sirien
7.10.2019 20:16
JaD tvorba: Autorská diskuse
Poněkud (i když ne úplně zcela) soukromější diskuse k vývoji JaD

(Tahle diskuse je "viditelná" (v panelu Aktualit) jen členům skupiny - nicméně je nalezitelná a přístupná)

Errata


Noc goblinů
Úsvit objevů
Soumrak v mlhách
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
14.12.2021 13:59 - Pan Bača
Ugy: tenhle odkaz je zakletý, několikrát se opravoval, než odkazoval tam, kam odkazovat měl, a stejně zase dělá neplechu :-D
14.12.2021 14:03 - Dukolm
Problém je že link.d20.cz není zatím na https nemá certifikát ale jen http.

Nemám PDF abych se podíval jak ten odkaz v PDF jestli je s https nebo http.

Případně kouknu jestli už by nešel nahodit cert jen na tuhle subdoménu.
14.12.2021 14:10 - Ugy
V pdf je to http a vede dobře. Já na to přišel když sem si četl tištěnou knihu a odkaz opsal do adresniho řádku jako dinosaur :D
14.12.2021 14:11 - LokiB
Ugy: a d20.cz ti to nehlasi? ja mam neduveryhodnou celou Kostku
14.12.2021 14:14 - Dukolm
Díky za info, je to validní scénář, kouknu na možnosti jestli mi to vygeneruje LE cert i když na tom hostingu kde tahle část běží nemám správu dns záznamů.
14.12.2021 14:16 - Ugy
LokiB: Nop kostka jako takova jede v pohodě jen ten linkify na mě řve
14.12.2021 14:26 - Dukolm
Loky: Kostka jede na http a všechny odkazy co generuje taky. (Cert má vygenerovaný ale nejde na nej jednoduše přehodit všechny odkazy ve zdrojácích jednoduše.) Takže se zobrazuje vykřičník u url. A někomu možná i warning u odeslání formulářů (to dělala někdy mozila).

Link, Srd, ... už jsou na subdoméně a hlavně na jiném hostingu a tam cert nebyl vygenerovaný protože to kdysi nešlo. Bez přesunutí celé domény k nim.

Ugy: Tak link by už měl fungovat i s https.
14.12.2021 19:08 - Log 1=0
Na trochu jinou notu:
Vím, že toho jsem si měl všimnout při čtení těch X verzí PDF, ale nemohl by mi někdo vysvětlit, proč je u Divotvůrcovy Karbidky ta poslední věta:
Píše:
Jde o malou svítilnu na pásku, který lze upevnit např. na ruku či na čelo. Je trubičkou spojena s vyvíječem plynu, který můžeš mít v batohu či na opasku. Vyvíječ plynu obsahuje vodu a karbid, které uvolňují hořlavý plyn. Naplnění vyvíječe (použití karbidky) vyžaduje jedno Použití truhly.

Případně, pokud se nedozvím, že je pro to nějaký důvod, který mi uniká, ji vymazat skrze errata, a tvářit se, že je zapomenuta ze starší verze, nebo tak něco?
14.12.2021 21:07 - sirien
Jak to máme my vědět? Tohle je Tvůj výtvor :)

Co to efektivně dělá je to, že použití karbidky stojí použití Truhly. Což... nepůsobí moc adekvátně, protože to si z té truhly můžu rovnou vytáhnout lucernu...

Tak od oka bych tipnul, že tam někde historicky bylo něco jako že to svítí omezenou dobu a tohle byl refresh?

Jakože upřímně fakt nevim - a asi nemám problém to škrtnout, Divotvůrce prostě získá možnost mít unlimited led baterku, za mě asi legit.
14.12.2021 21:42 - Log 1=0
Našel jsem si poslední pre-JaD verzi alchymisty. Za jedno použití je 24 hodin svícení. Což bych dnes už taky zcela eliminoval, ale pořád lepší než tohle. No což, škrtněme to.
15.12.2021 00:37 - sirien
přejmenoval jsem diskusi.


