sirien
7.10.2019 20:16
JaD tvorba: Autorská diskuse
Poněkud (i když ne úplně zcela) soukromější diskuse k vývoji JaD

(Tahle diskuse je "viditelná" (v panelu Aktualit) jen členům skupiny - nicméně je nalezitelná a přístupná)

Errata


Noc goblinů
Úsvit objevů
Soumrak v mlhách
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
11.1.2022 07:26 - Log 1=0
Ad DM screen - nestálo by za to hodit do placu otázku, co tam lidi chtějí mít? Samozřejmě se zdůrazněním, že to není soutěžní anketa, ale jen nezávazný průzkum?

Ad Bestiář - chápu dobře, že chceš jak fluff a lore k potvorám z příručky, tak zcela nové a unikátní kousky?
11.1.2022 07:30 - shari
sirien píše:
Obsah bude tvořený po tematických balíčcích. Do začátku jich bude potřeba aspoň deset, dobrá zpráva je, že jich už mám vymyšlených asi dvanáct a klidně můžete přidávat další návrhy

pokud ho tam uz nemas, prihod si tam muj napad na jihoamericka monstra. Chtela bych je zacit zpracovavat co nejdriv.

Ad karticky kouzel: se zkracovanim textu pomuzu. :)
11.1.2022 07:51 - Naoki
Plusíček za jihoamerická monstra. Myslím že i Colombo bude mít velkou radost :D
11.1.2022 09:22 - Aegnor
DM Screen:
LokiB píše:
Bude těch dobrých rad, které stojí mít za to naustále na očích, dostatečný počet, aby to zaplnilo ... A4ku?

Dík, vyjádřil jsem se možná trochu nešťastně. Tabulky tam jako klidně můžou být, jenom bych jim nedával prioritu. Můj nepodložený tip je, že když uděláme průzkum co tam chtějí mít hráči, tak se nám sejdou návrhy mechanických pravidel a tabulek na 3 screeny. Ale návrhy nebudou žádný.

Prostě to vzít - "rady k vedení hry a zbytek doplnit mechanickýma připomínkama" namísto "mechanické připomínky a zbytek doplnit nějakou tou radou". Jestli to dává smysl.

Pan Bača píše:
to je reálně metr šířky, když to trošku zahneš.. není to dost?

Jako, je. Já na mnou popsaném rozměru nijak netrvám, bylo to nějaké první nadhození.
Zase mi přijde nic moc mít tu zástěnu moc vysokou, protože pak může vytvářet bariéru mezi hráči.
A teda pokud se už poptává obrázek na front, tak možná máme rozměry už určené, jenom to nevíme. :-)

LokiB píše:
Možnost vložit si do DM screenu co chci, je velmi užitečné a mám to rád. Je to ale obtížnější a dražší na výrobu.

Yep. Cena by byla určitě vyšší. Ale vůbec netuším o kolik.

Log 1=0 píše:
Ad DM screen - nestálo by za to hodit do placu otázku, co tam lidi chtějí mít? Samozřejmě se zdůrazněním, že to není soutěžní anketa, ale jen nezávazný průzkum?

Trochu bych se bál reakce "a proč jste tam nedali X, když jsem to navrhoval?" Ale možná jsem jenom moc paranoidní. :D
11.1.2022 09:29 - Aegnor
Naoki píše:
technická: budeš zakládat různé autorské diskuze pro každý projekt, nebo to všechno poběží v tuté?

Pro přehlednost bude určitě fajn založit jich víc a v každé řešit něco. Ale tyhlety "neviditelné" diskuze (jako je tahle) jsou low lvl fuckery prováděné někde v jádru kostky, tak bych s tím počkal než nám Dukolm vyrobí nějaké další.
Ani vlastně nevím, jestli jsou ty diskuze o ukázkových dobrodružstvích neviditelné nebo veřejné.

Naoki píše:
ale hlavním tahounem settingu by měl být konflikt tradice vs modernity: sociologicky, technologicky a magicky

To mi zní jako krásná ukázka toho, jak vytvořit setting s jinými osami přesvědčení.
Tradice vs Modernita + Izolace vs Otevřenost? Třeba?
11.1.2022 09:31 - Ugy
Ja bych docela pomohl s tím exploration dobrodružstvím. Jsou k tomu někde nějaký věci kromě ty dikuze kde je poslední příspěvek z 6.11.2020?
11.1.2022 09:53 - Log 1=0
Aegnor píše:
Prostě to vzít - "rady k vedení hry a zbytek doplnit mechanickýma připomínkama" namísto "mechanické připomínky a zbytek doplnit nějakou tou radou". Jestli to dává smysl.

