sirien
7.10.2019 20:16
JaD tvorba: Autorská diskuse
Poněkud (i když ne úplně zcela) soukromější diskuse k vývoji JaD

(Tahle diskuse je "viditelná" (v panelu Aktualit) jen členům skupiny - nicméně je nalezitelná a přístupná)

Errata


Noc goblinů
Úsvit objevů
Soumrak v mlhách
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
21.2.2021 14:44 - sirien
Pravidlo pro kapitalizaci termínů je teoreticky jasné - prakticky tam jsou nějaké nevyřešené nejasnosti.

Pravidlo zní: všechny termíny které jsou referencí k nějakému pravidlu nebo pasáži pravidel (tj. u kterých můžu někam nalistovat a přečíst si definici / fungování / atp.) jsou klíčované a tedy s kapitálkou.

dodatek 1: u sousloví se kapitalizuje jen 1. slovo

dodatek 2: velmi specifické termíny relevantní jen pro část pravidel mohou být kapitalizované jen v příslušné pasáži, tak, aby bylo zjevné, co se tím myslí. Např. u nestvůry co má útok Kousnutím se Kousnutí kapitalizuje, aby bylo jasné, že se mluví o tom útoku (bonusu, zásahu atd.) - to neznamená, že se bude kapitalizovat každé "kousnutí" napříč celou knihou.


Bohužel, historicky se to nepsalo systematicky a problémy nastaly u následujících:
- názvy Ras (elf, tpaslík...) zůstaly nekapitalizované. To není problém, ale je to nekonzistentní.
- označení tvorů (víly, běsi, nemrtví) zůstaly nekapitalizované. To je nejspíš chyba a mělo by se to napravit.
- některé termíny nebyly definované, ale reálně fungují jako termíny. Typicky Vícenásobné útoky teoreticky nejsou termín, ale v praxi se tak referuje specifická a jasně ohraničená mechanika.

...nevím teď přesně, Pan Bača bude mít asi poruce víc příkladů kde došlo k nějaké nejasnosti.
21.2.2021 14:51 - Pan Bača
postupně to přidávám do dokumentů... naposledy např. Svitky. Kus textu je Svitek, kus textu svitek.

logiku chápu, ale tím, že to čtu postupně, nevím, kde všude je něco vysvětleno nebo ne
21.2.2021 15:41 - Naoki
dpč proč musí být někde u přírozených kouzel "sesílací vlastnost" a jinde "sesílací schopnost"?? (koukám na vás andělé)
21.2.2021 15:56 - Naoki
nový csv poslán sirienovi
mám tu půlnoc tak jdu spát, pořádně si file projdětě a případné požadavky zkusím zpracovat zítra
21.2.2021 20:36 - Log 1=0
Zůstávají nakonec Přízrak a Spektra? Nějak si nepamatuji, jak to nakonec dopadlo.
22.2.2021 07:53 - Pan Bača
když to půjde dobře, dorazím dneska Tuláka, takže budu mít prošlé všechny kapitoly od nuly po čtvrtou.

Za mě musím říct, že se mi to čte moc pěkně (a kde ne, tam to opravuju ;-)

Co jsem zatím nastřádal, a co bude z mého pohledu největší oříšek, je sladění všech termínů tak, aby byly "všude stejné", nejen výrazově, ale i graficky a pravopisně (tečky, dvojtečky, kurzíva atd. atd.). Jinak doporučuju využívat minimálně ve druhé kapitole odkazy na stránky, místo jen odkazy na kapitoly, odstavce.

No a všem Petrům přeji vše nejlepší.
22.2.2021 15:07 - sirien
Pan Bača: ...ve 4. jsou ještě Multiclass a featy (které jsou v podstatě hotové).

Se sladěním termínů případně můžou dál pomoct další lidi co to pudou od začátku, jen je potřeba jim předat nějakej ucelenej přehled.

Ohledně odkazů na stránky ve 2. kapitole - to by asi neměl být problém, jen to je něco co budu případně dělat až v sazbě přes automatický funkce, v těhle dokumentech může být tak max. červený text "p. link" aby mi připomněl že to tam mám dát.


Jinak samozřejmě, že všem Petrům vše nejlepší, jak jinak :)
23.2.2021 03:02 - sirien
Rád bych vyzdvihl Shariinu heroičnost. Potom, co sem sám strávil moc milý čas se všemi DnD kouzly, mám upřímný respekt ke komukoliv, kdo nejenže potom co zkorekturuje první čtvrtinu kouzel je ochotný otevřít i tu druhou, ale ještě navíc to udělá v průběhu jednoho tejdne. Já se k těm dokumentům vrátil po dvou měsících a jen sem je uviděl, tak sem si oživil mé trauma z jejich poslední návštěvy...
23.2.2021 06:25 - Pan Bača
tak kapitola 4 dokontrolována... dám si den dva pauzu, abych načerpal síly
23.2.2021 09:47 - shari
sirien píše:
ale ještě navíc to udělá v průběhu jednoho tejdne.

To bylo jen první zběžné přelétnutí, abych zjistila, na co všechno se budu muset zeptat, než tam začnu dělat nějaké větší změny. Ta pravá zábava začne dneska. :D (asi, snad)
23.2.2021 10:08 - Pan Bača
jen do toho... a nešetřit!
24.2.2021 20:05 - Log 1=0
Dotaz, dosahy u útoku na dálku v bestiáři nejsou? To je naše opomenutí, nebo to byl záměr?
24.2.2021 20:20 - Pan Bača
v překladu je to dostřel, jestli myslíš tohle

EDIT: typicky dostřel 30/120 sáhů apod.
25.2.2021 20:58 - shari
Kouzla 0-1 a Kouzla 2-3 jsou předžvýkána a připravena pro Pana Baču.
27.2.2021 18:12 - sirien
Veselé storky z natáčení:

Kouzla stupeň 4-5, 145 komentářů

...jů, Shari zkorekturovala celou třetí čtvrtinu kouzel!
půlka dokumentu, nadpis "5. Stupeň", pozn.: Shari: tady sem zatím skončila
...ok... ...tak ne, no...

(aneb když strávíte měsíc korekturovánim znění každýho jednoho kouzla a řikáte si, že to už snad nebude tak špatný :D )
27.2.2021 18:25 - Pan Bača
a do toho se Pan Bača pořád ptá, jestli tohle má být s velkým písmenem, nebo ne? :-D

Ale to je normální, to něco čteš x-krát, pak to pustíš ven a první, co se dozvíš, je kde ti co uteklo, protože jiné oko vidí jinak.
27.2.2021 19:04 - shari
Se omlouvam, na tom Control-Water-overthinking jsem strávila příliš mnoho času. :(
27.2.2021 21:16 - Tarfill
Tomuhle se siriene říká autorská slepota a je to naprosto přirozené, právě proto si zodpovědný člověk vždy nechá své dílo zkontrolovat od nezávislého člověka...
28.2.2021 17:11 - shari
Čím vyšší stupeň kouzla, tím větší bordel.
28.2.2021 17:23 - sirien
pravidlovej nebo textovej?

Za pravidlovej nemůžeme.

Textovej mohl vzniknout ShadoWWWovou únavou při překladu původního textu nebo mojí opotřebovaností při mých korekcích (klasické pravidlo že v půlce práce pozornost upadá nejvíc...), za což se teda případně omlouvám :(
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.099699020385742 secREMOTE_IP: 18.116.87.196