sirien
7.10.2019 20:16
JaD tvorba: Autorská diskuse
Poněkud (i když ne úplně zcela) soukromější diskuse k vývoji JaD

(Tahle diskuse je "viditelná" (v panelu Aktualit) jen členům skupiny - nicméně je nalezitelná a přístupná)

Errata


Noc goblinů
Úsvit objevů
Soumrak v mlhách
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
13.8.2020 01:55 - sirien
Sáh je prostě jeden a půl metru a v úvodu bude vysvětleno, že to používáme z pragmatických důvodů převodu a velikosti "čtverců". Jinak bych jel SI, hřivny... hele, já mám těhle píčovin dost z DrD s jeho sáhama (co byly metry) a mincema (co byly deka nebo co) a mázama (nebo nevim co za hovadinu to měli na objem). SI, SI, SI... Francouzi za alternativy kdysi stínali hlavy, já myslim, že se tahle tradice měla zachovat. Čtvrtinu libry a ledovym klidem zkonvertuju na jedno deka a ani u toho nemrknu.


Vytvořil sem soubor 2.2 s výběrem rasy a zázemí a udělal sem tam úvodní text a letmej nástřel struktury pro rasy. Chtěl sem to dodělat pro triádu a udělat i intro k zázemím, ale už je pozdě a zejtra potřebuju trochu vstávat.
13.8.2020 09:21 - Demonica
Půlčíci, gnómové i tieflingové jsou super.

Nikdy jsem si neuvědomila, že jsou půlčíci až tak malí :D
13.8.2020 10:54 - Log 1=0
sirien píše:
hele, já mám těhle píčovin dost z DrD s jeho sáhama

Tak pro mne jsou starší jednotky pro fantasy lepší, než SI, ty jsou dost novověké. U něčeho, co má být jakože v současnosti v nějaké civilizované zemi, tak SI samozřejmě. Ale u fantasy mají staré jednotky své kouzlo. Ovšem chápu a ustupuji snadnému užívání z hlediska současného uživatele pocházejícího z civilizované země.
13.8.2020 20:31 - sirien
Dopsal sem 2.2 základní triádu ras, takže přepsat tam pak další by mělo být poměrně triviální, plus sem tam přehodil Zázemí (starý dokumnet sem discardnul) - ta je potřeba ještě trochu dozahladit a přepsat ty co fakt potřebujeme vykrást z PHB, ale rámcově vypadají vcelku hotově


Log: pokud by sis našel čas udělat re-write článku DnD 5e v Kostce do kapitoly 1.0 Základy, bylo by to super. (Je tam potřeba popis základních pravidel, vyházej z toho všechno nepotřebný co se pak řeší v dalších kapitolách, zejm. 2 Tvorba postavy, samostatně, resp. to tam jen zestručni že to existuje a je to v kapitole 2....); díky
14.8.2020 14:41 - Log 1=0
sirien píše:
pokud by sis našel čas udělat re-write článku

Máš to tam. Nevím, jak moc re-rited to mělo být, ale stejně se to bude upravovat, a jako základ snad dobrý.
14.8.2020 14:54 - sirien
Jo, jako základní osnova to stačí, pak to dopracujeme, díky.
17.8.2020 23:24 - Log 1=0
Nahráni půlorkové
EDIT: A drakorození
19.8.2020 00:16 - Log 1=0
Přepsal jsem ta vybraná zázemí z PHB, aby víc zapadla mezi ostatní.

