sirien
7.10.2019 20:16
JaD tvorba: Autorská diskuse
Poněkud (i když ne úplně zcela) soukromější diskuse k vývoji JaD

(Tahle diskuse je "viditelná" (v panelu Aktualit) jen členům skupiny - nicméně je nalezitelná a přístupná)

Errata


Noc goblinů
Úsvit objevů
Soumrak v mlhách
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
5.4.2021 12:45 - sirien
Log: artefaktů jsem se ještě nedotk, pořád přemejšlim co s nima.


Shari: spíš "utratit". "spotřebovat" zní tak jako materiálně. Ale popravdě mi to je jedno, klidně to rozhodni podle vlastního citu.
5.4.2021 13:23 - Pan Bača
Utratit, ať je to stejné jako pozice kouzel
5.4.2021 20:42 - Log 1=0
Věrná sekera
Běžná
Pokud vrhneš tuto sekeru, na konci tvého Tahu se ti vrátí do ruky, pokud nejsi V bezvědomí a máš alespoň jednu volnou ruku.
Štít mýtů
Běžný
Na povrchu tohoto štítu lze sledovat výjevy z mýtů a legend, které znal tvůrce štítu.
Šeptající prsten
Běžný
Máš li na prstě tento prsten, můžeš libovolně sesílat trik Zpráva
Truhla elegance
Běžná
Všechno oblečení a zbroje vložené do této truhly je, bez ohledu na svůj původní stav, po vyjmutí čisté, vyžehlené (krom zbrojí), urovnané a lehce voní levandulí.
Lakmusové papírky
Běžný
Pokud ponoříš lakmusový papírek do tekutiny, například nápoje, zjistíš, jestli obsahuje jakékoli nemagické jedy a případně jaké jsou jejich účinky a jak jsou silné. Jedno balení obsahuje 10 (1k10 při nalezení) papírků.
Duhová spona
Běžná
Tato vyřezávaná spona má jednu ze sedmi barev duhy. Jako bonusovou akci můžeš tuto barvu změnit na jinou z nich.
Zatímco máš tuto sponu připnutou ve vlasech, mají stejnou barvu jako spona. Kouzlo ovlivní i obočí, vousy, srst atp.
6.4.2021 02:14 - sirien
Log: Za mě úplně v pohodě. U Štítu mýtů možná chybí slovo "pohybující se" nebo "živé" nebo tak něco, takhle to působí trochu jako slideshow :)

A truhla elegance by pro mě za mě klidně mohla žehlit i zbroje :D


Jinak sem teda doprojel kpt. 11 a doplnil tam poslední texty navíc a tak, takže vyjma Artefaktů je za mě asi hotová. Dejte vědět až s ní budete hotoví i vy ať to můžu předat Lence.

Artefakty a Bestiář dojedu v průběhu týdne.
6.4.2021 08:24 - Pan Bača
během dneška to dojedu až po 11.10, Shari to už prošla (jestli se nepletu), takže ji můžeš vypustit :-)
6.4.2021 08:31 - shari
Pan Bača píše:
Shari to už prošla (jestli se nepletu)

Já to procházela od konce, takže mi ještě pár věcí zbývá. Projdu to dneska.
6.4.2021 08:53 - Pan Bača
ok, neprocházel jsem, jestli náhodou není na DnDB něco nového, tak to prosím projdi všude
6.4.2021 09:30 - shari
U některých lektvarů, například Lektvar čtení myšlenek nebo Lektvar hrdinství je "získáš efekt Kouzla X", ale u jiných, například Éterický olej nebo Lektvar rychlosti, je tento efekt rozepsán do podrobna (i když v originále je "získáš efekt Kouzla X").
Je to záměr, nechat to takhle "na střídačku", a je to takhle OK?


