Volná diskuze

Asar
18.7.2014 12:14
D&D 5e přes Fantasy Grounds
Vlákno o hraní D&D 5e přes Fantasy Grounds.

Jaké by měly být kouzelné předměty (ne běžné lektvary a svitky)?

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
Běžnější (v každé jeskyni se jich pár válí)kladné body11
Velmi vzácné - nejspíš z dávno padlé civilizace - ale mocnékladné body24

Jaká by měla být magie?

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
Hodně vzácná (mágové jsou výjimeční)kladné body19
Celkem běžná (magické univerzity jsou v každém větším městě)kladné body14

Jaký by měl být herní svět?

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
Laděný spíš evropským středověkem (feudální země a jejich konfliky, hodně cizích postav)kladné body11
Spíš fantasy (konflikt božstev, hodně nestvůr)?kladné body24
9.6.2015 08:11 - Babaj
Ale tak treba by pak Vipjat prestal tolik pit a zrat :_)))
9.6.2015 08:46 - shari
no pokud bys měl líheň, tak by toho na něj moc nezbylo :D
9.6.2015 09:20 - Babaj
bych se musel opravdu ujmout te zivnosti hrobnika :-)))
9.6.2015 09:53 - Babaj
jinak , nechtel jsem se v tom vcera stourat a hadat se :_)) ale ted jsem prolitl pravidla tykajici se restingu a concentrace a nevidim duvod proc by se pri short restu neslo koncentrovat... Long rest je jasny. tam dochat¨zi ke ztrate vedomi tam to concentraci prerusi..... Ale short rest jak je tam popisovan neni duvod k preruseni oncentrace
9.6.2015 12:16 - wlkeR
Takže se šťouráš a hádáš se. ;P Anywho, podle mě dokud se soustředíš na kouzlo, tak jsi de-facto jakoby v boji/pohotovosti a v tom se odpočívat nedá. A pravidla mají sloužit DM, ne naopak, tzn. ruling platí, a to pro všechny strany.

Tak, teď k tomu, co jste se dozvěděli:

- "Blázen" přiznal barvu. Byl členem Kultu draka a jeho úkolem bylo infiltrovat vesnice a podat možným obráncům jed, který je oslabil a kultisti převlečení za strašidla neměli moc práce. O nějakém pokousání psa ale neví. Kult šel jako obvykle za lootem, jen tady hledal něco jiného - detaily věděl ale jen Ixas, který v době útoků zůstával na lodi a touhle dobou nejspíš odpočívá s rybičkama.

- Poklad neobsahuje žádné zlato, zbylo jen několik antikvitních ocelových "směnných tyčí" o hodnotě 200 zl a pár mramorových sošek s náboženskou tématikou zhruba téže hodnoty. V jedné truhle v rohu byly nějaké knihy, ale piráti s nimi nezacházeli zrovna v rukavičkách, takže mořská voda + plíseň + krysy zařídily jejich nečitelnost.
9.6.2015 12:45 - Babaj
to neni pravda.. moc soustredeni pridavas.... kdyz se soustredis,,, muzes i utocit .. coz znamena, ze je to cinnost ,na kterou neni treba tolik sil.. jen udrzovat ono povestne vlakno... a urcite neni tedy vyraznejsi nez potreba soustredeni na jidlo , piti a podobne... coz v souboji s utoky muzes taky zvladat jen je to asi narocnejsi nez to soustredeni... navic to mas primo urceno co muze soustredeni zrusit a jedna podminka odpovida podmince long restu, ale uz neodpovida podminkam short restu.... A mezi nama pravidlo o soustredeni ma omezovat kouzleni jako takove a mnozstvi kouzel udrzovanych a a ty kouzla co to maji maji tay sve doby maximalni po kterou se lze na veci soustredit.. Coz je priorita systemu... Tvym vykladem by jsi deklasoval mnoha kouzla naprklad hanters mark.. hex a jim podone :_) Podle mne nemas pravdu.. ja je vetsinou hodne drzim vykladu pravidel at uz jsou plusova nebo minusova a kdyz je neco na vazkach snazim se to pochopit podle jinych mechanik.. a tohle mi tam sedi..

