Volná diskuze

Asar
18.7.2014 12:14
D&D 5e přes Fantasy Grounds
Vlákno o hraní D&D 5e přes Fantasy Grounds.

Jaké by měly být kouzelné předměty (ne běžné lektvary a svitky)?

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
Běžnější (v každé jeskyni se jich pár válí)kladné body11
Velmi vzácné - nejspíš z dávno padlé civilizace - ale mocnékladné body24

Jaká by měla být magie?

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
Hodně vzácná (mágové jsou výjimeční)kladné body19
Celkem běžná (magické univerzity jsou v každém větším městě)kladné body14

Jaký by měl být herní svět?

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
Laděný spíš evropským středověkem (feudální země a jejich konfliky, hodně cizích postav)kladné body11
Spíš fantasy (konflikt božstev, hodně nestvůr)?kladné body24
13.4.2015 09:37 - ShadoWWW
Píše:
dalsi chybka byla s tou zbroji... tech -10 v zadavani...

Co jsem slyšel, tak (snad) v dohledné době to chtějí udělat dokonce tak, že když si dáš zbroj do vybavení a napíšeš, že ji máš oblečenou, tak ti to započítá do AC samo.
13.4.2015 09:47 - ShadoWWW
Na ten damage se dá udělat vychytávka dolního menu. Na hře ti ukážu, jak na to.
13.4.2015 10:47 - ShadoWWW
Tak už jsem se na to díval...
jj, u toho divine favor je to podle mě chyba. Třeba inflict wounds, sacred flame nebo fire bolt (a další) hážou a ukazují damage normálně. Divine favor by IMHO měl taky hodit 1k4 a ukázat výsledek jako radiant damage.

U Crusader's Mantle je zjevně nedodělaný link mezi tou schopností a kouzlem.

Oboje nahlásím jako chyby do toho fóra.
13.4.2015 11:11 - Babaj
ted jsem tak koukal a nevim jestli je to opet errata... ale koukal jsem ze je psany ze u long restu je povolena 2 hodinova hlidka.. ale je tam taky ze se obnovi jen polovin akostek :_))
13.4.2015 11:14 - ShadoWWW
Babaj: To je správně. Když mrkneš do pravidel, je to tam taky tak. :)
13.4.2015 11:27 - Babaj
jinak koukal jsem i na to jak jsi rikal o warlockovi a combu s crosbow featem.... hmm brat si feat jen pro to abych nemel disdvantage pri blizkem nepriteli je docela waste ne?:-)... jasne je opruz se vymanovat a nebo utocit pak drabky :_)) ale je mnoho zpusobu jak se tomu vyhnout.. nehlede na to ze eldrich ma kudla dlouhy range :-)
13.4.2015 11:28 - Babaj
to uz mi prisel vic cool ten feat .. spell sniper :-)
13.4.2015 11:30 - Babaj
ale tam by to bylo dobry vzit cloveka a hned si ten feat vzit a jako bonus toho fetu vzit toho eldricha :_))
13.4.2015 11:55 - ShadoWWW
To kombo bylo hlavně o spojení Eldritch Blast a Agonizing Blast. Zvlášť poté, co vývojáři uvedli, že
Píše:
Does Agonizing Blast add damage per Eldritch Blast casting, or per beam? E.g. 5th level lock deals 2d10+2*Cha, or 2d10+Cha?

I would rule that you add your Charisma modifier whenever a beam hits. But I have my eye on this feature. -J


