sirien
7.10.2019 20:16
JaD tvorba: Autorská diskuse
Poněkud (i když ne úplně zcela) soukromější diskuse k vývoji JaD

(Tahle diskuse je "viditelná" (v panelu Aktualit) jen členům skupiny - nicméně je nalezitelná a přístupná)

Errata


Noc goblinů
Úsvit objevů
Soumrak v mlhách
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
28.5.2021 05:49 - Pan Bača
Sirien: přečíst to "na vedlejšák" celé je asi nereálné, ale po částech to určitě půjde. V tabulce už mám záložku kontrola sazby, takže se to tam dá jednoduše rozebrat

jinak mé zkušenosti, na co dávat pozor při kontrole sazby:
- vdovy a sirotci na začátcích a koncích stránek (osamělé řádky)
- osamělé nadpisy na konci stránky
- jednopísmenné předložky a spojky na koncích řádků (což by měla vyřešit automatika, ale občas selže a je dobré to zkontrolovat
- dělení slov: občas se stane, že je rozdělení blbě, kontroluju pak podle https://prirucka.ujc.cas.cz/
- kontrola fontů podle gdoc (tučný, kurzíva, tučná kurzíva)
- obtékání textu kolem obrázků apod.
- správné zařžazení textů do rámečků
28.5.2021 05:55 - Pan Bača
sirien píše:
sem slepej, nebo v tabulce chybí Mantichora?


a má se teda doplnit? v tabulce není ani v nabídce
28.5.2021 07:09 - Pan Bača
sirien píše:
i za část samozřejmě budu vděčnej - jen bych rád, aby každou část prošel ještě jednou aspoň jeden člověk než to fakt zfinalizuju - zaprvé protože v sazbě jsou vidět věci co v gDocsu přehlídneš a zadruhý kvůli kontrole sazby samotný.


Já každopádně počítám, že se do kontroly pustím, ale cca 600 stran na cca 20 dnů.. .to by bylo 30 stran za den, to se fakt v jednom stihnout nedá (dá, pokud by se kontrolovala jen sazba, už by se to nedalo číst). Takže potřebuju ještě aspoň dva další obětní beránky, to pak vychází na deset stran denně, což sice není málo, ale reálné už to je.
28.5.2021 08:26 - sirien
Pan Bača píše:
přečíst to "na vedlejšák" celé je asi nereálné

No... Bylo by to 20-30 stránek denně - ale je otázka jak to počítáš, původní rozsah byl odhadnutý podle gDoc, teď když už to mám v InD se mi to daří velmi silně komprimovat.

(Já z toho sloníka udělám hrošíka i kdyby nechtěl :D )

Pan Bača píše:
vdovy a sirotci na začátcích a koncích stránek

Nastaveno ve stylu, nemůže chybovat.

Pan Bača píše:
osamělé nadpisy na konci stránky

Nastaveno ve stylu, nemůže chybovat.

Pan Bača píše:
jednopísmenné předložky a spojky na koncích řádků

Proženu ověřeným GREPem od ShadoWWWa.

Pan Bača píše:
kontrola fontů podle gdoc (tučný, kurzíva, tučná kurzíva)

Importováno 1:1, konvertováno do stylů


Dělení slov uletět může.
Obtékání obrázků taky (i když toho by mělo být fakt minimum)
Rámečky budu dělat manuálně takže taky.
Za sebe bych možná vyzdvihl spíš tabulky.
28.5.2021 08:30 - Demonica
Tak já se taky na část hlásím. A je mi jedno, která to bude.
28.5.2021 08:43 - Pan Bača
sirien píše:
Bylo by to 20-30 stránek denně

Ono je rozdíl přečíst 30 stránek za den v knize, a zkontrolovat 30 stránek v PDF. Knihu můžu číst kdekoliv, PDF potřebuju mít otevřené na PC. No uvidíme.

sirien píše:
Proženu ověřeným GREPem od ShadoWWWa.


s exim jsme měli u některých sazeb problém, proto jsem to psal.. ale reálně se tohle kontroluje docela jednoduše, i když kontroluješ jen sazbu (prostě letíš očima po konci sloupce.

sirien píše:
Importováno 1:1, konvertováno do stylů

u Zejícího portálu se mi stávalo (a docela pravidelně, vzhledem k tomu, že jsem to sázel prakticky po kapitolách), že se mi třeba prastarý zlatý drak importoval jako prastarý zlatý drak. Což možná bylo mýma rukama, ale je dobré dát na to pozor



Demonica: hoď mi do PM email, přidám si tě do tabulky, ať se nedublujeme.
28.5.2021 08:43 - Aegnor
Tak jako nějakou kapitolu (možná dvě) taky klidně pročtu, ale že bych zvládl všechno, to fakt slíbit nemůžu.

sirien píše:
Nastaveno ve stylu, nemůže chybovat.

You're welcome. :-)
28.5.2021 09:14 - shari
Tak já projdu kouzla.
28.5.2021 17:46 - Log 1=0
Pan Bača píše:
a má se teda doplnit? v tabulce není ani v nabídce

Je. 10 řádek v mytologii, 548 v naokiho souboru.
28.5.2021 19:00 - Pan Bača
já ji hledal u oblud.. už jsem ji doplnil
31.5.2021 19:04 - sirien
Tak nic, červenec se nestíhá. Zkusil sem to, ale už je moc pozdě - bylo by to hrozně na krev a je tam pořád moc nejistoty.

Vydání tudíž bude na podzim, nejspíš září/říjen - ještě se domluvim s Fantasy Obchodem ohledně marketingu a propagace a dáme to vědět nějak oficiálně nějak konkrétnějc během tohodle tejdne.

Tenhle měsíc v klidu dodělám sazbu, aby se dala zkorekturovat.

Tu prodlevu navíc využijeme k finálnímu dotažení věcí, které by se teď na červen nestihly (úvodní komiks - strašně moc si ho přeju...)
31.5.2021 21:06 - Log 1=0
sirien píše:
Tu prodlevu navíc využijeme k finálnímu dotažení věcí, které by se teď na červen nestihly (úvodní komiks - strašně moc si ho přeju...)

1) Kdo ho napíše?
2) Kdo ho nakreslí?
1.6.2021 00:48 - sirien
1 - já? Minimálně draft, pokud to po mě někdo projde a udělá se to jako kolektiv autorů tak to bude super a určitě lepší.

2 - Peter měl zájem. Pokud by to kapacitně nedával, tak se sežene někdo jinej - Skaven je pro, myšlenka se mu líbí a má u něj podporu.

--------

Náhodou se někdo takhle večer nenudí, co? Měl bych tu něco na real-time-IM konzultaci (jakože neni to nutný, ale pokud se někdo nudíte... :D )
1.6.2021 19:19 - Log 1=0
Určitě se hlásím jako spoluautor.
8.6.2021 15:19 - sirien
Q: kdo všechno budete letos na GameConu?
8.6.2021 15:26 - Aegnor
Nějaký konkrétní den, nebo obecně kdo se mihne?
8.6.2021 15:30 - sirien
tak obecně, ale pokud víš i který den tak dej vědět :)
8.6.2021 16:40 - Demonica
Budu už od čtvrtka :)
8.6.2021 17:05 - Ugy
Budu tam tak nějak pořád. Pravděpodobně už od středy na stavbu.
9.6.2021 16:00 - Aegnor
Já zvažuju pátek + sobota.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.072555065155029 secREMOTE_IP: 18.189.186.214