sirien
7.10.2019 20:16
JaD tvorba: Autorská diskuse
Poněkud (i když ne úplně zcela) soukromější diskuse k vývoji JaD

(Tahle diskuse je "viditelná" (v panelu Aktualit) jen členům skupiny - nicméně je nalezitelná a přístupná)

Errata


Noc goblinů
Úsvit objevů
Soumrak v mlhách
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
23.9.2021 18:36 - sirien
vzhledem k tomu že to bude vydáno před Vánoci kdy je narváno všim možnym a všichni sou ve stresu, tak se to spíš jakože ruší. :( Sorry, zapomněl sem dát vědět.

Někdy příští rok bysme udělali nějakou jinou ofiko akci okolo.
1.10.2021 00:06 - Chyba
Nevím jestli to je už ve finální verzi opraveno (nežádal jsem o přístup, protože jsem tou dobou dokončoval školu) ale ve verzi na google je dost problematicky zpracována "Kombinace stejných magií." u multiclassu. Pokud dosáhneš vyšší úrovně (projevuje se cca od 13 úrovně) v magickém oboru nemagického povolání (např. Bojovník-Chodec) a multiclassuješ do odpovídalícího plného sesilatele, tak se ti sníží počet známých kouzel.

Největší problém je u Kouzelník a Alchymista-Theurg kde se do toho zapojí ještě kniha a tak si 10 známých kouzel teurga (na 14. úrovni) ponecháš jen pokud máš inteligenci 20 a těchto 10 kouzel si vybereš z šesti, které jsi si právě zapsal do knihy,
1.10.2021 23:46 - Log 1=0
Ty vogo, Chyba má pravdu, je to úplně blbě, a navíc je místy naprosto nesmyslný wording. Multiclass jak je popsaný je totálně nefunkční.

A to jsem si při čtení té veřejné diskuse říkal, že Marky má pravdu, ale teď už je pozdě do toho hrabat. A teď tohle.
2.10.2021 00:54 - sirien
Opraveno. Ještě tam něco dolaďuju, zítra to kdyžtak hodim v draftu 10 i se Shariinejma posledníma korekcema.
2.10.2021 11:42 - Pan Bača
sirien píše:
Opraveno

Tak pak napiš, co je třeba zkontrolovat
3.10.2021 20:14 - Pan Bača
tak kde to vázne? ;-)
3.10.2021 22:17 - sirien
v uploadu

textově jsem měnil Sociální konflikt (prakticky celej, drobně tady a tam napříč odstavcema) plus ten rámeček na konci charismatu a pak u kombinovaných povolání celou tu pasáž pro stejné magie.
6.10.2021 20:41 - shari
Koukám, že se i trochu změnilo stránkování, takže kontrola zápatí z draftu 6 už nebude 100% aktuální... Well... mám to projít znovu u draftu 10, nebo si počkat na další?
6.10.2021 20:47 - Pan Bača
Já myslím, že bude lepší počkat na finální draft s finalnimi obrázky a rozházením textu
6.10.2021 21:01 - sirien
Shari: ono to je jedno, protože text v zápatí je zdrojově ne ze stránky ale z template a všechny Tvoje poznámky se importem zcuknou do template, takže stejně musim pracovat s otevřenym PDFkem a tam je pak posunuté stránkování jedno, prostě si na příslušném místě adekvátně odscrolluju.
6.10.2021 21:07 - Pan Bača
Sirien: a kdy bude to avizované překvapení?
6.10.2021 21:26 - sirien
překvapení bude, když budu mít hotové podklady při návratu z dovolený :(
11.10.2021 20:26 - Aegnor
Na Discordu Mytaga se někdo ptal, zda by nešlo někam na YT umístit video z hraní systému JaD. Je nějaká šance, že bychom zvládli takovou věc vytvořit a poskládat? Má to smysl?
11.10.2021 21:03 - shari
Pokud by se něco takového skládalo, tak se ráda přidám.
11.10.2021 21:36 - Pan Bača
Pokud by se něco takového skládalo, tak vám budu držet palce :-)
12.10.2021 01:45 - Naoki
my už jsme v podstatě měli jednu hru dle JaD, ne? :D
12.10.2021 14:18 - sirien
Já to teď nedávám, jsem na LaGrace a pak v Římě a pak budu mít plný ruce všeho ostatního :/

