sirien
7.10.2019 20:16
JaD tvorba: Autorská diskuse
Poněkud (i když ne úplně zcela) soukromější diskuse k vývoji JaD

(Tahle diskuse je "viditelná" (v panelu Aktualit) jen členům skupiny - nicméně je nalezitelná a přístupná)

Errata


Noc goblinů
Úsvit objevů
Soumrak v mlhách
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
28.6.2020 22:46 - sirien
Já sem momentálně zase trochu mimo, v úterý budu zpátky doma a snad i funkční, tak doufám, že v průběhu tejdne nějak dorazim ty rasy a podívám se i na tohle.
29.6.2020 15:35 - TheLacrot
Zdravím místní osazenstvo,
mám nově na starost všechno ohledně promo pro JaD. Proto při sbírání podnětů bych se rozhodně i vás chtěl zeptat, jestli máte nějakou ideu, nebo jestli máte nápad, který by mohl propagaci pomoci. Nechci to tady zaplevelovat nějakými sáhodlouhými diskusemi, ale myslím, že je to potřeba zmínit. A také víc hlav víc ví :-)
29.6.2020 21:06 - Maelik
Ještě k tomu kompasu..
vymyslet příklady pro všechna možná zázemí je dost rozsáhlý úkol pro jednoho dobrovoníka. Jedna možnost je nějaká komunitní sbírka nápadů, jiná prostě zkopírovat těch pár příkladů co jsou v tom článku a dát to jako všeobecný guideline.
3.7.2020 20:48 - Log 1=0
Něco prioritního, na čem dělat?
3.7.2020 21:19 - sirien
Popravdě - chtělo by to rozseknout ty kompasy.

Kloním se k tomu mít 3 a 3 prvky, ale jak si psal dávat postavě jen 1+1. Sice to jde částečně proti původní podstatě toho kompasu, ale je to myslím rozumný kompromis mezi ideou a praktickou funkčností.

Jinak já musim (snad do konce příštího tejdne) dodělat ty základní rasy a obecně by to chtělo začít ucelovat povolání. Asi bych docela rád měl aspoň většinu draftu PHB do konce léta.
3.7.2020 21:45 - Log 1=0
sirien píše:
Kloním se k tomu mít 3 a 3 prvky, ale jak si psal dávat postavě jen 1+1. Sice to jde částečně proti původní podstatě toho kompasu, ale je to myslím rozumný kompromis mezi ideou a praktickou funkčností.

Hele, já si to fakt nemyslím, není to o nic funkčnější, jen je to víc zdrátované a moc z toho bije to přesvědčení (které si hráči pak budou vybírat, místo aby jim přirozeně vyplynulo). Asi to bude pořád lepší než RIPV+přesvědčení, ale tu geniální myšlenku to totálně zahodí, a to mi přijde jako hrozná škoda.
3.7.2020 22:39 - sirien
Mě spíš přijde, že spojovat ty neutrality dohromady je nepochopení toho, o co tam jde a je to míchání hrušek s jabkama. A popravdě čim víc nad tim přemejšlim, tim víc se ksichtim nad tim, že je neutralita reprezentovaná nejen jednou společně, ale navíc ještě "cílem".

Míchat neutrality dohromady je stejná konina, jako spojit dobro s řádem. A nechat je reprezentované cílem efektivně řiká, že jednání zákoně zlých/dobrých nebo chaoticky dobrých/zlých nemůže být definováno jejich primárním cílem. Což jako WTF, Raistlin v čele zástupů všech podobných mávají na pozdrav.

Jinak sorry, ten kompas je z principu drátovaný na přesvědčení, jen zjevně ne až tak moc dobře. Celej princip protichůdných elementů s důrazem které jsou mapované... na co? Na osy přesvědčení, které jsou tím reprezentované.
3.7.2020 23:38 - Log 1=0
sirien píše:
nejen jednou společně

Sorry, citovaná část textu mi nedává smysl ani syntakticky.