Všiml jste si, kolik lidí (zejména na Discordu, ale nejen) tvrdí, že JaD jsou lepší pro méně epické hraní popř. méně magické atp., než původní DnD 5e? Osobně musím říct, že mě tenhle pohled naprosto fascinuje.
15.12.2021 00:50 - Aegnor
Já dost přemýšlím z čeho ten dojem vychází?
Je to díky ilustracím? Díky snaze upravit poměr magických a nemagických oborů? Odebrání Mnicha a Paladina? Něco co je schované v textech? Změna Životů na Body Výdrže?
15.12.2021 01:32 - LokiB
Čeština jako taková oproti angličtině svádí k vesnické fantasy, to jste nevěděli? ;)
15.12.2021 01:34 - sirien
Podle mě to je celé o tom co kdysi popsal Marky - i když se to pro nás co máme větší insight do designu stírá, tak pro většinu hráčů existuje výrazný rozdíl mezi systémem, pravidly a hrou - efektivně to jsou tři různé věci. Ta první je pro velkou část hráčů skoro neuchopitelná, ta druhá je pro ně abstraktní a ta třetí je to s čím skutečně pracují, přičemž ale mezi těmito třema nezvládají vlastně moc rozlišovat, resp. vidět jejich hranice a přechody.

Tzn. máš systém (5e d20 jádro) které mají DnD 5e a JaD identické, máš pravidla (DnD 5e se všemi dílčími mechanikami), kde jsou JaD trochu rozvedenější, a pak máš hru - která je tvořená i vší tou omáčkou a návodama, radama a stylizací. Přičemž hráči to vidí v opačném směru než je ten popsaný s klesajícím důrazem.

Tzn. ano - všechny ty pro nás "povrchní" věci jsou pro ně skoro nejdůležitější - to že tam jsou body výdrže a jsou plně (popisně, ale i jazykově) abstrahované, to že tam máš větší poměr nemagických povolání a oborů, to že je kvantitativně větší část příručky věnovaná věcem které vyznívají přízemějc (zranění, rady k boji pod vodou, manévry které se soustředí na "realističtější" boj, víc textů k pokladům a životnímu stylu, celá průvodcovská pasáž o žánrech a jejich nastavování, to že tam jsou rámečky k odpočinkům které přímo říkají jak to downgradeovat, totéž u smrtelnosti... nemoci z podstaty nevyznívají epicky, v podstatě i společná zázemí, která z velké části nahazují zdánlivě přízemější hru (kumpanie, gilda...) atd. Podle mě to není žádná jedna věc, ale všechny dohromady ve společné synergii.

JaD v podstatě pokrývají DnD epičnost, ale tímhle se oproti DnD 5e "roztáhly" mnohem níž do přízemnějších stylizací.
16.12.2021 16:54 - sirien
Errata DnD PHB

Touží to někdo projít a porovnat co z toho je pro nás relevantní a případně nezapracované? Trochu se bojim že tam vidim věci které jsme při psaní JaD minuli :/ Naštěstí nic nevypadá důležitě, spíš různé právničiny, ale možná že tam kde na to je místo by případně nebylo naškodu je zapracovat.
18.12.2021 17:29 - Maelik
Sraz se nám blíží... bylo by možné nějak vypíchnout kdy a kde (a případně do kdy)?

Já vím že to tu někde je, ale bylo by fajn to mít nahoře, aby se to nemuselo pokaždé hledat...
18.12.2021 17:33 - sirien
East Village (kousíček nad Českou - za kostelem nalevo na rohu), 17:00

...neměl by být problém přijít už dřív
...ptejte se po největší rezervaci (a/nebo těch kokotech co si tam nechali poslat 50 kilovou krabici...)
...a oficiálně musíme skončit v deset, až tam zavřou. (Taky se vám líbí jak po zákazu Vánočních trhů Brno prohlásilo všechny trhy za farmářské? :D )
18.12.2021 17:54 - Pan Bača
sirien píše:
(Taky se vám líbí jak po zákazu Vánočních trhů Brno prohlásilo všechny trhy za farmářské? :D )


Líbí, u nás bylo nejvíc lidí za celý rok. I se sněhem
18.12.2021 18:06 - Naoki
Já mám pak bus ve 2 ráno, tak pokud máte návrh kde bych mohl po srazu pár hodin přečkat (a ideálně se i osprchovat) tak budu vděčný
momentálně hledám nějakou 24h posilku, ale bez štěstí...
18.12.2021 18:06 - Maelik
sirien píše:
Taky se vám líbí jak po zákazu Vánočních trhů Brno prohlásilo všechny trhy za farmářské? :

Fakt?

sirien píše:
...a oficiálně musíme skončit v deset, až tam zavřou


No, já budu muset bohužel končit kolem osmé, neb v půl deváté mi jede vlak.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.084617137908936 secREMOTE_IP: 52.15.137.91