živ a zdráv (zatím). Očekávejte šťastné shledání in 3, 2, 1...

Toliko řečeno, vyrazit do toho počasí bylo bláznovství, když vám tak jako tak nešlo o krk (jako těm co utíkali). Původně jsem se těšil na malý playtest pravidel vyčerpání, ale kouzelníkovi padlo 1 na Survival, tak jsem je nechal utábořit dřív než na to došlo. Nicméně cesta zpět ve vichřici si vybere svou daň na Erikovi - na druhou stranu uznávám argumentaci ohledně hraní lidového hrdiny -> Erik má na příští hru inspiraci.

EDIT: Kapřík ležel v bezvědomí a svázaný za kamenem, aby jej v nejhorším případě mohl za rukojmí použít kouzelník. Tak daleko jste se v průzkumu bohužel nedostali.
12.8.2014 11:09 - Babaj
nacht jeste narazi ,, nebo ne.. to tezko rici.. ale mne tam jeste chybel nekdo :_))) sampion areny :-)) E.... nevim ted jak ho ti dva pacholci pojmenovali
12.8.2014 11:11 - wlkeR
Jj, Bernarda jste nepotkali ;) Zatím.
12.8.2014 11:18 - ShadoWWW
Moje postava splnila svůj cíl a rozdala si to se Skloberlou na férovku.

Smrt Brala nebyla hrdinská, vypilovaná taktickými orgiemi, ale to mě na 5e baví. Smrt může číhat klekoliv a hrdinů jsou plné hřbitovy. Něco jako ve Hře o trůny.

Rozmýšlím se mezi těmito postavami:
- tiefling černokněžník, elf čaroděj, nebo hobit bard (ikonická postava 5e :D).
12.8.2014 11:21 - Babaj
Thiefling warlok by byla moje volba temer jasna :-)) ale ja umrit nehodlam.. takze u mne dobry :-))

Muhehehehee
12.8.2014 11:23 - wlkeR
ShadoWWW: A sundala ho na život přesně kritičákem :D
In the end, he did have you killed, tho :/
12.8.2014 11:28 - Nachtrose
O Bernardovi nevim. Musel jsem si tou dobou odskocit :-( Nejake zrnuti?
12.8.2014 12:04 - wlkeR
Bernardo: Jakýsi důležitý člen Redbrands, varoval je před vpádem družiny a organizoval útěk. Ostatní se ho víceméně straní, ale respektují jeho zdatnost. Prý býval gladiátorem někde v cizině.
12.8.2014 12:07 - Babaj
nastesti je pod One hit kill Berlou takze to pujde :_))))))
12.8.2014 12:09 - Babaj
nsadime na nej Evana :_))
12.8.2014 12:13 - Nachtrose
Na koho? Brnarda?
12.8.2014 12:41 - Babaj
jo a Eriku nebylo to 3:2 .. Hak taky zustal.. se zacpou goblinem a dvema picmochy :-))) takze nas bylo vic..:_))

Nachte ano na Bernarda :-))
12.8.2014 12:44 - Nachtrose
Prekousnu hi v puli jak zizalu ;-) A nase skupibka se nam i navzdory stratam stale rozuusta.

Warlock me taky celkem zaujal. Zvlaste pak The Old Ones pact.
12.8.2014 13:07 - Babaj
hmmm.. koukam ze ferie fire opravdu neni na wizardskem spell liste... a to se mi dost libilo.. si oznacit oponenty.. pekne nasvitit a pak bychom vsichni na takove meli vsichni vyhodu... hmmmm.. no co na to? jeste jsem to nepouzil mam se za to naucit nejake jine kouzlo z wizard listu?
12.8.2014 13:29 - wlkeR
Jak jsem říkal, pro mě za mě ho mít můžeš. Nad Cure Wounds bych se pozastavil, ale tady ani ne.
12.8.2014 13:29 - shari
ShadoWWW píše:
tiefling černokněžník

nad něčím podobným jsem taky přemýšlela. Možná ještě tiefling klerik. :3 (i když teda klerik v 5e je na dvě věci...)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.091521978378296 secREMOTE_IP: 52.90.40.84