Jinak, ještě je alternativa dát cíl úplně bokem (ostatně cíl postavy by měl být součástí společné části tvorby dobrodružství, zatímco ty ostatní mohou být mnohem individuálnější). Neříkám vyhodit, ale dát ho k té tvorbě dobrodružství.

A klidně by pak mohl být důraz dán na 0-4, 0 nevyhraněný, 1 jasná pozice na jedné ose nevyhraněný na druhé, 2 vyhraněný na obou osách nebo na jedné nevyhraněný a na druhé rozervaný, 3 vyhraněný na jedné ose a na druhé rozervaný, 4 rozervaný na obou osách. To docela vystihne obě varianty neutrality.

Každopádně ano, ty rysy jsou designované dle přesvědčení, ale pracovat s nimi tak vůbec nemusíš. Když dáš na výběr po jednom na dvou osách, tak o tohle přijdeš, a to by mě mrzelo, protože to je podle mě hlavní výhoda kompasu.
4.7.2020 01:57 - Naoki
A co se na True Neutral vykaslat uplne? Jako, co tenhle bod prinasi skutecne zajimavych postav a story hooku?
6.7.2020 15:56 - Elfaxik
True neutral přináší nejsložitější postavy do hry, postavy které mohou být místy jak zlé, tak i hodné, jak chaotické, tak i zákonné, tohle přesvědčení je nejlepší pro složité postavy (nejsou přímočaře hodní ani zlí, ale jsou spíše šedí), takže bych ho tam chtěl nechat.
6.7.2020 16:04 - Naoki
Nějaké známé příklady z médii? Protože takhle mi to připadá spíše jako "jsem líný se pokoušet o nějaké RP a tak je pro mě jednodušší situace kdy mohu dělat co chci kdy chci"
6.7.2020 16:25 - Aegnor
Root z PoI? Jako střílím těžce od boku.
6.7.2020 17:03 - sirien
Naoki: Di říct Annarovi do očí, že True Neutral sucks. Doporučuju si pocestě nasbírat nějaké imunity, zejména na fire damage a zmámení, jinak bys toho nemusel litovat dlouho :p

Popřípadě moment, koho sem to dal do příkladů v JaD... Éowyn, Mrakoplaš, Tyrion (tam to je... diskutabilní, knížky a seriál se ne úplně potkávají, ale rámcově...), Stromovous, Mistr Aemon... z non-fantasy by šlo jako TN označit Mala z Firefly... Zoe teoreticky, když nad tim tak přemejšlim? Smrt občas (Sandmanova i Smrť... jsou diskutabilní, ale jejich vztah k Řádu není zrovna... striktní). Geralt, popravdě, mě tak napadá.

Jinak "sem líný na RP chci si dělat co chci" stareoypně defaultuje do Chaotic Neutral. (Což, btw., je brutální dezinterpretace CN postavení a většina podobných "CN" postav je ve skutečnosti CE, ale takovýhle hráči se to běžně pokouší ukecat na CN).


Aegnor: Root z PoI je hraničně Chaotic Insane (jedno ze "speciálních" přesvědčení, známé zejména v dvojici k Lawful Stupid) a navíc napříč příběhem shiftuje - začíná někde na... Chaotic Neutral / Neutral Evil, pak potká The Machine a začne postupně překonvertovávat někam k... něco-Good, asi by bylo dost diskutabilní co je to "něco", vzhledem k tomu, že její morální orientace je slepá oddanost božstvu... Lawful, nejspíš, převzatě od The Machine? Mizernej příklad, ale jinak jako zajímavá akademická diskuse někdy nad pivo :)
6.7.2020 17:41 - Naoki
když to vezmu podle kompasu
Éowyn - hádal bych se o neutral good (cíl, svědomí)
Mrakoplaš - zbabělec. Jako na funny hru možná, ale převědčení určitě nepokryješ kompasem
Mistr Aemon - určitě lawful (zabili mi bratra ale rozhodnu se s tím nic neudělat protože přísaha?? co víc lawful bys chtěl?)
Tyrion - beru diskutabilní (on se i jako postava vyvíjel, takže když ho bereš jako celek tak by jako TN možná vyšel, ale když po knížkách tak už se profiluje tu sem, tu onen)
Mal - chaotic good (těch míst kdy se zachová podle svědomí je hodně)

