sirien
7.10.2019 20:16
JaD tvorba: Autorská diskuse
Poněkud (i když ne úplně zcela) soukromější diskuse k vývoji JaD

(Tahle diskuse je "viditelná" (v panelu Aktualit) jen členům skupiny - nicméně je nalezitelná a přístupná)

Errata


Noc goblinů
Úsvit objevů
Soumrak v mlhách
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
4.12.2019 09:22 - Mirkul
Hele já se zkusím zeptat Yettiho (a i Bunnyho) ze Strangers&Dragons. Sice se angažuje víc v Dračí hlídce, ale třeba rád přispěje k dalšímu rozšíření základny hráčů.

EDIT
Plus teď se skupinou končím jedno dobrodružství, tak navrhnu, že bychom dali nějaký playtest, ale dostanem se k tomu nejdřív v Lednu.
12.12.2019 01:43 - Naoki
mám trochu strach se zeptat ale... je nějaký subclass kde máme aspoň 5 feedback entries?
12.12.2019 01:47 - sirien
Nemám tušení, nějak sem to moc nekontroloval teď. Ale popravdě z toho sem celkově dost smutnej.
13.12.2019 10:57 - Mirkul
Hmm a nějaký oficiální post na fb třeba přes stránky kostky by šel? I s odkazem na formuláře pro zpětnou vazbu? Protože to mi tam celkem chybí a dá se to pak hodit na různé fb rpg skupiny.
13.12.2019 11:00 - Log 1=0
Je na FB JaD. Já ho sdílel co to šlo.
13.12.2019 11:04 - Mirkul
Hlavně že jsem ho lajkoval a pak ho nemůžu najít. Já hlupák. Dík.
15.12.2019 23:17 - Log 1=0
Tak mě napadá, v tuhle chvíli není na čem dělat? Nechci být moc iniciativní, abych zas nenarazil na nějaký nesoulad s konceptem, instrukce nejsou...
16.12.2019 04:31 - ShadoWWW
Co třeba nějaká zázemí (backgrounds)? Těch by se mohlo pár udělat, ne?
16.12.2019 11:00 - sirien
Sorry, tenhle podzim fakt nevím kam dřív skočit.

- Zázemí
- Odbornosti

...ty budou rozhodně potřeba a není na nich asi nic moc k řešení. Možná:

- Kouzla
- Kouzelné předměty

(ještě sem se nedíval co v té licenci zbylo).

- Různé náhodné tabulky pro cokoliv (chci jima proložit DMG)

Rasy sou na řadě další jako větší celek na zpracování, ale jak píšeš tam je asi dobré počkat, až se dostanu k tomu si tu kapitolou nastudovat a rozhodnout se co a jak přesně s ní udělat.
16.12.2019 11:23 - ShadoWWW
Zázemí: není těžké je udělat z hlediska mechanik, ale fluffu. Aby byla pro hráče přitažlivá.

Odbornosti: přesný opak. Nemusíš řešit fluff, ale mechanické vyladění je extrémně náročné, horší než u povolání. A taky aby se nepřekrývaly s těmi existujícími. S Gurneym jsme je kvůli tomu odstřelili. Ale trpěl tím bojovník, protože ten má o 1 odbornost víc a navíc v nich má navázané své bonusové akce.
22.12.2019 23:29 - Log 1=0
Do té složky s povoláními jsem nahrál dokument "Zázemí" nepřijde mi to ideální ale k vytvoření speciální složky a podobným kouzlům nemám schopnosti (nebo možná oprávnění).
22.12.2019 23:58 - sirien
Log: point... zpřístupnil sem o level vyšší složku (se vším pro PHB) a ten dokument sem přesunul tam. Plus sem narychlo překlikal nadpisy (aby se to pak snáz mergevalo do hlavního dokumentu) a přejmenoval sem to na "PH - 5.1 - Zázemí", aby se to řadilo kam se to řadit má.

Od pohledu to vypadá dobře, ale čas to přečíst budu mít až mezi svátkama. Pobavil mě "právník" :)
25.12.2019 19:58 - Log 1=0
Ach jo, už jsem zase iniciativní.
Napsal jsem text o pohlaví, sexuální orientaci, původu, a podobných věcech.
Nevím, jestli je použitelný, ale myslím, že bychom těmhle tématům měli dát víc prostoru, než těch pár narážek ve volné licenci, a zároveň něco užitečnějšího, než jsou ty důsledě korektní textíky v original PHB.
26.12.2019 12:31 - sirien
...A ten text někde je?
26.12.2019 12:35 - Log 1=0
Eee, já to tam nenapsal? Sorry, je v té složce s PH kapitolami jako 5.2.
26.12.2019 13:00 - sirien
Aha, sorry, by se mi ten gDrive musel na telefonu taky třeba sám aktualizovat.

Jako základní draft to vypadá velmi dobře. Místy to potřebuje doladit (u crossgenderu třeba jsou nějaké logické důvody proč ho nehrát, ale jsou platné jen pro určitý typ herního obsahu, výběr kultury by IMO měl víc navádět k dialogu a společné tvorbě světa spíš než aby tam bylo "PJ to dá víc práce"...) a místy bych to zabrousil (chtělo by to možná "měkčí" úvodní odstavec nebo jeho měkčí formulaci - praštit v první větě čtenáře naráz frází "nějaké pohlaví" a hned potom "sexuální identitu" je trochu tvrdý úvod do tématu; nemusíš mít rád hráče co mají konzervativní názory, já s nima taky nesouhlasím, ale znám je, existují a narozdíl od WW mám za to že by RPG měly být pro všechny a ne jen pro lidi se stejným názorem - obsah co tam máš je ok, ale to podání jde ještě trochu zahladit).

Jako u Zázemí - mrknu na to víc až budu na počítači (svátky se mi trochu zkomplikovaly zraněním v rodině, takže nemám ten čas co sem myslel že mít budu :/ )
26.12.2019 13:50 - Log 1=0
sirien píše:
nemusíš mít rád hráče co mají konzervativní názory

[joke] nevadí mi konzervativci, pokud to dělají doma a necpou to na veřejnost[/joke]
Ale vážně, já to už zbrousil oproti svému úhlu pohledu, ale uznávám, já jsem oproti průměru ustřelený, takže beru připomínku.
sirien píše:
svátky se mi trochu zkomplikovaly zraněním v rodině, takže nemám ten čas co sem myslel že mít budu :/

Ups, brzké uzdravení tomu, koho se to týká.
26.12.2019 13:53 - sirien
Nechodící sádra na 6 tejdnů se nezrychlí, ale snad se to nezkomplikuje.

Však pohoda, žádnej text neni nikdy perfektní na první dobrou.
29.12.2019 23:54 - Gurney
Log 1=0 píše:
Napsal jsem text o pohlaví, sexuální orientaci, původu, a podobných věcech.

Můžu požádat o přístup? Tohle mě fakt zajímá.
30.12.2019 01:25 - sirien
Měl bys ho mít. Ale nečekej žádný bomby, je to relativně konzervativní text k tvorbě postavy a k dialogu se spoluhráči a DMem.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.087688207626343 secREMOTE_IP: 3.147.103.15