sirien
7.10.2019 20:16
JaD tvorba: Autorská diskuse
Poněkud (i když ne úplně zcela) soukromější diskuse k vývoji JaD

(Tahle diskuse je "viditelná" (v panelu Aktualit) jen členům skupiny - nicméně je nalezitelná a přístupná)

Errata


Noc goblinů
Úsvit objevů
Soumrak v mlhách
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
5.8.2021 22:13 - Pan Bača
pokud někdo píšete poznámky otrocky jako já formou komentářů a píšete je i u věcí, které navrhujete opravit, tak v acrobatu/readeru v sekci poznámky stačí označit text a začít psát opravu... a návrh (u mě vyznačený modře) jde po importu do INDD přijmout/odmítnout, čímž se práce se zapracováváním oprav opět urychlí.

Sice siriena připravíme o zábavu se zapracováváním, ale on to snad přežije.
5.8.2021 22:52 - Log 1=0
Sirien: Nárazově se na internet dostanu i tak (i když jsem to upřímně sám nečekal), a při těchto příležitostech to tu kontroluju. Jen prostě nemůžu zaručit, kdy a jak moc budu odpovídat.

V tomhle případě ale stejně nevím, co s tím, protože co si pamatuju (a podívat se nemůžu), sjednocené to není. Ale kdyžtak by se dalo do stavů dát Posedlý: viz popis zdroje stavu, efekt je pro jednotlivé zdroje odlišný. nebo tak něco.
6.8.2021 00:42 - sirien
ok, budu mít dost plnej víkend, ale až budu mít chvíli tak se podívám, jestli někde u stavů nezbylo místo pro nějaký odstaveček nebo rámeček.
8.8.2021 16:27 - Demonica
sirien píše:
Ad uvozovky - to by mělo jít udělat plošnym nahrazenim, jen sem na to zapomněl. Udělám v další verzi.


Připomínám, že uvozovky dole v DRAFT2 většinou nejsou.
10.8.2021 21:29 - Demonica
DRAFT2, Kapitola 8, rámečky:
- str. 271 - rámeček zasahuje do obrázku
- str. 304 - dva rámečky v pravém sloupci jsou nalepeny na sebe bez odsazení
11.8.2021 02:27 - sirien
Nahrál jsem DRAFT 3

Žádné významné změny, ale zapracoval jsem všechny dosavadní korekce (včetně těch Demoničiných poznámek tady).

Rychlým proscrollováním vypadá export korektně (jen teda sem zase zapomněl opravit to zrovnání nadpisu humanoidů v bestiáři... chjo).


Shari: na gDocs asi kašli - těch změn které nebyly zanesené zpětně a nejsou ani logované je už příliš, až se bude případně dělat SRD, tak se to bude muset udělat ze základu z MD esportu z InD - na udržování kompatibility těch gDocs s těma deadlines co jsou už neni mana.

Also opakující se problémy s formátovánim stylu odstavců (zarovnání odrážek) stačí označit u jedné instance věci - jde o vlastnost stylu, když to přenastavim tak se to změní všude. Ono to left align pro odrážky jsem původně udělal naschvál, ale s tim jak mi to všichni házíte na hlavu tam asi ještě zkusim dát left block align (a budu se modlit že to nerozkurví řádkování... moc).
11.8.2021 08:36 - Pan Bača
jen jsem nakouknul na našel jedno "a" na konci řádku... ale tohle bych nechal na finální odladění
11.8.2021 19:26 - Demonica
U kapitol nejsou čísla, ale v textu se na jejich pořadí odkazuje. Jak to máte vymyšlené? Já bych preferovala očíslované kapitoly.
11.8.2021 19:55 - LokiB
Demonica: +1
#metoo

Ale sirien se trochu tvářil , že by snad i šel bez očíslovaných kapitol. Jako uživatel číslované kapitoly silně preferuju, ale tak to je můj zvyk. možná to není tak "estetické" v textu pro někoho.
11.8.2021 20:06 - sirien
Číslování kapitol nechci rvát do názvů; v té liště v zápatí ještě přibude running header s aktuálním nadpisem (tj. názvem kapitoly - přemýšlím že tam asi dám formát H1/H2) a to číslo kapitoly chci dát tam - mělo by to bejt o dost míň rušivý, ale snad plně funkční. Zkusim, uvidíme.

Kdybych to měl rvát do názvu kapitoly, tak budu unhappy, protože by mi to rozhodilo sazbu :/
11.8.2021 20:41 - Pan Bača
nebo bys musel zmenšit font? ;-)
11.8.2021 20:49 - Demonica
Prošla jsem zběžně DRAFT3 a přidala pár korektur, co jsem našla (další pdf na gDisc).

Předpokládám, že obrázky, hlavně ty černobílé, nejsou zatím definitivně umístěny.
12.8.2021 08:36 - Pan Bača
tak první kontrola sazby dokončena (ty tabulky byly teda pěkné maso)

tak už můžeme jen ladit
12.8.2021 22:27 - sirien
Nahrál jsem DRAFT 4, kromě zapracovaných korektur tam je přidaná skica titulky a rejstříky na konci.

Bohužel, ty rejstříky jsou nějak rozbitý a i když stránky ukazujou správně, tak prokliky vedou kamsi k čertu - nevim proč a nemám to už manu řešit :/
18.8.2021 21:14 - Demonica
Mám ještě něco kontrolovat?
18.8.2021 21:39 - Pan Bača
Já myslím, že to hlavní je hotovo. Teď je řada na sirienovi a graficich... díky moc.
18.8.2021 21:40 - Pan Bača
Samozřejmě pokud máš čas, dají se pročítat pasáže, které jsi nečetla. Ale tam bych určitě počkal na zapracování všech oprav.
18.8.2021 22:18 - Demonica
Tak až budou zapracované úpravy, můžete dát vědět na další pročtení.
19.8.2021 10:44 - Naoki
Pokud je v plánu vydat Noc Goblinů jako součást JaD, pozor na to že používá termín "hobit". (si prohlížím scénař před odehráním a trclo mi to do oka)
19.8.2021 11:52 - sirien
V plánu to je, ale je stejně potřeba jí celou přepsat, protože nejen celá terminologie, ale i reference pravidel - jsou tam věci co by mělo s JaD stačit jen odkázat - od příběhů od táboráku až po komentáře ke struktuře příběhu.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.086230039596558 secREMOTE_IP: 3.147.44.121