sirien
7.10.2019 20:16
JaD tvorba: Autorská diskuse
Poněkud (i když ne úplně zcela) soukromější diskuse k vývoji JaD

(Tahle diskuse je "viditelná" (v panelu Aktualit) jen členům skupiny - nicméně je nalezitelná a přístupná)

Errata


Noc goblinů
Úsvit objevů
Soumrak v mlhách
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
29.7.2021 21:37 - Pan Bača
a nadpisy budou všechny podtržené?
30.7.2021 09:05 - Aegnor
sirien píše:
Číslování kapitol - no... popravdě se začínám klonit k tomu že to ještě celé projdu a ty čísla z textu spíš vyhážu, než abych je přidával do nadpisů.

To trochu zní, jako kdybys to číslování kapitol dělal ručně ...
30.7.2021 09:56 - Pan Bača
do číslování kapitol bych nezasahoval.. protože v textu je plno odkazů jen na ty čísla... a taková změna teď "na konci" přinese víc škody než užitku
31.7.2021 00:20 - sirien
Nahrál jsem novou verzi correctors DRAFT 2 - stejný název souboru, ale jsou tam zahlazená ta layoutová provizoria - lišta je posunutá dolů, jsou tam přidané ukázkové sidebary a korektní verze lebky (ta bude taky v každé kapitole jiná, zatím tam je prostě tahle jedna)

Korekce stále nejsou zapracované, k tomu se dostanu až v průběhu víkendu/dalšího týdne.
31.7.2021 11:03 - shari
V Draftu 2 chybí popisy kouzel - kompletně. Stránky tam jsou, ale až na pár tabulek a rámečků jsou prázdné... Zkoušela jsem vypnout a zapnout vrstvy, ale prostě tam nejsou. (na další korektury si tedy vezmu nějakou starší verzi)
31.7.2021 12:27 - sirien
Da faq?

Opravím večer, omlouvám se. Tenhle týden ode dneška do pátku bohužel funguju jen pár hodin večer, jinak jsem mimo počítač :(
31.7.2021 12:42 - shari
Máme dvě vzájemně si odporující verze popisu "když se trefíš" (a zůstalo to i v gDocs):
1) "Při zásahu Cíl utrpí Ohnivý zásah" (případně "když zasáhneš")
2) "Při Zásahu Cíl utrpí Ohnivý zásah" (případně "když Zasáhneš")
Která z nich je správně? Mně připadá správně ta první, ale pro jistotu.
31.7.2021 14:00 - sirien
Velké Z. Zásah je termín, když Zasáhneš referuje přímo dané pravidlo.
31.7.2021 14:05 - shari
Ah, ok. Omlouvám se, vyšla jsem ze cviku a mám v tom chaos.
1.8.2021 00:22 - sirien
WOW, rozbil se mi celej InD soubor se sazbou! Jakože naprosto nevratně! :D

Jsou dva druhy lidí - ti, kteří zálohují, a ti, kteří ještě žádná data neztratili... naštěstí patřím k těm prvním :)

...tzn. ty pitomý kouzla opravim až zítra/pozítří, protože tenhle modul shazuje celej sobubor a jediná aktuální možnost opravy je smazat stránky a nahradit je původními... což se mi nechce, takže budu muset vzít zálohu z minulého týdne a dodělat tam znovu tu grafiku, což zabere nějakej čas, kterej teď moc nemám :(
1.8.2021 23:54 - sirien
ok, resetnul jsem poslední zálohu a dodělal jsem ten layout znovu. Soubor vypadá v pořádku. Vyexportované PDF jsem proscrolloval a zdá se mi bez problémů.

Tj. nahrál jsem verzi DRAFT 2 znovu (aktuálně 3. revize souboru).
3.8.2021 08:17 - Pan Bača
Můj prozatímní postřeh je, že 95 % oprav jsou velká písmena u termínů a nějaké čárky, jinak text vypadá docela dobře. Což je asi logické, vzhledem k tomu, kolik věcí se "termínovalo" průběžně, spoustu toho uvedla Lenka až po nás.

Pak bych zvážil podtrhávání nadpisů (dát do "souladu" s 5e?), přijde mi přehlednější, když není podtržené úplně všechno.

A zvážil bych zarovnání odrážek do bloku místo doleva.
4.8.2021 22:33 - sirien
...sem už zapomněl, jaká sranda je dělat 200 oprav z PDF do InD, zvlášť když mám u sebe jen laptop :/
4.8.2021 23:56 - LokiB
Skoda ze se nestihly korektury jeste v gdocu :(
5.8.2021 06:03 - Pan Bača
sirien píše:
dělat 200 oprav z PDF do InD


a tobě nejdou natáhnout ty komentáře do INDD?
5.8.2021 08:12 - sirien
Pan Bača píše:
a tobě nejdou natáhnout ty komentáře do INDD?

What kind of sorcery is that!?

(...bude to fungovat i z dokumentu před změnou layoutu?)


Loki: ty se stihly. Ale vždycky je potřeba korekturovat ještě jednou v sazbě. A vždycky můžeš korekturovat znovu, ale fakt nechceš korekturovat až do soudnýho dne.
5.8.2021 17:41 - shari
Je "posednout", "posednutý", či "posedlý" pojem, nebo neni?
Která z následujících verzí je správně?

Ochrana před zlem a dobrem
Tito tvorové také nemůžou Cíl posednout, Vystrašit ani Zmámit. Pokud už Cíl je takovým tvorem posednutý, Vystrašený nebo Zmámený, má k jakémukoliv novému Záchrannému hodu proti příslušnému účinku Výhodu.

Magický kruh
Cíle ve Válci nemůže tvor posednout, Vystrašit ani Zmámit.

vs.

Posvátná půda
Běsi, Elementálové, Nebešťané, Nemrtví a Víly nemůžou vstoupit do oblasti ani nemůžou Posednout, Vystrašit nebo Zmámit tvory uvnitř. Posedlý, Vystrašený či Zmámený tvor takovou bytostí přestane být Posedlý, Vystrašený nebo Zmámený, jakmile vstoupí do oblasti.

Rozptyl zlo a dobro
Jako Akci se dotkneš tvora, který je ve tvém Dosahu a je Posedlý, Vystrašený či Zmámený Běsem, Elementálem, Nebešťanem, Nemrtvým nebo Vílou.
5.8.2021 21:21 - sirien
Hm. Teď si mě dobře dostala - chtěl sem napsat p, pak sem si uvědomil že ne, že má bejt P, a pak mi došlo, že vlastně nevim, protože neexistuje žádné specifické pravidlo pro posednutí, pouze pro Zmámení, ale někde se objevují specifické schopnosti pro posednutí (které jsou všechny posednutím, ale jejich pravidla jsou zcela individuální co se pamatuju).

...a Log je zrovna teď na dovolený a mimo dosah :/

Dát p je spíš špatně, protože zjevně jde o pravidly definovaný termín.
Dát P je poněkud zmatečný, protože nikde není žádná definice (a ani neexistuje, aby se doplnila)

...tak nevim, asi P?
5.8.2021 21:38 - Aegnor
Posednutí je schopnost některých monster. Takže bych to bral s velkým.
5.8.2021 22:02 - shari
OK, přidala jsem poznámky s P.
Děkuji.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.098689079284668 secREMOTE_IP: 18.218.66.149