Stromovous je naopak ten jediný příklad který jsem tak nějak čekal že příjde. Ono TN většinou pokrývá ty druidy a podobnou havěť, kdy "nám jde jen o přírodu". Tam by teda spadal i ten Smrť. Ale jsou to všechno spíše NPC a Forces of Nature, než nějaký PC kvůli kterým bys ten kompas musel nějak šíleně ohýbat abys to pokryl.

Proto zpátky k návrhu: vykašleme se na TN a zůstaňme u původních dvojic z kompasu.
6.7.2020 17:45 - Aegnor
sirien: pravda, blbě jsem zkombinoval věci ze špatnýho časovýho období.

A tak jinej nejspíš špatnej návrh - co Iroh?
6.7.2020 18:01 - sirien
Aegnor: Iroh je jednoznačně Good (jako celej White Lotus). Neutral Good, konkrétně, nejspíš. Avatar zrovna moc TN postav nemá, resp. ne v hlavní příběhové linii - ono to moc nesedí k filosofii toho světa. Guru nebo Spirit knihovny by se kvalifikovali.

Mei by možná šla označit za TN?


Naoki: Éowyniny motivace a cíle sou všechny o ní osobně - o jejím postavení, respektu ostatních. G-E Neutral neznamená bez svědomí.
Aemon - nebo se na to vybodnul, protože se rozhodl vystoupit z "cyklu". Jeho postoj k dodržování přísahy se mi místy zdál dost utilitární, což je víc N než L postoj.
Mal - jo, a míst kde se naopak rozhod na něco vybodnout protože "to nebyl jeho problém" bych taky pár našel. Popř. jeho ochota pracovat s takovými jako Niska...


Jinak si začínám hrát s myšlenkou, že bych se možná vybodnul na původní RIPV i na Kompas. RIPV je bordel a Kompas zjevně nejde použít rozumně aniž by neztratil svojí původní pointu. Nahradil bych to trochu nesystematicky jak by se hodilo na úrovni rasových tipů k hraní postavy.
6.7.2020 18:11 - Aegnor
Jo, budiž, White Lotus jsem zatím jenom zahlédnul, že existuje; mám stále ohromné mezery, pardon. Ale za tu řekněme první půlku Avatara vystupuje velice neutrálně, imho.

sirien píše:
Popř. jeho (Malova) ochota pracovat s takovými jako Niska...

No, "pracovat" ... pokud se pamatuju správně, tak jeden jeho kšeft efektivně odmítl (protože good guy reasons) a pak si akorát pamatuju, že ho Niska mučil. Ale uznávám, že si nevybavuju, jak přesně se na té jeho stanici ocitnul.
6.7.2020 18:17 - Log 1=0
Mrakoplaš je hodně fixovaný na svůj cíl: Přežít. A řekl bych, že je spíše ChN. Pravda je, že TN je takové NPC přesvědčení, ale aby ho neměl nikdo z protagonistů je zase konina.

Sirien: Měl jsem tu pár návrhů stran kompasu, ten poslední se mi líbí docela dost, a mám pocit, že se s k němu nevyjádřil.
6.7.2020 18:18 - sirien
Aegnor: WHAT? To jakože si Avatara pořád ještě nedokoukal?
Si málem dostal naservírovanejch pár slušnejch spoilerů, takže otázku Irohova vystupování v první půlce radši ani nebudu víc komentovat.
6.7.2020 18:20 - sirien
Log: jo, sorry. Pravda je, že sem Tvůj post #664 moc nepochopil. Co myslíš tím "0-4" a navazujícím?
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.07004189491272 secREMOTE_IP: 3.129.218.144