sirien
7.10.2019 20:16
JaD tvorba: Autorská diskuse
Poněkud (i když ne úplně zcela) soukromější diskuse k vývoji JaD

(Tahle diskuse je "viditelná" (v panelu Aktualit) jen členům skupiny - nicméně je nalezitelná a přístupná)

Errata


Noc goblinů
Úsvit objevů
Soumrak v mlhách
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
14.9.2022 21:55 - shari
Přidala jsem:
- "tajemnou vychrtlou postavu", která to všechno odstartovala - do sekcí Pirátská loď a Pašerácký úkryt.
- mast proti komárům (protože pašeráci by něco takového určitě používali) - sekce Pašerácký úkryt a Dodatek B: Předměty - obyčejné
- popis místa, kde byl drak uvězněn - sekce Ruiny chrámu
5.10.2022 09:10 - Pan Bača
zeptám se po roce: nechcete na Dálavě trošku prodebatovat ty dobrodružství? ;-)
5.10.2022 11:04 - sirien
Rád bych, ale já na téhle Dálavě být nemůžu, což mě sice tentokrát extra hrozně mrzí, ale bohužel to výjimečně fakt nejde :(
5.10.2022 11:16 - LokiB
Pan Bača: Podebatovat určitě můžeme. Ale chtělo by to asi trochu strukturovanou diskusi, aby to nebylo moc rozplizlý.

sirien: tak hlavně ať je vše v pořádku
5.10.2022 12:35 - sirien
jj, všechno je v pohodě, jen to netoužim řešit na veřejně přístupném fóru :)
22.11.2022 21:21 - shari
Tak po dlouhé odmlce jsem (snad) dodělala dobrodružství V bažinách smrti a magie. Text by měl být finální, tedy aspoň dokud tam někdo nenajde další chyby, a už jsou tam i obrázky a mapy.
Uvítám téměř jakékoli připomínky (ale i nad těmi ostatními se zamyslím).
22.11.2022 22:55 - sirien
uvítáš jakékoliv připomínky... ale zamyslíš se i nad těmi ostatními?

jakože... nad těmi co nejsou jakékoliv? Nad těmi co vůbec nepadnou?
Tohle už začíná šmatat do nějakého toho okultismu a mystiky, ne?
Hodně zajímavej přístup k designu, to se musí nechat :D

(EDIT: opět předělávám zástěnu, zejtra ti na to mrknu)
23.11.2022 07:00 - Pan Bača
sirien píše:
opět předělávám zástěnu,

už zase?
23.11.2022 07:48 - shari
sirien píše:
uvítáš jakékoliv připomínky

vypadlo ti tam to slovo "téměř"... ale pokud to chceš brát okultně, proč ne :D
23.11.2022 11:56 - LokiB
shari: komentáře chceš případně sem nebo do dokumentu?
23.11.2022 12:16 - shari
Raději přímo do dokumentu, ať je to pohromadě.
16.9.2023 23:36 - sirien
pondělí 21h je vyhlášenej operační call ohledně tvorby pravidel pro námořní bitvy, která se ukázala být žádaná dřív, než sem čekal
17.9.2023 00:39 - Chyba
Sirien: Na discordu jsem psal, že můžu DO 21
17.9.2023 00:46 - sirien
sorry, tak dejme tomu od 18h
5.10.2023 10:15 - Chyba
V Plavidlech nahozeny pravidla pro pohyb.
15.10.2023 23:13 - sirien
Sepsal sem pravidla pro Lodní bitvy

V podstatě jde o má původní vágně nastřelená pravidla pro boj vzdušných lodí, rafinovaná o Chybovy a Logovy poznámky a zbroušený z mého osobního freeform stylu do víc DnD-ish podání (co do způsobů vyhodnocení, taxonomie možných akcí a manévrů atd.)

Mělo by to být přehlednější a obecně asi už ve vcelku použitelné podobě.

Je potřeba dopracovat:
- zbývající nebojová pravidla pro lodě (zejm. cestovní rychlost a systém velikostí a nákladů, resp. využití prostoru na lodi, zejm. ve vztahu k možnému umisťování Sídel na Lodě)
- tabulku lodí pro různá období. Za mě by byl ideál mít cca 4 tabulky: antiku (různé veslice, triémy atp.), +-800nl (primitivní středověk), +-1300 nl (vyspělejší středověk), +-1700 nl (novověk - pro švihácké pirátské příběhy). Mělo by to dát dost rozmanitosti na to aby se pak hráči při své tvorbě zvládli vecpat i kamkoliv mezi to. Pro každý období bych dal tak 5-10 lodí, od nejmenších po největší, v nějaké jednoduché taxonomii (malý a velký dvoustěžník, malý a velký třístěžník...) - fanoušci námořnictví si to pak už pedantsky případně dodělaj sami.
16.10.2023 23:22 - Chyba
sirien píše:
Je potřeba dopracovat:
- zbývající nebojová pravidla pro lodě...

mrkni o post výš.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.079176187515259 secREMOTE_IP: 3.135.219.166