Kultura

sirien
18.9.2016 19:34
Knihy fantastiky
srsly, jak sme tu bez takovýhle diskuse mohli celý ty roky vůbec žít?
27.11.2017 01:44 - Colombo
Povídka A Personal Demon

dostupná na archive.org (třeba trochu listovat)
Moc hezká.

https://archive.org/details/Fantastic_v25n02_1976-02
9.4.2018 18:49 - sirien
Tak dočítám třetí knížku Expanse a musím teda říct... že se do toho už pár set stránek jakože fakt dost nudim.

První dvě mi přišly řádově lepší, příběhem, postavama i stylem vyprávění. Tady sou 4 POV postavy, z toho mě ani jedna nebaví, vypráví to story, která mi přijde dost tuctově nezajímavá v porovnání s předchozíma, aby se to náhle změnilo v jinou story, která je vlastně úplně stejně tuctová.

A musím říct že mi začíná připadat trochu lame když mi u většiny postav přijde, že jsou v seriálu vykreslené hloubějc a líp než v knížkách včetně svých vztahů a tak.

Popravdě sem měl za to že přečtu tu sérii celou, ale teď si řikám jestli to vůbec stojí za to a jestli prostě jen nezkouknout seriál.
9.4.2018 18:51 - sirien
aside, ohledně SFF povídek, Vašek Pravda, organizátor Festivalů Fantazie a dřívější šéf SFK Avalon:

Vašek Pravda píše:
Plním slib, který jsem dal, když zemřela Jana Rečková. Fanzin ZBRANĚ AVALONU, který jsme vydávali od roku 1994 do roku 2003, je v elektronické podobě opět dostupný http://www.ffestivaly.cz/zbrane-avalonu/.
Mělo by snad fungovat vše, včetně vnitřních odkazů, s výjimkou návratu ke startu.
Při čtení je doporučeno brát v potaz, že mi bylo 25 a byl jsem mladej a blbej :-) Ano, ano, vím, co chcete říct, teď už nejsem mladej :-)
10.4.2018 07:21 - PetrH
Boze chran taky tam mam neco;) to zase bude ostuda:P
10.4.2018 17:41 - sirien
Tak sem dočet třetí Expanse... resp. sem se proskákal stránkama na konec, protože bohové to bylo tak strašně klišeoidně nudný a tak hrozně mi to tou svojí přehnaností zbořilo dojem z těch prvních dvou knížek že vůbec netušim jestli vůbec mám chuť to číst dál nebo jestli sem vůbec rád že ten seriál ty knížky kopíruje tak věrně :(
10.4.2018 20:17 - chrochta
Siriene, díky za odkaz na Zbraně Avalonu.
10.4.2018 22:37 - crowen
Sirien - vydrz, je to naozaj dobre az po siedmu knihu, ale asi ako v kazdej serii, nie kazda kniha / story arc ti musi sadnut.

Inac zajtra je premiera S03E01 :-)
21.6.2018 19:29 - sirien
Mrakodrapový trůn / Tom Polock, první knížka Syn Londýna

Zatim to je béčková Londýnská urbanfantasy (což mi přijde že je už pomalu vlastní sub-žánr urbanfantasy), kvalitou cca na úrovni Noční strany (kvalitou - jinak to je o něčem úplně jinym).

Ještě sem to nedočet, ale už teď můžu najisto říct, že to je boží inspirace pro kohokoliv, kdo by potřeboval ve WoD popisovat městské spirity (a spirity obecně) vč. jejich povahy a ekologie.
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.36188793182373 secREMOTE_IP: 54.158.52.166