sirien
7.10.2019 20:16
JaD tvorba: Autorská diskuse
Poněkud (i když ne úplně zcela) soukromější diskuse k vývoji JaD

(Tahle diskuse je "viditelná" (v panelu Aktualit) jen členům skupiny - nicméně je nalezitelná a přístupná)

Errata


Noc goblinů
Úsvit objevů
Soumrak v mlhách
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
Autorská citace #1
7.10.2019 21:43 - Log 1=0
Zrovna jsem si říkal takovou věc...
Co zázemí a odbornosti?
V OGL je od každého jen jedno.
U odborností bych se na to možná i vybodl. Sice budou bojovníci o něco nudnější, ale za tu práci to moc nestojí.
I když na dálavě se mluvilo o zachování alternativního člověka, což by nějakou tu zásobičku chtělo.
U zázemí by to za nějaké to vymyšlení stálo. Je to pěkný kus postavy, který by neměl zmizet.
Jo, taky bude třeba přebrat kouzla. Myslím, že jich bude dost i bez vymýšlení, ale udělat to nějaký nešťastník musí.

Ne že by to spěchalo, ale nějaké předběžné/obecné stanovisko by i zaznít mohlo.
Autorská citace #2
7.10.2019 21:51 - Xyel
Zázemí klidně nějaká vymyslím, ale do kouzel bych se osobně pouštěl jen když nebude zbytí :D
Autorská citace #3
7.10.2019 21:52 - sirien
No... na odbornosti a zázemí ještě taky bude muset dojít, ale mají nižší prio než obory, tak sem je chtěl nakousnout až potom co se obory pohnou bezpečně směrem ke konci. Ono ani jednoho pak nebude muset bejt moc, stačí pár kousků na ukázku s odkazem k dalším v překladech. I když samozřejmě pokud se toho sesbírá víc, tak to naškodu nebude. Ale jak sem psal, obojímu bych se rád věnoval až co se posunou obory - pokud všechno půjde podle mého vágního nesepsaného plánu tak třeba koncem měsíce?

EDIT: a kouzla budou trochu voser no. Ale měly by jít vylistovat z SRDček snad.
Autorská citace #4
7.10.2019 21:55 - Xyel
Hmm, co by splnění potenciálního termínu pomohlo by bylo něco jako přehledová tabulka s tím, čeho už je dost a na čem je potřeba zapracovat - ie např říct, že v návrzích se veme max 6 subclass per povolání a pak se třeba 21 října udělá velký výběr, kde se vyberou tři per povolání a ty vyvolené se pak doladí v posledním týdnu, aby bylo fakt hotovo.
Autorská citace #5
7.10.2019 22:13 - Tarfill
Je už třeba jasnější vývoj v tom, jaké povolání vypadne z té pomyslné trojice bard / čaroděj / černokněžník? Bylo by vhodné vědět, co má větší prioritu dotvořit...
Autorská citace #6
7.10.2019 23:19 - sirien
Xyel: třeba jako je ta gSpreadsheet tabulka "_Přehled povolání" v té složce s těma povoláníma a oborama?

Uznávám, že sloupce E (stav) a F (záměr) nejsou moc aktualizované, ale ta tabulka existuje a je v ní všechno co máme. Btw. lidi fakt když něco vytvoříte dejte do názvu do závorky svůj nick ať víme kdo to primárně tvoří.


Ideálně bych chtěl právě 3 obory na každé zařazené povolání.


Tarfill: bohužel ještě ne. Chci to rozhodnout co nejdřív. Zatim sem to ale stihnul všechno zběžně projít, ono to rozhodování neni až tak easy...
Autorská citace #7
7.10.2019 23:32 - Tarfill
sirien píše:
ono to rozhodování neni až tak easy...

Jako sám za sebe bych se klidně zbavil barda ale uznávám, že Xyelovy aktuální návrhy jsou dosti zajímavé. A stejně jako Log bych rád ponechal černokněžníka. Sice s nim bude dost práce, ale černokněžník je koncepčně velmi jedinečný a stejně jako patří k D&D, dal bych mu šanci i v JaD. Tím pádem mi zbývá čaroděj, který ale je oblíbenec Tvůj a má taky hodně co do sebe.
Jako, tuhle volbu Ti nezávidim no... ;-)
Autorská citace #8
8.10.2019 07:49 - Xyel
Jo, třeba jako ta :)
Autorská citace #9
8.10.2019 13:43 - Xyel
Začal jsem si načrtávat subclassy pro sorcerera, a mám prosím dotaz - budou v JaD planární sféry?
Autorská citace #10
8.10.2019 17:11 - sirien
Xyel: dobrá otázka. Plánuju zmínit existenci věcí (Multivesmíru etc.), nicméně nechci je tam nijak konkrétně rozebírat (vyjma Feywild a Underdark). Pro co konkrétně bys to potřeboval?

