sirien
7.10.2019 20:16
JaD tvorba: Autorská diskuse
Poněkud (i když ne úplně zcela) soukromější diskuse k vývoji JaD

(Tahle diskuse je "viditelná" (v panelu Aktualit) jen členům skupiny - nicméně je nalezitelná a přístupná)

Errata


Noc goblinů
Úsvit objevů
Soumrak v mlhách
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
20.8.2021 11:01 - Chyba
Pročítal jsem ten článek o alchymistovi a trklo mě, že ta filozofie za vyráběním se neshoduje s lovcem netvorů - řád pozměněnců a vyrábění pozměňovačů

Musím mít ingredience (U kterých stačí krátký odpočinek aby byly v háji) a rozhoduju se předem (což zas vzhledem k tomu že stačí krátký odpočinek není tak strašný)
20.8.2021 16:48 - Maelik
sirien píše:
V plánu to je, ale je stejně potřeba jí celou přepsat, protože nejen celá terminologie, ale i reference pravidel - jsou tam věci co by mělo s JaD stačit jen odkázat - od příběhů od táboráku až po komentáře ke struktuře příběhu.


Ej.. kam mám poslat zdrojáky?
20.8.2021 17:00 - sirien
Maelik - asi stačí nahodit na gDrive. Každopádně to aktuálně nespěchá - naděje že bysme to dokázali vydat paralelně se samotnou JaD knížkou jsem se vzdal už dávno, ty dodělávky zabíraj víc času než sem myslel, termín vydání je danej a věci co chceme ještě dodělat do knížky mají vyšší prio.
22.8.2021 23:37 - sirien
ok, hodil sem na gDrive DRAFT 5.

Odbaveny další všechny korekce. Tabulky monster by měly být v +- fiální formě. Rozložení obrázků by mělo být snad finální. Indexy na konci jsou blbě, protože sem se je nenamáhal updatenout (je tam posun +2 stránky oproti uvedenému textu) - to budu stejně znovu generovat až před tiskem.
23.8.2021 02:44 - LokiB
Ten úvodní Obsah je opravdu dost obsáhlý. Chápu, že je cool pocit, mít v obsahu rovnou i odkazy na podkapitoly jednotlivých ras a povolání, když už jsou tak vymazlené, ale zvaž, jestli to opakované "Fyzické charakteristiky", "Duševní charakteristiky" u ras, nebo "Tvorba xxx", "Schopnosti xxx" u povolání ... není přeci jen nadbytečné. Jsou to 4 stránky po třech sloupcích, to už přesáhlo limity přehlednosti.
pro mě i kvůli tomu, že kapitoly nejsou číslované a jak je obsah velmi podrobný, tak se v něm ztrácím

Jsou to dva mlýnské kameny, já vím, ale takhle ten Obsah nevypadá hezky
24.8.2021 06:52 - Pan Bača
sirien: bude v zápatí ještě nějaké info ohledně kapitoly? (psal jsi, že jo, ale zatím to tam není).
24.8.2021 10:25 - sirien
Bude.
24.8.2021 11:02 - Pan Bača
sirien: tak ještě mrkni na tabulku nepřátel podle nebezpečnosti, pořád tam nejsou vidět všechna čísla.
25.8.2021 20:38 - Pan Bača
Narazil jsem při kontrolách sazby na jednu věc, která není nutně chyba, ale...

na spoustě míst píšeme "viz níže"... ale ona to je třeba další strana apod., což vlastně není níže, ale "dále".

řešit to, nebo se na to vykašlat?
25.8.2021 20:42 - sirien
Označ to, dám tam cossreferenci stránky
25.8.2021 20:54 - Pan Bača
jenže to ti taky může rozhodit sazbu.. pár znaků navíc a máš řádek jinde a už se vezeš


EDIT: ale zase když to nebude viz níže, ale str. XXX, tak to bude cca stejně. Doplním, jak se prokoušu těmi pancharty (to jde pomalu, už z toho začínám šilhat)
25.8.2021 21:39 - Log 1=0
Btw, všiml jsem si, že v knize jsou odkazy na dobrodružství, která vyjdou. To je schválně nebo zapomenuté?
25.8.2021 21:52 - Pan Bača
Tam měla být ta dobrodružství, která měla být napsána. Už je to označeno pro opravu
6.9.2021 04:16 - sirien
Nahrál jsem 6. korektorský draft.

