sirien
7.10.2019 20:16
JaD tvorba: Autorská diskuse
Poněkud (i když ne úplně zcela) soukromější diskuse k vývoji JaD

(Tahle diskuse je "viditelná" (v panelu Aktualit) jen členům skupiny - nicméně je nalezitelná a přístupná)

Errata


Noc goblinů
Úsvit objevů
Soumrak v mlhách
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
25.11.2019 22:49 - Log 1=0
OK, z toho rozhovoru jsem nabyl dojmu, že mluvíš o něčem víc hard, co do mechanik.
26.11.2019 08:43 - ShadoWWW
Asi by bývalo bylo lepší dát do dotazníku otázku ve stylu: Chcete v příručce JaD i ostatní klasická DnD povolání za cenu toho, že každé by mělo jen 1 základní obor?
26.11.2019 09:00 - Naoki
teoreticky by se dal pripravit hlavickovy shrnujici formular

- jake 3 povolani/obory urcite chces aby se v prirucce objevili?
- jake 3 povolani/obory by ti nevadilo vypustit?
- shadowwuv dotaz
- ... ?
26.11.2019 09:46 - Log 1=0
Tohle mi fakt nepřipadá jako otázka do ankety. Příručka by měla mít nějaký koncept, ne se lepit z toho, co se "lidu líbí".

A dát tam nekonzistentně osekaného Paladina a Hraničáře? Proč? Je tu original DnD, jsou tu překlady, kdo po tom touží, ten to má, v bohatší formě. Mít vedle vlastního osekaného obsahu torza ostatních povolání mi nedává moc smysl.
26.11.2019 10:20 - Naoki
Ja si taky myslim ze breceni nad tremi "ztracenymi" povolani je blbost, ale uz nevim jestli to je blbost co si mysli jeden ekcentrincky podivin, nebo blbost co si mysli 70% potencialnich kupcu.
26.11.2019 10:40 - ShadoWWW
Naoki +1
26.11.2019 10:49 - sirien
Veřejné ankety o obsahu JaD nebudou, protože tvůrci proces není demokracie.
26.11.2019 13:06 - Naoki
Píše:
Veřejné ankety o obsahu JaD nebudou, protože tvůrci proces není demokracie.

Ok, howgh, beru, ale neodpustim si male rypnuti ze na pridanim orezanych povolani nic "tvurciho" neni ;)

Jinak checknnul jsem anglictinu na anglickych dotaznicich a brzo je zacnu kopirovat.
26.11.2019 13:13 - sirien
super, já to průběžně překopírovávám. A s tim jakej "zájem" je o ty cz dotazníky budeme ty anglický asi fakt potřebovat :D
26.11.2019 13:23 - Naoki
?
Co prubezne prekopirovavas? Ty odpovedi na dotazniky? To se da automatizovat
26.11.2019 13:26 - sirien
ne, překopírovávám ty anglický verze do PDFa. Že se dá gForm vyhodit jako gSpreadsheet samozřejmě vim :)
27.11.2019 07:02 - Naoki
Anglicke dotazniky hotove. Doufam ze jak to prekopirovavas do pdfka tak to jeste prochazis, protoze nekde jsou preklepy. A az to budes davat na anglicka fora tak by to asi chtelo i disclaimer ze si uvedomujeme nedokonalost anglictiny, ale ze to je prozatim produkt pro cizi trh takze jsme na to nebrali ohled
29.11.2019 16:12 - Log 1=0
Nevíte o nějakých vhodných modulech na testovací one-shoty?
Něco, co pokrývá ideálně všechny aspekty hry, nemusí být extra skvělé, ale nezkresluje úsudek svou blbostí, prostě, víte, co myslím. Nejsou třeba někde věci z betatestu 5E?

Nějaké tipy, na co si při tom testování dát pozor?

A jak to celé zorganizovat? Zájemců je zjevně dost, ale většinu znám málo až vůbec, a nevím, jak na tom jsou vlastně časově. Nějaký kalendáříčkový doc, kde vytipovat vhodná data? Funguje to?

