sirien
7.10.2019 20:16
JaD tvorba: Autorská diskuse
Poněkud (i když ne úplně zcela) soukromější diskuse k vývoji JaD

(Tahle diskuse je "viditelná" (v panelu Aktualit) jen členům skupiny - nicméně je nalezitelná a přístupná)

Errata


Noc goblinů
Úsvit objevů
Soumrak v mlhách
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
2.8.2020 01:27 - sirien
Ne dřív, než v pondělí večer :(
2.8.2020 11:44 - ShadoWWW
V PPJ 5E se docela osvědčily všelijaké náhodné tabulky a osvědčily se i Quentinovi. Tak třeba ty...?
2.8.2020 11:46 - ShadoWWW
Jinak rozšířené cestování se v 5E hodně přejímá z AiME, kde je na to vlastní systém. Doporučuji pro inspiraci tam mrknout.
3.8.2020 20:51 - Log 1=0
Nahrán příklad artefaktu, co jsem vymyslel, a text o combat calculátoru.
Náhodné tabulky mi ve skutečnosti takhle obecně moc nejdou (popravdě, když něco sám nepoužívám, tak si nejsem nikdy jistý, jak to má vypadat, a špatně se mi to vymýšlí).
6.8.2020 17:37 - Log 1=0
Text o potřebách světa v určitých žánrech.
Nějaký tip co psát teď?
9.8.2020 00:00 - Log 1=0
Nahrána kapitolka Tvorba světa. Přiznám se, že už mi dochází kapitoly, kde mi je z té osnovy jasné, co by v nich mělo být, a zároveň si myslím, že bych je měl psát já.
9.8.2020 00:03 - sirien
V pohodě. Zítra mám celý den volno a plánuju ho věnovat JaD, takže a) sepíšu nebo minimálně z většiny rozepíšu trpaslíky abych dorazil ty rasy a b) mrknu na všechny Tvoje texty cos dodal v mezičase.

(Sorry, původně sem myslel že zvládnu už dneska, ale nakonec se mi zkomplikoval včerejší večer což vedlo k další nevyspalosti plus sem dnešek potřeboval na tvrdou fyzickou regeneraci předchozího týdne a nebyl sem vůbec nijak kreativně použitelnej.)
10.8.2020 02:52 - sirien
ok... sem zapomněl že to neni tak easy :/ sepsal sem trpaslíky až po rody, to je ale už spíš dílčí věc a měl bych je rozumně stihnout zejtra, takže by mi měl zbejt i čas na ty ostatní texty.
10.8.2020 20:07 - sirien
ZUPA! Dopsal sem komplet trpaslíky! Pokud máte někdo chvíli, tak je po mě prosím klidně projděte a pročtěte.

Chybí tam části DnD pravidlových zápisů - ty jsme vymysleli s Logem na callu před měsícem a bohužel moje poznámky jsou na papíře na psacím stole ke kterému se dostanu až za dva týdny :/

WHAT NOW
S tímhle mega-zadáním přepisu mých rasových článků konečně z krku sem zas volnej pro normální fungování. Co je teď potřeba:

- Dopsat ve stručnější a jednodušší podobě (stručná charakteristika, žádné rody) zbylé rasy. (Zejména u půlčíků a gnómů si vůbec nejsem jistý, jak je pojmout...) Kdo má chuť, klidně do toho. Některé si pamatuju že jste už někdo nastřelili, ASAP se na ně podívám.

- Log v mezičase udělal hodně textů. Minulý týden sem měl nula času na cokoliv, takže to teď půjdu projít a podívat se na to.

- s hotovou základní triádou ras můžeme začít dopisovat dokument 2.2 - Rychlou tvorbu, výběr rasy a zázemí. Vzhledem k tomu, že jsme zrušili RIVP modul (na úkor rasových RP tipů) by neměl být problém s vymýšlením RIVP pro jednotlivá osobní zázemí.

...výhledově se podívám co je potřeba dodělat, stranou sepsání povolání, aby byla hotová celá tvorba postavy jako taková a co je potřeba dodělat ve zbytku příručky.
10.8.2020 21:09 - LokiB
a chceš i návrhy na opravu případných překlepů a gramatických či stylistických chyb, nebo v této fázi jen celkového vyznění a obsahu?
10.8.2020 21:36 - sirien
překlepy a gramatické chyby vůbec nehlaš a rovnou opravuj. Ke stylistickejm mi hoď komentář.

Jinak důležitý je hlavně vyznění a obsah (ty jsou teda původem z těch článků, ale nic není tesané do kamene) a hlavně srozumitelnost, čtivost a pochopitelnost.
10.8.2020 22:50 - LokiB
přečetl jsem zatím po "Trpasličí společnost".

je to dobré, má to šťávu a myšlenku
11.8.2020 11:33 - Demonica
Trpaslíky jsem taky prošla a přidala stylistické poznámky. Celkově jsou super.
11.8.2020 11:50 - Chyba
sirien píše:
Zejména u půlčíků a gnómů si vůbec nejsem jistý, jak je pojmout


Ke gnómům mám něco rozpracováno, zatím to berte spíš jako nápady (sloh a gramatiku zatím moc neřeším).Přihodil jsem to sem.