- všechny dodané opravy zapracovány, včetně PB ongoing stížností (b/Bonusy, p/Postihy, české uvozovky... last moment jsem změnil Umění na Vystupování, protože... protože prostě.)
- doděláno zápatí
- zahlazen technický dluh v masterech (příprava na finální grafiku kapitol)
- doplněno info o tom že se plošný damage hází jen jednou (3x - u typů zásahů v 8. kapitole, v úvodním shrnutí 10. kapitoly a v 10. kapitole... tuším že popisu Cílů)
- doplněn rámeček o určování SO pro sociální dovednosti/střety (na konci Charismatu - víc by se to hodilo do soc. konfliktu který následuje, ale tam už nebylo místo, zatímco u Charismatu se vešel přesně ten potřebný rámeček)
- ke každé kapitole přihozen malinký proužek po straně - jeho cílem je aby po vytištění měla kniha při pohledu z boku barevné schody kapitol pro snadné listování. Proužek samotný by měl být co nejméně výrazný, nastavil jsem ho na 1mm (ještě hodim řeč se Skavenem jestli si můžu dovolit dát jen 0.5mm - neznám přesnost tiskárny, tak sem defenzivnější...)

Co bych teď od vás zejména potřeboval:

- checknout, že se nikde nerozpadla sazba (tím, jak jsem všechny stránky přeházel na nové mastery, se mi místy resetovaly nastavení primary text-fieldu - velikosti, počty sloupců... myslim že sem to všechno vychytal, ale... jsou čtyři ráno a už toho mám plný zuby, takže lepší to po mě ještě proletět očima)

- feedback k tomu zápatí. Nastavil jsem tam Alegraya SC (stejný font co mají rámečky), ale dal jsem tam ExtraBold (můžu snížit na Bold nebo zvýšit na Black - rámečkové Medium mi tam přišlo moc slabé), což myslím vcelku funguje. Vrazil jsem tam číslo kapitoly a 3 úrovně nadpisů (původně jsem chtěl 2, ale nakonec mi to přišlo málo) - vešlo se to všude, ALE - nastal jiný problém. Na některých stránkách chybí nadpis určité úrovně, což vede k tomu, že tam "přeteče" dřívější nadpis. V rámci kapitoly to obvykle nevadí (? !), ale často to přetéká z předchozí kapitoly. To je něco co dokážu řešit (manuálně :/ - ale zas tak hrozný to neni), ale potřeboval bych abyste někdo prošel ten draft a označil mi všechny stránky, kde to uletělo a je potřeba to zarovnat (chtěl sem si to projít sám, ale ještě někdy o půlnoci kdy sem byl ještě čerstvej sem zjistil, že do toho čumim už tak moc že mám autorskou slepotu a přehlížim věci :/ )

Stránky s obrázky ignorujte - ty jsou teď komplet rozbitý, protože se mi nechtělo dělat s jejich masterama když mi Peter stejně ještě musí dodat final ilustrace a budu na nich pracovat znovu, tak to pak udělám celý naráz.
6.9.2021 04:34 - sirien
OU, fuck, sorry. Je už zase moc pozdě.

Pro všechny: na konci PDF jsem udělal 4 stránky nástřelu char sheetů (3 strandardní, byť s trochu odlišným obsahem, + 1 skupinová).

TEĎ je správná chvíle to komentovat. Vyhodil sem nějaké věci co mi přišly, že nikdo nikdy nepoužívá - místo nich jsem přidal nějaké, které mi přijdou užitečné. Tohle je hodně o herní praxi, tak na to pls mrkněte a dejte vědět.
6.9.2021 07:50 - Pan Bača
siriene, projel jsi to na závěr tím typoskriptem s ohledem na "svázání" jednopísmenných předložek a spojek? přijde mi, že ne
6.9.2021 08:02 - LokiB
Sirien: dej pls pevny termin "dokdy". Nedostanu se k tomu "hned dnes" , ale zas je dobre vedet, kolik casu zbyva
6.9.2021 08:12 - Pan Bača
připojuji se k Lokimu, je to přece jen přes 500 stran, to nějakou dobu zabere
6.9.2021 08:40 - Pan Bača
jinak k těm deníkům... k čemu jsou ty políčka s vlastnostma vedle OČ?

a Dovednosti mám osobně raději zařazení k Vlastnostem (než jen s poznámkou, ke které patří).
6.9.2021 08:46 - Pan Bača
a pak ještě jednu věc k formuláři PDF (předpokládám, že to bude vyplnitelné):

bylo by dooost dobré, kdyby na sebe pole logicky navazovala, není nic otravnějšího, než vyplňovat vlastnosti a místo, abych se posunoval tabulátorem, musím klikat myší, protože TAB mi skáče po stránce jako blecha
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.093836069107056 secREMOTE_IP: 18.118.122.46