sirien
7.10.2019 20:16
JaD tvorba: Autorská diskuse
Poněkud (i když ne úplně zcela) soukromější diskuse k vývoji JaD

(Tahle diskuse je "viditelná" (v panelu Aktualit) jen členům skupiny - nicméně je nalezitelná a přístupná)

Errata


Noc goblinů
Úsvit objevů
Soumrak v mlhách
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
7.3.2021 15:27 - Pan Bača
ani v originálu nejsou tyhle věci v dodatcích.. takže to i dává logiku, mít to v normálních kapitolách.

vedení hry, resp. text té kapitoly, nemá s bestiářem nic moc společného, dávat je spolu není nutné.. první varianta je lepší
7.3.2021 15:53 - Aegnor
Co se týče rozdělení kapitoly magie a kouzla ... teoreticky může mít vliv i to, jak bude designovaná příručka. Pokud bude při rychlém prolistování jasně vidět, v jaké kapitole zrovna jsem (viz třeba Fate 4 Core, kde je název kapitole podél vnějšího okraje stránky a každá kapitola je v jiné výšce), tak bych se možná přimlouval za kouzla jako samostatnou kapitolu - čistě pro jednoduchost a rychlost nalezení třeba během hry.
7.3.2021 16:12 - Log 1=0
sirien píše:
Jen teda osobně se víc a víc klonim k tomu, že nedává smysl rozdělovat od sebe kapitolu Magie a seznam kouzel.

Mně to smysl dává. Ty dvě části jsou svou strukturou dost odlišné (vysvělovací text vs obří seznam) a kapitola "Magie" bude kvůli němu strašidelně veliká.
7.3.2021 19:33 - Pan Bača
sirien: kromě různých oprav s Lenkou a různých hromadných kontrol velkých písmen a termínů začnu procházet kapitolu kouzla. Na Beastiář ti dám ještě čas ;-)
7.3.2021 20:42 - LokiB
souhlas s Logem.
7.3.2021 20:49 - LokiB
Pak mám ještě dotaz :)

"Oblast je okruh o poloměru až 12 sáhů"
tento typ určení oblasti efektu kouzla

Co je to okruh? resp. proč to není kruh? geometricky okruh žádný význam nemá, nebo se pletu? má to význam algebraický, který je irelevnatní, a pak v běžné mluvě, ale to zas nemá spojitost s oblastí efektu kouzel
7.3.2021 20:50 - Pan Bača
Log: tj. i ten seznam kouzel podle povolání bys dal až do kapitoly k samotnému popisu?
protože buď by byl na konci vysvětlovací části, nebo na začátku popisů
7.3.2021 21:31 - Log 1=0
Dal bych to před seznam, ale spíš mi šlo o to, aby to nebyla dovousetstránková kapitola nadepsaná Magie.
7.3.2021 21:39 - Pan Bača
no ona samotná magie bez seznamů bude mít tak do deseti stran, spíš kolem 2/3. Nebude to pak moc málo?
7.3.2021 21:50 - Log 1=0
1. Jsou tam i kratší kapitoly.
2. A čemu by to vadilo?
7.3.2021 21:58 - Pan Bača
Ničemu, jen konstatování
7.3.2021 22:04 - sirien
Jakože... těch 10 stran Magie před těma 200 stránek seznamu kouzel... a taky mám dojem že formálně to je možná zbytečně krátká kapitola.
8.3.2021 09:42 - shari
Nevím, jestli jste to tuž řešili, ale nedá mi to a musím se zeptat - a opravdu jde jen o dotaz, nenutím vás to změnit.
Jste v pohodě s tím, že když si tu knížku lidi otevřou, někteří při pohledu na seznam rodů elfů můžou říct: "A to jste jako vykradli WoWko?"
(Mám na mysli Krvavé a Noční elfy - jejich popisy jsou tu sice úplně jiné a musím uznat že super, ale ty názvy mě bijou do očí.)
8.3.2021 09:44 - Pan Bača
Shari: já v pohodě jsem, žádný problém v tom nevidím.
Ale jestli to nebude tím, že jsem WoWko neviděl ani z vlaku :-D
8.3.2021 11:04 - sirien
Nějak mě to neruší - kdybysme se měli vyhýbat každým jedněm elfům co kdy kde byli, tak mám nezbyde než ty naše nazvat náhodným shlukem písmen. (Slovy Hello future me - why is there si many **** elfs?)
8.3.2021 11:10 - shari
ok, fair enough
8.3.2021 13:34 - LokiB
sirien, shari: vy jste v pohodě se stylem popisu kouzel, tak jak je převzatý asi z překladu?

Když vezmu jako vzorový třeba text z Vzkříšení:
"Dotkneš se mrtvého tvora, který zemřel před 10 a méně dny, a navrátíš mu život."

Když vezmu originál:
"You return a dead creature you touch to life, provided that it has been dead no longer than 10 days."

Tak anglický text u kouzel typicky říká "co se stane, když něco uděláš".
Český ale používá slovosled, že ti říká "co uděláš a co se pak stane".

Mně to tahá za uši, ale je možné, že to obecně hráčům nevadí.

Jakože například:
"Dotykem navrátíš život mrtvému tvorovi, který nebyl mrtvý déle než 10 dní."

by mi přišlo co do slovosledu přirozenější a v pravidlech čtivější.
Všiml jsem si toho napříč všemi popisy a irituje mě to :)
8.3.2021 14:03 - sirien
Loki: už dřív jsem psal, že s tím happy nejsem, ale že nemám manu ten text přepisovat (protože řešim dvacet dalších dokumentů, korekce, grafiku, pořád ještě design pár zbývajících věcí...) - sotva sem měl manu ho aspoň zahladit o to nejhorší (a i to znamenalo nemálo přepisování v prakticky každym jednom kouzla). Shari to zahladila snad ještě víc.

Pokud máš energii tohle opravit, tak to určitě bude oceněno. (zejména když dodržíš zvolený styl zbytku příručky, byť chápu, že bys sám preferoval trochu jiný...) Jinak nezbývá než doufat, že to zvládne udělat Lenka (což si nejsem 100% jistej...)
8.3.2021 14:34 - shari
LokiB píše:
sirien, shari: vy jste v pohodě se stylem popisu kouzel, tak jak je převzatý asi z překladu?

Neopravuju to, u čeho si nejsem jistá, jestli bych to ještě víc nezvorala. Takže jestli si myslíš, že tvoje verze jsou lepší, tak to sakra oprav.
8.3.2021 14:50 - LokiB
sirien: sorry, to jsem si nevšiml, žes psal

shari: tak moje kapacity jsou taky silně omezené, když jsem se po covidu musel zase zapojit do práce a ono se jí dost nakupilo :(
taky jsem vás nechtěl zatěžovat horou návrhů, které by někdo musel procházet a ověřovat a potvrzovat.
Navíc tohle by mělo být konzistentní ... nedává moc smysl to upravit u 20% kouzel. ale já nedokážu zaručit, že mi nedojde po pár desítkách úprav dech (sami víte, jak otravný proces to je). takže to má smysl předělávat všude, nebo nikde. a proto jsem se nejdřív ptal po konsenzu ... tedy jak se vlastně na tohle tváříte napříč. Já jsem k překladům standardně dost kritický, ale tak jestli byste s tím vy byli happy (nevěděl jsem, že sirien už psal, že není), tak nemá smysl vám tlačit změny.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.064786911010742 secREMOTE_IP: 3.22.51.241