Volná diskuze

Asar
18.7.2014 12:14
D&D 5e přes Fantasy Grounds
Vlákno o hraní D&D 5e přes Fantasy Grounds.

Jaké by měly být kouzelné předměty (ne běžné lektvary a svitky)?

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
Běžnější (v každé jeskyni se jich pár válí)kladné body11
Velmi vzácné - nejspíš z dávno padlé civilizace - ale mocnékladné body24

Jaká by měla být magie?

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
Hodně vzácná (mágové jsou výjimeční)kladné body19
Celkem běžná (magické univerzity jsou v každém větším městě)kladné body14

Jaký by měl být herní svět?

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
Laděný spíš evropským středověkem (feudální země a jejich konfliky, hodně cizích postav)kladné body11
Spíš fantasy (konflikt božstev, hodně nestvůr)?kladné body24
23.10.2014 15:00 - Babaj
targrget self.....
a hodlam hrat walecneho klerika.. i v domenach vychazi z toho ze se nakouzli a jde do boje.. jaksi ale systemove nepochopili, ze to je picovina.... cekal bych aspon ze mu v te domene aspon nauci constituci jako trenovanou. ale ne misto toho ma +10 na zasah na jeden utok v rozmezi long restu.. mozna shortu. at tomu nekrivdim..... fakt potrebny :-)))) a vzhledem k jinym utilitam v jinych domenach uplna kravina :-) asppon ze to muzu pouzit po hodu _:)

tim chci rist. ze war clerik je koncipovan jit nakouzlen do mele souboje a ne se stranit jinde. ale uz nema sanci krom vysokeho Ac udrzet si to kouzlo na sobe.. takze vyznam ma akorat shield of faith... kde mas +2 do ac...
23.10.2014 15:02 - Babaj
jo a jonak mi dnes utkvelo na ocich ono pravidlo co mne zvedlo ze zidle kdyz jste rikali, ze se da prochazet i pres hostile creatury.... tak mate stesti ze to neni az tak pravda.. jen pres ty nestvury co jsou o dve tridy vyssi nebo mensi :-)) coz mi dava smysl :_)
23.10.2014 15:35 - wlkeR
704: Ye, taky jsem se k tomu už prokousal.

AC 16+ je dost. Většina low-level příšer má bonus na útok mezi +3 do +5 (které už jsou CR 2+), takže pořád musej hodit spoň 11+. A Nacht kecá, hlavně když nahodil Dodge tak ho nezasáhlo skoro nic, když mi náhodou nepadlo 16 a 15 po sobě (a příšera měla naštěstí +4). (PS také jsem se dočetl že nasazení štítu je vždycky akce, stejně tak jeho sejmutí.) Ale ano, moje kostka je ívil <3

Ono vůbec není moc chytré lézt do přední linie bez pořádné Con co zajistí životy navíc. +2 je, řekl bych, minimum.
24.10.2014 07:32 - Babaj
nastesti?? .-)
24.10.2014 07:33 - Babaj
delas jako kdyby aspon v encountru nekdo neprisel o zivot tak to neni ani encounter :_)) , ale z pohledu hracu je to presne naopak :-))
24.10.2014 13:15 - wlkeR
Naštěstí říkám čemukoli co naruší stalemate. Popravdě řečeno v okamžiku, kdy Nacht přestal řešit co bude ve svém kole vůbec dělat, jsem celkem zoufale hledal nějaké smysluplné občerstvení, takže jsem si každé kolo (!) házel na random encounter, ale kostka mrcha vás chtěla unudit k smrti.
24.10.2014 14:28 - ShadoWWW
Jak to vidíte příští týden? Já můžu jakýkoli všechní den od 17:30.
24.10.2014 14:32 - Babaj
to pondeli zase vypada dobre.. u mne aspon... utery pase. streda pase.. ctvrtek pase.. patek dobry , sobota dobry ..nedele pase..
24.10.2014 14:32 - Babaj
taky zalezi kdy muze DM :_))))
24.10.2014 15:07 - Nachtrose
wlkeR píše:
takže jsem si každé kolo (!) házel na random encounter



a muzes mi rict presne proc? protoze jsme za pouziti systemovych nastroju zvladali ten encounter lepe, nes wipe za dve kola, nebo ze ses nudil, nebo ze tank konecne tankoval, nebo ze jsem se nudil ja?

ShadoWWW: pondeli odpiskal wlker s tim, ze je pryc, tak mam jiny program. utery a ctvrtek mam zatim volne.
24.10.2014 15:26 - Babaj
no ctvrtek bych s .. mozna se skripanim zubu mozna mohl ale je to na krev :-)
24.10.2014 15:32 - shari
Čtvrtek se mi nejspíš nehodí, definitivně to zjistím asi až ve středu. S úterkem problém nemám. A ani s odložením na další týden problém nemám. :)
24.10.2014 15:49 - Nachtrose
sharka píše:
A ani s odložením na další týden problém nemám. :)


Bude vic casu poladit a nastudovat nove postavy ;-)
24.10.2014 15:51 - ShadoWWW
Nachtrose píše:
Bude vic casu poladit a nastudovat nove postavy ;-)

Munchkin... ;-)
24.10.2014 15:54 - Nachtrose
Ja mam celkem jasnou predstavu, podle ceho chci tu postavu ladit, ale takovym sprostym slovem bych to nenazval :-p

24.10.2014 17:01 - Babaj
to ja mam taky v celku jasno:-)).... :_)) jen to musim hodit na papir :_) nebudu to sice hrat tak jak jsem si to predstavoval, ale nasel jsem si cesticku, kterou vyzkousim :-)
24.10.2014 17:26 - shari
Já se momentálně rozmýšlím, jestli postavu dělat spíš fluffově (=brát to, co dává největší smysl v rámci backgroundu a povahy) nebo mechanicky (=brát to, co dává největší bonus a stále ještě se to vejde do backgroundu a povahy).
24.10.2014 18:00 - Nachtrose
Já zase ještě přemýšlím, jak moc doslovně tu inspiraci brát ( = jestli to hrát za holku ).
24.10.2014 19:43 - Babaj



Ma zbroj je mym stitem, je mou virou a je mym prokletim ve spaseni cestou pres bitevni pole.
24.10.2014 20:51 - Nachtrose
Jaký to teda předběžně máme setup?

Babaj - Human War Priest
Nachtrose - Human dragon sorcerress
wlkeR - ? Paladin
Sharka - Human fighter(?)
ShadoWWW - ???

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.099919080734253 secREMOTE_IP: 34.201.8.144