sirien
7.10.2019 20:16
JaD tvorba: Autorská diskuse
Poněkud (i když ne úplně zcela) soukromější diskuse k vývoji JaD

(Tahle diskuse je "viditelná" (v panelu Aktualit) jen členům skupiny - nicméně je nalezitelná a přístupná)

Errata


Noc goblinů
Úsvit objevů
Soumrak v mlhách
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
12.9.2020 23:32 - LokiB
chtěl jsem se zeptat, siriene, na stylitickkou stránku věci.
Na těch textech je vidět, že buď jsou to stylisticky ještě polotovary, nebo pro pravidla volíte styl, trošičku podobný AW překladu (teď myslím opravdu trošičku :) s tím, že tam to bylo záměrné, tady nevím). Tedy čeština těchto sekcí JaD je trochu specifická.
Je to úmyslné?
12.9.2020 23:36 - sirien
Ohledně průběžné tvorby a kolaborace: btw. lidi, neberte si to špatně, ale tuhle diskusi tady máme k tomu abysme se mohli dohadovat všichni napříč, zvlášť když děláte na něčem paralelně (Log a Chyba půlčíci, Chyba a Maelik gnómové... a jiné případy) - ten model kdy de všechno přese mě je... ne moc efektivní a trochu vytěžující. Jako ne, že by to nešlo, jen to neni optimální. (A jakože se s váma real-time bavim na IM i callech pořád na těch samejch platformách - hangouts a discord, takže ne, že byste nebyli všichni na stejných místech.)

Kromě toho to, že ten projekt vedu, neznamená, že neni i váš - sám to fakt nedám, vytvořili ste k tomu už hromadu věcí a ještě dost dalších přijde :)
12.9.2020 23:41 - sirien
Loki: ne, neni; je to relikt toho že chci mít hotové texty takže tlačim víc vznik obsahu než jeho formu a všichni místy ulítáváme do... "neformální" formy. Plus trochu hřešim na to že Skaven slíbil následně profi editace - ale máš pravdu, že na to asi hřešim moc.

Pokud bys měl zájem ty v podsatě finalizované texty* projít a aspoň ty nejhorší pasáže zvýraznit (nebo rovnou upravit), tak to určitě bude velmi přínosné.

* k tomuto konkrétnímu okamžiku:
- 2.0 tvorba postavy
- 2.1 výběr skupiny
- 2.3 povolání a schopnosti
- 3.1 rasy (lidi, elfové, trpaslíci)
- 6 vybavení (Log nějak zahladil překlad, další pohled neuškodí)
- 8.3 Boj (Log nějak zahladil překlad, další pohled neuškodí)
- 9 Magie (?? V podstatě jen překlad, ještě sem se moc nedíval, ale zběžně sem měl dojem že tam toho na měnění moc nebude)
výhledově v krétké době:
- 2.2 rasa a zázemí
- 3.2 rasy (ostatní)

Ostatní dokumenty nech zatím být, jsou ve stavu živé rozpracovanosti nebo tvůrčí neurčitosti


EDIT: plus výsledek by měl být asi psaný gender neutrálně - osobně na to nemám náladu, protože to pro mě neni přirozená forma a nechci tim ztrácet svůj čas a energii které jsou myslím potřeba jinde a otevřeně hřešim na Skavena, nicméně Log se to snaží zahlazovat už teď za běhu a pokud by mu někdo přispěl, tak to taky nebude od věci.
13.9.2020 00:09 - LokiB
rozumím, díky za upřesnění.
zkusím si na to najít čas a kouknout se na to
13.9.2020 15:17 - LokiB
Doplnil jsem do souboru ukázkové komentáře u prvních odstavců k Zázemí, s tím, jak bych to psal já, aby mi to připomínalo "DND-like pravidla", co se formulací a stylu týče.
13.9.2020 23:24 - Log 1=0
Maelik:
Některé tvé návrhy schopností jsem upravil co do formulací a nahradil jimi ty své, protože mi přišly lepší.
K jiným jsem ti napsal své výhrady.
19.9.2020 00:42 - sirien
Log: Fuck. Tak sem zahladil ty půlčíky a trochu sem je zkrátil a tak. Bohužel, pocestě mě to nějak inspirovalo a nevydržel sem tam nějaké věci nerozvést a nedoplnit, takže se to nakonec ještě trochu natáhlo :D Ach jo.

Každopádně to po mě možná ještě checkni, než to předhodíme kritice.
Jo, plus by to ještě chtělo 3. RP tip.
19.9.2020 10:58 - Log 1=0
Jako cítím autorskou bolest z každé změny, ale až na pár úprav, co jsem tam udělal (některé závorky mi přišly zbytečné a některé formulace moc striktní) a připomínek, co jsem tam napsal, to je docela fajn.
19.9.2020 11:41 - LokiB
Zkuste to bez závorek. Jako fakt, do pravidlového textu konstrukce se závorkami nepatří. Vždycky se to dá napsat ve větách, aby to vypadalo hezky.
Chápu, že si tak zjendodušujete práci s formulacemi, ale ve výsledku je to v tomto typu textu rušivé a nepatřičné.

Viz: Píše:
Při hraní půlčíka se snaž mít stále dost jídla (a dávej najevo mrzutost, když ho dost nemáš).


ve srovnání s třeba:
Při hraní půlčíka se snaž mít stále dost jídla. Neboj se dát najevo mrzutost, když ho dost nemáš.

nebo i jen striktnější, jestli chcete zachovat formulaci (nemám moc rád příkazy hráčům, výrazně preferuju povzbuzování, proto ta první varianta je za mě lepší):

Při hraní půlčíka se snaž mít stále dost jídla. Dávej najevo mrzutost, když ho dost nemáš.
19.9.2020 15:43 - sirien
Loki: point, díky.


