sirien
7.10.2019 20:16
JaD tvorba: Autorská diskuse
Poněkud (i když ne úplně zcela) soukromější diskuse k vývoji JaD

(Tahle diskuse je "viditelná" (v panelu Aktualit) jen členům skupiny - nicméně je nalezitelná a přístupná)

Errata


Noc goblinů
Úsvit objevů
Soumrak v mlhách
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
10.2.2021 21:06 - Pan Bača
až na to narazím.. standardně se zkratky používají v tabulkách potvor a v denících, v textech se píše celý název vlastnosti
10.2.2021 21:33 - sirien
Já korekturování tak miluju...

...jako autoři to po sobě čteme asi tak pětkrát a víc, průběžně zahlazujeme, i jeden po druhym.
...pak tim textem projdou dva až čtyři další lidi co nám dělaj různý proofreadingy a mimo jiné průběžně zahlazujou.
...pak tim textem projde Loki, kterej mi i tak nahází do xichtu opravy lopatou.

Člověk si řiká "hej, to už bude vcelku fajn, už to prošlo tolik-" Pan Bača vchází do dveří, s pohoršeným úsměvem si prokřupává prsty...
10.2.2021 21:39 - Log 1=0
Tak nech Mistra pracovat a jdi procházet itemy, ať se k nim dostaneš dřív, než on a nedělá se s nimi zbytečně :-P
10.2.2021 21:44 - sirien
Btw. zítra dopoledne mám call se Skavenem, chci s ním probrat licenci a otázku PDF a pak proces korektur, možná něco málo ke grafice.

Máme na ten call omezenej timeslot, ale pokud s nim je potřeba probrat ještě něco, tak mi to nadhoďte teď, vzhledem k okolnostem bych ho hrád výhledově otravoval s věcma co nejmíň.
10.2.2021 21:45 - LokiB
Co jsem provedl, co jsem provedl? :-o
Jo aha, ne já, jen mi toho moc uteklo a teď přišel Pan Bača :)
10.2.2021 21:54 - Pan Bača
sirien píše:
Pan Bača vchází do dveří, s pohoršeným úsměvem si prokřupává prsty...


prokřupávám, mažeš mi ta slovesa vzoru "sázet"!

Vtipálci, hotové se kontroluje dobře. A třeba pak nebude překlep na každé druhé straně, jak se tady nedávno něco kritizovalo... ;-)
11.2.2021 08:23 - Tarfill
sirien píše:
Pan Bača vchází do dveří

já to říkám furt, je prostě fakt dobrej :-)
11.2.2021 16:12 - sirien
Kdyby to někoho zajímalo, tak jsme na 850 normostranách - předpokládám, že Bestiář hodí další padesátku, aby to pěkně dorovnal na 900. To nejspíš hodí (obrázky, rejstříky...) nějakých 600 stran reálné sazby.

Chtěli ste DnD? Máme pro vás SPOUSTU DnD :D

(A taky je dobré vzít v úvahu, že v hardcover a na křídovém papíře tohle vytvoří skutečně respektuhodnou váhu pravidel pro případné herní spory...)


EDIT: pro zájemce

15 úvody, základy...
80 tvorba postavy
65 rasy
150 povolání
15 detaily postavy
40 vybavení
15 pomůcky
165 hraní hry
55 vedení hry
20 magie
180 kouzla
35 mg. předměty (ještě nezarovnané)
5 stavy (nedodělané, reálně to hodí tak 15)
11.2.2021 16:52 - Log 1=0
Od jisté doby mne tohle straší ve snech.

"Jeskyně a draci jsou skvělou hrou, rozvíjející představivost, myšlení, komunikační dovednosti, empatii a fyzickou zdatnost."
11.2.2021 17:45 - ShadoWWW
Já jsem štít ve svém tahu používal v dungeonech docela často. Obvykle v pořadí můj pohyb 》 příležitostný útok protivníka (hodí hodně na útok) 》 sešlu štít.