EDIT:
Některé předměty, které jsou v SRD-OGL_V5.1.pdf, v JaD nejsou. Byly vynechány záměrně, nebo chybí? (mám udělat seznam?)
6.4.2021 09:46 - Aegnor
Tak jsem taky proběhl Zvířata, takže za mě je v Bestiáři vše projito. Pokud teda někdo zákeřně nepřidal spoustu nových potvor. :-)
6.4.2021 09:59 - Pan Bača
můžeš to ještě projít a mrknout na světle zelené, ty jsem přidával.. případně doplnit, co ještě chybí (mám rozdělaného krakena)
6.4.2021 13:23 - shari
Poslušně hlásím, že za mě jsou Kouzelné předměty hotové - s výjimkou komentářů čekajících na schválení či odpověď od vyšších míst.
6.4.2021 13:26 - sirien
Shari: to je zajímavý postřeh a nejspíš otázka na Loga. Osobně myslim že by se ta informace o tom že to předává efekt kouzla neměla ztratit, ale zároveň jsem spíš zastánce toho nelistovat knížkou sem a tam - pokud to není příliš mnoho případů / textu, tak bych napsal něco jako "získáš efekt kouzla X: popis efektu".
6.4.2021 13:33 - Aegnor
shari píše:
EDIT:
Některé předměty, které jsou v SRD-OGL_V5.1.pdf, v JaD nejsou. Byly vynechány záměrně, nebo chybí? (mám udělat seznam?)

Pokud se pamatuju správně, tak byly vynechány úmyslně (vycházelo se z kompletního seznamu a osekávalo se).
6.4.2021 19:54 - Log 1=0
Log bez mučení přizná, že je to podle toho, jak moc se mu zrovna tohle kouzlo chtělo celé přepisovat. Jestli se do toho někomu chce, s chutí do toho. Jestli ne, a tohle vadí (jako že to chápu) tak se asi někdy dostanu k tomu to předělat.
7.4.2021 11:27 - Pan Bača
Doplnit i tabulky pro potvory "může být"? Nebo bude kniha nafouklá dost a už se s nimi uvažovat nebude?
A co Draci? ti mají jako jediní "detailní popis", ale budou se dávat do tabulek? je jich tři prd...e
8.4.2021 14:10 - shari
Potřebuji zjistit, jak se v JaD překládá "non-lethal damage", ale v sekci Boj to nemůžu najít. Koukám špatně, nebo to uteklo?

EDIT: Tak koukám blbě, už jsem to našla. :D
10.4.2021 02:09 - sirien
Mám tenhle bordel správně?
Píše:
Obludy
Obludy jsou tvorové, kteří vznikli v důsledku působení magie nebo velmi podivného rodokmenu. Někteří jsou jen o málo víc než prapodivní kříženci jiných tvorů, zatímco jiní jsou skutečně unikátně odlišní. Přes svou odlišnost Obludy žijí a fungují jako ostatní tvorové - jedí, spí, rozmnožují se a interagují se svým okolím způsobem, který není nepochopitelný.

Zrůdy
Oproti Obludám, které jsou přes svou odlišnost živými tvory z tohoto světa, Zrůdy jsou cosi cizího. Může jít o pradávné bytosti z dob mýtů, o otřesné následky magických nehod, o bytosti z jiných Sfér, které se už dávno natrvalo zabydlely v Materiální rovině atp.



Log: Btw. "Gryk" není Zrůda, ale Obluda - tzn. máme jen jednu Zrůdu.

Dáme Blekotajícího tlamáče? Ten je přes svoje stupidní jméno aspoň trochu hororovej...


Plus v tabulce nejsou doplněné Rostliny.


EDIT: ok, dojel jsem základní popisy (pokud mi Log zas nehodí zpátky na hlavu Nepřátelské rasy), zítra dodělám konkrétní typy potvor co je potřeba vypsat extra a tím bude hotový i Bestiář.
10.4.2021 07:44 - Pan Bača
sirien píše:
v tabulce nejsou doplněné Rostliny


Nejspíš proto, že jsou označené jen jako "může být". Doplníme.

EDIT: doplněni Tlející valivec a Ent. Někdo to prosím projděte.
10.4.2021 13:01 - Log 1=0
sirien píše:
Dáme Blekotajícího tlamáče?

Hoď ho tam.
10.4.2021 13:38 - shari
sirien píše:
Mám tenhle bordel správně?

Pokud Obluda=Monstrosity a Zrůda=Aberration, pak to sedí.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.068691968917847 secREMOTE_IP: 18.119.248.159