sirien
7.10.2019 20:16
JaD tvorba: Autorská diskuse
Poněkud (i když ne úplně zcela) soukromější diskuse k vývoji JaD

(Tahle diskuse je "viditelná" (v panelu Aktualit) jen členům skupiny - nicméně je nalezitelná a přístupná)

Errata


Noc goblinů
Úsvit objevů
Soumrak v mlhách
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
6.7.2020 18:32 - Log 1=0
Měl jsem představu, že bude někde (U zázemí? Úplně zvlášť?) Vyber si Zásadu, Rozmar, Pokušení a Svědomí (možná patlám ty názvy). Potom si vyber, které z těchto rysů jsou pro tvou postavu zásadní (s doporučením 1 nebo 2, případně to můžeme i omezit na 0 až 2).
Kdo si nevybere nic, je pravý neutrál. Takový ten, kterého to nebere.
Kdo si vybere jednu, má příslušnou krajní polohu na dané ose a neutrální polohu na druhé.
Kdo si vybere dvě na různých "osách" je v příslušném rohu.
Kdo si vybere dvě na téže ose, je pravý neutrál, takový ten, co vyvažuje své dvě složky.
Kdo si vybere tři, tomu se "vyruší" ty protilehlé a pak viz volba 1.
Kdo si vybere čtyři, je pravý neutrál.

Možná je lepší ta varianta s omezením na až 2 složky, znamená vlastně totéž s méně popisy a ty postavy budou čitelnější.
6.7.2020 19:06 - sirien
Aha, už to chápu.

Jako dává to určitý smysl. Na druhou stranu to přidává volbu a pracuje to pořád se 4 prvkama naráz, což se mi tluče jinde.

Dopíšu ty rasy (resp. elfy a trpaslíky) tak jak sem si je představoval a pak bych na to téma dal nějakej call, kde to budeme moct porovnat a probrat jak to rozseknout. (Btw. když tim nemyslim nutně jen sebe a Loga, pokud by se chtěl kreativně přidat někdo další, tak je samozřejmě vítán)
7.7.2020 15:12 - sirien
Ok, zarovnal sem úvod, zahladil sem lidi a přepsal sem elfy (podařilo se mi je zkomprimovat na míň jak 50% rozsahu... což bylo dost práce a malej zázrak). Zítra se pustím do trpaslíků, ale pokud v mezičase chce někdo kouknout na ty lidi a elfy, tak to nebude na škodu.
11.7.2020 02:29 - sirien
S Logem jsme si řekli že zítra v 15h dáme call k rasové otázce... sorry, sem nějak rozjetej z vedlejšího tématu.

Každopádně pokud by se chtěl někdo přidat ... ..... . na call, tak dejte vědět :)
11.7.2020 11:20 - Naoki
a dojde k jejímu konečnému řešení?

jiank možná bych to mohl časově zvládnout
11.7.2020 13:10 - sirien
Rozhodně doufám, že bude i konečné řešení, zejména u pár lidských ras, které se ukázaly zejména problematické.
11.7.2020 13:12 - Naoki
11.7.2020 14:58 - sirien
Naoki: Tvoje preferované google hangouts ID?
12.7.2020 01:09 - Log 1=0
Nakonec jsem nahodil jednu alternativu u vznešených lidí.
13.7.2020 21:19 - Maelik
Teď jsem konečně dosázel Nejnovější verzi Goblinů, a vrhám se na ty kompasy. Předpokládám, že koncem týdne budu mít alespoň dva, tři body ke každému bodu kompasu peo každé zázemí co tam v tuto chvíli je. Aby z toho byly rozumné tabulky, tak by to ale pak chtělo aby se pak na to vrhl i někdo jiný.

V případě, že byste měli v průběhu doby nápady k těm zázemím, tak mi je pošlete, abych je mohl zabudovat než to nahodím.
13.7.2020 22:22 - sirien
olala, dobře, že píšeš.

Řešili jsme tohle téma teď o víkendu a nakonec jsme se rozhodli celej RIPV modul vyhodit bez přímé náhrady (necháme jen info rámeček že tato věc v DnD 5e existuje, u Přesvědčení necháme info rámeček s popisem idey Kompasu, ale přímo k zázemím ani k tvorbě postavy to dávat nebudeme.

Důvod je ten, že hra / postava unese jen omezené množství takovýchto RP rysů/vodítek, aniž by byl hráč zahlcenej a my si tuhle kapacitu chceme nechat pro RP rysy které jsou dávané k jednotlivým rasám. Efektivně to splní tutéž funkci, ale navíc to pomůže skutečně prokreslit rasy (což je IMO důležitější, než prokreslit přesvědčení, které dost dobře funguje i samo o sobě).

Kdybys to fakt chtěl udělat, tak to bude super článek.

A moc se omlouvám, že sem to nenapsal už o víkendu, ale lítám teď zas jak hadr na holi :/
14.7.2020 20:09 - Maelik
Eh.. já se do toho pustil.. a jestli se to stejně scrapne, tak to asi nechám být.

Ne že bych si nemyslel že to není užitečné, ale já bych byl schopný dát přinejlepším tak jeden kompletní kompas na zázemí. A pokud těch příkladů nebude alespoň k6 na položku, tak jak je to u RIPV, tak to úplně nemá smysl.
21.7.2020 20:48 - Chyba
Něco jsem si dovolil zpatlat k Tieflingům. Nějaké návrhy? (přidání/ vynechání/ upravení/ nechání toho a čekat co udělá sirien)
Edit: a jak byste to chtěli dlouhý
21.7.2020 21:11 - sirien
Dostanu se k tomu zítra. Taky snad dodělám ty zahradní ozdoby, už to má dost skluz...
26.7.2020 22:14 - Log 1=0
Teď budu 14 dní pryč, bez notebooku a internetu, tak jsem nahrál kus textu o mapách. A doufám, že sr to celé zase trochu posune.
26.7.2020 22:16 - sirien
Dneska sem chtěl dorazit trpaslíky a místo toho sem skončil v dementnim flameu nejdřív s Karpianem a pak s Pepou... jo, vim, vim, moje chyba, měl sem oba ty kokoty ignorovat.

1-7 budu trochu mimo i já, tak doufám, že to stihnu dojet tenhle tejden :/
1.8.2020 21:13 - Log 1=0
Tak jsem dokončil, co jsem chtěl dát k mapám. K lokacím tedy v 0,1 verzi chybí jen úvod, u kterého moc nechápu, co v něm Sirien chce mít. Takže to počká, až se Sirien za týden vrátí do normálu.

Pokud to někoho zajímá: jo, vybouchlo mi pár věcí.
1.8.2020 21:26 - sirien
Já mám tenhle týden intenzivní trénink, takže jsem jen po večerech a vcelku na dranc (únavou, fyzicky i psychicky). Dneska asi postnu jednu rozsáhlou věc ale tím se nenech zmást, mám ji z většiny rozepsanou už dýl a jen jí finišuju.

Budu od příští neděle.
1.8.2020 21:39 - Log 1=0
Možná kdybys našel energii hodit mi nějaké instrukce? Já budu mít naopak moře času a sil, ale nějak teď nevím, co bych měl psát. Spousta těch věcí v PPJ je spíš na tebe (vyprávět o vymýšlení příběhů moc neumím).
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.081497192382812 secREMOTE_IP: 18.190.160.221