Když pak ještě zkombinuješ Agonizing Blast a Crossbow Expert, získáš zbraň, co dělá silové zranění 1k10+2*Cha na blízko i na dálku a navíc se s úrovní pořád zlepšuje (respektive děláš víc výšlehů).
13.4.2015 12:19 - Babaj
no to vim, to je zaklad a ja ani nejak nepremyslel ze by to bylo jinak nez ze do kazdeho slehu :_)) ale pak ten feat zao ze muzes slehat bez nevyhody... mi pripada .. takovy...mrhani.. feat vyuzijes jen s tretinovou silou.. mozna az bude char na 20 tak se to vyplati :_)) a nebo hold pak nosit tu kus... prece jen se lepe hrozi namirenou kusi nez moznym vyslehem :_))))) a co kdyby nahodou neco nebylo zranitelny Forcem :_)))))))))
13.4.2015 12:32 - Babaj
a jeste jsem nepopchopil co tam do 5e tlacej za powery? V ssekci actions.. ze by takovy mustr pro 4ky?
13.4.2015 12:33 - Babaj
i se mi libi jak pojali animat deat... mozna vyuziju,, kdyz uz jsme v skupine takovy dobraci
13.4.2015 13:02 - ShadoWWW
ty powery, to je fragment z templatu pro 4E (ze kterého je tento odvozen). Toho si nevšímej. :) Zkoušel jsem vytvořit několik postav. U zloděje se mi líbí, že když mám kvalifikaci se zlodějským náčiním, tak ta volná tvorba mi umožňuje vytvořit si nový skill Thieves' Tools a nastavit si pro ni ještě dodatečný Misc. bonus. Když pak chci použít zlodějské vybavení, hodím si touto dovedností a hned se ukáže v chatu:



(Házím si dvojklikem na červeně zakroužkovanou kostku u dovednosti.) Když chceš vytvořit novou dovednost, klikneš na zeleně zakroužkované hnědé tlačítko bílé tužky (tím to přepneš do edit modu), nahoře v seznamu dovedností pak zeleným pluskem přidáš nový řádek, ten vyplníš a pak zas vypneš edit mód tím hnědým tlačítkem tužky.

Vytvoit klerika trvá absolutně nejdýl, protože hned od 1. úrovně má hromadu volitelných schopností (a k tomu ještě řadu nestandardních).
13.4.2015 13:12 - ShadoWWW
Babaj: Na ofic. fóru píšou, že ta zbroj není bug, ale feature, že takto je to zamýšleno. Takže všechny zbroje se mají zadávat bez toho desítkového základu. Hm, nejspíš proto, že jsou na to lidi zvyklí ze starých edic.

Každopádně mi přijde, že by bylo nejlepší, kdyby tam zapracovali to automatické počítání OČ ze zbroje (a štítu) s tím, že člověk by si to sám upravil, kdyby to bylo něco nestandardního. (Tak, jak je to teď se statistikami zbraní.)
13.4.2015 18:31 - wlkeR
LINK.

Sorry za zpoždění, zase se hádám s FG. >.<
13.4.2015 22:33 - ShadoWWW
Pořád přemýšlím... ta dlouhatánská cesta do Waterdeepu měla být jen dlouhatánskou cestou do Waterdeepu, nebo v tom byl nějaký hlubší smysl? Přijde mi, že jsme se tam pořád snažili hledat něco, co tam nebylo (nebo aspoň mi to tak přišlo).
14.4.2015 07:17 - Babaj
a na moc veci jsme neprisli.. ale zase mame za to aspon 5 expiku za dve sezeni . vykon hodny zapisu :_))
14.4.2015 07:23 - wlkeR
Je to celá jedna kapitola. Já bych řek, že ŽE NĚCO tam bylo, ale zaniklo to v šumu. Dobrá pointa byla v tom, že jsme skončili jako cirkus. Ale ten z toho děláme my hráči, a zatímco u stolu to neni problém, na tom internetu to docela ruší. Takže nezbývá než doufat, že to bylo delší přestávkou, a že se uklidníme.
14.4.2015 08:31 - shari
Já většinu času ani netuším, co se tam děje a co tam vlastně řešíme. Což na jednu stranu zas tak nevadí, Zkáza je tam stejně jen do počtu, aby občas dala nějaký ten zanedbatelný damage, případně něco vystopovala, ale na stranu druhou je při tom těžší udržet pozornost. Takže kdyby se vám zdálo, že nějak nevnímám, tak si představte, že Zkáza třeba počítá listí na nejbližším stromě. ^^;
14.4.2015 09:00 - Babaj
... hele divej... co vidis... ale ne koukej na Zkazu... aha jdu se oblci do brneni... proc?.. uz zase pocita listi, to ma zase zkazonosne myslenky ...

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.065497875213623 secREMOTE_IP: 18.191.171.235