Má teď něco prioritu?
19.8.2020 12:31 - Chyba
Osobně mi v těch zázemích dost chybí zločinec. V rámci popisu minulosti se dá sice docela nahradit zbojníkem, ale i tak v celých pravidlech bude jen jedna možnost jak získat zdatnost se zlodějským náčiním (tulák) v DnD v PHB jsou 3 (tulák, uličník, zločinec). Taky by se to dalo vyřešit například přidáním zámečníka (aspoň jako varianta pro dělníka).
19.8.2020 12:48 - sirien
Chyba: zločinec zní dobře, ho tam klidně připiš :)
19.8.2020 18:41 - Chyba
Přidáno. Stylizoval jsem to více k zlodějovy a aby se to nebilo s DnD oborem tuláka, tak jsem to nazval jako kasař. Text možná ještě upravím, ale teď mě nic moc nenapadá.
22.8.2020 13:12 - Log 1=0
Si to tak prohlížím, snad Sirienovi nevadí, že mu lezu do zelí...
K úvodu není ani ťuk, a úplně si na něj netroufám (když mám vysvětlit co je RPG, obvykle navrhnu zahrát si Vraždu na zámku Hazelnut, ale na všechny, co si koupí JaD čas mít nebudu). Předpokládám, že ten nápad s komiksem už narazil na tvrdou realitu.
Základy jsou osekané a upravené moje DnD v kostce, někdo by to měl přečíst a vydatně opřipomínkovat.
U výběru skupiny je potřeba domyslet či nahradit některé schopnosti kolektivních zázemí, protože já jsem psal ty původní nevyhovující verze, asi je to taky úkol pro někoho jiného.
Rasy a zázemí - u ras je třeba dodělat méně významné rasy, nebo dát disclaimer, že tohle není všechno, a kdo chce, může se na ně podívat v plné verzi. Pro to druhé stačí udělat tohle rozhodnutí, pro to první je třeba dodělat ty plné.
U zázemí je třeba, aby mi někdo zkontroloval a upravil ty, které jsem ukradl pobřežním čarodějům.
Základní povolání - Asi OK
Rasy - Chyba a já jsme napsali něco k méně početným rasám. Potřebují rozebrat od velkého šéfa.
Povolání - Jsou převzaty od wizardů, asi by to chtělo upravit do jednotného stylu.
Vlastní povolání - feedback z testování (Achjo... :-S)
Osobnost - Stálo by za to, trochu to projít a upravit, mnoho se od té doby změnilo. Klidně to udělám, ale Sirien by na to byl asi vhodnější.
Obecné charakteristiky - Asi by se mělo sloučit s novou verzí osobnosti.
Vybavení - Sirien chtěl všechno nebo část přeházet do dodatků, to je pro tuto kapitolu dost zásadní rozhodnutí, které je před čímkoli s ní třeba učinit definitivním.
Možnosti přizpůsobení- je potřeba aktualizovat multiclass (klidně udělám) a vymyslet odbornosti (ne, do toho fakt nejdu).
Hraní hry - Krásný soubor, rychle se čte.
Používání vlastností je poněkud suché, Dobrodružství a Boj jsou asi OK, ale Sirien mívá větší nároky, tak si to asi může znovu přečíst (myslím, že to psal on, ale víc než rok zpátky).
Magie - chce to tam dodat ty atmosférické texty.
Kozla - Asi dobrá, jen z nich bude třeba vyrobit ten kompletní seznam.
22.8.2020 18:43 - Chyba
pokud už neplatí to
Píše:
v Jeskyních a dracích naleznete pouze jednu odbornost. Toto pravidlo jsme do příručky zařadili kvůli zpětné komptibilitě s anglickými pravidly.

tak klidně něco přihodím.

a teď si říkám co půlelfové? ty ste se rozhodli vyhodit nebo se na ně zapomnělo?
22.8.2020 18:43 - sirien
Úvod budou nějaký dvě stránky obecnejch řečí, to sem prostě odložil, napsat to můžu kdykoliv kdy budu mít chuť něco dělat a nebudu mít moc kreativní náladu.

Nápad s komiksem narazil především na to, že se mi nějak moc nedaří komunikovat s grafiky :/ To je věc, kterou budu muset v září vyřešit a nějak rozseknout, protože takhle dál to fakt nejde.

Základy jsou podobná věc co úvod - je tam nějaký intro text k formě RPG a zahlazení toho Tvého článku, což obojí může počkat až někdy budu mít chuť něco dělat aniž bych byl moc kreativní.

Tvorba postavy
- schopnosti kolektivních i osobních zázemí musíme někdy projít, ideálně na callu, a redesignovat. Ocenil bych, kdyby tam byly jiné věci než "osoby X Ti poskytnou BnB".
- zázemí projdu výhledově.
- rasy tam asi dáme i ty další, ale podobně jako zákaldní triáda je potřeba nejdřív je vůbec dopsat v kapitole 3, než je vepíšeme sem.