Soustredit se nemusis treba ani jen na kouzlo.. muzes si pri odpocinku cist,,, soustredit se na jidlo... soustredit se na posouichani co ostatni povidaji.. soustredit se na to co rikas sam ostatnim... proste je to podmineno ze jsi pri smyslech.. rozhodne to neznamena neco jako ze jsi v souboji:_)

Pockame jeste co na to nas prekladovy mag stinoprst :-)) trba jeste nekde v pravidlech je neco co prehlizime :-)
9.6.2015 12:49 - Babaj
jop jonak jsem si taky v noci rikal ze ten blazen bude nastrcenej. aby hazel paniku mezi lidi....kdyz jsem premyslel proc utocil na nas a ne s nama :_)) jeste mi lezi v zaludku ten chlapik s tou kusi.ale to asi byl prachsprosty kultista jak to vypada....


Co udelame s tovarem... takze tu mame nejaky brajgl v hodnote asi 400g... kterej asi musime nekde spenezit... a knihy.. hmmm a co mending mohl by pomoci k citelnosti nebo pouziti?
9.6.2015 12:54 - Babaj
co se tyce Ixase.. muzem ho vylovit.... a pozadat Vipjata aby se svou posilou privolal strycka Sama a ten by ho mohl posmrtne vyzpovidat :-))))
9.6.2015 12:56 - ByTrit
Mňa by zaujímalo prečo sa ten blázon nepriznal hneď keď sme za ním boli v tom jeho úkryte a hodil sa mi s hrôzou k nohám po úspešnom intimidate
9.6.2015 12:58 - Babaj
ted mi to vlastne doslo.. se musim pak zeptat Vipjata zeptat..... kam to zlato schoval :_)))))))
9.6.2015 12:59 - Babaj
NO to je taky zajimava myslenka .. ted si nevzpominam na to jak presne to probihalo... k cemu jsis e ho to snazil prmet.. ale zajimava myslenka :_))
9.6.2015 13:04 - ByTrit
No on tam stále dookola hovoril o tých očiach drakolicha tak sa mi ho podarilo presvedčiť že som drakolich (intimidate) a že mi má povedať všetko čo vie a čo sa za posledných pár dní stalo... a on sa mi hodil k nohám s tým že ma prosí o život alebo niečo podobné a že vôbec nič nevie... Jedine ak by vedel že žiaden drakolich neexistuje tak to mohol na nás takto zahrať no...

WlkeR: ako to bolo s tým bláznom? prečo nám nepovedal čo vedel po úspešnom intimidate? :)
9.6.2015 16:39 - wlkeR
ByTrit píše:
hodil sa mi s hrôzou k nohám po úspešnom intimidate

Tys ale neřekl "koukej přestat předstírat, víme že nejsi žádnej cvok." Myslím že to bylo něco jako "já jsem drakolich tak nám řekni co víš." On se tě zalekl, ano, ale přišlo mu nejsnazší zkrátka žadonit o milost aniž by dal najevo, že vlastně není cvok (což by jeho situaci mohlo jen zhoršit, dokud si myslel, že v jeho šílenství věříte).

Babaj: Stojím si za svým. Během odpočinku jakéhokoli druhu můžeš mít aktivní jen kouzla co koncentraci nevyžadují.
9.6.2015 16:55 - ByTrit
Jasné to dáva zmysel :)
9.6.2015 17:19 - Babaj
A WLKRE A MAS PRO TO SVE TVRZENI ASPON JEDEN ARGUMENT? KROM ZE MAJI PRAVIDLA HRAT NA RUKU dm? .. safra aji s caps :_))

