sirien
7.10.2019 20:16
JaD tvorba: Autorská diskuse
Poněkud (i když ne úplně zcela) soukromější diskuse k vývoji JaD

(Tahle diskuse je "viditelná" (v panelu Aktualit) jen členům skupiny - nicméně je nalezitelná a přístupná)

Errata


Noc goblinů
Úsvit objevů
Soumrak v mlhách
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
28.2.2021 17:31 - shari
Pravidlovej. Což ale částečně vytváří i textovej, bo kdo se v tom pravidlovým bordelu má vyznat?
To je past vedle pasti...
28.2.2021 17:44 - Pan Bača
shari píše:
Kouzla 0-1 a Kouzla 2-3 jsou předžvýkána a připravena pro Pana Baču.



to ještě nějakou dobu zabere.. jsem teprve v pětině kapitoly 8.2 (a to jsem víceméně přeskočil Vybavení, protože tam je takové verzálkové peklo, že si to nechávám až na konec)

ale i tak je i s těmi kouzly, co jsi zkontrolovala ty, přes 500 stran z těch 850 prohlédnutých
28.2.2021 17:47 - sirien
Jo, ty kouzla jsou občas fakt šílený. I já (kterej míjim půlku kontextu protože to nemám zažitý) sem při jejich opravování narážel na hromady různých podivností které jsem musel dohledávat - a i potom co sem studoval originál a googlil na redditu atp. jsem stejně pak musel ještě hromadu věcí konzultovat s Logem, kterej taky nevěděl úplně všechno - část z toho sem nakonec naházel tady do diskuse kterou sem za tím účelem vytvořil, protože to bylo fakt evil.
3.3.2021 12:35 - sirien
Log skoro dodělal základní přepis nestvůr do tabulek... a skutečně by bylo mega užitečný, kdyby to po něm ještě někdo prošel a překontroloval to proti těm zápisům potvor v SRDčku. (Já to trochu nestíhám, protože když zrovna neodbavuju korektury a neřešim věci s grafikou a blížící se propagací, tak se snažim dopsat Bestiář ke kterému se Pan Bača nebezpečně blíží s korekcema a pak budu potřebovat skočit na Magický předměty a Stavy).

Někdo? :)
3.3.2021 13:12 - Pan Bača
sirien: zase tak rychle to nebude. 9. kapitola má 30 stran, což mi pár dnů zabere.. a pak mi tam ještě visí 45 stran 6. kapitoly.. takže máš ještě tak týden času
5.3.2021 19:21 - Pan Bača
sirien píše:
Člověk si řiká "hej, to už bude vcelku fajn, už to prošlo tolik-" Pan Bača vchází do dveří, s pohoršeným úsměvem si prokřupává prsty...


a pak přijde někdo, kdo té češtině fakt rozumí a rázem jsme na stejné lodi :-D
5.3.2021 22:02 - sirien
jo no. Těch 100+ revizí v té předmluvě na 5 google doc stránek kterou navíc už korekturovali asi tři lidi mě docela vyděsilo - jestli Lenka plánuje s timhle zápalem fakt porkačovat a nebylo to jen úvodní demo, tak z toho odklikávání budu mít zánět karpálních tunelů :D
5.3.2021 22:10 - Pan Bača
z vlastní zkušenosti doufám, že se to postupně zlepší, protože ty první kapitoly byly dost divoké... ale ono korektur není nikdy dost, ideální by bylo, kdyby to pak vzala ještě jednou celé (po všech opravách).. nebo dvakrát
5.3.2021 22:12 - shari
Tak kouzla jsou předžvýkaná snad všechna.

Mám ještě něco procházet, když už jste na to pustili někoho, kdo tomu rozumí?
5.3.2021 22:18 - Pan Bača
Jestli bys prošla a opravila kapitalky u všech ras ve všech dokumentech? Viz komentáře v úvodu... případně postupně procházet ten seznam, co dělám v tabulce
5.3.2021 22:31 - Log 1=0
Všechny modré nestvůry dle mého nejlepšího přepsány.
5.3.2021 23:28 - sirien
Log: super, dík. Já teda dorazim tu textovou část Bestiáře a pak zarovnám ty předměty. Kdyby ses v mezičase nudil, tak tu sou vždycky ještě Stavy popř. sepsat souhrn všeho co bysme chtěli dostat do toho komiksu (pokud nějakej bude).