Obávám se, že to nebude moc fungovat. PH si nebude pročítat rady během hry, spíše bude hledat konkrétní věc. Rady budou fungovat, právě když jich bude málo. Jinak splynou v šum.

Aegnor píše:
Trochu bych se bál reakce "a proč jste tam nedali X, když jsem to navrhoval?" Ale možná jsem jenom moc paranoidní. :D

No, toho se není třeba bát - to tutově přijde. Ale pokud budeme dost jasně avizovat, že nemáme ambici naházet tam všechno, budeme tyhle připomínky moct odbýt. A nehrozilo by, že mineme něco podstatného, co bude hodně chybět.

Mimochodem, kdo z vás tady tu šaškárnu používá? Protože vymýšlet to bez praxe by bylo dost... nepraktické.
11.1.2022 10:07 - shari
Já DM screen používam a mám tam jen popisy stavů a pak jsem si tam nalepila průhledné kapsičky na kartičky s hráčskými postavami a jejich nejdůležitějšími hodnotami.
Ty stavy by tam rozhodně měly být (to, co postoval Sirien vypadá pěkně).
11.1.2022 10:17 - Naoki
mezitím budu plevelit tutu diskuzi tedy
Píše:

To mi zní jako krásná ukázka toho, jak vytvořit setting s jinými osami přesvědčení.
Tradice vs Modernita + Izolace vs Otevřenost? Třeba?

nápad se mi líbí, ale blbý u této je, že moc příkladů si pro Tradice + Otevřenost nevybavím... (většinou kdo chce staré pořádky tak nechce cizáky, protože ty jsou zdrojem změny)
zkusím popřemýšlet nad dalšími rozdělení
11.1.2022 10:20 - Log 1=0
Otevřený tradicionalista je podle mě někdo, kdo chce vyvážet hodnoty své kultury ven, protože jsou přece tak skvělé. Takový kolonialista.
11.1.2022 10:46 - Pan Bača
Log 1=0 píše:
Mimochodem, kdo z vás tady tu šaškárnu používá? Protože vymýšlet to bez praxe by bylo dost... nepraktické.


Já tu šaškárnu používám.. :-) ale mám vlastní bílou, magnetickou. Děcka mi až moc čučely do poznámek. Chtěl jsem teď hrát bez ní, ale nechtěly o tom ani slyšet.

Stavy by se hodily, to je něco, co běžně v hlavě nenosím.
11.1.2022 11:05 - Elfaxik
Kartičky kouzel:
Mohu přiložit ruku k dílu, mám nějakou zkušenost s kouzly a už jsem si jednou vyráběl kartičky kouzel do D&D.

Dobrodružství:
Rád bych s tím taky pomohl, hlavně s "vílí divočinou dobrodružstvím". Přijde mi to jako dost zábavné a kreativní téma.

Bestiář:
ANO!!!! Chtěl bych vytvořit pár tematických bestií. Taktéž bych rád udělal bestiář ze slovankých monster, ale mám pocit, že ten už v seznamu potencionálních témat na bestiář.
11.1.2022 11:19 - Elfaxik
Log 1=0 píše:
Mimochodem, kdo z vás tady tu šaškárnu používá? Protože vymýšlet to bez praxe by bylo dost... nepraktické


Docela dost používám DM screen z D&D a taky Keeper screen z Call of Cthulhu.
Někdy používám screen jen abych zakryl poznámky a hody. Z D&D screeny používám +- 3/4. Hodně si na ní cením na ní toho, že mi docela dost pomáhá vést hru plynule v souboji a v napínavých "RP" situacích, protože většina důležitých tabulek tam je.
11.1.2022 11:32 - Log 1=0
Elfaxik píše:
Z D&D screeny používám +- 3/4.

A to?

