sirien
7.10.2019 20:16
JaD tvorba: Autorská diskuse
Poněkud (i když ne úplně zcela) soukromější diskuse k vývoji JaD

(Tahle diskuse je "viditelná" (v panelu Aktualit) jen členům skupiny - nicméně je nalezitelná a přístupná)

Errata


Noc goblinů
Úsvit objevů
Soumrak v mlhách
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
23.7.2021 00:42 - sirien
ok... už mi zbývá jen dovygenerovat dva indexy, projít to stránku po stránce abych zarovnal hraniční nadpisy a zapracovat Lokiho úpravy a první draft bude ready. Tzn. tenhle víkend bych to měl mít dodělané.
23.7.2021 09:24 - LokiB
Takze do dalsich kapitol uz nema cenu se poustet, chapu to spravne?
23.7.2021 10:01 - sirien
Tak jako dneska asi ještě jo, v neděli už spíš ne :)
23.7.2021 10:28 - LokiB
Mezi tím je ještě sobota :D
23.7.2021 10:55 - LokiB
Měl jsem v plánu ještě kapitolu 9 - Vedení hry, ta mi přišla důležitá. Bestiáře, Vybavení ani kouzla procházet už nebudu. Možná něco z 8.
23.7.2021 13:29 - Pan Bača
Sirien:
Dej nějaký deadline, do kdy to chceš mít odkontrolované i opravené. Ať máme představu, jak na tom jsme.
23.7.2021 19:51 - sirien
Pan Bača: pokud mi to budete posílat postupně, tak do konce srpna - to by mělo pokrýt i nějakou fakt nutnou rezervu.

Loki: hej tak asi počkej na tu sazbu kdyžtak :) Už sem se pustil do Tvých korekcí a jen dozarovnávám přechody stránek, všechno ostatní je v podstatě hotové, takže neděle by měla bejt fakt jistá.
23.7.2021 21:30 - LokiB
ok
26.7.2021 05:58 - sirien
takže... po jedné krásně probdělé noci... jsem dodělal korektorský draft. S tím už plánuju být o hodně restriktivnější, než s pouhými texty, takže ho pošlu mailem jen vážným zájemcům o rozsáhlejší korekce (aspoň 1 celá kapitola kterou si v sazbě ještě nevzal nikdo jinej), takže se mi případně hlašte jmenovitě :)
26.7.2021 10:32 - LokiB
Dotazy:
1. na rozdíl od PaS nebudou v JaD číslované sekce a kapitoly? nebo je to zatím vypnuté, protože se to ještě může měnit?

2. v jaké podobě si představuješ případné korektury?

prošel bych ty části 8. kapitoly, které jsem zatím neprocházel.
26.7.2021 13:23 - LokiB
sirien: nezapoměň na to počeštění úvodních "uvozovek dole" ... zatím to není
26.7.2021 13:29 - LokiB
Ad sazba: moc mi nesedí font použitý v "nadpisu" rámečků. Resp. sám o sobě je hezký, ale neladí mi s fontem, který je použitý v textu rámečku (to je asi běžný font textu).
To, jak to pojali v PaS samotných mi přijde lepší.
26.7.2021 13:36 - Pan Bača
Píše:
moc mi nesedí font použitý v "nadpisu" rámečků


To jsme dva, psal jsem to už u výběru fontů.

ad číslování kapitol... v textu jsou čísla kapitol odkazované, takže by tam být určitě měly
26.7.2021 13:38 - ShadoWWW
české Uvozovky dole „ = levý ALT + 0132 (na numer. kl.)
české Uvozovky nahoře “ = levý ALT + 0147 (na numer. kl.)
26.7.2021 13:50 - LokiB
ShadoWWW: jo, ale tady je třeba to nahradit hromadně, v celém textu najednou. Už na to téma šla debata někde výše, že to asi půjde skriptem, tak jen upozorňuju, že zatím to neproběhlo. aby se nezapomnělo :)

Pan Bača: jsem rád, že v těch odpovědích na otázky líbí/nelíbí nejsem sám :)
26.7.2021 16:50 - sirien
nahrál jsem opravenou verzi toho prvního draftu - jak jsem v noci byl už grogy tak sem to samozřejmě zapomněl prohnat GREPem a povraždit parchanty. (pocestě jsem upravil grafiku pár tabulek u kouzel, co mi utekly pod rukou)

Ad uvozovky - to by mělo jít udělat plošnym nahrazenim, jen sem na to zapomněl. Udělám v další verzi.

Číslování kapitol - no... popravdě se začínám klonit k tomu že to ještě celé projdu a ty čísla z textu spíš vyhážu, než abych je přidával do nadpisů.

Korektury jsou ideální v podobě komentářů vložených do PDF. Vždycky když budete mít nějakej celek hotovej mi to nahrajte zpátky do složky (nebo někam jinam na cloud) ať to můžu odbavovat průběžně.

LokiB píše:
(to je asi běžný font textu).

nope, rámečky maj jinej font; inverzní barva vyžaduje větší tloušťku písma etc.
26.7.2021 17:21 - Pan Bača
mám to i v PDF, ale napíšu to raději i sem... všechny nadpisy podtržené být musí, nebo ne? Osobně bych ty největší nepodtrhával (ale možná jsem jen zvyklý na DnD).
26.7.2021 17:50 - LokiB
rozumím, že se ti číslování třeba nelíbí, ale čtenářům to myslím pomáhá.

font nadpisu rámečku je hezkej, taky bych hledal kde ho využít, jen mi nesedí k tomu, co je použit na text rámečku ... prostě to neladí. ale víc to neřeším, jen jsem to chtěl říc

ok, komentáře v PDF dám
26.7.2021 19:06 - ShadoWWW
Taky myslím, že číslování pomáhá hráči si na první dobrou uvědomit, co následuje po čem a jestli to už bylo, nebo teprve bude.
26.7.2021 22:12 - shari
Pokud jsou ještě volná, tak si vezmu Kouzla. Jen jsem zapomněla, co všechno mám kontrolovat. :(
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.087976932525635 secREMOTE_IP: 3.138.116.50