Log: naprosto s Tebou soucítim. Popravdě, mě se to taky nepředělává nějak snadno a příjemně, když vim, že tim předělávám text, se kterym sis dal práci. Bohužel to je odvrácená strana kolaborace - je potřeba to mít nějak sjednocené, jak co do formy tak trochu i stylu obsahu a podání (a jako sice to zarovnávám já, ale ono to bolestivě občas potká i moje texty; možná ne v týhle konkrétní kapitole, ale to co mi letělo oknem a skončilo od Skavena přepracovaný nějakou dobu zpátky z kapitoly o osobnosti a roleplayingu...) - fakt nechceme aby čtenář zvládnul poznat kterou část tvořil někdo jinej než jinou část (btw. tohle třeba bylo hrozně vidět v DrD+ a fakt to působilo hrozně; a i v původním DrDII sem místy cítil nějaké autorské změny v určitém bodu textu a taky to dávalo takovej meh dojem) Každopádně brace yourself, protože ono potom co ten text předáme Skavenovi a projde to stylistickou korekcí od někoho, kdo tu u té tvorby vůbec nebyl, tak myslim dostaneme ještě závěrečnou facku všichni :D
19.9.2020 15:50 - sirien
Log: btw. škrtnul si tu tabulku oblíkání zbroje? (Jestli ne, tak jí asi škrtni.) A teď co koukám na Quentinova oslíka - ten systém naložení z 5e asi fakt poletí oknem a nahradí ho prosté řádkování.
19.9.2020 17:08 - Log 1=0
Dyť já vím.
Tabulka oblékání zbroje už nějakou dobu dlí na smetišti dějin.
Na kilečkovém naložení nelpím, to mi věř, zbavit se ho bude jen dobře. Ale myslím, že to vyžaduje trochu hlubší zamyšlení, než "ukradnem to od Quentina, jak to tam má".
19.9.2020 17:53 - sirien
Jistě. "Ukradneme to od Quentina a pozveme si ho ke konzultaci" :)

Teď sem dodělal půlorky (rovnou sem je přepsal i zkráceně do 2.2) Oproti půlčíkům spíš přeskládání textu co byl do kapitolové struktury, zabroušení spíš míň a dodané věci jen v pasáži o společnosti.

Podobně jako u půlčíků tam chybí 3. bod pro hraní role.
19.9.2020 21:57 - Ugy
Btw stars without number ma docela pohodovej system nalozeni. Neni teda tak intuitivni jako ten quentinuv ale porad to neni uplny ucetnictvi. Rekl bych ze je to tak neco mezi plus se mi libi ten system pripravenejch veci se kterejma postavy muzou interagovat volne v ramci akce ale to by mozna delalo trosku maglajz se zakladnim systemem pouzivani predmetu v 5e.

Postava má dva druhy bodů naložení

Připravené (polovina síly) - toto jsou věci která máte na sobě (brnění) nebo v pozudrech která jsou snadno dostupná. Tyto předměty můžete vytáhnout jako součást akce kde je chcete použít.
Běžné (síla) - Věci co unesete a máte třeba v baťozích. Vytažení tohoto předmětu trvá 1 akci
Postava se silou 10 může mít předměty v hodnotě 5ti bodů naložení připravené a další předměty v hodnotě 10 bodů naložení běžně uložené.
19.9.2020 22:51 - sirien
To zní hodně jako ten Quentinův systém, jen s číslama místo řádek.
19.9.2020 23:21 - Log 1=0
Ono to hlavně rozlišuje věci v batohu a mimo batoh. Což je zesložitění Quentinova systému o něco, co není v DnD. Ergo nevidím důvod to použít.

Btw. budeš mít někdy čas to probrat na callu? Je tam ve skutečnosti docela dost designových rozhodnutí.
19.9.2020 23:46 - sirien
určtě. Klidně zejtra.

Popravdě batoh je super věc, protože to je něco, co může poslat Tvoje naložení nahoru a tím omezit Tvůj pohyb, ale dá se to zahodit (spolu se vším, co v něm je), popř. o něj můžeš nějakým zajímavým způsobem přijít, nebo ho někde (byť dočasně) zapomenout, když se někam vrháš nebo šplháš nebo plížíš atp.

Přitom v tom Quentinově systému to je easy design - škrtneš si 2 nebo 3 řádky vlastního naložení (za věci co nemůžeš táhnout na zádech / přes záda) a získáš batoh s nevim... 6 nebo 8 dalšíma řádkama.
19.9.2020 23:53 - Log 1=0
OK, v kolik? Já mám čas teoreticky celý den, asi bych nechtěl začínat dopoledne.

Tak jsem to nemyslel. Ale možná to nechám na ten zítřek.
20.9.2020 00:22 - sirien
někdy dřív odpoledne? Prostě napiš... a já se chytnu až budu při vědomí. Po poledni by to snad neměl bejt MOC problém :D
20.9.2020 16:55 - Ugy
Log 1=0 jj je to zesloziteni to nepopiram jen jsem to sem dal jako mzonou variantu kdyz se probiralo nalozeni. Jsem si vedom toho ze je tam oproti dnd par veci navic. Proste sem si rikal ze to zminim jako moznost tot vse.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.081924915313721 secREMOTE_IP: 18.222.86.149