Volná diskuze

Asar
18.7.2014 12:14
D&D 5e přes Fantasy Grounds
Vlákno o hraní D&D 5e přes Fantasy Grounds.

Jaké by měly být kouzelné předměty (ne běžné lektvary a svitky)?

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
Běžnější (v každé jeskyni se jich pár válí)kladné body11
Velmi vzácné - nejspíš z dávno padlé civilizace - ale mocnékladné body24

Jaká by měla být magie?

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
Hodně vzácná (mágové jsou výjimeční)kladné body19
Celkem běžná (magické univerzity jsou v každém větším městě)kladné body14

Jaký by měl být herní svět?

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
Laděný spíš evropským středověkem (feudální země a jejich konfliky, hodně cizích postav)kladné body11
Spíš fantasy (konflikt božstev, hodně nestvůr)?kladné body24
23.2.2015 17:33 - Babaj
abych se ted mohl kochat pribehem a jak jsme draci vejce ziskali :-))
23.2.2015 17:44 - wlkeR
Eeeee no bude to zajímavé, Mati se tváří že by dal Expedici, já na to nemůžu říct nic, protože mam zánět něčeho co potřebuju k mluvení XD

Tákže se prostě domluvíme na místě.
23.2.2015 18:01 - ShadoWWW
Píše:
abych se ted mohl kochat pribehem a jak jsme draci vejce ziskali :-))

Přesně tak! :D
23.2.2015 18:25 - wlkeR
23.2.2015 22:47 - Babaj
tak jsem zvedav cim mne stit z dracich dupin pri ohledani pri kratkem odpocinku prekvapi :-))
23.2.2015 22:48 - shari
Návštěvou původního majitele surovin?
24.2.2015 00:23 - ShadoWWW
:) Dnes se mi to moc líbilo. Příjemné spestření regulérního tažení. Jen jsem pak přemýšlel, že dvě úrovně rozdíl mezi postavami v družině není moc zábavný. Ani pro toho na nejnižší úrovni, ani pro ty s nejvyšší, protože ten druhý pro ně není relevantním partnerem.

Možná by neškodilo zavést pravidlo, že postava(-vy) na nejnižší úrovni v družině by měla(-ly) vždy úroveň postavy s nejvyšší úrovní - 1. Tedy že když přestoupí postava o úroveň a v tu chvíli je v družině někdo, kdo má její novou úroveň - 2, tak by taky v tu chvíli přestoupil o úroveň (a dorovnal si zkušenosti na práh té úrovně).

Přišlo by mi to tak zábavnější.
24.2.2015 07:01 - Babaj
mne to naopak prislo zabavne...:_)) ja to bral jako zachrante Vojina Rayena :_)))
JInak je fakt ze pokud bychom byli treba na 10 urovni a pribrali by jsme nejake na dvojce tak by to bylo opravdu trochu disproporcni.. ale porad by to bylo o tom zachrante si sve folowery :_)) a ti zase ... o to musi zahrat optrneji :-)))

Kdo mohl tusit ze za plentou bude owlbear :_))))
24.2.2015 08:03 - wlkeR
To nebylo ani tak úrovní o 2 menší, to bylo tim že je to o 2 menší PAPÍR. Myslim že kdyby tam vzadu chytnul damage 2d8 + 2d6 + 2 kdokoli z vás, tak by viděl hvězdičky. AC 10 je prostě na 2 věci.
24.2.2015 08:31 - ShadoWWW
Možná to byla i smůla na hody. Minimálně mně to na zranění házelo skoro samý jedničky a dvojky. Uvidíme příště.
24.2.2015 13:38 - wlkeR
Ale bylo hezky vidět, jak vyšší úroveň poměrně rychle přeroste challenge. Na lv1 je gobr celkem brutální, na 4 už je to smítko. Kostky jsou pořád hodně důležitý a samozřejmě se nesmí dělit parta.

To teď asi bude náš největší problém - jak ochránit AC 10 sorcku. První 2 koboldi z ní udělaj svačinovou pomazánku.

