sirien
7.10.2019 20:16
JaD tvorba: Autorská diskuse
Poněkud (i když ne úplně zcela) soukromější diskuse k vývoji JaD

(Tahle diskuse je "viditelná" (v panelu Aktualit) jen členům skupiny - nicméně je nalezitelná a přístupná)

Errata


Noc goblinů
Úsvit objevů
Soumrak v mlhách
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
15.9.2021 05:53 - Pan Bača
Pan Bača je v pohodě a plný sil :-)

v názvu bude u Draků velké D? .. a ano, tohle je ten důvěrně známý pocit, že otevírám něco, co znám. Takže za mě nadpisy jednoznačně palec nahoru.

Akorát jak ještě chybí ty finální kresbičky, tak mě občas dráždí ty volné konce stránek (kde se asi něco objeví)
15.9.2021 08:53 - Pan Bača
tak jsem ráno prošel prvních pět kapitol.

označoval jsem hlavně jednoslabiky, které přetekly do dalšího řádku a tam skončil odstavec. Jinak ok
15.9.2021 12:39 - sirien
Kdo z tvůrčího týmu by si chctěl v říjnu/listopadu udělat výlet do Ostravy?

Skavenova parta by ráda uspořádala křest - já se ho ale bez ohledu na datum nejspíš nebudu schopnej účastnit, to ale nemění nic na tom že by bylo hezké kdyby se vás tam sešlo co nejvíc :)

Termíny jsou někdy středa až pátek, dejte vědět kdo byste případně zvládal a kdy.


(A aby si někdo nemyslel, že se ho to netýká, tak se to týká přinejmenším: Log, Aegnor, Chyba, Elfaxik, Gurney, Maelik, Naoki, ShadoWWW, Tarfill, Xyel, Pan Bača, Shari, LokiB, Pilchowski, Chrochta, Demonica... nejspíš sem někoho trapně zapomněl.)


Pan Bača: v názvu je pokud vím malé d, ale víš jak - co se vzhledu písmen a nápisů týče, grafici považují gramatiku za přízemní omezení nekreativní akademické lůzy a snahu jim jí vnutit za intelektuální fašismus, možná na hraně nacismu, a estetické buranství k tomu, takže rozhodně nebudu ten, kdo se na to autora půjde ptát...
15.9.2021 12:56 - Pan Bača
já můžu až ve druhé půlce listopadu
15.9.2021 13:05 - LokiB
Co si pod pojmem "křest" představit :) Galavečer s konfetami, nebo spíš odpovídání se zpoceným čelem na dotěrné otázky zájemců? ;)
15.9.2021 13:15 - sirien
Těžko říct, ale můžu se Ti zeptat :)
15.9.2021 13:29 - sirien
Tak prej něco mezi a následně "se děj vůle kohokoliv" a může se to vyvinout v kultivované posezení nebo hroznou kalbu :D

...což vzhledem k tomu, že tam já bejt naprosto nezvládám znamená, že by bylo potřeba aby tam byl Log, protože je asi stranou mě jedinej kdo vidí do všech modulů pravidel a do vztahů mezi nimi i do jejich vývoje a může případně zaštítit ostatní před nějakými ošklivě zrádnými dotazy. Pokud si to lajsne :)
15.9.2021 13:49 - Chyba
sirien píše:
Kdo z tvůrčího týmu by si chctěl v říjnu/listopadu udělat výlet do Ostravy?

Uvidíme jak to budu mít. Momentálně dokončuju školu a hledám práci, takže fakt nevím co bude, ale dorazil bych rád.
15.9.2021 13:59 - Naoki
moc děkuju za nabídku, ale momentálně to na trans-kontinentalní let v těch termínech nevypadá :)
15.9.2021 14:46 - shari
Pokud bych termin vedela dostatecne predem, tak bych si mohla udelat cas v podstate kdykoliv. Hlavne by zalezelo na casu akce, abych se zvladla dostat zpatky dom v ten samy den.
15.9.2021 14:58 - LokiB
Jo, tak termin dopredu by se sikl. Pro rozhodovani zda z Prahy jet autem ci vlakem
15.9.2021 17:27 - Pan Bača
sirien píše:
Pan Bača: v názvu je pokud vím malé d, ale víš jak - co se vzhledu písmen a nápisů týče, grafici považují gramatiku za přízemní omezení nekreativní akademické lůzy a snahu jim jí vnutit za intelektuální fašismus, možná na hraně nacismu, a estetické buranství k tomu, takže já rozhodně nebudu ten, kdo se na to autora půjde ptát...


A řekne to teda někdo, jak to bude? Víš jak, v celé knize se píše Jeskyně a draci a v názvu to bude jinak... a pak přijde nějaký hnidopich jako já nebo Loki a řekne "to jsou dementi, to si neumí pohlídat velká písmena v názvu knihy?"
15.9.2021 17:57 - LokiB
Pak bych dal název knihy celej velkým písmem, to se grafici vyřáděj a nemusej se nechat omezovat ;)
DUNGEONS & DRAGONS to tak dělají ... důsledně všude v textu to píši takto kapitálkami, aby to odpovídalo "logu". Nebo použijí D&D. ale nikde v PHB nemají Dungeons&Dragons, aspoň co jsem se díval.
15.9.2021 19:41 - Log 1=0
Tak já spím u našich na kanapi celkem často, takže prakticky kterýkoli víkend, a se skřípěním zubů (musel bych si vzít volno v práci, ale tohle by mi za to stálo) většina všedních dnů jsou pravděpodobně cajk. Ale samozřejmě nic definitivně neslíbím na "někdy". Až bude termín, řeknu víc.
15.9.2021 20:18 - sirien
Log: a pátek je pro Tebe víkend?
15.9.2021 20:35 - Log 1=0
Jako, spíš ne.
15.9.2021 20:38 - Pan Bača
tak jsem dojel ten zbytek knihy.

nedělal jsem kontrolu zápatí ani deníků. Jinak v textu se občas odkazuje na Dodatek 1 a 2, to bude předpokládám taky jen v zápatí, stejně jako označení kapitol?
15.9.2021 23:09 - Log 1=0
Skutečně potřebujeme 3 obranná čísla?
16.9.2021 09:32 - Pan Bača
zápatí bych popravdě kontroloval až po zapracování oprav, co jsem poslal. A sirien by k tomu už mohl doplnit čísla kapitol.. .a na konci jsou určitě špatné nápisy (u těch seznamů kouzel by měl být dodatek a neměly by tam být ty nemoci a tak).
23.9.2021 18:10 - Aegnor
Vzhledem k tomu, že se posunulo vydání JaD, posunuje se nějak i ten plánovaný křest?
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.06040096282959 secREMOTE_IP: 18.219.215.75