sirien
7.10.2019 20:16
JaD tvorba: Autorská diskuse
Poněkud (i když ne úplně zcela) soukromější diskuse k vývoji JaD

(Tahle diskuse je "viditelná" (v panelu Aktualit) jen členům skupiny - nicméně je nalezitelná a přístupná)

Errata


Noc goblinů
Úsvit objevů
Soumrak v mlhách
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
8.2.2021 21:56 - Aegnor
Můžeš si hodit do záložek nějakej z postů, to by to hledání mohlo zjednodušit. :-)
8.2.2021 22:58 - Log 1=0
Díky.
9.2.2021 12:42 - Log 1=0
Nemůžu to nikde najít, jak se zkracuje moudrost?
9.2.2021 12:53 - Tarfill
Mdr - viz třeba statistiky v bestiáři
9.2.2021 12:55 - pilchowski
tak hlavně pozor na překlepy...
9.2.2021 12:57 - sirien
Log: V JaD používáme první dvě písmena, kapitalizovaná. Tj.: SL, OB, OD, IN, MO, CH
9.2.2021 12:59 - LokiB
SL nejsou prvni 2 pismena ... Just saying. A CH take ne ...
9.2.2021 13:01 - Aegnor
"CH" jsou první dvě písmena, jakmile pracuješ s univerzální abecedou a ne s tou českou úpravou.

pilchowski: "vše co máme, pro mír dáme!" reference? :-)
9.2.2021 13:08 - LokiB
Aegnor: wtf? Pravidla jsou psana cesky nebo univerzalni abecedou? Hacky a carky z ceske upravy v nich nebudou?
9.2.2021 13:10 - Tarfill
Jo Ty jsi Logu myslel zkratky pro JaD? jsem nevěděl, že máte zkratky jiné než v ofikov překladu...
9.2.2021 13:23 - sirien
Loki: ups. Close enough. :D
10.2.2021 19:37 - sirien
JaD píše:
Mimo svůj Tah může každý provést jednu Reakci, pokud k tomu dostane příležitost.

Shari v komentáři píše:
Reakci můžeš použít i během svého tahu, klasický příklad: Fireballl - Counterspell - Counterspell


...???

Note: v Základech, ale je to i v Boj... a jestli to tak je tak mě to zdeptá protože mi to v 8.2 rozbije elegantní výkladovou posloupnost nadpisů :/
10.2.2021 19:43 - Log 1=0
Sice to strašně zkomplikuje popis reakce, ale Shari má zřejmě pravdu.
DnD SRD píše:
Reakce je okamžitá odpověď na nějaký druh spouštěče, který může nastat ve tvém nebo cizím tahu.

Sice by se podle mě čerta stalo, kdyby se to zakázalo, ale zas to nestojí za narušení kompatibility.
10.2.2021 19:54 - LokiB
Log: tak vzal bys některým postavám možnost trochy toho kombení (viz příklad s counterspellem). není toho asi mnoho, napadá mě z kouzel jen Feather Fall a Shield, které takhle mají nějaké využití, řekl bych.
Jinak to budou možnosti s Opportunity Attackem, kdyby k němu z nějakého důvodu došlo v tvém tahu.
Nevím, jestli je někde seznam všech dostupných reakcí (z featů, kouzel,...), kde by to pak bylo vidět lépe, o kolik by se toho přišlo.
10.2.2021 20:04 - Pan Bača
sirien píše:
Tj.: SL, OB, OD, IN, MO, CH


a pročpak?
10.2.2021 20:10 - sirien
Pan Bača: přišlo mi to lehce praktičtější pro nějaké grafické účely a pro lenost obecně, ale abych se přiznal asi sem se nad tim moc nezamejšlel a spíš sem to tak prostě začal psát a přišlo mi to jako taková trivialita, že sem tomu nevěnoval pozornost. Ono to nakonec ani nikde moc neni - vyjma "PH" sme se nakonec většině zkratek spíš vyhnuli a normálně sme věci rozepsali.

Loki: takovej seznam neni. Ale je fakt že třeba ten Feather fall... chjo no. Tak já to pak opravim a přepíšu :/
10.2.2021 20:20 - Pan Bača
Sirien: a moc by bylo obtížné sladit to s překlady? Když už životy nejsou životy, zranění není zranění... tak alespoň něco
10.2.2021 20:34 - sirien
viz výše, v praxi se to nakonec skoro nepoužívá, takže asi ne, jen je potřeba to najít tam, kde to je. Ale abych řek pravdu, tak ani nevim co za zkratky se používá v překladu. Jediný, kde to udělá "problém", je na kartě postavy, ale jako asi taky žádná tragédie.

EDIT: upřímně řečeno, vzhledem k nízké frekvenci užití, skoro si říkám, že to bude lepší vyházet úplně a protě to vypsat a zkratky nechat jen na těch kartách postav (klidně třípísmený).
10.2.2021 20:46 - Pan Bača
zkratky mám napevno ukotvené v hlavě, klidně to při kontrole nahradím
10.2.2021 20:53 - sirien
ok, tak to klidně nahraď. Nicméně jak nad tím přemýšlím, tak bych asi radši kdyby když na nějakou zkratku narazíš ses nejdřív zamyslel jestli to tam nejde prostě vypsat bez zkratky - ono ty zkratky sou fakt čtenářsky neelegantní a i u toho PH mi přijde jestli to místy až nenadužíváme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.079169034957886 secREMOTE_IP: 3.136.161.103