Volná diskuze

Asar
18.7.2014 12:14
D&D 5e přes Fantasy Grounds
Vlákno o hraní D&D 5e přes Fantasy Grounds.

Jaké by měly být kouzelné předměty (ne běžné lektvary a svitky)?

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
Běžnější (v každé jeskyni se jich pár válí)kladné body11
Velmi vzácné - nejspíš z dávno padlé civilizace - ale mocnékladné body24

Jaká by měla být magie?

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
Hodně vzácná (mágové jsou výjimeční)kladné body19
Celkem běžná (magické univerzity jsou v každém větším městě)kladné body14

Jaký by měl být herní svět?

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
Laděný spíš evropským středověkem (feudální země a jejich konfliky, hodně cizích postav)kladné body11
Spíš fantasy (konflikt božstev, hodně nestvůr)?kladné body24
13.11.2014 21:43 - wlkeR
Rozvrh: 17. 11. Secrets of Sokol keep, start 17:00 (může být přesunuto, může se zúčastnit kdokoli s lv 1 postavou*.)
27. 11. Encounters, start 18:00.

*Zatím sestava: ShadoWWW CC, Babaj tank, Mati lučištník
Maximum lidí je 7, kdo chce zkusit, hlašte se :)
13.11.2014 21:58 - ShadoWWW
Po dlouhé době aktualizováno záhlaví.
13.11.2014 22:11 - ShadoWWW
Záznam z dnešního hraní na Twitchi.
14.11.2014 13:34 - wlkeR
Teďnevím kde jsem ráno četl recenzi na Encounters, kde podle všeho chybí některé docela důležité věci:
- práce s frakcemi. Expedice jí obsahují, Encounters navzdory vší slávě ne. Navrhoval bych, aby každý z Encounters kdo je členem frakce navrhnul, jak se tato angažuje v příběhu a jaké mohou být relevantní questy.
- závěr. Protože jde o první 3 kapitoly rozsáhlejšího dobrodružství, postrádají Encounters jakýkoli závěr, byť jen ve formě souhrnu. Nemáte někdo přístup ke skenu dobrodružství? V nejextrémnějším případě, pokud bude zájem o pokračování, bych tu knížku mohl nějak oblejsknout já.
14.11.2014 13:52 - ShadoWWW
wlkeR: Možná ti napoví tato recenze (sám jsem ji ale nečetl kvůli spoilerům). Sken bude, ale později.
17.11.2014 12:46 - wlkeR
Zajímavé! Na radu autora jsem tedy přečetl jenom závěr a teda jsem neodolal a nahlédnul do komentáře k frakcím. Co se práce týče, té se neštítím nikdy, a různé "final bosse" rozbíjím velmi rád. I dobrodružství. Zmíněnou Keep on the Shadowfell jsem odehrál skvěle, mohu-li se poklepat sám na rameno.p

Jináč dnešek platí, jen Sharka nakonec nebude.
17.11.2014 15:39 - ShadoWWW
Já dnes budu ale moct až od 18 hod.
17.11.2014 16:52 - wlkeR
Np, v 5 to prostě otevřu a lidi si budou moct povídat, kreslit atd.
18.11.2014 07:20 - Babaj
tak boj o preziti jsme nakonec dokoncili s primerenyma elfima ztratama :-)) kdy dalsi?
18.11.2014 13:15 - ShadoWWW
Včerejšek byl fajn, i když bych si už měl udělat pro své postavy šablonu kondolence. ;-) Mechaniku hodů proti smrti jsme otestovali dokonale. ;)

Příjemně mě překvapila promyšlenost toho dungeonu a těším se na další hru! Co zas příští pondělí?
18.11.2014 13:36 - ShadoWWW
Jednomu borcovi v Římě se už podařilo v tamním obchodě koupit DMG, i když oficiální datum vydání je až za víc jak týden pro WPN a pro ostatní obchody ještě později.

Každopádně dobrá zpráva pro Babaje: DMG obsahuje některá nová taktická pravidla a zejména pravidla pro marking.

Mimo jiné dále obsahuje třeba pravidla pro tvorbu magických předmětů postavami v rámci doby oddechu mezi dobrodružstvími nebo pravidla pro "magy" (spell points), které mohou nahradit systém pozic kouzel. Jsou tam i pravidla pro krátký "pětiminutový" odpočinek a důkladný "hodinový" odpočinek a z toho vyplývající důsledky.

Blbý je, že hned několik věcí se do DMG už nedostalo. Např. vykovaní (warforged), pravidla pro vlastní panství, pravidla pro bitvy armád nebo systém pro měření zdraví jiný než "životy" (HPčka). Pravidla, která to z nejrůznějších důvodů do DMG nedala, by se měla objevit v sérii článků Unearthed Arcana, která bude od začátku příštího roku navazovat na Legendy a znalost.
18.11.2014 16:27 - wlkeR
Asi jsi nějak ublížil mojí kostce :<

Sokol Keep je zatím asi moje nejoblíbenější Expedice, v závěsu jsou Shadows. Což bude nejspíš proto že Dues jsem nedohrál a to následující mám pořád rozjetý. S pondělkem nemám problém, ale řekněte si co chcete hrát.
18.11.2014 22:01 - wlkeR
Dohrál jsem Dues for the Dead, příběh de facto s výjimkou konce žádnej (a i ten se z drtivé většiny odehrává v zákulisí), ale flavor dungeonu fakt super vymazlenej. Takže je spíš na vás jestli chcete víc příběh nebo spíš crawl (varování: obsahuje zombie!)

Obojí zadává kněz Kelemvoritů, který by mohl být schopný reznout Delvena. Just sayin.

Zítra na poradě zkusím odehrát Courting of Fire XD
19.11.2014 07:09 - Babaj
u mne pondeli zatim v pohode :_)... aaa zmbiiiiiiiii.... ja se nebojim, ja se nebojim , jenom kdyz tam neni ten vysokej plot ata nesmrtelna zombie :_))
20.11.2014 21:01 - wlkeR
The wonders of online gaming: "Až ho někdo potkáte, nakopněte ho!"
20.11.2014 23:08 - wlkeR
Ták, na pondělí jsem si nasadil (před)poslední hru s mojí stálou grupou před Vánocema. Nicméně jsem volný ve čtvrtek.
21.11.2014 06:43 - ShadoWWW
Čtvrtek je pro mě OK.
23.11.2014 23:11 - Babaj
ctvrtek nemuzu pondeli ok.. vyjimecne bych mohl stredu a jeste muzu patek
24.11.2014 18:16 - wlkeR
Tákže kdy?

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.085585832595825 secREMOTE_IP: 3.237.91.98