sirien
7.10.2019 20:16
JaD tvorba: Autorská diskuse
Poněkud (i když ne úplně zcela) soukromější diskuse k vývoji JaD

(Tahle diskuse je "viditelná" (v panelu Aktualit) jen členům skupiny - nicméně je nalezitelná a přístupná)

Errata


Noc goblinů
Úsvit objevů
Soumrak v mlhách
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
16.2.2021 01:43 - sirien
Ideálně přímo na ty listy toho spreadsheetu.

Skript nevím jak moc pomůže, protože klíčový krok je komprimace informací do toho dolního popisného pole (to neni copy-paste SRD, ale fakt manuálně komprimovanej zápis speciálních imunit, útoků, schopností atd.)
16.2.2021 05:57 - Naoki
hraju si te%d s tím a většinu věcí až na to hodně popisně rozevláté (jako speciální útoky) by mělo jít poměrně snadno zařídit
něco dám dohromady a pošlu ti
16.2.2021 14:47 - sirien
Em... zdá se, že jsem podcenil SRD a sílu skriptů...
20.2.2021 21:10 - sirien
Dobrovolník pro bestiář? ...Naokimu se povedlo konvertovat základy monster z SRD do tabulky. Věci, které nejsou základy (schopnosti, legendárky...) je potřeba do tohoto zápisu zkonvertovat manuálně.

Log rozjel "první vlnu", kdy přesypává základ. Problém je, že když to jeden člověk udělá nahrubo a druhý to po něm zahladí (doplní co vynechal, opraví chybky), tak je to paradoxně rychlejší a kvalitnější, než když se jeden člověk snaží to udělat na první dobrou komplet (opravovat a doplňovat po někom je snazší než snažit se udělat věc perfektně od začátku).

Tj. našel by se někdo kdo by se zkoordinoval s Logem a šel to po něm? Vzory jsou už udělané v tabulce Bestiář na záložce Mytologie.


// Naoki: myslíš, že by šlo automaticky vytáhnout i info o sesílání kouzel? (viz odkázaná tabulka, Mytologie, položka Nága)
21.2.2021 06:17 - Naoki
myslíš jako pouze info že má pozice kouzel, nebo i konkrétně které a na jaké úrovni?

EDIT: kouknul jsem na SRD a hodit info že mají pozici kouzel by mělo být poměrně jednoduché, ale jestli to chceš rozepsat už to bude složitější protože jsem zahlídal aspoň 2 různé způsoby jak jsou kouzla rozepsaná takže bych si musel pohrát s bugama

EDIT2: aha už jsem našel tu nagu cos odkazoval
no úplně přesně takto to asi nevytáhnu, ale většinu by snad mělo jít
k těm kouzlům budeš chtít pouze úroveň, ne kolikrát můžou seslat (i.e. počet pozic)?

EDIT3: a do třetice...
@Log: sice jsem psal že vícenásobné útoky do skriptu nehodím, ale abych byl přesnější skript nezvládne popsat přesně jaké vicenásobné útoky potvora má, ale mohl by uvést že nějaké vůbec má pokud by to pomohlo s opravou a zahlazením
dej vědět pokud to tam chceš když už budu ten skript opravovat
21.2.2021 08:36 - Pan Bača
Promítne se do bestiáře poslední vlna errat? Případně už se našel dobrodinec, který je zapracoval?
21.2.2021 11:56 - sirien
Naoki: ono existují dva zápisy - plní sesilatelé (Naga) a zjednodušení (tahle kouzla, tolikrát denně).

Ideální by bylo pozice i počty, ale musím vymyslet jak to nějak čitelně zkomprimovat
21.2.2021 12:45 - Naoki
co třeba:
Píše:
(5ú, 2x) Plamenný úder, Úkol, (6ú, 1x) Pravdivé vidění
21.2.2021 12:46 - Log 1=0
S, protože stupně.
21.2.2021 13:07 - Log 1=0
Doprdele!
V Bestiáři vůbec není zmiňována velikost
21.2.2021 13:16 - Pan Bača
Log: je, ale v té poznámce kurzívou pod jménem v tabulce

např.

Solár
Velký nebešťan, zákonné dobro
21.2.2021 13:17 - Log 1=0
Já myslím v tom našem předělávaném, a budeme to muset doplnit.
21.2.2021 13:19 - Pan Bača
Ajo :-(
21.2.2021 13:24 - Naoki
velikost myslím že doplním snadno, jen ukažte v jakém políčku to chcete (a případně jak budou zkratky)

jinak teď se konečně vrhnu na úpravu skriptu tak napiště poslední prosby (pokud něco urgentního tak hangouts nebo mail) ať to mám za sebou :D (ten skript jsem napsal narychlo a bez sledování best practices takže úpravy jsou docela namáhavé a s každou další je to horší)
21.2.2021 13:34 - sirien
Naoki: jo (5S, 2x) je dobrý.

Typ tvora asi není potřeba, bude to po skupinách, kdyžtak dopíšu individuální odchylky.

Velikost... Dej jí do řádku hodnot jako další sloupec a označ jí prvním písmenem názvu třídy.
21.2.2021 13:44 - Log 1=0
Jinak něco pozitivnějšího, dodělal jsem ta jebnutá Zvířata. V záložce vzory je seznam asi 7 schopností, které nejsou rozepsané, protože se hodně opakují, a bude lépe dát je před tabulku.
21.2.2021 13:49 - Naoki
provedu
21.2.2021 13:56 - Pan Bača
já bych měl jednu věc k zamyšlení:

dělal si někdo přehled, které všechny výrazy by měly být jako termíny Velkým počátečním písmenem? Protože jich je docela dost a zatím jsem nevymyslel, jak to nějak rozumně zkontrolovat. Napadá mě snad jen projet výsledný text nějakým scriptem a nechat si vyznačit ty termíny, které neodpovídají, ale jestli to je reálné netuším.
21.2.2021 14:18 - Naoki
spíš než scriptem v excelu můžeš dát conditional formatting, takže se ti barevně zobrazí políčka podle nějakých pravidel které si nastavíš
21.2.2021 14:40 - Pan Bača
a šlo by to udělat i v gdoc? a hlavně, existuje nějaký takový seznam?

postupně si píšu, co všechno by mělo být velkým, ale nezačal jsem s tím hned a furt se objevuje něco nového
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.073305130004883 secREMOTE_IP: 18.222.96.135