sirien
7.10.2019 20:16
JaD tvorba: Autorská diskuse
Poněkud (i když ne úplně zcela) soukromější diskuse k vývoji JaD

(Tahle diskuse je "viditelná" (v panelu Aktualit) jen členům skupiny - nicméně je nalezitelná a přístupná)

Errata


Noc goblinů
Úsvit objevů
Soumrak v mlhách
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
13.1.2021 20:31 - Chyba
Jak to bude s potvorama? Minimálně by tam měly být některé, které můžeš vyvolat + zvířata na druidovu přeměnu.
13.1.2021 20:42 - sirien
Chyba: zrovna teď sem se vrátil z přípravy osnovy kapitoly 9 pasáže Bestiář. V podstatě:

- Všechno co jde "ztabulkovat" chci ztabulkovat, i za cenu ztráty sexy-faktoru a případně i fluff/lore informace. Tj. zvířata, humanoidi, skřetoidi, nemrtví - masový tabulky statbloků. Neni to cool, ale je to extrémně efektivní způsob jak DMovy dodat hromadu potvor za cenu minima místa.

- pár potvor chci zpracovat ve formátu 2-4 na stránku. Tohle by měly být vybrané "hezké" kousky z SRD nebo vlastní tvorby. Ideálně bych tu chtěl věci které jsou mytologicky archetypální, příběhově zajímavé a mají nějakou hezkou gamistickou mechaniku co do taktičnosti atp. - ideálně všechno/co nejvíc naráz. Tohle by mělo vyvážit tu sterilitu předchozích tabulek a ukázat jak to má cca vypadat (jak máš chápat co ty statbloky reprezentují...)

- minimum potvor (jakože jednotky) dostanou jednu, možná max. 2 stránky. Tohle budou doslova výstavní kusy které mají demonstrovat co lze najít jinde a co dokážeme udělat když chceme a máme místo a jak cool ty věci vlastně mají být. Bude tam jeden drak, možná i druhej pro kontrast.

Nominace do všech tří kategorií jsou otevřené.
14.1.2021 00:06 - Log 1=0
Nahrán dokument s navrhovaným seznamem magických itemů.
https://docs.google.com/document/d/1hW34B2gtkheC7_ZUKy0Q-YNg2vsMEn8m7N3s4-fPc1A
Tabulková verze: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1tBPqJXDV3L2D2clw-BMnjnTbqrSPQ7S0YWQqti_Gj5c/edit#gid=0
Prosím o připomínky, jestli vám něco chybí, nebo zejména, pokud tam je něco zbytečně, protože to má 106 položek.

Nebo můžete udělat svůj, a pak se to porovná, ale preferoval bych první variantu.
14.1.2021 00:32 - sirien
Nebylo by praktičtější držet to v tabulce?

Jinak teda musim říct, že bez ohledu na abecedu bych skoro vytvořil ~takové nějaké kategorie, které tam teď jsou, protože bych k některým z nich s chutí přidal nějaké dodatečné komentáře a vysvětlení, což se dělá snáz, když ty předměty jsou hned u toho vysvětlení a ne pak rozházené halabala všude.
14.1.2021 10:41 - Log 1=0
Tak s kategoriemi určitě počítám.
14.1.2021 20:32 - Log 1=0
K obludkám:
Nutně potřebujeme:
Zvířata,Víly a Elementálové všechno
jednorožec, pegas, qoatll
Ghůl, ghast, mumie, kostlivec, zombie
ďáblík, mefit, poletucha, pseudodrak, rarach
Přibral bych:
Všechny humanoidy, a řekněme většinu nemrtvých.
14.1.2021 21:06 - Log 1=0
Btw máme někde český seznam všech povolených monster?
14.1.2021 21:14 - sirien
Ne. Popravdě sem se zatim vůbec nedíval jak moc monstra sou nebo nejsou součástí SRD (a začínám se toho malinko děsit...?)
14.1.2021 23:01 - Chyba
v SRD jsou statistiky k cca 80% potvor z celýho Bestiáře + celé dodatky A a B (zvířata a lidi) Pro nás se nejvíc asi projeví že v případě ras (goblini, orkové, drowové) tam jsou jen základní (bez mágů, válečníků, vůdců...) z nemrtvích tam není snad jen mstitel, z víl diblík, mefitové jsou čtyři z šesti, elementálů chybí víc, ale základ je.
14.1.2021 23:19 - Log 1=0
Btw ještě k itemům:
Chceme Artefakty?
Máme Dračí jablka
A jednu věc, co jsem vymyslel.
Na jednu stranu je to ukázka, jak to má vypadat.
Na druhou je to hromada místa, kterou zaberou bazmeky co málokdo použije.
14.1.2021 23:42 - sirien
Jakože... dát tam jeden na ukázku není nutně od věci, asi? Dragonlance u nás vyšly, takže Dračí jablka asi mají smysl? A nevím, jeden dva další by se asi přežily. Ale zase je otázka kolik to bude stát místa no :/
15.1.2021 00:24 - Log 1=0
Dal jsem bestiář do tabulky, rozříděný podle typu tvora.
16.1.2021 05:57 - sirien
V kapitole 9 jsem dopsal úvodní rady a pasáž o přípravě hry, od popisu žánrů a jejich tvorby přes tvorbu postav po crash-course na sféry a jejich obyvatele.

Vždycky se cení když to po mě někdo přečte, ale asi by bylo dobré kdyby po mě někdo checknul tu faktografii těch sfér. Jakože je to zestručněný na kost, takže čekejte že to je jen rámcový a nemusí to dokonale sedět (zvlášť ten vzdálenej astrální bordel...), ale zas by tam neměla bejt žádná úplná konina.

Jinak samozřejmě kdyby někoho napadlo že tam něco chybí, ať už přímo ve zpracovaném nebo v připravené osnově, tak dejte vědět.
17.1.2021 16:54 - Maelik
Někde jsem přišel k reverse-engineernuté tabulce tvorby magických itemů. Jako vždycky u těhle věcí.. nesedí to na 100%, ale je to nástroj jak rychle udělat magický předmět, který by (snad) neměl rozbít hru.

Byl by o to zájem?

Přijde mi, že by se to mohlo k těm itemům dát jako nějaký guideline jak na magické předměty snadno a rychle.
17.1.2021 17:30 - sirien
Maelik: zní to dobře, nasdílej a podíváme se na to. (Pro kouzla asi nic podobnýho neni, co?)
17.1.2021 19:40 - Log 1=0
Lektvary přepsány. K těm ostatním nikdo nemá připomínky?
17.1.2021 23:05 - Log 1=0
Přepsány i zbroje.
18.1.2021 21:37 - Maelik
Sirien: Mám i pro kouzla.

Pošlu v PM přes discord.
20.1.2021 01:19 - Log 1=0
Další hotovou kategorií jsou Cestovatelské předměty.

Je někde k nahlédnutí ta Maelikova tabulka?
21.1.2021 00:10 - sirien
Nahrál sem je na gDrive, tři soubory označené "TABLE" na začátku názvu
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.083623170852661 secREMOTE_IP: 3.138.134.102