Edit: pokud by se někomu nelíbily anarchokomunističtí gnómové, co se v případě úpadku stávají kapitalisty tak se klidně ozvěte.
11.8.2020 12:02 - sirien
tohle je trochu bordel, klidně to házejte do toho centrálního dokumentu a přebereme si to tam na jednom místě. (Teď něco mám, odpoledne kdyžtak sesbírám co už je a přehodim to tam)

Klidně i jenom nápady nebo koncepty, se pak zarovná. (Pro pořádek si pro pracovní texty a poznámky klidně nastavte jinou barvu písma - já pro svoje používám zelenou)


EDIT: jinak co koukám jen velmi letmo na ty gnómy - všechny ty rasy by měly, byť ve výrazně minimalističtější formě, následovat ten vzor lidí, elfů a trpaslíků - tj. podkladové osobní-osobnostní rysy, které jsou vnitřně dané a univerzální, a teprve z nich vyplývající podoby společnosti. Tj. pokud chceš anarcho-levicový gnómy co se zvrhávaj v kapitalisty (což, btw., by bylo dobré terminologicky trochu zamaskovat...), tak je potřeba najít nějaký psychologický vzor který je k tomuhle vede a který je sám o sobě zajímavý na hraní postavy.
11.8.2020 12:34 - Chyba
přidáno ho centrálního dokumentu
A tak naplnou hubu to tam rozhodně není. Jen, když jsem psal o mužíčcích, co se spolu žijí bez jakékoli vlády a sdílejí své radosti, nápady, zdroje atd. a upadnout můžou v touze po kamínkách tak mě najednou napadlo o dost drsnější politický přirovnání.
11.8.2020 19:54 - sirien
Log: díval sem se na ty DMG texty - jako základní obsahový nástřely do prostoru to je dobrý, zatim bych to asi nechal a doděláme fakt nejdřív PHB, až se pustíme do DMG tak to pak zapadne.
13.8.2020 00:30 - Log 1=0
Nahodil jsem pulčíky. Posuďte sami, jak jsou funkční, ale zapadnou do toho Bilbo, Glum, hobiti ze Středozemě i Dark Sunu (nebo kde mají ty mini mongoly), společnost působí hobitovatě i funkčně, má specifickou formu úpadku...

Btw, Siriene, jak si představuješ tu zkrácenou verzi ras a zázemí?
13.8.2020 00:50 - sirien
Log: to je... zajímavá otázka. Zázemí tam dáme naplno - deset nebo kolik jich chceme mít to unese a nemá je smysl dávat jinam - ostatně ty společný tam sou taky komplet a právě tam to logicky patří.

Rasy - to je otázka za milion :/ Nejspíš jako classy? Udělat nějaký krátký intro a pak co rasa to podnadpis a tam dát jen nějaký fakt hodně hodně moc TLDR charakterizační věci tak na 1 odstavec max a pravidlovej zápis toho co máš udělat na kartě (s poznámkou, že některé věci - jako zdatnosti - budou vysvětleny dále u povolání).


(btw. červená není dobrá osobní barva - červeně se většinou markujou chyby nebo věci k nimž je potřeba se ještě vrátit, např. odkazy na stránky které ještě nejsou známé atp.)


Hej ty půlčíci maj fakt nápad :D Jakože jen to číst a vidět ty reference tam je fakt zábava :) Místy bude chtít zabrousit konkrétnost do obecnosti, zejména u společnosti, ale to je spíš detail. Taky bych možná přidal nějaký rys navíc, ať to neni čistě one-trick pony - možná nějakou potřebu společenských kontaktů, ale (aby se lišili od lidí a trpaslíků) založených spíš na známosti a (bez ohledu na stav společnosti) konstantnějším počtu členů? To Ti ještě víc podtrhne ty hostiny, co tam máš.

Btw. otázka přesvědčení. Od lidí, elfů i trpaslíků jsem tuhle položku natvrdo vyhodil; vyhodil bych jí i od ostatních. Přijde mi, že to zbytečně omezuje, jak setting (ono... viz ten Dark Sun... zákonně dobří, jasně, bezpochyby...), tak hráče. Jakože nevidim problém si hrát v rámci charakteristik s projevama (u elfů i trpaslíků sem začlenil Řád a Chaos jako určující pro projevy nějakých rysů), ale psát někam že je někdo převážně XY mi přijde o ničem. Svět je jaký je a postava může být vždycky individuální.

Druhá otázka - půlčík váží 40 liber... používáme libry? Nepřejdeme na kila?
13.8.2020 01:21 - Log 1=0
sirien píše:
Od lidí, elfů i trpaslíků jsem tuhle položku natvrdo vyhodil;

Pak to nemá u pulčíků co dělat, smazal jsem z toho nějaké výčty konkrétních rysů, protože kolidovaly s textem, přesvědčení taky, ale myslel jsem, že ho zachováváme. Když ne (a já jsem za to rád) tak pryč s ním.
sirien píše:
Druhá otázka - půlčík váží 40 liber... používáme libry? Nepřejdeme na kila?

To mě jen nenapadlo opravovat, když jsem to kopíroval. Libry prosím ne-e, když už si dáváme tolik práce s českým DnD, nemuselo by mít anglosaské míry.
Otázka je spíše, čím je nahradit. Kilogram se nabízí, byl by pro čtenáře nejpochopitelnější, zmenšili bychom čísla. Ale ve výbavě jsou i čtvrtiny libry (Osmina kila), a navíc mi ta metrická míra nesedí vedle sáhu (který určitě vzít, protože je to čtverec na battleplánu). Přemýšlím, jestli nejít do hřivny (čtvrt kila), to by čísla naopak zvětšilo, ale nejmenší dílek by byla půlka.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.084153890609741 secREMOTE_IP: 18.222.181.216