sirien
7.10.2019 20:16
JaD tvorba: Autorská diskuse
Poněkud (i když ne úplně zcela) soukromější diskuse k vývoji JaD

(Tahle diskuse je "viditelná" (v panelu Aktualit) jen členům skupiny - nicméně je nalezitelná a přístupná)

Errata


Noc goblinů
Úsvit objevů
Soumrak v mlhách
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
12.10.2021 22:56 - Log 1=0
Ve skutečnosti jsem Sirienovi něco podobného navrhoval už na dálavě, ale reagoval stejně jako tady.
Alchymistu bych klidně hrál, klíčový je vypravěč a dobrodružství.
Myslím, že netřeba ničeho sofistikovaného, zvláště když chceme ukázat pravidla. Ale spíš něco pro 5-6 level. Aby byly vidět obory a tak.
15.10.2021 15:54 - Chyba
Je toto opraveno ve finální verzi? Na google drive je toto. Lovec netvorů -> Řád zaprodanců
Píše:
Sesílací vlastnost pro tvá Černokněžnická kouzla je tvá Inteligence – tvá magie vychází z Paktu, který tvůj Řád uzavřel, a z tvé znalosti tohoto Paktu.
Tvůj SO Záchrany kouzla = 8 + tvá Oprava charismatu + tvůj Zdatnostní bonus.
Tvůj Bonus k Útoku kouzlem = tvá Oprava charismatu + tvůj Zdatnostní bonus.

V blood hunterovi je Inteligence, ale černokněžník má Charisma

Edit: v případě změny na Charisma bude třeba změnit to vysvětlení.
15.10.2021 16:07 - Pan Bača
Chyba: není... a je to divné, protože jsem to už označoval :-(
18.10.2021 23:37 - Chyba
Na google drive: Lovec netvorů -> pozměňovače -> temnota
Píše:
další použití Lovecké kletby.

Loveckého zakletí
19.10.2021 06:06 - Pan Bača
chyba: díky

a jsi si vědom toho, že spojení "Chyba našel chybu" je naprosto luxusní? :-D
19.10.2021 08:56 - Chyba
Já rád hledám kámoše. Ale u pravopisných mi to zas tak nejde.

Edit: A bylo by super kdyby jediná chyba v pravidlech byla mezi autory
31.10.2021 11:33 - Pan Bača
procházel jsem s děckama tvorbu postavy v ZZ... a opravdu silně doporučuju, aby se čísla kapitol objevila alespoň v zápatí a v rejstříku. Protože v textu si přečtu "je to v 2. kapitole" -> mrknu do resjstříku... a ejhle, on tam je jen název
31.10.2021 15:25 - Pan Bača
jen pro sichr k popisům útoků a zásahů (např.):
Kopí. Útok na blízko zbraní: +6 k zásahu, dosah 1 sáh, jeden cíl. Zásah: Bodný zásah 6 (1k4 + 4).

není tam těch zásahů moc? ;-)
31.10.2021 17:58 - Pan Bača
a ještě do třetice:
chrochta teď překládá Ghost of Saltmarsh a protože jsme pokrokoví, domluvili jsme se, že to hodíme do terminologie JaD.
A jak teda psát popis v bestiáři u sesilatelů? Přikládám na ukázku, jak by to podle mě mohlo vypadat (a už bych v tom ani já neměl guláš).

Starý popis píše:
Drowka je sesilatelka kouzel 10. úrovně. Její sesílací vlastnost je Moudrost (SO záchrany kouzla je 14, útočná oprava kouzla je +6).


Nový popis píše:
Drowka je sesilatelka na 10. úrovni (kouzel až 5. stupně). Její sesílací vlastností je Moudrost (SO záchrany kouzla je 14, útočný bonus kouzla je +6).
2.11.2021 15:43 - sirien
a no jo, číslíčka budou...

Pan Bača píše:
Kopí. Útok na blízko zbraní: +6 k zásahu, dosah 1 sáh, jeden cíl. Zásah: Bodný zásah 6 (1k4 + 4).

zvýrazněné "zásahu" je špatně, má být "k Útoku".

Bonus k Zásahu je bonus k ubraným BV. Bonus k Útoku je bonus k hodu na Útok.