Já vím, že pro někoho, kdo je zvyklý organizovat věci (jako že takoví tu jsou) to jsou až debilní dotazy, ale právě proto se ptám. Já jsem se zkušenostmi na 0.
29.11.2019 19:29 - sirien
Log: obecně chceš něco akčnějšího (aby se projevily schopnosti a jejich rovnováha - ne nutně jen boje, ale určitě ne nějaké čistě příběhově-RP věci z prostředí dvorních intrik...) a spíš na vyššim levelu (cca 10+ - na těch nižších toho většinou tolik neotestuješ).

Ohledně organizace - očividně neznáš https://doodle.com/, tak se seznam, docela užitečnej webík :)
1.12.2019 12:57 - sirien
DnD Reddit
En World (čeká na schválení)
RPG.net
...na Giants in the Playground sem napsal moderátorům žádost o post (nemám tam 10 postů tak mi to blokuje odkazy...)

Nějaká další zajímavá místa na zaspamování?

Pokud někdo používáte Twitter a poslali byste to světem, bylo by to super - pokud pocestě zkusíte získat Twitterovou pozornost Mike Mearlse nebo Jerremy Craforda (nebo kohokoliv podobnýho), tak to bude mega awesome.

"ofiko" en blog post je tady
2.12.2019 15:34 - sirien
Hm. Tak jak koukám tak pokud někoho nenapadne, kam a jak ty materiály poslat, aby to chytlo nějakou větší pozornost, tak to s tim testingem moc slavný nebude :D
2.12.2019 16:10 - Log 1=0
Zkoušelo se oslovit pár RPG influencerů, jestli by se o tom nemohli zmínit?
Já vím, že v téhle fázi jim asi nemůžeme nabídnout "protihodnotu" ale třeba by někteří byli ochotní něco udělat pro lásku k věci.
2.12.2019 16:20 - ShadoWWW
Ne, že bych to už dopředu netušil (i když naděje umírá poslední!). Když jsme to testovali s Gurneym, měli jsme podobné zkušenosti.

  • V USA ti to prolítnou a řeknou ti, jen kdyby to bylo moc blbý.
  • V ČR si každý počká až na finální verzi.
  • Nejúčinnější tak zbývá ujmout se role PJ a otestovat to na družinách osobně. Tím se bohužel dostáváme do role testeři = kamarádi a okolí autorů. :-(
Ale ono po pravdě u testování DnD 5E to bylo podobné, i když samozřejmě jiné rozsahem. Při prvním playtestu 5E byli všichni nadšení, úplně přetížili server, ze kterého se daly testovací materiály stáhnout. S každou další iterací se počet testerů zmenšoval. Wizardi si během playtestu vyhlídli aktivní testery zastoupené v cílových skupinách a udělali z nich placené profi testery, které používají od té doby stále.

Navrhuji: Udělat osobně pár playtestových koleček a posunout se dál. To nejtěžší a zároveň nejdůležitější je trefit se do černého z hlediska fluffu a feelingu. Pokud tam bude nějaká menší krpa, tak tě ten systém DnD 5E podrží. A když tam bude nějaká větší krpa, tak se holt zalepí erraty nebo v nové verzi/dotisku. Vážně, to, že pod kapotou jede takhle otestovaný systém jako je DnD 5E dává možnost přivřít při playtestu oko.
2.12.2019 16:22 - ShadoWWW
Nejhorší, co by se mohlo stát, že by tam byl obor, který by se feelingově nikomu nelíbil (= nikdo by za něj něchtěl hrát). A to, zdá se, nehrozí.
2.12.2019 17:14 - sirien
ShadoWWW: já věřim, že si zvládneme vystačit s jednou iterací testingu, nepotřebuju dělat kolečka. Na druhou stranu bych rád byl realista - máme tu 35 věcí na betatesting, zvládnout tohle otestovat sami... je jako trochu šílený zadání. Pokud teda v Brně na OG nevyhlásíte že všichni musej hrát JaD obory a neodpálíte nějaký questy pro lvl 10+ postavy.

IMO by dost možná stačilo zkusit se probít Twitterem - oslovit nějaký lidi co tam sou aktivní aby to přeposílali dál. Problém je, že já na Twitteru reálně nefunguju. Popř. pokud má někdo kontakt na nějakýho DnD YT-era... což taky neni zrovna můj obor.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.078600883483887 secREMOTE_IP: 3.147.81.154