Obecně, i když jsem použil dehonestující výraz "šaškárna" tak nechci, aby si tu někdo jeho používání obhajoval, nýbrž aby´napsal, co používá (a co třeba naopak ne) a co mu tam chybí.
11.1.2022 11:43 - Pan Bača
stavy... + nevím, jak moc by se to dalo rychle použít, ale tabulku pro určení obtížnosti střetnutí?
11.1.2022 12:07 - pilchowski
Elfaxik píše:
slovankých monster

slovanský, přesněji jihoslovanský, respektive balkánský, mě napadly taky (research už jem zahájil před nějakou dobou)
11.1.2022 12:31 - Elfaxik
Log 1=0 píše:
A to?

Takže:
Points of origin: Místy zapomenu z jakého bodu kouzlo vychází) taktéž se mi líbí ten obrázek toho gnóma.
Concentrace: Pravidla se snadno pamatují, ale často u nováčků a méně zkušených hráčů, se na tuto mechaniku zapomíná. (A já ji rád připomínám hráčům)
Stavy: To nejcennější co screena nabízí.
Setting a DC: Tato tabulka mi připomíná, jak mechanicky by měli být daná ověření těžká a pomáhá sjednotit moje DC checky.
Damage by Level and Severity: Tohle používám často při improvizaci a párkrát mě to už zachránilo před TPK.
Object Armor Class: Tahle tabulka mi dost pomáhá při improvizaci a pomáhá mi sjednotit AC, aby dávali nějak mechanicky smysl.
Skills and Associated Abilities: Často se mi hodí, pokud zapomenu, jaké skilly existují a taky pro forever DM to je hodně užitečné, protože nemusí mít v tom přehled.
Cover: Osobně tuto mechaniku rád hodně využívám, takže se mi tam hodí mít tu tabulku, abych si případně mohl připomenout všechny detaily.
Light Tuhle tabulku místy využívám v souboji, když se bojuje někde v temné oblasti, ačkoliv věřím, že hráči spíše neřeší světlo a tahle tabulka bývá spíše neužitečná.
Sizes Tahle tabulka mi pomáhá s vyprávěním spíše než se soubojem, často si v ní totiž připomenu, jak vlastně je obr obrovský oproti člověku, či jak je Pseudodrak drobný. Taktéž ten obrázek dělá DM screenu víc přívětivou.
11.1.2022 13:01 - sirien
Diskuse - někde tu mám odložené nějaké navíc, hned co budu na počítači tak to rozdělím ať v tom je přehled, tuhle diskusi si necháme jen na celkovou koordinací.

SCREEN: Skaven navrhoval taky 4 A4 na šířku. Klidně se můžeme zeptat hráčů. Rád bych tam dostal co nejvíc rad, nejen tabulky - zejm třeba k házení kostkama. Ale musí to být úderná připomenutí, žádné velké texty.

Pan Bača píše:
tzn. že tam bude i popis mechanik, bestiář použitých nepřátel a kouzla?

Ano.
Ta kouzla jsou tricky - předpokládám že bude za tímhle účelem potřeba udělat nějaký předvýběr.

Log 1=0 píše:
chápu dobře, že chceš jak fluff a lore k potvorám z příručky, tak zcela nové a unikátní kousky?

Ano. Opakovat věci z JaD není nutné, ale pokud k nim je co říct nebo se tam hodí do počtu tak je klidně přidat.

Výhoda tematických bestiářů je pak v tom, že můžeš jednotlivá monstra použít vícekrát v různých stylizacích. Např slovanský vlkodlak bude mít jiný popis než západní "křesťanský" vlkodlak atp.
11.1.2022 14:08 - Tarfill
Za mě mám určitě zájem zapracovat na ukázkovém dobrodružství, tu socializační / roleplay část.

A určitě to chce samostatnou (třeba tu neviditelnou) diskuzi. A fakt by mě taky zajímalo, co znamená "hratelné bez hlavní knížky" ??? ;-)

Bylo řečeno kdo jí vytvoří? Já to neumim...
11.1.2022 14:53 - sirien
Tahle diskuse existuje v autorské JaD skupině - ostatní diskuse najdete nahoře v horizontálním menu mezi diskusemi skupiny. Aktuálně tu máme diskuse ke všem třem dobrodružstvím.

Diskuse nemůžeme zakládat - aby byly neviditelné, musí nám je založit Dukolm (neviditelnost je takovej nesystémovej hack ve zdrojáku...), už sem ho poprosil o pár dalších, tak trochu trpělivost a budeme je mít :)
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.083960056304932 secREMOTE_IP: 3.15.147.215