Tato taktika se používá běžně.
11.2.2021 17:56 - sirien
jo jo, Reakci sem už upravil.
11.2.2021 19:17 - Tarfill
Na čtení textu a případné názory aktuálně bohužel nemám kapacity. Ale na tuhle spoustu materiálu se fakt těším!
11.2.2021 19:30 - sirien
No, myslim, že heslo "vše v jedné knize!" se asi stane součástí naší propagace :D
11.2.2021 19:51 - Pan Bača
no potěš koště... chudák, kdo to bude všechno kontrolovat (všechno najednou)
11.2.2021 19:54 - Aegnor
Tarfill píše:
Ale na tuhle spoustu materiálu se fakt těším!

Já se taky těším, až si tuhle krásnou knížku hodím do knihovny, už má vyhrazené čestné místo hned vedle DrD 1.0 :-)
12.2.2021 17:12 - Pan Bača
Zeptám se zrovna tady, ať to nezapadne:

Názvy kouzel nebudou malou kurzívou? Z textu to pak docela pěkně vystupuje.

A jinak rámeček Co jsou Vlastnosti? je naprosto super, málem jsem si poprskal telefon!
12.2.2021 22:40 - sirien
Doufám, že se Ti bude líbit i dovysvětlení rozdílu mezi inteligencí a moudrostí. :)

Ohledně kurzívy - jakože ano, ale nějak extra jsem to nepromejšlel. Důvod je ten, že ano, máš pravdu, poměrně výrazně to z toho textu skutečně vystupuje. Jenže - má to nějaký užitek? Protože mě osobně se to třeba až tak moc nelíbí, přijde mi, že to ten text na pohled spíš trhá a obecně nejsem fanoušek podobného zvýraznění formátováním, pokud toto nemá nějaký faktický hmatatelný benefit.

To je ostatně i důvod, proč jsem se rozhodl, že chci pravidlové termíny zvýrazňovat velkým počátečním písmenem namísto kurzívy (verzálek, jiného fontu atp.) - ten termín to odliší dostatečně, ale nenaruší to estetiku toho textu. Sice to porušuje pravidla češtiny, ale potom, co si na to po pár stranách zvykneš, to naprosto splyne - když k tomu dojdeš, okamžitě víš, že text referuje pravidlový termín, ale pasáž na pohled nijak nevystupuje.

Tzn. - je nějaký důvod, proč by měla být kouzla nějak speciálně odlišená?
13.2.2021 09:17 - Pan Bača
asi jen zvyk (pravda, ta kurzíva, co jsem se díval, se táhne už minimálně od druhé edice ADnD), nechám to ještě otevřené, až se dostanu k částem, kde je těch kouzel více

v tom gdoc to úplně nevyzní, asi by to chtělo stránku v sazbě, jak to bude působit
15.2.2021 23:18 - sirien
Někdo se nudí? POMOC!

Dobrá zpráva: zjistili jsme, že VELKOU část potvor lze zredukovat na položku tabulky. Což je super - můžeme do JaD dát spoustu potvor!

Špatná zpráva: aby šly potvory dát do tabulky, tak to vyžaduje... velmi silnou a specifickou komprimaci.

V Dokumentu PH - 9.2 - Bestiář (ano, tabulka) na prvním tabu najdete vzorový zápis potvory tak jak je potřeba v tabulce. Na dalších listech je takto potřeba zpracovat všechny potvory, které jsou označené modře. Kdokoliv kdo má kapacitu s tím pomoct se počítá - každá potvora kterou někdo zpracuje se posčítá s těmi co zpracují ostatní - v jendom nebo dvou lidech to je trochu šílené zadání, v pěti nebo šesti by to mělo jít dobře.

(Důvod, proč bych skutečně rád aby s tím pomohl kdokoliv může, je, že čas tiká a ideálně by to bylo potřeba zpracovat během dalších dvou týdnů)
16.2.2021 01:07 - Naoki
A chceš to zpracované podle vzoru do tabulky/excelu nebo do nějakého word dokumentu?
A počítám že by zdroj byl z SRD pravidel?
Přemýšlím že bych napsal na to skript
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.08341908454895 secREMOTE_IP: 3.135.183.221