Rasy - tady je potřeba dodělat ty zbylé po triádě. Maelik tam teď dohodil další věci k Tieflingům a Dragonborn. Tady nějak rozumně postupujeme, je potřeba to dotáhnout.

Povolání - Dá se defaultovat na původní texty, radši bych je asi trochu přepsal. Hlavně je potřeba vzít ty obory a přepsat je z těch pracovních draftů do finálního textu.

Osobnost a zázemí - část tohodle je rozpuštěná do kapitoly 2 Tvorba postavy. Část ještě půjde do 2.4 jako shrnutí. Co by tu mělo zbýt jsou asi nějaké věci k přesvědčení, roleplayingu, nejspíš ten Logův text o fringe věcech


Tady bych asi vložil pak novou kapitolu ve které bych shrnul základ vlastností a dovedností, featy a všechny ostatní věci co patří k postavě, ale nejsou rasa ani povolání. Sem pak přehodim i multiclass - ten asi necháme jak je, fuck it, jen ho přejmenujeme, protože to slovo "multipovolání" je fakt hnus.

Přemýšlím, že by asi měla jít před Osobnost a Zázemí, aby to mělo logickou následnost.

Vybavení necháme jak je, ten můj nápad se systematickým odhozením do dodatků asi fakt nebyl nejlepší.

Možnosti přizpůsobení výše uvedeným zaniknou, protože se rozpustí do jiné kapitoly.

Hraní hry - lol, jasně, klasika. Asi jako soubor Tvorba postavy, ten soubor existuje jen aby shrnul podřazené soubory...

Používání vlastností půjde do výše uvedené nové kapitoly. Tady pak udělám nějaký text o tom jak používat vlasntosti a dovednosti ve střetnutích atp., spíš něco krátkého pro hráče (DM k tomu bude mít svoje rozsáhlejší texty, kterejma PHB neni nutný plevelit).

Dobrodružství... ano, to je text co sem kdysi psal já. Byla to trochu válka, ale nakonec to dostalo podobu co sem chtěl (vč. zahrnutí social combatu a vč. vyhození původních pravidel pro pohyb a jejich nahrazení mými, o dost jednoduššími - možná to chce někam rámeček že v DnD 5e jsou trošku odlišná a komplikovanější pravidla...)

Tady musím(e) vytvořit pravidla pro činnosti v mezidobí tak aby pokryly věci které jsme řešili dřív (tvorbu sítí, výrobu magických předmětů, výzkumy, získávání vlivu a postavení atp.) Tohle je pokud se nepletu poslední skutečně kreativní věc, která nás ještě čeká.

Boj... je asi ok. Popravdě to je něco do čeho sem hrozně línej šahat a moc se mi nechce, takže pokud mi jako znalci DnD pravidel potvrdíte, že ta kapitola je v pohodě, tak jí necháme jak je (někdy jí pročtu a popř. zahladim, ale jinak na ní fakt moc šahat nechci). Pokud tam je někde něco ověřeně nejasnýho nebo líp vysvětlitelnýho (nevim... bonusovky? reakce? Nějaký jiný specifický pravidlo?) tak dejte vědět a můžeme se na to podívat.

Magii necháme, jak je.

Kouzla - ano, je potřeba to zkompletovat (vyházet co tam nemá bejt a dodat co sme dotvořili - pokud se nepletu tak už máme náhrady za všechno, co jsme nahradit chtěli, plus pár položek pocestě navíc).

______________

Atmosferické texty (/"motexty") jsou něco co tam Skaven původně chtěl a nějaké získal od pár spisovatelů co měl okolo. Osobně sem z nich byl dost nenadšený a radši se obejdu bez nich, než aby tam byly ty co shromáždil. Tyhle texty aby byly dobré nejsou zdaleka tak triviální, jak by se zdálo - pokud by je někdo chtěl napsat, tak je potřeba aby napsal všechny (stylová jednotnost) a klidně poskytnu zadání, ale jako neni to vůbec málo práce.
22.8.2020 18:51 - sirien
Chyba: no... půlelfové. Ti byli... vemi potichu opomenuti :D

Problém s půl elfama je, že to jsou půl-elfové (a půl-lidé). A vzhledem k tomu, že elfové dostali full-power přepis mého článku (a, ehm, lidé taky...), který jde daleko za rámec popisu elfů (...a lidí...) v běžném DnD, tak se půl-elfové stali poněkud žhavou bramborou.