Jinak zbytek těch věcí je popravdě otázka spíš na vás (Tebe, Shari...) - můj zájem byl vždycky jen na samotné terminologii ve smyslu klíčovaných pojmů, formálně ustálená frazeologie mě nikdy netrápila. Tj. jestli budeš psát "Zásah: bodný zásah za..." nebo jestli budeš psát "Zásah: bodný za..." mi je asi naprosto volný. Podobně jestli je drowka sesilatelka X. úrovně nebo sesilatelka na X. úrovni... bonus a oprava taky vyjdou docela nastejno - oprava může být bonus nebo postih.
2.11.2021 16:06 - Pan Bača
sirien píše:
zvýrazněné "zásahu" je špatně, má být "k Útoku".


pravda, člověk to pořád čte a stejně to napíše blbě.

Na tu formulaci jsem se ptal hlavně u té sesilatelky, tam mi to vždycky haprovalo, přesně jak jsi zmiňoval v některém rozhovoru (je sesilatelka 10. úrovně, ale může sesílat kouzla jen 5.)
2.11.2021 16:27 - sirien
jo tak - jo, ta nová formulace určitě vypadá jednoznačnějc.
4.11.2021 00:49 - Chyba
Klerik -> Inkvizito -> 2. – Božská přízeň: Hrůzná autorita
Není uvedeno SO (pravděpodobně SO Záchrany kouzel)
19.11.2021 01:31 - sirien
Well... so... our job is done.

Almost.

Bohužel, v tvůrčím zápalu jsme zapoměli vyřešit nějakou nutnou byrokracii.

Všem autorům jsem poslal na mail autorskou smlouvu s instrukcemi k jejímu podpisu "distanční" formou (ano, je to zcela legitimní podle "běžných obchodních zvyklostí", věřte mi, nedělám to poprvé plus mi to rychlo-checknul právník, je to ok...)

Prosím podepište mi jí a pošlete mi jí zpátky ASAP, ideálně ještě tenhle týden, ideálně hned co budete moct abyste na to nezapoměli - potřebuju to mít od všech abych mohl za nás všechny podepsat licenční smlouvu na ilustrace a autorskou smlouvu se Skavenem.

Pokud vám smlouva nepřišla nebo máte problémy s jejím otevřením nebo cokoliv, tak mi dejte vědět.
19.11.2021 14:18 - Naoki
Ono to fakt má úvodní komiks <3
19.11.2021 15:03 - sirien
Jo no. Bohužel kvůli okolnostem brutálně redukovanej co do scénáře i co do provedení, ale i tak myslím nakonec vyšel dobře.
19.11.2021 19:30 - Log 1=0
Pátek půl druhé ráno je skvělý moment pro to, poslat něco, co musíš příští týden mít, protože lidi, co tisknou a skenují načerno v práci, si musí všimnout, že jim přišel mail.
Ale zkusím najít copy centrum co mají otevřeno o víkendu.
19.11.2021 19:44 - sirien
Pondělí přes den stačí :)

(Life hack: udělej si jednu A4 svých různých podpisů, seskenuj ve vysoké kvalitě, v počítači nahraď bílé pozadí za transparentní a rozřezej na jednotlivé podpisy. Následně do dokumentu vlož v Acrobatu náhodný podpis jak potřebuješ, vyexportuj celou stránku jako obrázek a znovu vlož zpátky do PDF namísto té původní. Stejný výsledek jako kdyby si věc vytiskl, podepsal a oskenoval, jen to celé udeláš z počítače za půl minuty bez tiskárny nebo skeneru.)
21.11.2021 19:34 - Pan Bača
Jedna možná smělá otázka: co ta další dobrodružství pro JaD a co úprava Noci goblinů?
22.11.2021 00:52 - sirien
Příští rok.

Noc goblinů je potřeba docela přepracovat, protože referovaný obsah pravidel je v JaD odlišný plus nějaký ten feedback z toho co jsme různě odehráli. Ta zbylá dvě je k tomu potřeba zpracovat na obecné úrovni abysme si vyjasnili co má být ve kterém a jak mají navazovat jedno na druhé co do výkladu pravidel atp.

...plus je potřeba si vyjasnit se Skavenem jak (a jestli vůbec, jak se JaD budou prodávat mimo předprodej silně ovlivněny místní komunitou teprve uvidíme...) by to chtěl vůbec vydat - jestli jako jednotlivá dobrodružství nebo jako jeden celek tří příběhů atp - to zase značně ovlivní rozsah a to jak se uspořádají některé texty.

...a to je všechno práce kterou tenhle rok nechci dělat, protože chci mít po dvou letech a nedávném brutálním finishi od JaD aspoň ty dva měsíce klid :) (a Skaven a celé imago mají teď práce nad hlavu i bez nás a JaD, protože "na Vánoce" letos vydávají i několik dalších titulů co jsem tak pochopil)
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.09589409828186 secREMOTE_IP: 3.147.85.175