Jinak co se Expedic týče, já je asi na chvilku odstavím. Špatně se mi při nich pletichaří, vzhledem k jejich jednorázové povaze, a prostě... potřebuju mít věci složité a záludné. Chvilku jsem se zaobíral myšlenkou přebrat Hoard, ale mám svého paladina rád a předpokládám že vy jste na tom se svými postavami podobně. Možná nabídnu Princes of the Apocalypse až budou.)
24.2.2015 14:11 - Babaj
urcite je dobre mi nejakou vazbu na svou postavu .. aby z toho nebylo One shotovske pojeti nesmrtelnosti :-))
1.3.2015 13:30 - wlkeR
Já i DM jsme zítra online, s ostatníma (Kuba, Shari) jsem zatim nemluvil, ale neozvali se že by nebyli.
1.3.2015 13:57 - Babaj
u mne zatim taky dobry _:)
1.3.2015 17:41 - ShadoWWW
U mě taky dobrý.
2.3.2015 06:52 - shari
Já bych se objevit měla.
2.3.2015 18:25 - wlkeR
2.3.2015 20:20 - wlkeR
Samův nový kůň (v 1.0):
2.3.2015 22:29 - Babaj
:-)) jen jsme zjistil ze mam ober kone z ktereho neumim bojovat :_)))
3.3.2015 09:57 - wlkeR
To bude určitě vina toho slunečníku.

Toliko řečeno, mounted combat mi přijde divnej, minimálně podoba uvedená v Player's Handbook, a rozhodně je to něco na co bych já osobně nahodil nějaký houserules (nemám DMG tak nevim jestli něco takovýho neexistuje).
Především: když chci ovládat koně, jak je to s akcema? Osobně bych každý kolo kdy chci ovládat koně chtěl Use object akci (tzn. tu "zadarmo," pokud je to jediný objekt se kterym interaguju), přičemž bych dovolil i jiný akce vyjma vyjmenovaných (Dodge, Disengage, Dash) ale za cenu Animal Handling checku pokud na to ten kůň není trénovanej (útočení s obyč koněm, naopak u warhorse bych to neřešil). Jo a samozřejmě aspoň jednu volnou ruku, jinak +check nebo zvýšení DC :D
Zadruhý mi zejména u válečnýho koně přijde pitomý že může útočit jen když ho neovládám. A pak si samozřejmě dělá co chce. Jako wtf? Je to válečnej kůň a ta DPS je zejména na nižších levelech fakt neskutečná. Zrovna tomuhle bych jako houserule dovolil útočit i pod kontrolou s jedinou restrikcí, a sice že páník nemůže útočit nablízko na stejný cíl pokud projde ten knockdown.
Což nás přivádí na útok na věci menší než kůň. S tím featem na boj v sedle má člověk výhodu na útoky proti věcem menším než kůň samotnej, což, eh, budiž. Ale myslím že dát nevýhodu na útoky ze sedla obouručními zbraněmi a štítem je fér (a to obouručníma vždycky, štítem na menší věci; a prone bych zakázal úplně) v rámci jistého realismu. Samozřejmě to tak bejt nemusí, ale je to typ rulingu kterej považuju za rozumnej, i když to znamená že pokud budu mít koně v boji, nebudu bojovat z jeho hřbetu páč mám 2-handed build :D

~A different part of Wall of Text~

No a teď k méně hádacím věcem:

1) EXPEDICE: Pokud chcete se současnými mainy stihnout ještě nějakou z nízkolevelových Expedic (možná napíšu nějaký článek kde je lehounce rozpitvám), máte takřka poslední šanci, postavy nad lv 4 už do nich nesmí.

2) LMoP: Pokud chcete cestou do Naerytaru (nebo spíš po něm, protože Fendelin je nad Mere of Dead Men) zajít dořešit LMoP, můžete, ALE počítejte s tím, že si nenechám sebrat své pletichy. Orkové si snadno smlsli na městečku jehož jediná ehmdomobranaehm byla vyhlazena družinou, "Pavouk" má pod kontrolou důl (a zombie dobrodruhy? Gotta love necromancers) a část kultistů (druhá část kult opustila) se domluvila s drakem v Thundertree a dělá... něco.)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.091124057769775 secREMOTE_IP: 3.139.81.58