Shari: Lenka rozumí češtině, ne pravidlům nebo RPG... to zarovnání kouzel i s faktografickejma a pravidlovejma chybama cos provedla by fakt nezvládla (popravdě mě fascinuje, že tam toho po těch letech korekcí a po mym průchodu zbylo ještě tolik)

Jinak je potřeba po Logovi projít ty tabulky (ideálně ve více lidech - Aegnor se do toho zjevně už trochu pustil, ale jedna kontrola skoro nikdy nestačí)
5.3.2021 23:40 - Aegnor
Log: Obři a Nemrtví prošli první kontrolou, až budeš mít chuť, tak tam máš nějaký komentáře.
EDIT: A NPC taky.
6.3.2021 07:25 - shari
Pan Bača píše:
Jestli bys prošla a opravila kapitalky u všech ras ve všech dokumentech? Viz komentáře v úvodu... případně postupně procházet ten seznam, co dělám v tabulce

OK, tak já ještě jednou kvůli tomu projedu Kouzla. A to už jsem doufala, že dokud nebudou hotové Stavy, na Kouzla už nebudu muset sahat. T-T

sirien píše:
Jinak je potřeba po Logovi projít ty tabulky (ideálně ve více lidech - Aegnor se do toho zjevně už trochu pustil, ale jedna kontrola skoro nikdy nestačí)

OK, takže to vezmu takhle, případně pokud bude něco urgentnějšího, dejte vedět:
Kouzla (kapitálky)
Magické předměty
Bestiář
kapitálky zbytek
...
...
Kouzla (stavy - až budou)

sirien píše:
(popravdě mě fascinuje, že tam toho po těch letech korekcí a po mym průchodu zbylo ještě tolik)

Ještě tam zbývá to Control Water, který nedokážu rozhodnout. Kloním se sice k variantě 50x50 stop (tedy 10x10 sáhů) - a to kvůli popisu, co k tomu Víru následuje, ale jistá si tím nejsem.
6.3.2021 11:14 - shari
Koukám na Sirienův koment u lektvarů ohledně jejich popisů - došlo k nějakému rozhodnutí? Mám ty popisy nějak upravovat? Nebo nějak konkrétně přeformátovat?

Píše:
Buď vyrobíme podobnej popis pro každej lektvar a dáme ho na začátek popisu kurzívou, stejně, jako stylizační motexty u schopností, nebo to nemá smysl dávat nikam - mít to jen někde je špatně.

Píše:
...aha, koukám, že něco podobného je skoro všude, až na ty léčivé lektvary. V tom případě by to asi chtělo přeformátovat. Ono to bude pak i vypadat líp a stylizovanějc jako celek.
6.3.2021 11:29 - sirien
Lektvary a magické předměty ještě nejsou moc ready na korektury, to možná zatím přeskoč - korekturovat text co se bude možná ještě hodně měnit by byla zbytečná práce.
6.3.2021 11:32 - shari
Uuuuf, ok. :D

U Bestiáře je potřeba zkontrolovat jen ten tabulkový soubor, nebo oba?
6.3.2021 11:45 - Pan Bača
Oba:
ale na text se pomalu chystám, ve Vybavení mi chybí 12 stran
6.3.2021 12:56 - sirien
text (9.1) budu dodělávat v nejbližších dnech - tabulku (9.2) už Log dotáh.

(btw. ste oba děsně rychlý...)
6.3.2021 13:01 - Pan Bača
Začnu pak procházet opravy těch Ras v dokumentech... a doplňovat odkazy na stránky... to mi něco zabere, nenech se stresovat
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.096472024917603 secREMOTE_IP: 3.17.148.66