Jinak u sorcky se mi docla líbil ten ShadoWWW-Gurneyho koncept s fantazií. Ten s ocelí... nijak moc.
Autorská citace #11
8.10.2019 17:51 - Xyel
No, říkal jsem si, že bych sorcerera navrhl rozstřelit dle tématických zdrojů magie, takže něco jako Syn Hvězd, Syn Planárních Sfér, a Syn Světa | Gaiy | Ráje | Přírody...etc

Takže mi jde o to, aby zmínění planárních sfér dávalo smysl v kontextu zbytku pravidel, i když jsou tam čistě pro fluff
Autorská citace #12
9.10.2019 00:25 - Tarfill
Zkusil jsem navrhnout klerika - bojového léčitele, jakožto alternativní náhradu za pomyslného základního klerika s doménou života. Až budete mít někdo čas a náladu, mrkněte na to a zkuste konstruktivně zhodnotit, zda má cenu to dotvořit nebo spíše zahodit...
Autorská citace #13
9.10.2019 14:14 - Log 1=0
Pokoušel jsem se opravit Sicca, bez těch mordováků a zjevných copypast. A nakonec z něj nezbylo vůbec nic, tak jsem to nahrál jako nový obor - vyjednavač.
Autorská citace #14
9.10.2019 20:37 - Log 1=0
Nahrán druid kruhu hvězd.
Safryš, docela rád bych dostal feedback i k některé z těch kozlících class.
Autorská citace #15
9.10.2019 20:40 - sirien
Sorry, já se bohužel topim ve věcech víc, než sem čekal - JaD, GameCon a hromada osobních věcí co mám ve skluzu kvůli tý delší dovolený co sme měli v září.

Plánoval sem si během tejdne najít čas a projít si ty classy všechny, ale chci to udělat pořádně, což znamená že si vedle toho potřebuju otevřít i ty default a xanatharovský abych to moh porovnat a okomentovat se všim všudy. S trochou štěstí možná zvládnu udělat i nějaký průběžný rozhodnutí o potvrzení nebo zahození některejch těch nástřelů.
Autorská citace #16
9.10.2019 21:09 - Tarfill
Log 1=0 píše:
i k některé z těch kozlících class.

vydrž, ještě jsem si všechno nepřečetl, ale mám to vplánu... ;-)
Autorská citace #17
14.10.2019 02:05 - Naoki
Ja se omlouvam ze mi to jde tak pomalu ale momentalne zongluju nekolik veci najednou a bohuzel JAD spadlo na nejnizsi pricku.
Mam rozdelaneho kazatele ale mam tam momentalne tyto nedostatky:
- napsat uvod k postave
- dodat extra schopnost pres bozskou prizen (mam tu hlavni, i kdyz nevim jeste pro jaky level)
- popremyslet nad dmg schopnosti (co jsem koukal tak je bud +k6 elemental dmg nebo +wis dmg - chtel jsem neco spise pres charismu, ale co tam ted je je nerf)
Autorská citace #18
18.10.2019 22:04 - sirien
Well, konečně sem si našel chvíli abych prošel nějaký ty povolání.

Přehledovou tabulku sem rozšířil o listy s bližšim přehledem jednotlivých class

Na každém listu je heslovitý přehled schopností po levelech jak základní classy, tak jednotlivých oborů, takže je lze porovnat přímo všechny vedle sebe.

Zatim sem prošel první čtyři - Barbara, Bojovníka, Barda a Čaroděje. A musim říct že sem tam byl asi dost kritickej... snad to jako autoři nebudete brát zle :)
Autorská citace #19
18.10.2019 22:19 - sirien
BARBAR

Rváč a Zápasník - došel sem k závěru, že ani jeden tenhle obor - a popravdě spíš obecně koncept který je za těmi oběma obory - se nehodí, rozhodně ne do základní generic příručky. To pojetí unarmed válečníka sice láká, ale je hrozně omezující a ve skutečnosti v důsledku asi ani neni tak zajímavý, jak na první pohled vypadá.

