sirien
7.10.2019 20:16
JaD tvorba: Autorská diskuse
Poněkud (i když ne úplně zcela) soukromější diskuse k vývoji JaD

(Tahle diskuse je "viditelná" (v panelu Aktualit) jen členům skupiny - nicméně je nalezitelná a přístupná)

Errata


Noc goblinů
Úsvit objevů
Soumrak v mlhách
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
19.4.2021 04:22 - Naoki
ber to jako extended playtest :D
20.4.2021 06:28 - Pan Bača
za mě je 13. kapitola hotova
21.4.2021 02:20 - sirien
wow... tak sem se zakous do toho Bestiáře a nejspíš jsem někde za polovinou. Dobrá zpráva je, že by to neměl být problém dokončit na jeden další zátah. Špatná zpráva je že zítřek a pozítří budu mít nabitý jak sviň, takže to dotáhnu spíš až někdy o víkendu.

...a tím... to bude fakt všechno.
21.4.2021 17:53 - Log 1=0
Napsal jsem Kyselkového a Jiskrového mefita. Nejsou nijak originální, a jejich hlavní smysl je symetrie. Ale nepřijdou mi ani horší než původní mefiti. Ponechávám plně na úsudku Velkého náčelníka, jestli zůstanou, či půjdou pryč.
21.4.2021 22:56 - Chyba
Dnes jsme měli jsme menší hádku o funkci Action Surge, na základě čehož jsem zjistil, že někdy v poslední době se to změnilo a nově dává navíc i bonusovou akci.
Změna je i v SRD (té anglické)
Píše:
Starting at 2nd level, you can push yourself beyond your normal limits for a moment. On your turn, you can take one additional action on top of your regular action and a possible bonus action.
22.4.2021 00:59 - sirien
Chyba: dík, zapracováno.

Log: asi v pohodě, proč ne.
22.4.2021 16:27 - Pan Bača
mám ještě věc, která mi delší dobu vrtá hlavou.

Rozdělit ještě v tabulkách v bestiáři položku SCH: na SCH: a Akce:?

Protože takhle se reálně motají dvě věci dohromady.

Třeba Abolet má SCH: Obojživelník, Slizký oblak, Sondovací telepatie a Akce: Vícenásobný útok, Chapadlo (v tab. uvedeno zvlášť), Ocas (v tab. uveden zvlášť) a Zotročení (3/den).
Ale kromě těch, které jsou vyloženě jako útoky, je to všechno nahňácané za sebou.
22.4.2021 19:31 - sirien
Jako jestli máš manu to udělat tak to asi bude lepší.
22.4.2021 19:44 - Pan Bača
No než se prokoušeš texty, tak to snad zvládnu :-D
22.4.2021 19:52 - Log 1=0
Btw, všiml jsem si, že imunity a zranitelnosti jsou popsané stylem Jedové, Psychické (jako že zranění), spíše by měl být Jedový, Psychický (jako že zásah).

Sorry, sám nemám výdrž na to, opravovat tohle. Ale jestli někdo jiný jo, atak by to možná bylo dobré.
22.4.2021 20:08 - Pan Bača
je to v množném čísle (Jedové zásahy), v překladu jsou uváděna bodná, drtivá a sečná zranění, tak jsem to sladil ve stejném duchu

jinak to jde docela rychle, srovnám ty schopnosti a akce i podle abecedy, ať se v tom dobře hledá (s tím, že na začátku SCH jsou vždy doplnění z "tabulky" --> létání apod.)
23.4.2021 07:36 - Pan Bača
k tabulkám bych měl ještě jeden návrh:

u SCH: bych oddělil Pohyb, Smysly, Jazyky od zbytku (v tomto pořadí, nezáleží na pořadí v abecedě, čistě vizuálně středníkem)

SCH: Létání 30, Vidění ve tmě 24, Telepatie 24; Božská ostražitost: Solár pozná lež. Magické odolání, Magické zbraně;


a u zbytku schopností ještě přemýšlím nad řazením:

a) nejprve podle abecedy všechny ty, které budou vypsané mimo tabulky a až pak ty, které budou v tabulce --> ; Magické odolání, Magické zbraně, Božská ostražitost: Solár pozná lež;

b) podle abecedy všechny --> ; Božská ostražitost: Solár pozná lež. Magické odolání, Magické zbraně;

kloním se spíš k bodu a), protože pak ty názvy bez popisu nezapadnou do dalšího textu, ale možná je můj pohled pokřivený a přehlednější to není
23.4.2021 10:27 - Naoki
technická: projít připravený text a předělat pořadí pomoci skriptu by nemuselo být až tak těžké (pokud nakonec dojde k tomu že něco takového bude třeba)
23.4.2021 11:01 - sirien
Pan Bača: jo, to asi může být.
23.4.2021 11:03 - Pan Bača
Naoki: to bych zvládnul ručně. Je to pro mě ještě další kontrola, kdy občas padne do oka něco, co bylo přehlédnuto. Navíc finálně to bude až bude mít sirien vypsány všechny schopnosti v textu

EDIT: sirien: a který bod myslíš? mám tam dva, nebo myslíš obojí?
23.4.2021 11:14 - sirien
Ano + Ano (a)
23.4.2021 12:17 - Pan Bača
ok, zvířata už jsou upravena podle toho, vypadá to z mého pohledu dobře.

Zbytek až po dokončení textové části.
23.4.2021 12:30 - sirien
S trochou štěstí jí dodělám dneska odpoledne. Když ne tak neděle.
23.4.2021 18:28 - sirien
Bestiář je hotovej s výjimkou Draků.

Draky zkusim dodělat dneska ale nevim jestli to stihnu.
23.4.2021 19:32 - Pan Bača
tak jdeme na to
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.083278894424438 secREMOTE_IP: 3.15.222.195