Ta "rasa" je aktuálně brutálně vázaná na to, že aby dávala smysl, tak by musela být napsaná skutečně jako blend těch dvou věcí co tam sou k elfům a lidem, aby fakt působila jako jejich mix. Což... je netriviální zadání, do kterého se mi úplně nechtělo zavázat. Technicky by to nemuselo být těžké - zahodit nějaké věci od elfů (vazbu na prostředí...) a lidí a zbylé pojmout jako nějaké menší verze (např. od elfů vzít emoce, ale bez té chaotic/lawful dichotomie, od lidí třeba víru a pozitivní/negativní předsudky) (nebo jakkoliv jinak) a sepsat to. Pokud se na to ale nikdo nevrhne, tak je asi klidně oželim. (Ta idea míšenců jako ustanovené rasy mi stejně nikdy nevyhovovala - ono už jen to že "půlorky" sme museli nechat jako "půlorky" a ne je přepsat natvrdo prostě jako orky mi dost skřípe, ale holt co nadělám...)
22.8.2020 19:17 - LokiB
mi přijde, že vynechání půlelfů bysnad bylo i záslužné. je to velké klišé, poplatné fanouškům Toolkiena. jiné půlrasy v základu nejsou.
22.8.2020 20:01 - sirien
jsou tam půlorkové. Viz výše.

A jinak klišé pro Tolkiena... jakože jajn, v Tolkienovi šli půlelfové spočítat na prstech a všichni byli z prvního a druhého věku - poté bylo ustanoveno pravidlo volby, Arwen si vybrala osud lidí a její potomci s Aragornem byli lidé. Jediný skutečný sňatek půlelfů a půlelfům narození půlelfové byli Elwing = Eärendil - Elros + Elrond. (...ať Amíci vyprávěj něco o segregaci, btw.) Tzn. ustanovovat tyto jako rasu s ohledem na Tolkiena je dost přetažené.
22.8.2020 20:37 - Log 1=0
sirien píše:
Maelik tam teď dohodil další věci k Tieflingům a Dragonborn.

Kde? V souboru vidím jen svoje a Chybovy texty.
sirien píše:
ten asi necháme jak je, fuck it,

Ten potřebuje dost stylisticky předělat, podle mě. Jestli ti to přijde zbytečné, udělám to po vlastní ose.sirien píše:
klidně poskytnu zadání, ale jako neni to vůbec málo práce.

Co, poskytnout to zadání, nebo to napsat? Jestli to druhé, tak bych se na to zadání podíval, protože bych do toho možná šel.
22.8.2020 20:56 - sirien
1 - sorry, bordel když mají lidi na každém kanále jiný nick :/ sem zase pryč, pak se v tom zkusím zorientovat :D

2 - aha. Já to pořádně nečet a tohohle sem se bál... Pokud zvládneš tak do toho.

3 - sepsat to. Zadání pak klidně napíšu, jen si na to musím najít deset minut klidu aby to bylo kompletní a jasné. Jen jako tu nároky tady mají i umělecky-estetický rozměr, takže to fakt není jen napsat odstavec s obsahem.
22.8.2020 21:45 - Log 1=0
sirien píše:
2 - aha. Já to pořádně nečet a tohohle sem se bál... Pokud zvládneš tak do toho.

Nakonec to nebylo tak hrozné, ale některé zásahy byly potřeba. Asi to není 100% ale počítám i s kompletní korekturou, kterou příručka projde, a co zbylo může počkat.
sirien píše:
mají i umělecky-estetický rozměr

Má umělecky-estetická tvorba: https://michaelkolarik.blog.idnes.cz/
A nejsou tam ty nejlepší kousky, ty nechci zveřejňovat, kdyby byla příležitost je uplatnit lépe, ale s podmínkou exkluzivity (soukromě klidně pošlu)
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.084618091583252 secREMOTE_IP: 18.222.96.135