(Plus s tímhle nemám moc zkušenosti)
12.10.2021 15:17 - Naoki
čímž nám odpadl Face :)

kdyby se do toho chtělo jít vážněji tak vnímám tyto překážky se kterými by se muselo poprat:
1. divácky zajimavé dobrodružství
2. dobrý GM
3. aktivní hráči
4. produkce
5. postprodukce

1. divácky zajimavé dobrodružství
Chtělo by to one-shot, který se vejde do 3, max 4 hodin hraní, který bude zábavný sledovat (moc s tímto nemám zkušenosti ale hádal bych že to znamená víc roleplayu na úkor rollplayu), a který zároveň ukáže featury JaD (resp. musí zároveň být pochopitelný pro nováčky a zároveň ukázat veteránům co je tam navíc oproti 5e).
Tímto si myslím že by odpadla Noc Goblinů, neboť tam toho rollplaye je fakt hodně (a navíc nevím do jaké míry je dobrý nápad spoilovat jeden z doprovodných dobrodružství)

2. dobrý GM
GM který zná dobře pravidla, umí pracovat s tempem dobrodružství, a bude mu dobře rozumět.

3. aktivní hráči
Roleplayeři, kteří si umí udělat zajimavé postavy a vnášet charakter a zábavné elementy do hry (včetně vlastními popisy)

4. produkce
Google meets pro tyto účely padá. Co se použije pro komunikaci? Co pro sdíleni mapy? Bude se házet pomoci nějaké veřejné appky která všem ukáže výsledky, nebo tradičně kostkami? A má každý účastník dobrý mikrofon a internetové připojení?

5. post-produkce
Chce to někoho kdo materiál vezme, nastříhá, poupraví a uploadne to na YT


Osobně k těm bodům:
Normálně mi nedělá problém GMovat, ale pro potřeby veřejného hraní se nehodím (jak dosvědčí Shari a Log) a dobrodružství pravdopodbně bude na GMa.
Co se produkce týče tak nemám žádný zakoupený software. Naposledy jsem hrál normálně přes Discord, pro mapy a sdílení používal Miro, a házelo se normálníma kostkama.
A v postprodukci jsem úplně marný - nulová zkušenost.
Tak mi to vychází že bych se maximálně mohl přidat jako hráč.

Jinak tato úvaha platí pouze pro online hraní. Ještě je možnost někde se fyzicky sejít, natočit to jednou kamerou a dát to online, čímž spousta problémů odpadá, ale zase vzniká obrovský problém logistiky.
12.10.2021 15:45 - sirien
Ve skutečnosti produkce by měla být minimální, aby to demonstrovalo přístupnost, tj žádné VTT. Google meets kde můžeš sdílet prezentaci je prakticky perfektní.

Klidně bych něco i připravil a odvedl, ale letos to už spíš nedám.
12.10.2021 20:54 - Jarik
Vím, že nejsem jádro týmu- ani okraj, ale.
Něco ve stylu Noci goblinu je akorát.
Jestli Q je ochotný vést, Tak to má jistý smysl.
Hráči. Nemusí by RP. V rámci promo ... diváci radí uvidí i horší RP, pokud hraje tvůrce mechanik...jejich replikátor. Příklad. Kdo vytvořil povolání alchymisté,... ať ho hraje. Apod.
Hra, co ukazuje pravidla může začít Mezidobím. Nebo i společným zázemím.

Ideální hra? Prvních 10 místnosti Bílého hradu až po kostlivce, co se snaží o klidný život v ústraní.
Dilematu, pravidla, souboje.
A pak hurá zas do mezidobí.

Edit. Když nebudou lidí, rád si zahraji. 5e jsem nehrál a JaD znám z rychlíku. Taky fajn figura do hry.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.068323850631714 secREMOTE_IP: 3.17.148.66