ja se drzim pravidel a selskeho rozumu :-))
9.6.2015 17:39 - Babaj
CONCENTRATION
Some spells require you to maintain concentration
in order to keep their magic active. If you lose
concentration, such a spell ends.
If a spell must be maintained with concentralion,
that fact appears in its Duration entry, and lhe spell
specifics how long you can concentrate on it. Voucan
end concentration at any time (no action required).
Normal activity, such as moving and attacking, doesn't
interfere with concentration. The following factors can
break concentration:
Casting another speIl that requires concentration.
Vou lose concentration on a spell ifyou cast another
spell that requires concentration. Vou can't concentrate
on two spells at once.
Taking damage. Whenever you take damage while
you are concentrating on a spell, you must make a
Constitution saving throw to maintain your concentration.
The DC equals 10 or half the damage you take,
whichever number is higher.lfyou take damage from
multiple sources, such as an arrow and a dragon's
breath, you make a separate saving throw for each
source of damage.
Being incapacilated or kilIed. Vou lose concentration
on a spell if you are incapacitated or ifyou die.
204
The DM might also decide that certain environmental
phenomena, such as a wave crashing over you while
you're on a storm-tossed ship, require you to succeed
on a DC 10 Constitution saving throw to maintain
concentration on a spell.
************************************************************
RESTING
Heroic though they might be, adventurers can't spend
every hour of the day in the thick of exploration, social
interaction, and combato They need rest-time to
sleep and eat, tend their wounds, refresh their minds
and spirits for spellcasting, and brace themselves for
further adventure.
Adventurers can take short rests in the midst of an
adventuring day and a long rest to end the day.
SHORT REST
A short rest is a period of downtime, at least I hour long,
during which a character does nothing more strenuous
than eating, drinking, reading, and tending to wounds.
A character can spend one or more Hit Dice at the end
of a short rest, up to the character's maximum number
of Hit Dice, which is equal to the character's leveI. For
each Hit Die spent in this way, the player rolls the die
and adds the character's Constitution modifier to it. The
character regains hit points equal to the total. The player
can decide to spend an additional Hit Die after each roll.
A character regains some spent Hit Dice upon finishing
a long rest, as explained below.
*************************************************************************************

proste a jednoduse receno.. kratky odpocinek muze obsahovat concentraci... neni v nem nic tak strresujiciho jako bolest ci nejaky jiny extremni aspet ktery by vyzadoval ztratu koncentrace.. naopak ppodle mne je odpocinek vyrazne napomahajici se soustredit na myslenky a relaxaci... naopak dlouhy odpocinek slouzicimu pravek resetovani mysli soustedeni razne zapovida, jelikoz pri nem prave dochazi k tomu uvolneni mysli..kdy ve spanku jsi tedy ve stavu jakoby v bezvedomi...


jinak je to tebou vedena hra a tedy tvoje pravidla. ja to vcera ackoliv nerad, ale acceptoval a budu akceptovat dal.. jen mne mrzi , ze nedokazes odhalit stranku i z jineho uhlu pohledu...
9.6.2015 17:57 - wlkeR
Jednoho profesora matematiky se zoufalý student zeptal: "Pane profesore, tady ve vašich skriptech se píše, že důkaz je triviální." Profesor se zamyslel, chodil po třídě, pak vyšel na chodbu, přemýšlel. Po chvíli se vrátil a řekl, "máte pravdu, je triviální." (matematický vtip)

Mně to zkrátka přijde zřejmé z hlediska mechanického i "normálního." Osobně většinu výuky trávím tím že zadám práci a koukám na děti, což vyžaduje zajisté míň koncentrace než soustředění na kouzlo - můžu si u toho číst, svačit, nebo dělat milion jinejch věcí, ale vyšťaví mě to stejně. Zkrátka "práce" a "odpočinek" jsou neslučitelné.

Jinak "because I am DM" se může zdát jako hnusný argument, ale na druhou stranu je to zkrátka jeden z "klobouků" co mám. Neberu vám právo vznášet námitky a jsem ochoten je řešit, ať už na místě či poté, pokud mi přijdou smysluplné. Pokud se jimi ale zabývat nechci, tak mě do toho prosím netlačte.
9.6.2015 18:00 - wlkeR
Úhly pohledu se zabývají lidi, co mají luxus času a energie. Já se snažím postrčit dopředu sebe a 3 další lidi přes nečekanou překážku, zatímco šrotuju, jak uspořádat další scénu. Vyhodnotím situaci dle svého nejlepšího vědomí a svědomí.
9.6.2015 18:12 - Babaj
proto jsem to taky vcera nijak neresil az ted kdyz je to mimo misu a s mnozstvim casu okolo :-) proste oba citime ze mame kazdej pravdu .asi to bude chtit dalsi hlas :_))
9.6.2015 18:14 - wlkeR
Kde je pravidlo "Pán Jeskyně má vždycky pravdu?" Oh w8, jinej systém XD

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.092079877853394 secREMOTE_IP: 3.143.23.176