Tohle by teoreticky mohlo chytat nějakej Herkulovskej archetyp, ale nenapadá mě až tak moc jak a z těhle dvou oborů sem to moc necítil.


Pán šelem mi přijde že tu nefunguje. Zaprvé mi připadá že až moc kopíruje Beastmastera od Rangera, zadruhé jak sem tam psal mi připadá že se to celé moc točí kolem familiara, což mi přijde takové ne až tak zajímavé.

Ten koncept barbara napojeného na šelmy v okolí pak už pokrývá onen nelicencovaný Totemový válečník.


Vyhnanec je zajímavej případ. Přijde mi, že tam má i vcelku zajímavý mechaniky, ale stylizačně je to nijak moc nepotkává. Ten koncept bych asi zahodil, ale ty mechaniky by šly zrecyklovat. (Podobně zajímavá je u Rváče ta mechanika s dočasnejma HP za hit dice)


Tohle by mohlo vypadat fakt zle, jakože u Barbara nezbyla ani jedna classa. Nicméně když sem ty classy čet tak mi došlo, že se tu nabízí minimálně dva koncepty, které nejsou pokryté, napůl na ně už máme mechaniky (pokud zrecyklujeme ty z oborů výše) a přitom výborně odpovídají těm barbarským ikonickým archetypům (takové to "když se řekne barbar" atp.)


Kmenový hrdina mě napadnul jako první na základě úvahy: Conan je zjevně Barbar, ale Berserkr ho moc nevystihuje. Mělo by jít o Barbara, který je trénovaný v trochu sofistikovanějších bojových přístupech. Skutečně takový ten archetyp Conana, ať už stojí v čele barbarské hordy (ehm, kmene...) nebo putuje světem aby získal slávu a dozvěděl se tajemství oceli.

IMO by měl jít lehce k válečníkovi (může např. dostat jeden bojový styl pocestě) a měl by mít nějaký mix bojových a obraných schopností pro boj s přesilou atp. Gamisticky by to měl být archetyp který pokud ve skupině není jiná bojová postava zvládne tak-nějak pokrýt roli tanka a bijce.


Ochránce předků je archetyp barbara který, provázen duchy předků, střeží něco posvátného. Gamisticky by mělo jít o namaxovaného tanka - hodně HPček, víc HPček a rezisty na damage.


To hezky doplní paletu - když si člověk představí barbarské hrdiny, tak tam má:
- barbara s šelmama (totemový válečník)
- berserkera (berserkr)
- barbarského válečníka (kmenový hrdina)
- ochránce


...sem mimo nebo to takhle dává smysl?

(Bohužel se mi nedaří moc najít třetí archetyp do party :/ )
Autorská citace #20
18.10.2019 22:22 - Xyel
Velmi dobře :)

Tahat to po komentech je děsně nepřehledné, takže bych to chtěl zkusit prokopnout tady:

1) Žlutá, dodělat, znamená "doformulovat schopnosti do publikovatelné formy"? Jenom abychom si rozumněli

2) Bard - Škola Dramatu - které schopnosti ti nesedí? Z komentů si nejsem jistý, jestli jenom nástroje do nepohody nebo ještě něco

3) Čaroděj - Dítě Hvězd - tady vidím dva problémy. Jeden je jasný, a to je spíše sci-fantasy stylizace kterou chápu jako no-go. Okay. Druhý problém je komplexnější - moje myšlenka u subclass byla, že by se každá měla hrát jinak, tedy aby se různé subclassy kombily s jiným stylem hry. Momentálně tedy Dítě Hvězd je focused na dmg kouzla, Dítě Sfér na control, a Dítě Světa na "bruiser" gameplay, tedy že toho dost vydrží na čaroděje ale nemá nic dopředu.
Konkrétně k Dítěti Hvězd - podpora pro dmg kouzla je no-go a žádná subclassa na ně focused být nemá, nebo to chápu nějak špatně?

4) Čaroděj - Dítě Světa - problém jsem pochopil dvojí. První, je zaměření na mágovu zbroj a druhý, formulace schopností co zněla místy sci-fantasy. Obojí jsem opravil, takže jestli toto byly problémy, dávám si do tabulyk zvýšení verze/úpravu k re-checku

5) Chápu to správně, že je potřeba vymyslet subclassy k barbarovi?:D

edit - add barbar -

Ochránce předků je archetyp barbara který, provázen duchy předků, Kryje se téměř dokonale s Path of the Ancestral Guardian z Xanathara
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.10245299339294 secREMOTE_IP: 3.147.61.142